Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2010. júl. 28. 15:42

Sziasztok!


Én ezt a tablettát szedtem (!!) 7 évig. Év elején kaptam egy két oldali tüdőembóliát. Majdnem belehaltam. Valószínűleg a fog.gátló tablettától. ÉN soha többet nem szedhetek semmilyen hormon tartalmú készítményt.

Szóval ha ezt választjátok nem árt kivizsgáltatni magatokat hogy van e hajlamotok rá, nehogy nagy baj legyen. És ez nem csak a Lindy-re érvényes.


Üdv

1643. ginginke
2010. júl. 26. 10:33
Már védeni fog az 1. gyógyszermente hét után, és ezután már gyógyszeres és gyógyszermentes napokon is védve vagy, és ha pl nyaralás miatt csúsztatod 1 hónappal a mensidet akkor is védve vagy :) Nyugi mostmár csak a párodra koncentrálj :)
2010. júl. 25. 23:00

Szerintem védeni fog.

Nekem azt mondta dokim, hogy egy hónap után már a gyógyszermentes időszakban is véd.

1641. Est91
2010. júl. 25. 22:49

sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mindjárt vége az első gyógyszermentes időszakomnak, kedden kezdem el a második 21 tabletta szedését. Este 8-kor szoktam bevenni, és aznap találkozom 2 hét után a párommal,ezért úgymond szex is várható a találkozással együtt. Már akkor is fog védeni a tabletta, vagy újból kell várni legalább egy hetet, hogy újra védett legyek, vagy amíg szedem a tabit, beleértve a gyógyszermentes időszakot is, akkor is védett vagyok??

Kérlek válaszoljatok hamar!

Köszönöm, az előző segítséget is, mert még új vagyok!

1640. sissyso (válaszként erre: 1639. - Eszter0000)
2010. júl. 25. 01:45
Szia! Én három és fél év után hagytam abba, ezért kicsit jobban ráállt a szervezetem. Mikor abbahagytam többször előjött a hólyaghurutom (bár a közben is volt), de pár hónap után helyreállt a rend. A mensim óramű pontossággal megjött utána is, már az első gyógyszermentes hónapban. Nekem tulajdonképp csak pozitív tapasztalataim vannak a gyógyszer abbahagyásával kapcsolatban.
2010. júl. 24. 16:44

Mi történik, ha abbahagyom a fogamzásgátló tablettám szedését?

Több mint egy éve szedek már Lindynette 20-at, és semmi problémám sincs. A párom elutazik messze dolgozni és (ha minden jól megy) havonta egyszer találkozunk, így nem látom értemét, hogy szedjem, mert máshogy is tudunk védekezni akkor, ha itthon van. De vajon mi fog történni ill. mi történik, ha abbahagyom? Vajon milyen reakciói lehetnek a szervezetemnek, ha hirtelen elvonom tőle a tablettát? (Gondolok itt a mellékhatásokra: Fogyás? Hízás? Menstruációs zavar hónapokig? Pecsételő vérzések össze-vissza?? stb.) Ha valaki átélt már ilyet, vagy van vmilyen információja kérem segítsen!

1638. szösz87
2010. júl. 20. 14:27
sziasztok!mandula műtétem volt kedden, már itthon vagyok. mindig vasárnap szokott megjönni de most egy vasárnappal előbb jött meg. Jövő héten kellett volna. Elképzelhető, hogy bekevert a műtét meg stb?Nem nagyon eszem semmit, szedem a sok fájdalom csillapitot meg iszom a poros gyogyszert. gyenge is vagyok.ÍHusvétkor is volt már egy ilyenem mikor 1héttel korábban jött a vártnál.Váltsak gyógyszert?november óta szedem.
1637. ginginke
2010. júl. 19. 22:18
Nem biztos, hogy holnap fog megjönni hanem a 7 napos szünet valamelyik napján. (Én mindig vasárnap veszem be az utolsó szemet és csak csütörtökön jön meg)
1636. Est91
2010. júl. 19. 16:47

Sziasztok!


Teljesen új vagyok fogamzásgátlás terén, most szedek először ilyet.

Jún.29-én a menstruációm első napján kezdtem el a Lindynette 20 szedését. A mendtruációm rendben lezajlott, de azóta is barnás folyásom van. A szedéstől számított 2. hét végén szeretkeztünk először a párommal és azóta is rendszeresen. A doki azt mondta, hogy már 1 hét után véd, de azért mi kivártuk a 2 hetet. Olyan kérdésem lenne, hogy bár barna folyásom van, de lefeküdtünk egymással lehetek-e terhes? A másik kérdés, hogy meddig tart kb. ez a barnás dolog? Valamint már csak egy tablettám van, azt ma beveszem és akkor elvileg holnap kell megjönnie, de ha most is barnás véres dolog folyik, honnan fogom tudni, hogy akkor ez most menstruáció, vagy ez a barnás folyás? Mennyiségileg lesz több, vagy miből tudom majd megállapítani?

Előre is köszi!!

1635. ginginke
2010. júl. 19. 12:03

Sziasztok!

Weborvostól megkérdezte, hogy hogyan működik és hogyan csináljam a csúsztatást, mert nem akartam, hogy nyaralás közben megjöjjön, mondta, hogyha szerencsém van nem fog pecsételő vérzésem sem lenni. Szerencsére nem jött meg, nem volt pecsételő vérzésem. Úgy érzem nagyon befogadta a szervezetem a gyógyszert. (10 hónapja szedem a gyógyszert)

1634. szösz87
2010. júl. 18. 12:43
sziasztok!mandula műtétem volt kedden,már itthon vagyok.mindig vasárnap szokott megjönni de most egy vasárnappal előbb jött meg.Jövő héten kellett volna.Elképzelhető,hogy bekevert valami?Nem nagyon eszem semmit,szedem a sok fájdalom csillapitot meg iszom a poros gyogyszert.gyenge is vagyok.Valaki ötlet?
1633. rékaság (válaszként erre: 1632. - Maxité)
2010. júl. 14. 16:48
az én véleményem az, hogy ezzel személyesen kell olyan orvost megkeresni akiben bízunk. Drágák az tény, legalábbis az enyémnél egy sima vizsgálat egy tízes, de egyszer kell ezt csak beállítani és aztán évekig jó lesz :) remélhetőleg :))
1632. maxité (válaszként erre: 1631. - Rékaság)
2010. júl. 14. 14:17

Köszi a segítséget, úgy összességében, mindenre értem.

Persze, hogy nem mindegy mit szedek, ezért kérdezősködtem. Találtam egy olyat, hogy orvosok a hálón, ahol minden nőgyógyásznak ott volt az e-mail címe, és oda írtam. És hát nagyon eltérő válaszokat kaptam.

1631. rékaság (válaszként erre: 1630. - Maxité)
2010. júl. 13. 23:36
a neked mindegy mit szedsz kérdést arra értettem, hogy mindenféle megbizhatatlan és kitudja milyen orvosok véleményére hagyatkozol, mintha nem számítana, hogy mit szedsz.
1630. maxité (válaszként erre: 1629. - Rékaság)
2010. júl. 13. 23:00

Ezek után sajnos nem nagyon tudok bennük megbízni. Mint írtam egy adott kérdésre mindenkinek más válasza volt, pl. egy bizonyos tablettáról. Az egyik szerint szuper, a másik nem írja senkinek, mert sz....r.

És ez az, hogy nem mindegy, mit szedek, de ezek után?

1629. rékaság (válaszként erre: 1628. - Maxité)
2010. júl. 13. 16:42

hány helyre írod még be ugyanazt?

leírtam a választ nézd meg. de kicsit tájékozódhatnál is és nem kérdeznél butaságot. na de nembaj, végülis azért vagyunk itt hogy kérdezzünk és segítsünk egymásnak. de én azért megfontolnám a helyedben, hogy felkeressek egy olyan orvost akiben megbízok. Vagy Neked mindegy mivel tömöd Magad?

1628. maxité
2010. júl. 11. 22:12

Melyek a gesztagén túlsúlyos fogamzásgátló tabletták?


Voltam nőgyógyásznál, nem magánrendelésen. A Volinát ajánlotta a hízási problémáimra és a pigmentfoltjaimra. Én lindynettéről váltanék.


Megkérdeztem egy pár online nőgyógyászt a neten, hát mindenkinek más volt a véleménye.


Fogalmam sincs egyébként mit csináljak. Azon gondolkoztam, hogy elmegyek magánrendelésre, de azt sem tuti.


Ugyanis nagyon meglepett, hogy ahány nőgyógyász annyiféle választ adott a kérdésemre a tablettával kapcsolatban. Valaki ajánlotta ezerrel, valaki szar gyógyszernek tartotta, valaki szerint próbáljam meg és majd lesz valami, stb. . .


A fenti kérdésem azért van, mert egy szerint olyat kell szedni annak, aki hízásra hajlamos. Köszi.

1627. Malinksa
2010. júl. 8. 00:28

Sziasztok!


Most kezdtem el szedni első levél lydnette 20-at.Hát nem egy leány álom..:S nem akar elmúlni a vérzésem.. 14 napja tart már.hát ha pecsételő vérzés lenne megérteném de nem.. :( kb ugy van meg mint a 2.és 3. napon.. szóval erősen..doki azt mondta normális ez..és modnta h még 2. hónapban is lehet ilyen..:S van akivel előfordult már ilyen?

1626. ginginke
2010. júl. 7. 20:31
Áhh..elég csak 1* csúsztatni, mert így a ,másik nyaralást is megúszom :) Köszönöm válaszodat.
1625. simon_viki1986 (válaszként erre: 1619. - Pille1991)
2010. júl. 7. 15:49
Privát üzit írtam,olvasd el!Köszi!
1624. pemete (válaszként erre: 1621. - Ginginke)
2010. júl. 7. 10:06
Ezt minden gond nélkül meg tudod csinálni, csak ne túl gyakran csúsztass, mert akkor felborítod a hormonháztartásodat.
1623. pemete (válaszként erre: 1620. - Angiiiiiiiii)
2010. júl. 7. 10:06
Szerintem erről meg kéne kérdezned egy orvost, hogy mitől lehet.
1622. simon_viki1986 (válaszként erre: 1619. - Pille1991)
2010. júl. 6. 22:32
nem volt késő,nyugi!:)
1621. ginginke
2010. júl. 6. 20:04
Sziasztok! Kinek milyen tapasztalata van a csúsztatásos bogyószedéssel ? ( nyaralás miatt nem tartanék 7 napos szünetet,mert pont beleesik)
2010. júl. 6. 16:03

segítsetek kérlek!!!!

1éve szedem a lindinette20 fogamzásgátlót,ebben a hónapban a 23.napon jött meg a menstruációm, a gyógyszert szedtem közben is!most vagyok a 7napos szünetben,de mivel már megvolt,ugye nem jön már meg.Lehet vmi bajom?Vki járt már így?kérlek írjatok vmit...bárki bármit csak írjatok...

köszönöm előre is

1619. pille1991
2010. júl. 6. 11:00
Sziasztok.Egy éve szedek fogamzásgátlót(Lindynette20at).Eddig mindig rendszeresen este vettem de.Tegnap este elfelejtettem bevenni és csak ma reggel vettem be.Ez még nem volt késő ugye?
1618. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1617. - Piroskiwi)
2010. júl. 1. 22:18
Szia! Szerintem semmiképpen ne vegyél be még egy tabit! Totál felborulna a hormonháztartásod, mert ki tudja, hogy mennyi szívódott már fel belőle a hasmenés előtt... Ilyen esetekre inkább azt szokták javasolni hogy a levél végéig használjatok kiegészítő védekezést is (pl gumit)!
1617. piroskiwi
2010. júl. 1. 17:35
Már 4 hónapja szedem a Lindynette 30-at, nekem nem volt semmi mellékhatása szerencsére. Azóta nem fordult elő, hogy ment a hasam. Szóval nem tudom hogy, szedjek-e be még egyet talettát vagy se. Az hátrányos lehet hogy 1 nap kettőt szedek be?
1616. Szőke85 (válaszként erre: 1615. - Piroskiwi)
2010. júl. 1. 15:12

Szia!

Kérdés hogy mióta szeded?Mert ha most kezdted akkor attól is mehet a hasad és akkor konzultálni kell a dokival mert nem jó a bógyó.Ha pedig más miatt megy a hasad szerintem hiába vennél be még egyet,az is lehet hogy ott kötne ki ahol az előző.Konzultálj a dokiddal,szerintem!

1615. piroskiwi
2010. júl. 1. 14:17
Sziaszok! Ha fogamzásgátló szedése mellett volt hasmenésem (kb. 2órával), akkr mi a teendő? Ez befolyásolja a védettségemet? Szedjek be még egy tabletátt ma?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook