Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1614. katic (válaszként erre: 1613. - GabCSIGAbcsi)
2010. júl. 1. 07:56
Most kezdtem szedni. Azt hiszem, elmúlt a vérzés. Függőben volt, hogy műteni kell-e a fiamat, vagy sem, s emiatt rettenetesen ideges voltam. Ettől lehet vérzés, vagy barnázás - később ez volt - antibébi szedésekor, nem? Köszi!
1613. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1612. - Katic)
2010. jún. 29. 08:31
Szia! Most kezdted el szedni a fogigátlót? Mert akkor szerintem normális a 10. napon a vérzés, el fog múlni csak be kell állni a szervezetednek! Az viszont más ha már szedtél másik fajtát és normális volt minden és csak a Liny vel vannak gondok...
1612. katic
2010. jún. 28. 22:40
Mi a jobb; ha a 21 db-os levél 10.tablettájánál abbahagyom a bogyó szedését - mert vérzem, vagy beszedem a 21-et (végig vérezni fogok valószínűleg :-S) és azután íratok fel másik fajta tablettát. Így kevésbé terhelem/keverem össze a hormonháztartást? :-(((((
1611. pemete (válaszként erre: 1608. - Ada0822)
2010. jún. 21. 13:17
Hú ez durva, mindenképp menj el orvoshoz, ez nem játék!
1610. pemete (válaszként erre: 1607. - Maxité)
2010. jún. 21. 13:16
Ilyenek a yasminelle, yadine, volina pl.
1609. Auris
2010. jún. 21. 10:59

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy szedem a Lindy 20-at, de most el akarok kezdeni szedni Peritolt is (étvágyhozó), és hogy a Peritol nem gyengíti e a Lindy hatását,vagy nem befolyásolja e?

Köszi a válaszokat!

1608. Ada0822
2010. jún. 18. 10:46
Sziasztok. Elkezdtem szedni a Lindynette 20 fogamzásgátlót egy csütörtöki napon. ( A mensesem szerda este jött) Aznap rosszulléteim lettek, hányingerrel, hangulatváltozásokkal( sírás legtöbbször) és erős vérzés. Teltek a napok és minden nap megvoltak ezek a rosszullétek,amíg hétfői napon ( akkor már a mensesem 6. napja volt,azaz a végén kellett volna járnom) este jött egy hányinger sorozat,majd erős remegés a testemben. A ritka mellékhatásoknál fel van sorolva az epilepszia is, és valószínűleg nálam is ez jöhetett ki. Másnap kedden a mensesem ugyanúgy folytatódott, de a gyógyszer szedését abba hagytam. Azóta megszűntek a rosszulléteim,de hangulatváltozásaim még vannak. Szerintetek meddig lesz még mensesem, meddig tarthat még??
1607. maxité
2010. jún. 13. 21:49

Találtam egy szakértői oldalt, ahol egy nőgyógyász azt válaszolta, hogy akinek hízás problémája van fogamzásgátló tablettától, annak elsősorban Drospirenone tartalmú gyógyszert kell kipróbálnia. Erről tudtok, hallottatok valamit? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?


Azért kérdezem, mert hallottam már sok olyat, hogy valaki magának próbálta kinyomozni a megfelelő gyógyszert, hátha tud valaki segíteni.

1606. maxité
2010. jún. 13. 21:49

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Amikor ti elmentetek gyógyszert váltani, most elsősorban a hízás miatt, nektek is azt válaszolta a nőgyógyász, hogy nem a gyógyszertől híztok?

Ugyanis sokszor hallottam, hogy erre panaszkodnak, hogy az orvos mindig azt mondja, hogy ez nem a gyógyszertől van. . . Ilyenkor végül ír fel másik gyógyszert?

1605. pemete
2010. jún. 10. 10:35
Persze, hiszen szeded tovább a bogyót. Akkor nem vagy védett, ha nem szeded legalább 21 napig:)
1604. ginginke
2010. jún. 10. 10:15
Ha csúsztatom akkor is ugyanúgy védett leszek, mintha nem csúsztatnám ?
1603. pemete
2010. jún. 9. 14:17

Ha így a legjobb, akkor csináld így, nem lesz semmi gond, ha nem tologatod folyton jobbra balra a menstruációdat. :)

Jó nyaralást!

1602. ginginke
2010. jún. 9. 13:34
Szerintem teljesen eltolom 3 héttel ,mert akkor meg a másik nyaralásomat akadályozná :)
1601. pemete
2010. jún. 9. 13:02

Igen, így sokzták eltolni:)

De azt is megcsinálhatod, hogy csak egy héttel tolod el, annyival kell tovább szedni.

1600. ginginke
2010. jún. 9. 12:24
Sziasztok. Aki csinált már ilyet lécci az válaszoljon. 8. hónapja szedem a lindynette 20-at. Mindig időben vettem be, mindig pontos jött meg. Nah, de most olyan problémám van h. július 11-16-ig nyaralni megyünk de nekem júli 15.-én fog megjönni. Azt szeretném kérdezni h. ha a 7 napos szünetben is szedem a bogyót folyamatosan azaz 2 havi tablettát veszek be szünet nélkül és az ezt követő 7 napos szünetben is ugyanakkor fog megjönni miután bevettem a 2 havi gyógyszert? ( eddig nekem midnig csütörtökön jött meg)
1599. szösz87
2010. jún. 9. 12:00

sziasztok!!júliusba 27én kell,hogy megjöjjön majd.lesz azonban egy műtétem(MANDULA)júli végén.elképzelhető,hogy megjön előbb vagy hasonlók?

8hónapja szedem a lindy20-at,de már2szer előfordult,hogy előbb jött meg 3-4nappal.(áprilisba is pl.)lehet fogni ezt a stresszre??sajnos elég zűrös életet élek mostanába.írjon vki!!köszi előre!!

1598. katic (válaszként erre: 1597. - Szepszemu87)
2010. jún. 8. 15:09

Három hónap, mire beáll? Ezt nem tudtam. Én a 9. tabletta után kezdtem el vérezni - múlt hétfőn -, pár napig nagyon intenzíven véreztem, azóta is szivárog az élénk színű vér. A doki azt mondta, ne hagyjam abba - még 6 tabletta van. A 7 napos szünetben újra meg kell jönnie, aztán kiír Lindynette 30-at, mert a 20-as kevés nekem. Ez mit jelent? Ha magasabb hormontartalmút ír majd fel, nagyobb valószínűséggel több mellékhatásra lehet számítani?

Kérjek más tablettát? Vagy hagyjam abba a szedését most?

Ha még 5 napig - a tabletta szedése alatt - vérzem, azután pedig újabb menses várható, az már naggggyon hosszú. :-(((

Adjatok tanácsot, kérlek! Köszönöm!

2010. jún. 7. 11:03
Sziasztok! Én két hete szedem a lindy20at. Tovább tartott egy kicsit a mensim és barnás pecsételés is volt jó pár napig. Hívtam is a dokit, de azt mondta, 3 hónap mire beáll egy gyógyszer. A mensim első napjától szedem, állítólag az első naptól hatásos. De tegnap már nem védekeztünk mással. Szerintetek lehet baj a barnás dolog miatt, vagy az független egymástól. Köszi a választ előre is.
2010. jún. 6. 23:08

sziasztok! Pénteken magam sem tudom már h reggel vagy este vettem-e be a fog. tabit, a lényeg, hogy tegnap elfelejtettem , és ma reggel voltunk együtt a barátommal. És csak most este jutott eszembe :(

Szerintetek vegyek be sűrgősségit, vagyis holnap váltsak ki?

5éve szedem a tablettát, és csak párszor fordult elő , hogy elfelejtettem. Várom válaszaitokat, és előre is köszönöm!

2010. jún. 4. 11:57
Akit zavar a Lindy ára..az szerintem térjen át a Sensonettre...nekem is ezt mondta a patikusom.
2010. jún. 3. 17:37
Én szedtem Lindynette-t régen, de folyton női gondjaim (fertőzések) voltak, ezért áttértem másikra, meg is szűntek a panaszok.:)
1593. mona777 (válaszként erre: 1592. - Sly001)
2010. jún. 3. 14:57
Szia :-)) Köszönöm válaszodat!! Háát, az az egy, amit nem gondolok, hogy a korral járna.. Nálam elvágólagosan jelentkezett a hajhullás, szinte az egyik napról a másikra és nem kicsit-szinte tincsek hullottak ki :-((( Biztosan vmi külső/belső behatás eredményeképpen, csak az okok nincsenek meg. Egyébként tök egészséges vagyok, semmi bajom. Lecseréltem még a hajfestéket is, megcsináltattam a fogaimat, ezermillió hajkence, semmi..Csak a trichogram vizsgálat mutatta ki tegnap, h a hormonjaim nincsenek rendben, egy kissé emelkedett a férfihormon szint-azonban nem akarok hormont szedni erre, mert láttam a tapasztalatokat-vki írta, hogy Diane tablettát kapott a hajhullására és még rosszabb lett, az orvosa pedig azt mondta neki, ha már elkezdte, szedje, mert különben a leállástól tényleg megkopaszodik!! Egyre inkább azt gondolom, hogy a világon ez egy jól felfogott érdek, hogy a nőknek azt adnak be, amit csak akarnak, mert úgyis beszedjük mindennap, s szépen lassan így mérgeznek meg minket... bocsi, ha sokat írtam
1592. Sly001 (válaszként erre: 1590. - Mona777)
2010. jún. 3. 13:48
Szia!Hát ebben a kérdésben nem hiszem,hogy bárki tudna igazi segítséget adni.Én 7 évig szedtem a Tri-regolt,de soha nem küzdöttem hajhullással.Utána megszületett a kisfiam,és a szülés után egy évvel elkezdtem szedni a Lindinette 20-at.Már 5 éve szedem,és két éve nekem is hullik a hajam.A fodrászom mondta,menjek el egy vérvételre.Mindenféle vizsgálaton voltam én is,mást nem találtak,mint két gócos gyökérkezelt fogat.Ezek panaszmentesek voltak,a panoráma rtg mutatta ki a gócokat.Az egyiket már kihuzattam,a másikat jövő héten fogják húzni.Ha utána lesz javulás,majd megírom.De igazábol a fogorvos azt mondta,nem lehet a fogak számlájára írni a hajhullást,mert amit fog okoz,ott foltos hajhullás szok jelentkezni.Sőt a nőgyógyászom szerint pedig a fog.gátló sem okozhatja...Úgyhogy tanácstalan vagyok,és már két éve tart.Annyi,hogy mosáskor több haj hullik ki,mint régen,és nekem is ritkább lett,de egyenletesen kevesebb mindenhol,nem foltokban.Lehet,hogy ez a korral is jár,így 30 éves kornál,vagy egyszerüen genetikai oka is lehet...
1591. Káen (válaszként erre: 1589. - Sly001)
2010. jún. 3. 12:56
Köszönöm! :)
1590. mona777
2010. jún. 3. 01:24

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy valaki tapasztalt-e hosszú időn át tartó tablettaszedéstől HAJHULLÁST??

Esetleg a Tri-Regol gyógyszerrel kapcsolatos tapasztalat érdekelne..

7 éve szedem és így visszatekintve kb azóta is hullik - lehet, h ez okozza azt,h a régen a fenékig érő hajam teljesen megritkult és tönkrement?? Az égvilágon semmi egyéb más bajom nincs, (vérkép, pajzsmirigy, vitaminok, nyomelemek, stb) a bőrgyógyász szerint kissé magas a férfihormonjaim aránya. ?!?! Az évek alatt mindent kivizsgáltattam,minden ok, csak ez..

Szeretnék gyógyszert is váltani, de azt sem tudom - végigolvasva a hozzászólásokat -,hogy mire térjek át, melyik lenne jó, borzasztóan elkeserítő... :-(( Köszönöm,ha segítetek a tapasztalataitokkal

1589. Sly001 (válaszként erre: 1588. - Káen)
2010. jún. 2. 22:28
Teljesen ugyanaz minden egyes bogyónak a hatóanyaga,úgyhogy ne aggódj:)
1588. Káen
2010. jún. 2. 20:43

Sziasztok!


Lindy 20-at szedek. Ma vettem észre, hogy tegnap nem a soron következő szemet vettem be. Jól tudom, hogy minden bogyó azonos hatóanyagú, így nem számít a sorrend? Ugye ebből nem lehet gond?

2010. jún. 2. 19:55
Sziasztok! Fél évig szedtem a líndynette20 tabit és csak jót tudok róla mondani, nem híztam, nem fájt tőle semmim, sőt csak pozitív irányba változott minden.EZ MINDENKINÉL MÁS! mindenképp végeztessetek el vérvételt és csak utána irassatok fel gygógyszert, mert 10ből 8 nőnél előfordul, hogy valamilyen fogamzásgátlóra allergiás.A lindynette és a yasminelle tabik tartalmazzák a legkevesebb hormont, ezért ezektől már nemigen lehet sokat fogyni vagy hízni! remélem, h segítettem, csoki :)
1586. thimcsike (válaszként erre: 1585. - Auris)
2010. máj. 31. 19:40
Köszönöm szépen a gyors választ!
1585. Auris (válaszként erre: 1584. - Thimcsike)
2010. máj. 31. 16:54

Szia! Kb én is másfél éve szedem a Lindy20-at, nekem volt már párszor ilyen barnázgatás, és ez akkor fordult elő az esetek többségében, amikor elég ideges voltam valamiért, de mikor megjött, és elmúlt a menzesz, azzal együtt a barnázás is megszűnt!

Remélem tudtam segíteni!

Üdv.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook