Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1494. Sly001
2010. márc. 18. 19:43
Én 3 hónapja álltam át Lindyről Sensonettére,teljesen ugyan az a két tabi,védett vagy,ne aggódj!!!Nálunk Győr és környékén még nem találtam sehol sem 4900 ft alatt 3 havi adagot...
1493. ginginke
2010. márc. 18. 16:42
Ma voltam a dokinál görcsoldónak kiírta a Halidort, valaki tud valamit róla ? Kiirattam a Sensonettét is. Szóval2 hét múlva hétfőn azt kezdem el szedni. Aki a sensonettére váltott át azoknak szól a kérdés.: ez nem minősül másik gyógyszerre átállás a lindyről a sensonettére szóval már az 1. bogyó sensonettekor is védett leszek? ( Tudom, hogy ugyanaz a 2 de megerősítésre vágyom :) jobb érzés ha más is mondja) Aki Debrecenbe váltja ki a sensonettét az meg tudná nekem mondani, hogy hol lehet a legolcsóbb,mert nekem ma a nagy gyógyszertárba a Kossuth utcán 4500-ért akarták adni :-O hallottam, hogy valahol 3100 ft is lehet. Köszönöm a válaszokat!
1492. ginginke
2010. márc. 18. 16:38
Szia, én úgy tudom h. mikor antibiotikumot szedel akkor bogyó mellett is védekezni kell szóval gondolom kiüti a hatását. Nekem a magándokim azt mondta , hogy bármilyen mellékhatást észlelek egyből mennyek hozzá és ír ki másik gyógyszert. Szerintem te is menny vissza a dokihoz. Ha rendesen szeded a bogyót akkor nem lehetsz terhes.
1491. Szőke85
2010. márc. 18. 15:14

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne hogy már pár hónapja hogy szedem a gyógyszert és most pár napja barnázok.

Mandulagyulladásom volt amire erős antibiotikumot kaptam,lehet ettől??

Vagy fel fázhattam,mert tegnap a derekam is fájt éjjel pedig megint fejgörcsre ébrettem.Lehet abba kéne hagynom.

Vagy ne adj isten terhes vagyok?

Állandóan éhes vagyok ettől a bogyótól!

Próbáljak meg váltani,vagy attól is hiznék.?

1490. Iviiiiii (válaszként erre: 1489. - GabCSIGAbcsi)
2010. márc. 17. 10:00
Az egy-két szemes levelek a vésztartalékok, amik nálam vannak ha a rendes nincs. Vagy nem találom. Szóval nem viccből vettem be másikat. Nincs első hét napban elfelejtett tabiról tapasztalat?
1489. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1488. - Iviiiiii)
2010. márc. 17. 09:09

Ezek szerint mégis? :) Bocsi, de most komolyan miért vetted be a maradék egy vagy két tabit a másik levélről? Hát úgyis 21 db-ot kell csak bevenni nem?! Akkor meg minek a kavarás? Pont azért van a napos felirat rajta, hogy ha ilyen van akkor le tud csekkolni, hogy bevetted vagy sem?! És nem azért mert hülye vagy hanem mert a rutin annyira benned van hogy simán elfelejted! :)


Visszatérve az eredeti kérdésedhez szerintem pont az első 7 nap a leggázosabb ilyen szempontból, legalábbis a betegtájékoztatón is az van meg logikusan is arra gondolok, hiszen a peteérés akkor indul(na) be, gondolom kicsi az esélye, de előfordulhat hogy nem tudja kifejteni a hatását! Lehet hogy érdemes felkeresnekd egy orvost, vagy legalábbis telefonon érdeklődni hogy mi a teendő, főleg ha van is esély rá, hogy gond lehet! ;)

1488. Iviiiiii
2010. márc. 16. 22:44
Ennyire hülye nem vagyok. Csak egy másik levélben volt megmaradt egy vagy két szem. És ezt nem tudom, hogy egy vagy kettő.
1487. ginginke
2010. márc. 16. 22:01
Azért van a bogyó csomagolásán a H, K, SZ, CS, P, Szo, V jelzés h. tudd h. az aznapit bekaptad e vagy sem.
1486. Iviiiiii
2010. márc. 16. 21:29
Sziasztok! Kérlek segítsetek! Ez a 3. hónap h a lindynette 20-at szedem, a hónap 3. napján nemtudom, hogy bevettem-e a tablettát. Mivel lehet h bevettem, másnap mikor elbizonytalanodtam nem pótoltam. Lehet belőle baj, ha esetleg nem vettem be? Ha valaki járt már így, kérem válaszoljon! (nem használtam egyéb eszközt a következő 7 napban) Köszönöm előre is, segítsetek légyszíves!
1485. ginginke
2010. márc. 16. 19:51
Csütörtökön megyek a dokihoz azügybe, h. görcsoldót írjon ki mert fél év lindynette 20 mellett sem múlt el :S meg megkérdezem én is a sensonettét. Tartok attól, hogy másik foggátlót ír ki mivel görcsöl a hasam, de nem szeretnék nagyon másikat,mert szerencsére semmilyen mellékhatását nem észleltem.
1484. Jázmin85
2010. márc. 15. 19:59
Már a második levél Lindynette-t kezdtem el szedni, a felénél tartok, de még mindig pecsételek:( Ez nagy gond? El fog múlni?
1483. gigi1029
2010. márc. 15. 17:08

Sziasztok!

Lenne egy nagy kérdésem hozzátok, egy barátnömmel beszélgettem és mondott valamit amit nem akarok elhinni. Azt mondta hogy tabletta szedés mellett ha teherbe esel azt észre se veszed mert ugyanúgy megjön a menzi. Ezt nem akarom elhinni, légyszi mondjátok hogy nem igaz. Akkor meg honnan tudná az ember hogy baj van? Minden hónapban teszteljek?Előre is köszi a válaszokat!

1482. Vera21
2010. márc. 13. 09:47

Sziasztok!

jövőhéten végre átváltok a senso-ra

Kíváncsi leszek.Remélem nem lesz semmilyen mellékhatása.

Viszont lenne egy kérdésem, lehet h hülye kérdés, de érdekelne, és nem tudom rá a választ:)

z hogy lehet, hogy minden tabit kb azonos időben, 12 órán belül kell bevenni, mert ha később veszed be akkor nem véd. Viszont akkor hogyan véd a gyógyszer a 7 napos szünetben, mikor akkor nem is szedjük?

Előre is köszi

2010. márc. 9. 17:18
Oké!Köszönöm.
1480. Sly001
2010. márc. 8. 20:42
A tabletta nem okozhatja mert teljesen ugyanaz,én is két hónapja váltottam a Sensonetté-re,mert olcsóbb,és nem volt semmi gond vele.Ugyhogy vagy megfáztál,vagy valami nőgyógyászati gyulladás jele lehet,de okozhatja pl.lelki megrázkódtatás,idegesség is.Szerintem vegyél kamillás ülőfürdőt,ha nem múlik,a nőgyógyászaton lesz a megoldás.Lehet,hogy az éves cytológiai vizsgálat úgyis esedékes lenne,és együtt azt is letudod a vizsgálattal.
2010. márc. 8. 17:26

Sziasztok!

Pár napja írtam hogy más milyen gyógyszert kaptam a gyógyszertárban.(Lindy 20 helyett Senso 20)...

Az 5.tablettánál tartok( ma este a 6.-ik) az első levélből...de barnás folyás jelentkezett enyhébb hasfájással...Nem tudom mitől lehet..:S...lehet h felfáztam?...Vagy mert 1 nappal a szokásosnál korábban kezdtem el szedni a tabit?(h előbb jöjjön meg)..mert a hatóanyag ugyan az akkor nem jelezheti a szervezetem h gyenge a gyógyszer..nem? Nekem fogalmam sincs mi bajom van:(

1478. Orsi1989 (válaszként erre: 1477. - Sly001)
2010. márc. 5. 00:57
Köszi szépen!!!
1477. Sly001
2010. márc. 4. 23:19
Tapasztalatom nem volt,de egy dokit kérdezz meg a webbeteg fórumon,vagy menj fel a www.gyakorikerdesek.hu fórumra,ott hamar kapsz választ.De legalább telefonon érdeklődj mindenképp a legközelebbi kórház nőgyógyászati részlegén,mert itt is segítenek tanácsokkal.Azt hiszem vérzés elleni cseppeket szoktak felírni,de nem tudom sajnos a nevét.
1476. Orsi1989
2010. márc. 4. 22:23

Sziasztok!

Én 2 évig szedtem ezt a tabit. A párommal szétmentünk, így októberben abbahagytam a szedését. Januárban jött meg azóta először, viszont ennek már lassan 4 hete és azóta hol kevésbe hol jobban, de menstruálok. Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

segííítseteeeek!

1475. pemete
2010. márc. 4. 21:33

:)

Örülök, hogy sikerült a csere. A fogamzóképességet nem befolyásolta volna a dolog, esetleg vérzészavart, meg ilyesmiket okozott volna.

1474. piroskiwi
2010. márc. 4. 19:15

A probléma megoldódott. Visszamentem a gyógyszertárba és nekem lett igazam, a gyógyszerész elnézte. Ide is adták a jó fogamzásgátlót. Szóval minden OKé. :)

Köszönöm a segítséget!

1473. piroskiwi
2010. márc. 4. 18:13

Köszönöm, felhívom és megkérdem.

De ha esetleg azt kezdeném el szedni akkor, elfordulhat hogy, nem hat és ugyan úgy fogamzóképes leszek?

1472. pemete
2010. márc. 4. 17:51
Nem mindegy, mert a 30-ban több az etinilösztradiol 0,01 mg-mal. Lehet, hogy ennek túl alacsony lesz a hormontartalma neked. De hívd fel a dokit, és kérdezd meg mit írt fel, ő meg tudja nézni a kartonodban.
1471. piroskiwi
2010. márc. 4. 17:08

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy, mindegy e ha Lindynette 20-at vagy 30-at szedek?

Mivel az orvosom, úgy emlékszem a 30-at írta fel, viszont a gyógyszertárban 20-ast adtak ki, és én hülye a blokkot se hoztam el!

1470. Orsi1989
2010. márc. 3. 22:50

Sziasztok!

Én 2 évig szedtem ezt a tabit. A párommal szétmentünk, így októberben abbahagytam a szedését. Januárban jött meg azóta először, viszont ennek már lassan 4 hete és azóta hol kevésbe hol jobban, de menstruálok. Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

1469. pemete
2010. márc. 3. 17:42
Nincs mit:)
2010. márc. 3. 17:41
Rendben:)Köszönöm:)
1467. pemete
2010. márc. 3. 17:41
Szerintem igen, az nem baj ha előbb kezded, csak az ha később, meg ha kevesebbet szedsz be.
2010. márc. 3. 17:40

Köszönöm. És még azt szeretném megtudni h nekem elég sok bajom van azzal h szombatonként jön meg..szeretném egy nappal előrébb hozni. Mikor a 21.naphoz érek az szerdai nap..magyarul csütörtökön már nem szedek gyógyszert és szombaton jön meg.

Akkor ezt úgy toljam el h most csütörtökön (holnap)kéne elkezdenem de akkor elkezdhetem ma is?

1465. pemete
2010. márc. 3. 17:37

Igen, ugyanannyi a hatóanyag mind a kettőben.

0,02 mg etinilösztradiol, és 0,075 mg gesztodén.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook