Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1704. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1703. - Nanókaa)
2010. szept. 12. 19:20

Szia!

Nyugi nincs gáz:))), ez normális.

1703. Nanókaa
2010. szept. 12. 19:18

Sziasztok!

A múlt héten kezdtem el a Lindynette 20-at szedni. 2-án jött meg, be is vettem az első bogyót. Viszont nem múlt el a vérzésem. Nem nagy mennyiségben vérzek, de elég kellemetlen, hogy még mindig tart. Ez is egyfajta mellékhatás? Vagy mitől lehet?

A válaszokat előre is köszi!

2010. szept. 11. 10:54

Sziasztok.

Jövőhéten kell megjönnie, és akkor fogom elkezdeni a tabit, és azt szeretném kérdezni, hogy már akkor be kell venni amikor csak barnázás van, vagy majd ha már rendesen megjött?

Nem minden család tökéletes
1701. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1700. - Cibella)
2010. szept. 10. 10:28

Szia!


Nem miért lenne, legalább pihen a szervezeted.

1700. cibella
2010. szept. 9. 19:41

Sziasztok!


Lehet-e abból probléma, ha 3 hónapra szüneteltetem a fogamzásgátlót? Ugyanis elutazom és nem lesz rá szükségem.

1699. Sly001 (válaszként erre: 1692. - GabCSIGAbcsi)
2010. szept. 9. 12:17
Amíg szeded az antibiotikumot,alkalmazzatok kiegészítő védekezést,mert nagyon erős az antibiotikum,amit szedsz,kiüti a fogigátlód hatását.
1698. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1697. - 2a44b32e51)
2010. szept. 9. 11:10
Megerősítetted az elméletemet, ez is segítség! Köszi! :) Szép napot Neked! :)
2010. szept. 9. 11:06

Szivesen:))), már hogyha segítettem egy kicsit is:))).

Minden jót Neked!:)

1696. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1695. - 2a44b32e51)
2010. szept. 9. 11:04

Köszi szépen! :)


Direkt megkérdeztem a háziorvost, hogy milyen hatása lehet rá, aszota' semmi! :D Mondjuk neki gondolom mindegy hogy én terhes maradok e vagy sem... :D Meg persze a betegtájékoztatóban is leírják meg a nődokik is el szokták mondani, úgyhogy számítottam rá, meg persze fenntartásokkal kezelem a dolgot! :D De ez most így meglepett kicsit! :O :)

1695. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1694. - GabCSIGAbcsi)
2010. szept. 9. 11:00

erőset az antibiotikumra értettem.


Igen jól mondod ott a végén:), pláne ha már annyi antibiotikumot beszedtél. Mert az ott van a fogamzásgátlók tájékoztatójában is, hogy ha antibiotikummal szeded pecsételő vérzést csinálhat, úgyhogy biztosan amiatt van.

1694. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1693. - 2a44b32e51)
2010. szept. 9. 10:55

Az a baj, hogy totálisan elfelejtettem, így tegnap este bámultam értetlenül a levélen a K betűs következő tabira, hogy most akkor milyen nap van??? :S :D Úgyhogy pótolni már nem tudtam, kihagytam azt és a szerdaival folytattam a levelet! Az "erős" a Lindy-re vonatkozik?! :D Mert én is ezért gondoltam, hogy ennyi elég neki, mert olyan gyenge kis gyógyszer, alacsony hormontartalmú...


Szóval erős antibiotikum kontra gyenge fogigátló = barnázás! :D Lehetséges...

2010. szept. 9. 10:48

Szia!


De pótoltad amit nem vettél be?

Lehet olyan hogy antibiotikum meg fogamzásgátló együttszedése barnázást csinál szerintem normális, főleg, hogy olyan "erős" gyógyszert szedsz.

2010. szept. 9. 10:44

Sziasztok!


Antibiotikumot szedek jó pár hete, 2,5 doboz Doxycyclint szedtem már be, ráadásnak még kedden nem vettem be a Lindy-t (5. tabletta a levélen) és ma olyan érzésem van mint amikor meg akar jönni és mintha kicsit barnáznék is! :O Szerintetek ez lehetséges? Hogy mondjuk az antibiotikum annyira legyengítette a fogigátló hatását, hogy egy tabi kihagyása már ilyen következményekkel járna?!


Egyébként jó ideje szedek már fog.gátlót és eddig jó ha egyszer nem vettem be, de most annyira kell figyelnem a másik gyógyszerre, hogy azt mikor, mihez képest mennyi idő telt el stb. hogy ez most így jött ki! :S

Unatkozol? Gyere játszani!
1691. Sly001 (válaszként erre: 1690. - Törpilla007)
2010. szept. 8. 16:36
Én semmit,csak magasabb lett a bilirubin érték a vérképemben.Erre majd figyelj azért.
2010. szept. 7. 22:22
Hízott valaki ettől a gyógyszertől?
1689. krimar_ (válaszként erre: 1675. - Dinkymop)
2010. szept. 6. 10:32

szia! kb én is ezeket hiszem, érzem. ugyh várom h megjöjjön.


Linynett20rol-30ra tértem át és én is elmondhatom h sokkal érzékenyebb vagyok, vagy sírok vagy nevetek, de sokkal könnyebben és sokkal több ideig képes vagyok sírni.....

az egyik cicim álandóan "fáj", egyszer csomot is éreztem ezért mentem dokihoz, ultrahangra, de azt mondták túl mirigyes. most nem tom eldönteni h nő e, vagy a gyógyszer nem tul jó....


a hasam is sokkal jobban szokott görcsölni. menzes alatt már már hasonlit a gyogyszer nélkülire, de a 21 nap alatt is sokszor "fáj" szur vagy nyomást érzek a petefészkeim valamelyikénél.


ezért szeretnék vissza váltani 20asra. de nem tom eljutok e a dokimhoz, ezért vélemények kellenének....mert a napokban iratnom kéne max a háziorvossal.


vélemények???????h szerintetek simán válthatok-e?végulis lindynett-lindynett, nem keverem a gyogyszereket...

1688. krimar_ (válaszként erre: 1680. - //Cicus//)
2010. szept. 6. 10:24

szia.

nem értem ki mondta neked h 1 hónapot kell csak szüneteltetni- ugy vettem ki h csak annyit szerettél volna.


azt hiszem én dokitol kérdeztem, és hát nem is tudom pontosan mit mondott, h 3-4 vagy több év után kell szünetet tartani, de nem csak egy hónapot......fél évet.(ha nem pontos adatot mondtam, akkor se tértem el sokban)


ugyh nem értem miért zavarod meg a saját szervezetedet ilyesféle "bekavarásokkal". ne csodáld h nem jön meg rendesen.


szerintem csak magadnak "ártasz".

1687. krimar_ (válaszként erre: 1686. - Kittuss14)
2010. szept. 6. 10:20
szia!az abszolut nem hiszem h baj h megmaradt a szünet. én 5 honapja tértem átt lindynette 20-rol 30ra és az orvosom azt mondta ugy mintha a régit szedném, azaz ha elfogy a régi, egy hét kimarad- közben megjön ugye- és ugyanakkor kezdjem az ujat amikor a régit kéne.
1686. Kittuss14
2010. szept. 4. 21:31
Sziasztok. Tesóm tri-regolról tért át mostlindynette 20-ra, ésaz a bibi, hogy meghagyta az 1 hétszünetet és úgy kezdte el szedni...pedig ugye elvileg ilyenkor nemkell szünetet tartani... Lehet ebbőlbaj?
1685. Sly001
2010. szept. 4. 21:10
Sziasztok!6 éve szedem a lindinette 20-at,és a héten néztek vérképet,ahol magasabb lett a bilirubin szintem.A doki azt mondta,okozhatja a fog.gátló is,vagy enyhe Gilbert-szindroma.Tapasztalt már valaki hasonlót,fog.gátló szedése miatt?
1684. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1682. - Viki0107)
2010. szept. 4. 14:21

Szia!


Szerintem a második levéltől. Kell hogy a szervezeted megszokja, első hónapban normális, de ha majd később is jelentkezik, akkor irány a doki.

1683. viki0107
2010. szept. 4. 14:01
és a vérzésem 1. napján kezdtem mert a tájékoztatón is az volt.
1682. viki0107
2010. szept. 4. 13:48
Sziasztok..másfél hete kezdtem el szedni a lindynette 20-at és nekem semmilyen mellékhatás nincs eddig csak, hogy van köti vérzésem és barna folyásom. ez mikor múlik el?
Kullancsriasztó, szúnyogriasztó
1681. //Cicus// (válaszként erre: 1678. - Biscit)
2010. szept. 1. 19:37
Szia! Nem lesz gond! Én az elejétől kezdve 5. napon szedtem és nem volt semmi probléma. Annyi a különbség, hogy miután elfogy a levél nem 7. napra, hanem 3-ra jön meg :)
1680. //Cicus//
2010. szept. 1. 19:33

Sziasztok!


Júniusban szüneteltettem a Lindynettét, majd közben dokihoz is mentem, így úgy jött ki, hogy júliusban sem tudtam elkezdeni. Júliusban megjött. (igaz, hogy kb. 1.5 hetet késett) A következőnek aug 2-án kellett volna megjönnie, de azóta semmi, így még nem tudtam elkezdeni a gyógyszert.


Voltatok már Ti is így, hogy a szünetbe ennyit késett?

1679. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1678. - Biscit)
2010. aug. 29. 19:10

Szia!


Nem lesz gondod, csak akkor végig védekezned kell az adott hónapban. Nekem legalábbis így mondta a doki egyszer.

1678. biscit
2010. aug. 29. 19:08

Sziasztok!


Olyan gondom van, hogy én 2 év kihagyás után kezdtem el újra szedni a gyógyszert, de nem a menzesz első napján, hanem az 5-en kezdtem el, mert határozottan emlékeztem, hogy anno elsőnek is így csináltam, mert az orvosom mondta. A hozzászólások között olvastam, hogy első, vagy 5. napon kell elkezdeni. Lehet valamilyen gondom abból, hogy nem első nap kezdtem? (Bár pár éve nem volt vele baj...)

1677. dinkymop
2010. aug. 28. 09:00
köszi, bár igazából majd akkor nyugszom meg, ha végre megjön. addig meg... :S de ha neked nem volt vele gond, akkor remélem nekem se lesz. :)
1676. Sly001 (válaszként erre: 1675. - Dinkymop)
2010. aug. 27. 13:04
Biztosan nem vagy terhes,nyugodj meg!A tabletta okozza a tüneteid,de tarts ki,mert 3 hónap után beáll a rendszer.Én már majdnem 6 éve szedem,miután megszületett a kisfiam,ezt írták fel,és sohasem volt gond.
1675. dinkymop
2010. aug. 27. 13:01
nekem az a bajom a gyógyszerrel, hogy nagyon hangulatember lettem. egyik nap olyan, mintha beszívtam volna, állandóan fülig ér a szám, máskor pedig sírok... ennek nagyon nem örülök. a másik meg hogy szédülök újabban, hányingerem van. csak nem lettem terhes?! 2. hónapja szedtem a gyógyszert, első hónapba majdnem mindig használtunk óvszert, de mégse lettem terhes. ebben a hónapban viszont max 2x használtunk gumit... így kicsit ideges vagyok... első hónapba azért voltam ideges, mert akkor a melleim megnőttek, akkor azért hittem, h terhes vagyok, de itt olvastam, h ez elég gyakori 'mellékhatás' :P
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook