Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


102. af79463949 (válaszként erre: 101. - C744d256b0)
2008. nov. 21. 11:25

Szia!!!

Ha van egy kis időd olvasd vissza a korábbi hozzászólásokat, sokmindent fogsz találni a problémáiddal kapcsolatban!

Azzal, hogy nem lehet kint kaja, napközben egyetértek, jó ha megszokja, hogy egy bizonyos időben kapja a kaját, az szerintem a gyomrocskájának is jobban fekszik majd, talán javíthatsz ezzel az emésztésén is.

2008. nov. 21. 00:03

Sziasztok!

Nagyon nagyon örülök, hogy találtam egy ilyen topikot :)

Nekem is van egy másfél éves, Fanny. Egy igazi egyéniség, borzasztó rossz. Persze ez még nem lenne baj.Hanem, hogy elég sokat beteg :-( Sokszor hány és megy a hasa. Mint pl. ma este is. Azon gondolkodtam talán nem megfelelően etetem. Sajnos az én hibám, hogy nem tudok neki nemet mondani, s ha bűrmit eszem, ő kér belőle. Igaz, hogy csak 1x szabad adnoi nekik naponta, s sosem lehet kint neki kaja napközben csak etetésnél? Nekem ő az első kutyus, s nem igazán tudom mit és hogyan ehetnek ők. Tudnátok nekem tanácsot adni ezzel kapcsolatban? Előre is köszönöm.

Szandy

100. arany52
2008. nov. 20. 21:23

sziasztok!

az orvosság bevétele nálunk is gond. A lányom bele tudja tenni a kutyus szájába és lenyeletni , de én képtelen vagyok, ezért összetörve egy kis kanál tejeskávéba teszem, azt a kanálról lefetyeli fel. Eddig még használt a gyógyszer, nekem másként nem megy.

99. daroki (válaszként erre: 98. - Micimacko62)
2008. nov. 20. 17:52

Szia!


Tudom,hogy nem könnyű a dolog,de csak egy jótanács.Maradj te a főnök!Amikor Edu ivartalanítva lett,akkor kellett kapnia antibiotikumot.Mi a kis szerető gazdik,májkrémbe csomagolva adtuk neki oda.Na ez sajna nem volt a legjobb megoldás,mert nem használt a gyógyszer:(Visszavittük a dokihoz,aki kérdezte,hogyan adtuk be neki a gyógyszert?Elmondtuk,hogy nem úgy,ahogy ő mondta,hanem finomabb megoldással.Hát leszidott minket rendesen(jogosan!)a lelkünkre kötötte,hogy kinyissuk a száját,le a torkán a gyógyszert,becsuk a száj és vár amíg lenyeli.Na így tettünk és már másnap látszott a gyógyszer hatása.Tehát ha nektek 3szor van előírva a fülcsepp,akkor muszáj háromszor belecseppenteni neki.Van segítséged akivel becseppentesz neki?

2008. nov. 20. 17:39

Sziasztok,

Köszönöm a jó kivánságokat,csak egy baj van,hogy nem engedi a fülébe tenni.Közel harcot kell vivni vele mert már szalad mikor meglátja az üveget.Naponta 3* kellene de jo ha 2* sikerül.

Már megse látszik a foga helye szépen eszik,és rosszalkodik,ma le szidtam emiatt de rám se figyelt ment vidáman.

97. arany52 (válaszként erre: 94. - Micimacko62)
2008. nov. 19. 18:01

szi8a !

Jobbulást a kutyusnak. Egy tejfogra nekünk is ránőtt a maradandó, de idővel kieshetett, mert már nincs ott, így a húzást megusztuk.

96. daroki (válaszként erre: 94. - Micimacko62)
2008. nov. 19. 17:19
Jobbulást a kutyusnak!A fülcsepptől biztos hamar rendbejön!
95. af79463949 (válaszként erre: 94. - Micimacko62)
2008. nov. 19. 14:55
Jaj, szegény pindurka. Jobbulást neki, és sok simit küldök így ismeretlenül is.
2008. nov. 19. 14:41

Sziasztok.

Mi tegnap dokinál jártunk,mert egész éjszaka rázta a fejét és a fülét vakarta.Megnézte majd közölte,hogy a jobb füle bevan gyulladva,elaltatja és kitakaritja,ezzel küzdünk miota elhoztuk a tenyésztötöl.Közbe a fogait is megvizsgálta majd altatás alatt kihuzott 4 tejfogat amik ránöttek a maradandó fogacskáira,mindezt pozom 12000ft-ért és 10 percért.De legalább rendbe tette és fülcseppet is adott.Ugy hogy tegnap megszenvedett a kis tündérem,egész este komába volt de most már jol van.

93. arany52 (válaszként erre: 92. - Daroki)
2008. nov. 18. 10:03

Ez igaz, már a tenyésztő mondta, hogy kényes a pocija. Először nem tudtuk, hogy mit kell adni neki enni, - tapasztalatlan első kutyások vagyunk, és a lányom telerakta a kamrát kiskutyáknak való konzervvel. Pár napig ette, és olyan beteg lett , hogy orvost keklett hozzá hívni. Mondanom se kell, hogy szombat volt és egyedül voltam otthon. Szerencsére a régi állatorvosunk, aki a cicánkat kezelte anno, megismert és kijött. Ő mondta, hogy legjobb ha abbahagyom a készételeket és főzök csirkehúst neki. A kényes kis gyomruknak az megfelel. Tegnap nagyon jól evett, két tányérral is, és akkor jön a jutalomfalatért, amiért szépen evett.

Ez a fajta kutya rendkívül beilleszkedik a családba, szinte együtt él velünk, minden mozdulatunkat ismeri. Ideális társasági kutya.

Tegnap 3 kilójával meg akart védeni :DDD

Jött az orvosasszisztens. felvettem a karomba, hogy ne ugassa és búcsúzásnál puszit akart nekem adni. Ahogy közeledett hozzám, akkorát morgott, hogy szegényke egész megijedt. Gazdihoz hozzáértni TILOS! jó nevettünk utána rajta.

92. daroki (válaszként erre: 91. - Arany52)
2008. nov. 17. 20:35

Szia!


Én azt olvastam a havanesekről,hogy elég érzékeny a pocijuk.Talán írtunk is erről már vmikor.

Az is igaz,hogy a havanesek makacsok:)

Az én kutyám leginkább a gyerkőimmel szeret játszani,meg ha elől hagyják a játékaikat,azok közül mindig elcsen vmit.Így már van megcsonkított barbie babánk,félkező bábúk,stb....:D De imádjuk mi is,igazi kis családtag:)

91. arany52 (válaszként erre: 89. - Daroki)
2008. nov. 17. 17:54

szia !

A kutyust Ronykának hívják, 3 éves é 3 és fél kiló. Nagyon kényes gyomrú sé rossz evő. Este kap séta után főtt csirkecombot, napközbewn szraz kosztott, de a jutalom falatot szereti a legjobban és igyekszik kikönyörögni, ha nem sikerül, akkor követelőzik. Elég kis makacs, amit a fejébe vesz, azt igyekszik elérni. igazi kis szoba kutya. 2. emeleten lakunk , naponta 2-szer, 3-szor sétál. Nagyon szeret játszani, különösen a csip-csip-nek nevező csipogó játékokat, melyekkel néha az idegünkre megy.

Kép van róla a bemutatkozó lapomon és a naplómban is.

90. daroki (válaszként erre: 89. - Daroki)
2008. nov. 17. 17:19
A képet láttam róla:)Ő is nagyon szép!
89. daroki (válaszként erre: 88. - Arany52)
2008. nov. 17. 17:18

Szia!


Üdv a körünkben:)Én akkor kérdezek is:)Hány éves a kutyus,mit eszik,milyen szokásai vannak?:)Képet teszel fel róla?(ha még eddig nem tetted meg)

2008. nov. 17. 14:01

Sziasztok!

Arany vagyok, és egy édes havanese fiucska gazdija.

Szívesen beszélgetnék veletek róla.

Üdv

87. daroki (válaszként erre: 86. - Micimacko62)
2008. nov. 17. 13:02
Így legyen!:)
86. micimacko62 (válaszként erre: 83. - Daroki)
2008. nov. 17. 12:56
Nagyon sajnálom az esetet.Biztossan nem történik semmi baj most már a kutyussal,és örömöd találod benne.
85. daroki (válaszként erre: 84. - Ce8b002a07)
2008. nov. 17. 12:39

Köszi!Én is ledöbbentem,a hölgy is azt mondta,hogy ilyen még náluk sosem fordult elő,ők is levannak törve:(

Most nem tehetek mást,bizakodó vagyok,hogy a többi kiskutyával nem lesz semmi gond!

84. ce8b002a07 (válaszként erre: 83. - Daroki)
2008. nov. 17. 09:45

Nagyon sajnálom!

Ilyen sajnos előfordul.

83. daroki
2008. nov. 16. 20:58
Én kicsit elszontyolódtam,ugyanis elpusztult az a kiskutya akit szerettem volna magunknak karácsonyra.Ráülhetett az anyja és elpusztult:(Most azért van még két kutyus aki eladó,egy sötét színű szuka és egy fehér kan.A szukát lefoglaltam,remélem nem lesz vele semmi baj!
82. daroki (válaszként erre: 78. - Af79463949)
2008. nov. 16. 20:53

Sziasztok!


Én sem hallottam még erről a körömvirágos krémről.Illetve hallani hallottam már,csak ilyen formában nem,hogy a kutyus tappancsát bekenni vele.Majd írd meg,hogy nektek,hogy válik be,kiváncsi vagyok?!:)

81. af79463949 (válaszként erre: 79. - Micimacko62)
2008. nov. 16. 13:52
Én mondjuk minden séta után tartok lábmosást, és akkor gondolom utána kenném be, de elég vékonyan, nehogy lenyalja... Még nem próbáltam én se, van viszon tappancstörlő kendőnk, olyan mint a babáknak a popsitörlő, lehet, hogy abban is van valami olyan anyag, ami jót tesz a mancsának, de ez a körömvirágkrémes azért izgatja a fantázimat :)
2008. nov. 16. 13:40

Nekünk is van és nagyon édes :)

Nektek milyen tapasztalatotok van a hamissággal kapcsolatban?


Nekünk mikor idegen jön úgy beindul :) Állandóan ugat mindenkit aki nem szimpi neki :)


Fésülést nem enged, fürdetni havonta kell :)

2008. nov. 16. 13:33
Még nem hallottam rola,de ki fogom probálni,minden egyes sétánál? mert ugyebár lábmosást is kell csinálni ha sár és latyakos az idő.
2008. nov. 16. 09:47

Sziasztok!!!

A hétvégén csináltam a Momókámnak új párnát az ágyacskájába, és úgy élvezi, akkorákat alszik :)

Meg elittem este sétálni. Ti hallotatok olyanról, hogy ilyen hidegben körömvirágkrémmel lehet kenni a tappancsukat (a párnákat), ha gyakran visszük sétálni? Próbálta már ezt valaki?

2008. nov. 14. 15:22
Kölyök tápot veszek,állateledeles boltba,megis eszi jóizüen,délbe meg hozzá pedigre juniort keverve.Naponta 3* eszik,házi kaját még nem probáltam csak sovány husit,csirke nyakat.Nálunk is örömébe beszokott pisilni,pedig csak 2-3 orát nem volt velünk.Tündéri kis kutya,nem is gondoltam volna hogy ennyi szeretettett tud nyujtani,mindig bujik,simogatni kell,szeretgetni,ö meg a maga modján hálálja meg.Imádom...
76. ALLICS (válaszként erre: 68. - Ce8b002a07)
2008. nov. 14. 10:33
Nem hiszem,hogy ellenséges lennék,csak ha valamit én nem úgy gondolok annak hangot adok.Ennyi...
75. daroki (válaszként erre: 73. - 2577cdcc12)
2008. nov. 14. 10:31
Az enyém kivétel:)
74. ALLICS (válaszként erre: 66. - Ce8b002a07)
2008. nov. 14. 10:28
A kiskutyánkat egy nagyon jó barátunk tenyészetéből hoztuk.
73. 2577cdcc12 (válaszként erre: 70. - Daroki)
2008. nov. 13. 19:26

Állítólag minden havanese nagyon szereti a nyers zöldségeket. Annyira édes, ahogy elkapja a káposztalevelet, ami nagyobb mint a feje, és rohan vele, hogy nyugalomban megegye :o)

Szerinem a kutyanevelés lényege, hogy az egész család betartsa az elveket, ja és a vendégek is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook