Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1734. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1733. - Est91)
2010. nov. 10. 18:09

Szia!


Elvileg a mnetes időszakban is védett vagy, de adokim szerint inkább kiegészítő védekezés ajánlott.


Ha elfelejtesz egy bogyót bevenni pótolhatod 12 órán belül és az aznapit beveszed mikor szoktad...


Ha nem pótolod és nem veszed be, akkor szeded tovább, de kell kiegészítő védekezés arra hónapra...


na valahogy így:), sok sikert:)

1733. Est91
2010. nov. 10. 18:05

Sziasztok!


Már 4 hónapja szedek Lindynette 20-at. Most éppen gyógyszermentes időszakom van, előre láthatólag pénteken fog megjönni. Ugye jól tudom, hogy gyógyszermentes időszakban is védelem alatt állok???


Valaki esetleg el tudná magyarázni, hogy hogyan van ez a folyamat pontosan?? Azt mondták nekem, hogy a gyógyszer hiánya idézi elő a menstruációt,amit értek, hiszen a tabival szinten tartott ösztrogén szint fokozatosan csökken és mikor alacsonnyá válik, akkor menstruálunk.

Azt viszont nem értem, hogy pl.: ha kimarad egy napi bogyó és nem is pótolom, de a következő napot jól beveszem ,akkor mi van?? Mert ilyen rémhíreket hallottam, hogy akkor már nem is vagyok olyan védett. Vagy akkor ilyen esetben nem szabad folytatni a gyógyszerszedést, hanem beiktatni egy mentes időszakot, ha annak vége, letelt a 8 nap, akkor folytathatom és ha elfogyott a gyógyszer, akkor megint kell szünet és menstruáció???


Köszönöm a segítségeteket!!


Ja és a mai napra mindenkinek kellemes és élvezetes estét kívánok, hiszen ma van a SZERETKEZÉS VILÁGNAPJA!!!! :D

1732. Sly001 (válaszként erre: 1731. - Nonica)
2010. nov. 9. 22:27

Persze,hogy rásegít!Meg az ősz is.Tudod ilyenkor hullanak a levelek is:))

Egyébként természetes dolog,hogy az embernek olyan 7 évenként van egy erősebb hajhullási periódusa,ezt a fodrászom mondta.Nem kell megijedni,nem fogunk megkopaszodni,mert ilyenkor sokkal több új haj nő.

1731. nonica
2010. nov. 9. 21:35
Már megvolt szinte mindegyik vizsgálat,fül-orr-gégészet nem,de a többi igen,és elvileg minden rendben. Bár elég depis időszakom van mostanában,lehet az is rásegít.
1730. Sly001 (válaszként erre: 1729. - Nonica)
2010. nov. 9. 21:05
Nem jellemző ez a mellékhatás.Első lépésként el kellene menned egy vérképre,nincs-e vashiányod,vagy pajzsmirigy gondod.Ha ott nincs semmi,akkor urológia,nőgyógyászat,fogászat,fül-orr gégészet.Gócokat kell keresni.Nekem is ugyan ez volt a gondom,5 év Lindinette 20 gyógyszerszedés mellett,de kiderült,hogy a szorongás okozta.A vérképemben nem volt eltérés,meg egyik vizsgálaton sem,utána merült fel a szorongásos pánikbetegség gyanúja.
1729. nonica
2010. nov. 9. 20:36

Sziasztok!


Nekem olyan kérdésem lenne,hogy nálatok esetleg előfordult-e már mellékhatásként hajhullás?

Mert nekem már egy 3-4 hónapja nagyon hullik a hajam és valahol olvastam,hogy esetleg a fogamzásgátló mellékhatása is lehet.Most szedem a 3.havi szelvényt mellesleg.


Köszi a válaszokat!

1728. gomboc7
2010. nov. 6. 23:12

Sziasztok!


Ha abbahagynám a tabi szedését, akkor a következő hónapban lehetne másikat kezdeni? Mármint más fajtát. Igazából nem tudom még, abbahagyom-e, ha igen, akkor kell-e majd másik, vagy "pihenjek", sok a kérdés még magammal szemben. Ettől nőtt a hasam, pedig alig eszek, és le se megy, pedig a súlyom a régi. Szóval értitek. :D

2010. nov. 6. 23:04

Köszönöm a választ...csak aggaszt h alig vérzek de görcsölni meg görcsölök szinte egész nap:(

Legközelebb majd úgy csinálom köszönöm a tanácsot is!

1726. Sly001 (válaszként erre: 1725. - :)Szöszii:))
2010. nov. 6. 18:57
Akkor gyengítette volna a hatását esetleg,ha mindet beszeded.Nem szabadott volna két darab után abbahagyni.Egyszerűen ha antibiotikumot szedsz,akkor mellette egy hétig alkalmaztok kiegészítő védekezést,és akkor nincs gond.Annyit ki lehet bírni.Legközelebb így csináld.Tuti,hogy nem vagy terhes,nyugodj meg.A betegség miatt késik,az keverhette meg a szervezted.
2010. nov. 6. 14:13
*elnyomta a fogamzásgátló hatását...kérlek segítsetek:(
2010. nov. 6. 14:11

Sziasztok!

Sztem vmi nagy baj van velem :(:S

Több mint 1 éve szedek fogamzásgátlót....de még sose fordult elő olyan h késsen..

Tegnap kellett volna megjönnie...de semmi..nagyon bepánikoltam szinte még most is a sokk hatása alatt vagyok..Sosem késett eddig,mindig pénteken jött meg s szombat reggel görcsölés...erőssebb vérzés..de most nem ez a helyzet.Megjött ugyan de nem pénteken hanem ma..alig van vérzés..de görcsölök....

1 hétig beteg voltam de nem volt komoly..az orvosom antibiotikumot(Augmentin 625)-öt írt fel...2 levél volt a dobozba..de tudom h fogamzásgátló mellett nem ajánlott ezt szedni..ezért csak 2 szemet vettem be belőle...Ez kb 1 hete történt.Szerintetek a gyógyszer miatt van?:(

Nagyon félek h elnyomta ma fogamzásgátló hatását...:S:(

1723. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1722. - L.agnes)
2010. okt. 20. 17:52
lehet, mert a ciklus 5. napjáig lehet bevenni valahogy így van, csak akkor kell kiegészítő védekezés.
1722. l.agnes
2010. okt. 20. 14:47

Ha most szeretném újrakezdeni szünet után, akkor lehet az, hogy ma jött meg, de csak szombaton veszem be az első szemet? Természetesen 1 hónap kieg. foggátlás mellett.

Nekem a "szombaton beszedés" volt a megszokott eddig.

Előre is köszönöm

1721. Sly001 (válaszként erre: 1720. - Loncy)
2010. okt. 6. 21:50
Hát ha több hónapja van,akkor tuti,hogy tablettaváltás lesz szükséges.De nem a szünet a megoldás.Csak stresszt okozna a szervezetednek.
1720. loncy (válaszként erre: 1719. - Sly001)
2010. okt. 6. 21:36
Rosszul fogalmaztam, már pár hónapja ez van,hogy az utolsó 5 tablettánál folyamatosan van ez a probléma :S Akkor megkérdezek másik dokit is :) Köszönöm:)
1719. Sly001 (válaszként erre: 1718. - Loncy)
2010. okt. 5. 21:43
Esetleg beszélhetnél más dokival is.Én már 6 éve szedem a Lindinette 20-at folyamatosan.Nekem is volt barnás folyásom a 10. tabletta bevételénél,még 3 hónapja.Elmentem nőgyógyászhoz,levett egy cytológiát,és ennyi.Egy szóval sem mondta,hogy szüneteltessem a tabit.A következő hónapban már nem volt ilyen gondom,és azóta sem fordult elő.Már nem szokják a szünetet javasolni,mint régen.Én a helyedben várnék a következő levélnél is előfordul-e,ha igen,akkor tabit kell esetleg váltanod.(De nem kell szüneteltetni).Valószínűleg akkor kapsz Lindinette 30-at a 20 helyett.
1718. loncy
2010. okt. 5. 21:18

Sziasztok !!

Segítségeteket szeretném kérni. 2 éve szedek lindy20at, most voltam dokinál mert barnás folyásom volt.. Azt mondta szüneteljek, mert attól lehet, hogy túl sok a szervezetemben a hormon. Most pénteken veszem be az utolsó tablettát és utána 2 hónap szünet. Azt szeretném kérdezni, hogy akkor most hétvégén még védett vagyok-e ? Előre is köszönöm :)

1717. //Cicus//
2010. okt. 1. 21:15

Sziasztok!


Szüneteltettem a gyógyszert, meg közben dokihoz is mentem. 2 hónapot késett. Kedden "megjött", de a tamponba alig volt valami. Szerdán szintén...Csütörtökön, ami a harmadik nap lett volna, semmi nem volt. Ma meg megint volt. Ha keddet számolok, akkor holnap kellene bevennem a gyógyszert...De most azt sem tudom mi van... Remélem érthető voltam :) Szerintetek ez mi lehet? Holnap elkezdjem a gyógyszert vagy várjak? Köszi előre is!!

2010. szept. 25. 12:42

Sziasztok.

Most kezdtem el szedni a Lyndinettet, és szertném megkérdezni, hogy olyan lehet, hogy már az első mensi is kevesebb mennyiségű lesz?

2010. szept. 22. 19:19
szivesen:)
1714. Chylly (válaszként erre: 1713. - 2a44b32e51)
2010. szept. 22. 19:09
Köszi szépen...
1713. 2a44b32e51 (válaszként erre: 1712. - Chylly)
2010. szept. 22. 14:40
Nem gond, jól gondolod:))).
1712. Chylly
2010. szept. 22. 14:35
Lenne még egy kérdésem... Letelt a 21 nap. Bevettem az összes bógyót. De ahogy elfogyott rá másnap lefeküdtem a barátommal, védekezés nélkül. Véleményem szerint nem lehet belőle gond, de azért megerősítené valaki az én véleményet?:) Köszi... Szép napot
1711. Chylly (válaszként erre: 1710. - GabCSIGAbcsi)
2010. szept. 22. 14:25
Köszönöm a válaszodat! :)
1710. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1709. - Chylly)
2010. szept. 22. 10:25

Szia!


Max annyi hogy saját magadat kevered össze! :) Csak azért van ott a felirat h melyik napra való a bogyó, hogy követni tudd mikor vetted már be! Jobban jársz ha az adott napival kezded a levelet! ;)

1709. Chylly
2010. szept. 22. 00:32

Sziasztok...Én egy hónappal ezelőtt kezdtem el szedni ezt a bogyót és vasárnapi nap volt amikor megjött, én viszont a hétfői bogyót vettem be először. lehet ebből probléma vagy nincs különösöbb jelentősége a tasakon feltüntetett napoknak? Köszi mindenkinek...

Üdv

2010. szept. 16. 20:27
A következő problémával fordulok hozzátok és remélem, hogy majd valaki tud majd nekem segíteni:). Egyszer volt, hogy beakartam venni a fogamzásgátlót de véletlenül elejtettem :S. Ugyhogy bevettem a következő napit, szóval így nincs az utolsó napra tabim :S. Így lehet valami probléma a hatásával, hogy egy nappal korábban kezdem a 7 napos szünetet? Szerdánként kezdtem el eredetileg, és akkor most keddre nincs tabim, mielőtt kezdeném szerdától a 7 napos szünetet. Így mikor kezdjem el megint a következő fület? Tudtok segíteni? köszönöm :)
1707. Sly001 (válaszként erre: 1706. - Tikii)
2010. szept. 14. 22:04
Hát ez elég furcsa,de én úgy tudom,hogy tovább kell szedni az egész levéllel,utána megtartod a 7 napos szünetet,akkor jelentkeznie kell vérzésnek.Szóval ne hagyd abba a szedést.
1706. tikii
2010. szept. 14. 20:03

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Decembertől nyár elejéig szedtem ezt a fogamzásgátlót, aztán abbahagytam. Most újra elkezdtem szedni, tegnap reggel megjött, délután fele beszedtem az első tablettát. A problémám az, hogy azóta teljesen elmúlt a menstruációm.. Tud valaki segíteni?

Köszönöm

1705. Nanókaa (válaszként erre: 1704. - 2a44b32e51)
2010. szept. 12. 20:23

Igen? ÉS kb meddig tarthat ez még?

Amúgy köszi, h írtál:)!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook