Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1554. rencike17
2010. ápr. 24. 00:11
Szerintem mindenkire másként fog hatni a gyógyszer. valaki igenis lefogy tőle valaki hízik pár kg-ot de nem 20at hanem 2-3kgot.mert ahhoz hogy ne hízz tenni kell és akkor nem fogsz!! ha meg zavarja a hormonokat azt rövid ídőn belül észreveszed és teszel ellene!akarat kérdése az egész! ráadásul itt sokan élvezik ha ijesztgethetik a másikat. úgyhogy csak saját maga tapasztalatának higgyen mindenki!
1553. Tina82 (válaszként erre: 1550. - C7767d161d)
2010. ápr. 20. 21:24

Szia!

Köszi a választ!

nem a Yasminelletől fogytam, még azelőtt, hogy szedtem volna. Úgy 4-5 hónap után kezdtem érezni a libidó csökkenést, emiatt váltok, aztán majd látjuk.

Beszélj a nőgyógyászoddal, nekem anyukám barátnője a dokim, ő most ezt javasolta, tudja, hogy mit szedhetek, szóval reménykedek....

Sok sikert a fogyihoz, nem olyan nehéz ám :)

1552. sissyso
2010. ápr. 20. 12:16
Egyébként én azt mondom, akinek gondja van valamelyik gyógyszerrel, próbálkozzon másikakkal is, hisz csak saját tapasztalatból derül ki, kire hogyan hat. Annyire nem érdemes csak mások véleményére hagyatkozni, mert mindenkinek másképp reagál a szervezete.
1551. sissyso
2010. ápr. 20. 12:13
Sziasztok! Én is a lindynettet szedtem kezdettől fogva kb. 3 évig. Nekem nem volt vele bajom, nem híztam, talán a libidóm csökkent kicsit. Viszont a szedését abba kellett hagynom, mert egy idő után állandó nőgyógyászati gondjaim lettek, úgymint hüvelygyulladás, néha gomba, állandó kellemetlen érzés, senkinek sem kívánom. És akkor kipróbáltam a nuvaringet, hátha javul a helyzet, de reménytelen volt. Ezután úgy döntöttem nem tömöm magam hormonokkal, megoldom másképp. Azóta semmi bajom (kopp-kopp). Amúgy a lindynettel tényleg nem volt más bajom, eleinte. Akinek bírja a hormont a szervezete, annak én is ezt ajánlanám, meg a nuvaringet!
1550. c7767d161d (válaszként erre: 1549. - Tina82)
2010. ápr. 19. 20:23

Szia én nem lebeszélni akarlak ,de Libidó csökkenésem nekem is van a Lindytől,és már +5Kg nál tartok,ingerlékeny vagyok,narancsbőrős a lábam,állandóan éhes vagyok.Mint egy kismama,de tényleg..

2 jó tulajdonságát tudom csak felsorolni hogy szép lett az arcom és hogy véd.Mást nem.!!És szerintem nem vagyok egyedül.

Én meg pont azon gondolkodtam hogy a Yasminellére váltok.Mikortól okozott neked libidó csökkenést?

és a gyógyszertől fogytál??,mert most szeretném lefogyni ami feljött rám.De közbe szeretném ha védett lennék.Szerinted váltsak vagy hagyjam abba?

1549. Tina82
2010. ápr. 19. 13:51

Sziasztok!

Most fogom egy hét múlva kezdeni szedni ezt a tablettát, idáig Yasminellet szedtem, de libidó csökkenést okozott.

30 kilót fogytam, szeretnék még többet is, ugye ettől sem hízhatok? Mik a tapasztalatok? Kicsit félek....

Köszi, ha válaszol valaki!

1548. vicaaa
2010. ápr. 15. 13:21

Köszönöm! de azért kiváncsi lennék h aki 30ast szed annak pontosan hogy néz ki!??

köszönöm

1547. //Cicus// (válaszként erre: 1546. - //Cicus//)
2010. ápr. 14. 21:42

*más lett

elírtam... Bocsi

1546. //Cicus// (válaszként erre: 1545. - Vicaaa)
2010. ápr. 14. 21:41
Szia! a 20-asnak is már lett a csomagolása, legalábbis én is észrevettem, hogy más. Nem hallottam, hogy lenne sima...csak a 20-as, 30-asról.
1545. vicaaa
2010. ápr. 14. 20:43
sziasztok! lenne egy kérdésem már vagy 6 éve szedem a lindynette 30at és most vettem legutobb és más volt a csomagoéása és hogy nektek hogy néz ki a mostani 30 as?? fontos lenne köszi! ja és hogy van olyan h sima lindynette? vagy csak 20 30? köszi
1544. //Cicus// (válaszként erre: 1543. - Sly001)
2010. ápr. 13. 20:53
Köszi a segítséget! Tegnap vettem be fájdalomcsillapítót (N***fen), de mindig ezt szedtem és nem okozott zavart. Várok aztán lesz ami lesz! Még egyszer köszönöm!
1543. Sly001
2010. ápr. 13. 18:14
Ha felsértett volna valamit,akkor élénkpiros friss vér jelentkezett volna,kis mennyiségben.De akármi megingathatta a hatását,nem szedsz(vagy szedtél esetleg a napokban)mellette más gyógyszert?Amúgy még a stressztől is lehet.Én azt mondom várj vele még,szedd végig a levelet amit elkezdtél,és meglátod,elmúlik-e a barnázgatás és megjön-e rendesen a vérzésed a kellő időben.Ha igen,akkor csak átmeneti zavar vagy más behatás okozta.Ha akkor is rendetlenkedik,akkor mindenképp keresd fel az orvosod,aki segíteni fog.
1542. //Cicus// (válaszként erre: 1541. - Sly001)
2010. ápr. 13. 17:45
Az nem lehetséges, hogy amikor a Párommal együtt voltunk felsértett valamit? Attól nem barnázhatok? (Lehet, hogy semmi köze hozzá...)
1541. Sly001 (válaszként erre: 1540. - //Cicus//)
2010. ápr. 13. 17:31
Valószínűleg fel kell keresned a nőgyógyászodat,és felírja a magasabb hormontartalmú fog.gátlót,a Lindinette 30-at.A barnás pecsételés általában azt jelenti,hogy kevés a szervezetnek a tabletta hormontartalma,és gyengült a hatása.
1540. //Cicus//
2010. ápr. 13. 15:20

Sziasztok!

Júniusban lesz egy éve, hogy elkezdtem szedni a Lindynette 20-at. Szerdán(04.07.) kezdtem el a levelet és ma észrevettem, hogy barnázok. Szerintetek mitől lehet? Előre is köszi!


A hízáshoz: én ezalatt az egy év alatt semmit nem híztam, eddig sem voltam hízós típus. Csupán nőiesebb lettem. Szélesebb csípő és nagyobb mell :)

1539. pemete (válaszként erre: 1538. - Rencike17)
2010. ápr. 12. 15:16
Nekem már másfél hónap után elkezdtek felkúszni a kilók. 4 hónap után plusz 8-nál tartottam, 1 év után plusz 20-mál, akkor hagytam abba.
1538. rencike17
2010. ápr. 12. 14:25
És ha valaki a gyógyszertől ténylegesen meghizik...az milyen hamar mutatkozik meg ?
1537. Anyimanyi (válaszként erre: 1533. - Kattuska)
2010. ápr. 11. 20:06

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

Hát igen a váltás nem könnyű,kicsit tartok tőle, de mindenképp megpróbálom, így hogy te is ezt írtad (fogyasztói vélemény:D). Arra gondoltam, hogy most még nem próbálom meg a szünetet megvárom az új anti-babym hatását és kb.2,5év múlva szedek 5 éve anti-baby, arra gondoltam akkor szünetelek egyet. Doki is mondta,hogy most is kipróbálhatnám a szünetet, csak az a baj, hogy 2 ismerősöm is van aki teherbe esett ez alatt. És így 21 évesen nem igazán állok készen a gyermekáldásra.

A mellék hatásokkal kapcsolatban, azon akadtam le nagyon, hogy a Lindynette nem írt ilyen hatást, hogy ha volt a családban mellrákos akkor ne szedjem. Mert ha nem is volt és hajlamos vagyok netalántalán, akkor esélyes, hogy okozhat. Bár az tény és való, hogy akik ani-babyt szednek azok többet járnak nőgyógyászhoz és ebből adódóan időben észreveszik náluk.

Szóval köszi a választ, aztán majd irok még ha valami lesz, remélem semmi. :D

1536. Sly001 (válaszként erre: 1535. - Kattuska)
2010. ápr. 11. 19:09
Szerintem nem nagyon van ennél modernebb és alacsonyabb hormontartalmú gyógyszer.Sajnálom,hogy neked nem vált be.Lehet,hogy akkor más módszert kellene választanod,mert nagy esély van rá,hogy akkor mindegyik így fog rád hatni.Nekem nagyon gyors az anyagcserém,ezért nem hízom,pedig másfél éve szedek szorongásoldó gyógyszert is,ami szintén "elvileg" hízlal.Tényleg elismerem,hogy lehet csak szerencse és alkati kérdés,hogy hízol-e tőle vagy nem.
1535. Kattuska (válaszként erre: 1507. - Sly001)
2010. ápr. 10. 23:36

Szia! Ne haragudj, hogy beléd kötök, de nem alaptalan a feltevés! Én 15 kg-t híztam a Lindy-től a legegészségesebb életmód mellett is! Nem növekedett az étvágyam, és rendszeresen sportoltam is mellette...

Mindenkire máshogyan hat a gyógyszer. Te a szerencsésebbek közé tartozol valószínüleg!

1534. Kattuska
2010. ápr. 10. 23:15
Apropó, van valaki, aki már tartott szünetet (orvosi tanácsra)a gyógyszerszedésben? Mik a tapasztalatok. Én ugyanis ezt tervezem, csak kicsit félek tőle...
1533. Kattuska (válaszként erre: 1530. - Anyimanyi)
2010. ápr. 10. 23:11

Szia!

Én kb 5 évig szedtem Lindynettet, és azért kellett váltanom, mert elég sokat híztam tőle :( A váltás tapasztalataim szerint nem a legegyszerűbb (most kezdem majd a negyedik félét, mert eddig mindegyikkel volt valami gond), de a te esetedben szerintem szükséges. Ismerek olyat, aki hasonlóan "járt", mint Te, bár az ő esetében hamarabb előjött az a probléma, hogy alacsony a tabletta hormontartalma:közel másfél hónapig volt meg neki folyamatosan, mire rájöttek, hogy ez a gond. Szerintem ezt ne várd meg!

+Talán vedd fontolóra azt,amit a párod javasolt! Ha nem is véglegesen, de tarthatnál mondjuk egy fél éves szünetet. (Nekem a nőgyógyászom javasolta, bár ezt 5 év után szokták ajánlani). Annyi idő szerintem elég lenne, hogy "megfejtsd", a gyógyszer okozza-e a túlérzékenységedet, vagy tényleg "csak" a stresszes életmód...

+Még valami: a tájékoztatóban olvasható mellékhatások listájára minden egyes olyan tünetet fel kell írniuk, ami összefüggésbe hozható az gyógyszerrel, tehát azokat is, amik nagyon ritkák. Nem mondom, hogy ne félj tőlük (én sem nyugodtam meg az elolvasása után...), csak ezt is vedd figyelembe a döntésednél!

1532. buschne (válaszként erre: 1530. - Anyimanyi)
2010. ápr. 10. 22:47

Sziasztok!

Én már kb. 7 éve szedem a Lindinette20-at.

Mindig pontosan megjött, és soha semmi mellékhatást nem vettem észre, vagy legalább is nem godoltam rá, hogy attól.


Ti honnan tudjátok, hogy a hangulatváltozás, feszültség, idegesség az attól van?


Mert pár nappal ezelőtt én is nagyon feszült voltam és a világon minden és mindenki idegesített, bele kötöttem az élő fába is.

A barátnőm azt mondta, biztosan a tavaszi fáradság...


Honnan tudjam, hogy a gyógyszertől van-e?


Mondjuk már épp ideje lenne szüneteltetni, mert állítólag 2-3 évente kell, arról mit tudtok?

1531. Káen
2010. ápr. 10. 22:05

Sziasztok!


Az első levél Lindy-m ma fogyott el (a mensim második napjától kezdtem szedni) és az lenne a kérdésem, hogy az első 7 napos szünetben is védve vagyok- e már?

Olvastam Sly korábbi bejegyzését, hogy két hét után már hat...ez tuti? A betegtájékoztató és amit a dokim mondott az ellentétes.


Köszönöm a segítségetek! :)

1530. Anyimanyi
2010. ápr. 10. 02:33
Sziasztok! Én Lindynette 20-at szedek több mint 2 éve. Eddig semmi bajom nem volt vele, de valamiért pár hónappal ez előtt 2 hónapig alig jött meg, majd 2 hónapig nagyon erősen (annyira ami miatt elkezdtem szedni is), aztán most márciusban 1 héttel korábban megjött és rákövetkező héten, amikor rendesen is megkellet jönnie megint megjött, szóval majdnem 2 hétig meg volt. Nagyon megijedtem, azt hittem baj van, bevéreztem vagy esetleg terhes vagyok, mert anyummal ez történt. Elmentem dokihoz és szerencsére nem volt semmi, csak az hogy gyenge lett a gyógyszer(ehhez hozzá szokhat a szervezetem egy idő után vagy mi?). Vagyis terhes nem lehetek, mert a védettség meg van csak a menzi, megint nem akar beállni. Felírt egy Volina nevű fogamzásgátlót, utána olvastam a szedők véleményei jók róla, de annyi mellékhatás van a gyógyszer leírásában és a hormontartalma is magasabb. Engem nem érdekel, ha hízok, de mostanában sokat gondolkodtam és amit mellék hatásnak könyvelhetek a Lindynette 20-nak, az a hangulat változásom eléggé érzékeny lettem, nagyon könnyen sírok és sokat vagyok ideges, feszült. Nagyon gyorsan felkapom a vizet és úgy érzem a libidom is csökkent. Nem tudom, hogy ez a tabinak köszönhető vagy a stressznek, de nagyon elgondolkodtam, hogy érdemes e magasabb hormon tartalmú bogyót szednem. Nem ér annyit az egész. Inkább legyek boldog, mint majdnem depis.:D De mellette szól, hogy én azért kezdtem el szedni, mert nem akart beállni és nagyon megjött, ez is eléggé idegesítő volt és párkapcsolatban elég kellemetlen, hogy most miért nem jön meg időben. És csak most 2 év után lett vele baj, ami lehet a stressz miatt van. Szóval a véleményeteket szeretném kérni (főleg azoktól, akik több éve szedik és többször váltottak), hogy szerintetek érdemes változtatnom, mert így más gyógyszerrel eltűnhetnek a tünetek és jobban lehetek vagy maradjak a réginél és várjam meg hátha, csak a stressz miatt van és újra nem lesz gáz, vagy amin nagyon gondolkodok, hogy abbahagyom a szedését és meglátom beáll e nélküle és, hogy érzem magam. A párom szeretné, ha nem szedném, mert félt a mellékhatásoktól, de sokkal nyugodtabb vagyok, ha tudom, hogy védve vagyok, de nagyon rossz ez a túlérzékenység. Várom véleményeteket, mert nincs túl sok ismerősöm, aki anti-baby-t szedne és aki meg nem szed az meg csak hőbölög, hogy minek szedek egyáltalán. :D
1529. piroskiwi
2010. ápr. 9. 14:50
Köszönöm :)
1528. Sly001
2010. ápr. 7. 21:56
Persze,hogy védett vagy!Már két hét szedés után is véd,Te meg már beszedtél egy levéllel,úgyhogy nyugi.
1527. piroskiwi
2010. ápr. 7. 20:49

Helló!

Én most nemrég kezdtem el szedni a Lindynette 30 fogamzásgátló készítményt eddig egy levéllel szedtem be már volt a 7 napos szünet és most szedem a 2. levelet.

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha a 7 napos szünetbe jött meg a menstruációm és utána rendesen szettem a tablettát akkor elvileg már védett vagyok a nem kívánt terhesség ellen ugye?

2010. ápr. 7. 17:36

Én most koplalok a héten hogy lássam hogy tényleg a gyógyszertől hízok- e.Vasárnap este mértem magam 57.5 voltam most vasárnap újra mérem magam.

De az étvágyam így is meg van. csak víz,alma délben főt kaja,megint gyümölcs,és éhesen alszom el.

Vasárnap kiderül,de azt hiszem abba kell hagynom.

Bár inkább váltanék de mire?és ha attól mégjobban elhízok??olvastam hogy valamelyiktől lehet fogyni,na nekem pont olyan kell!hísz nyakunkon a nyár..

1525. pemete (válaszként erre: 1523. - Bettike11)
2010. ápr. 7. 10:22
Tök mindegy merrefelé szeded, elvileg ugyanannyi hormon van az összesben.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook