Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. jan. 12. 15:37

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne mert "nem értem a szervezetem"..

Lassan 2 éve szedek Sensonette 20-at(előtte fél évig Lindynette 20)...Most elkezdtem egy levelet 7 napja..de 1-2napja barnás folyásom van...tegnap szúrt is alul a hasam....felfázástól lehet vagy szerintetek valami mástól?

1763. fru2010
2010. dec. 31. 17:40
Sziasztok Sos kérdésem lenne!Tegnap a barátommal szeretkeztünk és becsúszott a dolog.lindynette 20 tablettát szedek 16napja , egyet sajnos kihagytam.Azóta pecsételő vérzésem de elég gyenge ,és informáloótam hogy ez normális.VISZONT antibiotikumot szedtem felfázásra elég nagy dózisút , olyat ami 3napig jó de csak 1szer kell bevenni, és ezt hallottam hogy az antibiotikus legyengíti a fogamzásgátló hatását.Vegyek be antibébit vagy sem?
1762. Sly001 (válaszként erre: 1761. - Msaca)
2010. dec. 29. 11:29
Nem szabadna abbahagynod,3 hónap a türelmi idő.Ha akkor is gondjaid lesznek vele,akkor kell váltani.Ezek a mellékhatások előfordulnak a szedés kezdetén,nem kell megijedni,elmúlnak.
1761. msaca
2010. dec. 28. 09:37

Kérdésem van! Nem tudom mit csináljak!HELP!

Most kezdtem szedni a gyógyszert. Tegnap kellett volna a 6.-at bevennem, de nem tettem, mert haldokoltam. Már két napja szédülök, ülve-állva-fekve is. A mensesem nem marad abba, pecsétel. Tegnap este hányinger, fejfájás, hasi görcsemi voltak. Hagyjam abba? Szedjem tovább? Próbáljam újra a következő hónaptól?

1760. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1759. - Ba892c9f6f)
2010. dec. 8. 20:30

Szia!


Köszönöm. csak érdekelt, hátha egyszer előfordul ilyesmi és tudjam mihez kötni.

örülök, ha jobban vagy!

1759. ba892c9f6f (válaszként erre: 1758. - 2a44b32e51)
2010. dec. 8. 20:28

Szia!


A beödémásodás az vizesedést jelent...nemtudom elmondani, tesóm csak annyit mondott, hogy benyomta a bőröm és ott maradt az ujja nyoma:S így meg volt duzzadva...

Egyébként amióta leálltam a gyógyszerrel, sokkal jobban vagyok...szerencsére.

1758. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1757. - Ba892c9f6f)
2010. dec. 5. 20:57

Szia!


Megkérdezhetem, hogy milyen az hogy beödémásodik a szem fölött?

szia! köszi

2010. dec. 5. 20:54

Sziasztok!

Én 1 hónapja szedem a Lindynette 20-at, és mellékhatásként migrénes fejfájásom lett, beödémásodott a szemem fölöm, és iszonyat fájt a szemem is. Hányinger, szédülés...először azt hittem a szemem romlott meg, csináltattam magamnak szemcsit, aztán kiderült h feleslegesen...

szóval most le kell állnom a gyógyszerrel:( van 2 teljes levél, mert ugye csak az elsőt szedtem be. A kukába nem akarom kidobni, mert azért nem volt olcsó. Levél db-ja ugye kb 2000ftra jön ki, de ha valakinek kell, szívesen elpostázom mondjuk a kettőt 3000-ért. Így legalább valakinek meglenne két havi gyógyszere valamivel olcsóbban mintha gyógyszertárból váltaná ki. Ha valakit érdekel, dobjon egy üzit.

2010. nov. 29. 16:18
nekem felírták újra miután abbahagytam,és mást szedtem előtte,aztán kiderült nem használ mert közti vérzésem volt..
1755. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1754. - Dogarka)
2010. nov. 29. 15:59
a mait meg beveszed amikor szoktad, szerintem nem gond:)
1754. Dogarka (válaszként erre: 1753. - 2a44b32e51)
2010. nov. 29. 15:56

szia!


igen,én is azt számolgatom...

1753. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1752. - Dogarka)
2010. nov. 29. 15:04

Szia!

Szerintem nem...12 órán belül kell pótolni, ez kb. annyi volt...

1752. Dogarka
2010. nov. 29. 15:01

sziasztok!


Már 3 éve szedem a gyógyszert olyan 8 után legkésőbb este 10körül veszem be. Tegnap élletemben először elfelejtettem. Ma reggel fél 8kor pótoltam. Ez a 8.tabletta. Szerintetek kell kiegészítő védekezés?

1751. andybaby (válaszként erre: 1750. - Sly001)
2010. nov. 29. 13:44

Most tényleg?

De ha kihagyok egy hónapot, és elkezdem akkor ismét 1 hónap mire hatni fog???Basszus!! Remek.. Azért kösssz..

1750. Sly001 (válaszként erre: 1749. - Andybaby)
2010. nov. 29. 13:29
Igen,ki kellene hagynod egy hónapot.Így már nincs értelme elkezdeni,mert nem védene,csak feleslegesen szednéd.De mondjuk legjobb lenne megkérdezni egy nőgyógyászt,pl. a kórházba is betelefonálhatsz az osztályra is,és adnak orvosi tanácsot.(szülészet- nőgyógyászaton)
1749. andybaby
2010. nov. 29. 13:23

sziasztok!!

Lenne egy s.o.s. kérdésem..

Kb. 3éve szedem a gyógyszerem ilyen még sosem fordult elő velem.Szombaton este kellet volna bevennem a gyógyszert a 7 nap kihagyás után tudjátok csak elfelejtetem kiíratni...

valószínűleg holnap kedd este fogom tudni bevenni..

A 3 db-ot kihagyom már nem veszem be..Szerintetek ez mennyire boríthatja fel a menzezem stb....????

Vagy inkább hagyjak ki 1 hónapot?

1748. ginginke
2010. nov. 28. 09:00
Sziasztok! Sajnos beteg lettem és az orvos Augmentin duot írt ki (antibiotikum) . Kinek mi volt a tapasztalata Lindínette 20 ( Sensonette 20) mellett ?
1747. Sly001 (válaszként erre: 1746. - Canculka)
2010. nov. 24. 22:07
Szívesen!Remélem beválik neked is a tabi.
1746. canculka (válaszként erre: 1745. - Sly001)
2010. nov. 24. 21:03
köszi szépen :))
1745. Sly001 (válaszként erre: 1744. - Canculka)
2010. nov. 24. 20:57

Sajnos hozzá kell szoknia a szervezetednek,és 3 hónap a próbaidő...

Ha akkor sem múlik el a panaszod,akkor érdemes gyógyszert cserélni.De ez elég modern tabi,én már 6 éve szedem,szerintem jó lesz neked is.

1744. canculka
2010. nov. 24. 20:48

Sziasztok!

November 2.-ka óta szedem a Lindynette 20-at. Azóta "tart" a menzeszem, szóval 22 napja. Vérzés helyett már második hete barna folyásom van. Voltam dokinál a 13. napon (még véreztem),akkor kaptam C és B vitamint és azt mondta hogy 5 napon belül el kell múlnia. Mivel barna folyás a menzesz végén nekem mindig is volt ezért először úgy gondoltam hogy elmúlik, de nem! Már nagyon idegesítő, hisz hétfőn megint meg kellene jönnie.

Mi a véleményetek? segitsetek!

1743. Kittidora
2010. nov. 23. 23:44

Szia Nita_07!


Én Lindinett 20at szedtem3 évig,elég sokszor el is felejtettem bevenni..De nem lettem terhes egyszer se.Miután abba hagytam a szedést,4dik hónapra sikerült teherbe esnem a kisfiammal.

Szerintem csak bezavartad a hormonjaidat a szedéssel.remélem tudta segiteni.

1742. Sly001 (válaszként erre: 1741. - Nita_07)
2010. nov. 23. 22:44
Sajnos én nem tudok erre semmi konkrétat mondani.Lehet,hogy megzavarodtak a hormonjaid.Marad a teszt,ha letelik a két hét az aktus után,akkor már biztosabb az eredmény.
1741. Nita_07
2010. nov. 23. 19:25

Sziasztok!


Az én storym jelenleg az lenne, amiben segítséget, és tanácsot szeretnék kérni, h köbö 2éve abba hagytam a gyogyszert, most egy honapja ujra elkezdtem szedni. A tény, h nem az első napon kezdtem el szedni, amikor megjött, hanem a második napon. Az első, vagy a második héten volt egy-két gyógyszer amit elfelejtettem bevenni, ugye a beteg tájékoztató azt irja, h duplát semmi képp nem bevenni, folytatni tovább, mintha bevetted volna. Ez igy is volt. Magánéleti részen, az első két hétben vigyáztunk, a ciklus utolsó hetén, mult hét hétfőn jött ugy a dolog, h nem vigyáztunk 1x. szombaton vettem be az utolsó szemet, és vasárnap kellett volna megjönnie, és semmi... Csüt ota kajálás jött rám, lehangoltság, amit annak probáltam betudni, h biztos azért mert meg fog jönni.. Szombat, vasárnap hasfájások, görcsök jöttek rám, össze vissza, de eddig eredménytelenül. Mult hét csüt.-ön a hétfői aktus miatt csináltam egy tesztet, ami negatív lett, de akkor fent áll a kérdés, h miért nem jön meg..:S

Ahogy telik az idő, igaz egyre feszültebb, stresszesebb leszek a dolog miatt, ami nem segíti elő a pozitív eredményt..:S


Előre is köszönöm a tanácsokat, ha szántok erre a levélre egy percet!:)

1740. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1739. - Gomboc7)
2010. nov. 12. 22:01
Nagyon szívesen! :)
1739. gomboc7
2010. nov. 12. 19:00
Értem, köszönöm szépen!:)
1738. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1737. - Gomboc7)
2010. nov. 12. 15:45

Nem kell várnod semmit, amikor bevennéd a régi gyógyit (7 napos szünet után) akkor vedd be az újat!


Ha meg direkt akarsz kihagyni vmennnyi időt akkor meg később úgy kell elkezdened mint először, a mensi első napján!

1737. gomboc7
2010. nov. 12. 14:38

Megkérdezem mégegyszer.

Ha abbahagyom a tabi szedését, akkor mennyi idő múlva kezdhetek el egy másik fajtát?

1736. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1734. - 2a44b32e51)
2010. nov. 10. 18:10
bocs az elgépelésekért:DDD
2010. nov. 10. 18:10
nekem nem hatott pecsételő vérzésem volt közben
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook