Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1584. thimcsike
2010. máj. 31. 14:28

Sziasztok!


Már majdnem másfél éve szedem a Lindynette 20-t. Tegnap óta barnás folyadékot tapasztalok. Hasonlót mint a menzeszem végén szoktam. Leghetséges, hogy ez pecsétlő vérzés? Még soha nem fordult elő ilyen az elmúlt 16 hónap alatt. Jövő héten kellene megjönnie. Mióta szedem mindig pontos. Az utóbbi pár napban elég sok stressz ér sokat idegeskedem. Lehet ez az oka?

Előre is köszi a válaszokat!

1583. katic
2010. máj. 31. 11:43

Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem;

most kezdtem szedni a Lindynette 20-t. Amint a menzesem 1. napján elkezdtem szedni, még aznap abbamaradt a vérzés. Most, a 9.tabletta bevétele után, ma reggelre ismét véreztem. Hívtam a dokimat, azt tanácsolta, szedjem tovább, a 7 napos szünetben megint meg kell, hogy jöjjön. Volt már valakinek hasonló problémája? Hallottam már egy-kétszer - meg itt is nagyon "érdekes" dolgokat olvasok -, hogy a Lindynette-től többen véreztek, amikor időben nem kellett volna. :-(

Kb. 8-10 éve sokáig szedtem Mercilont, azzal semmi bajom nem volt.

Másik problémám pedig az, hogy ha most megindult a vérzés, akkor a védekezés, amit a tablettának nyújtania kellene, nem tuti? :-o ...tegnap együtt voltam a férjemmel... Vegyek tesztet?

Valahol azt olvastam, hogy a fogamzásgátló tabletták kb. egy hét után már védenek, itt meg azt, hogy a Lindynette egy hónapig nem. jajj!!! :-(

1582. pemete (válaszként erre: 1578. - Maxité)
2010. máj. 28. 11:23

A yadine-tól nekem szőrök kezdtek nőni a hasamon:S De sokmindenkinek beválik.

Azért a Gracial, mert az is többfázisú készítmény, de az csak kétfázisú, és újabb típusú, mint a Tri-regol. Mondjuk jóval drágább is, több mint kétszer annyiba kerül.

1581. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1580. - Piroskiwi)
2010. máj. 28. 08:15
Természetesen ha rendesen szeded (nem hagytál ki egyet sem, nem hánytál miután bevetted...) akkor non stop véd, a 7 napos szünetben is! :) Úgyhogy nyugi! Az meg hogy épp menstruálsz vagy sem semmin nem változtat!
1580. piroskiwi
2010. máj. 27. 23:41

S.O.S.

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem!!! Szedek fogamzásgátlót már 3 hónapja (Lindynette 30) és a barátommal a 7 napos szünetben szexeltünk és hát... megvolt a havi.

És az lenne a kérdésem hogy, ekkor is védett vagyok a fogamzás ellen? Ha megvolt és úgy szexeltünk és belém ment el a csúcsra.

Nagyon megköszönném mindenkinek ha válaszolna, és leírná ő mit tud!!!

Köszi, köszi, Sziasztok!

S.O.S

1579. maxité (válaszként erre: 1577. - Pemete)
2010. máj. 26. 21:38
Nekem is ajánlották már, de én még csak nem is gondolkoztam el rajta, valahogy nem szimpatikus.
1578. maxité (válaszként erre: 1575. - Pemete)
2010. máj. 26. 21:37

Hát nem semmi, ennyi rossz tapasztalat. Én is szedtem egy pár éve Tri-Regolt és én is éppen egy sztk-s rendelésre mentem vizsgálatra, ahol az orvos közölte, hogy váltani kellene, mert a Tri-Regol már elavult. Sajnos nagyon régen volt már, de akárhogy is próbálok visszaemlékezni, nem nagyon megy, de szerintem attól nem volt semmi bajom. Max a libidó, mert az csökkent. Ezután jött a Lyndinette, amit úgy kaptam, hogy vérvétel, és mire visszamegyek válasszak két gyógyszer közül. Kaptam egy kis prospektust. A másik gyógysze nevére nem emlékszem.


Én az eddigi olvasgatásaim alapján a Yasminell-ét gondoltam jónak. A Yadin-ról egyébként miket hallottál? Jókat vagy inkább rosszakat?


És miért a Graciál jöhet még szóba?

1577. pemete
2010. máj. 26. 11:40
Meg próbáltam még a nuvaringet, ami nekem nagyon kényelmetlen volt.
1576. pemete
2010. máj. 26. 11:40

Ja, én a mercilont szedtem először, azt azért cseréltem le, mert a libidóm a béka segge alá ment, aztán szedtem yadine-t, attól elkezdett szőrösödni a hasam, aztán jött a lindynette, attól híztam 20 kilót, aztán kipróbáltam a depo provera injekciót, amikor szoptattam, 1 szuri annyira megadta a hormonjaimnak, hogy utána 8 hónapig nem volt menstruációm:S

Ennyi egyelőre:)

1575. pemete (válaszként erre: 1573. - Maxité)
2010. máj. 26. 11:37

Én most tri-regolt szedek. Az orvosommal nem vagyok megelédedve,de én úgy gondolom,hogysztk alapon többet nem várhatok sajnos:S

Nem rossz a tri-regol, de ezzel sem vagyok tökéletesen megelégedve, ingerültnek érzem magam tőle, vagy nem is tudom. Még azt az 1 havi adagot ami van beszedem, és meglátjuk. Ha továbbra is így marad, akkor ezt sem folytatom, viszont akkor nem tudom mi lesz már. Lehet, hogy akkor még megpróbálom a Gracialt, aztán ennyi, több ötletem nincsen.

1574. Sly001
2010. máj. 25. 23:51
Tapasztalt már valaki olyan tünetet fog.gátló szedése mellett,hogy a 7 napos gyógyszermentes szünetben a menses alatt fejfájása van,és amikor újra kezdi a szedést,a fejfájás elmúlik?
1573. maxité (válaszként erre: 1571. - Pemete)
2010. máj. 25. 21:49
És te végül mire váltottál? Van már olyan, ami bejött? Én is a fog.gátlóra gondolok, hogy híztam. Igaz én nem voltam soha egy vékony alkat, és az is igaz, hogy ülőmunkát végzek, de alig eszem és az utóbbi két évben szinte csak úgy kúsznak fel a kilók. Neked rendes orvosod van, megtaláltad a megfelelő gyógyszert? Köszi.
1572. maxité (válaszként erre: 1570. - Pemete)
2010. máj. 25. 21:46
Köszi a cikket. Te most végül melyiknél tartasz, azt írtad, hogy magadnak találtad ki, mit szeretnél szedni. Én is olvasgatok ezerrel, mondjuk ebben az összetétel témában egyátalán nem vagyok jártas. Az a baj, hogy sok orvos meg sem vizsgál, csak hipp-hopp felír egyet és kész. Neked miért kellett váltanod és van már olyan, ami végül bevált?
1571. pemete (válaszként erre: 1566. - Chrystin13)
2010. máj. 24. 18:55
Én is örültem az első 5-6 kilónak, mert 45 kiló voltam, mikor elkezdtem szedni, és igencsak rámfért. Aztán 5 kiló után nem állt meg a hízás, hanem lett belőle 10, aztán 1 év alatt 20. Addig bármit ehettem, soha egy gramm sem jött fel rám:S
1570. pemete (válaszként erre: 1568. - Maxité)
2010. máj. 24. 18:54

Pont a hormonális fogamzásgátlókról jelent itt meg nemrég egy összehasonlító cikkem, olvasd el. Egyébként nem pont ugyanaz a hatóanyaguk.

[link]

2010. máj. 24. 16:47

Sziasztok!

azt szeretném kérdezni, hogy ha én tegnap elfelejtettem be venni a gyógyszert és 12órán túl vettem be,akkor most muszály nem tartani gyógyszermentes időszakot?

mert a leírásba úgy van: "ha a jelenlegi csomagban kevesebb, mint 7 tabletta van, akkora a következő csomagban lévő tabletták szedését gyógyszermentes időszak közbeiktatása nélkül kezdje meg."

Ha most én nem vettem be nem azt jelenti, hogy 1nappal hamarabb fog megjönni?

1568. maxité
2010. máj. 23. 22:36

Olyanoktól szeretnék segítséget kérni, akik Lyndinette20-ról váltottak Yasminellére.


Ugyanis az egyik nőgyógyász azt mondta nekem, hogy szinte egyforma a két gyógyszer összetevője, így elbizonytalanodtam.

Ugyanis én hízás miatt szeretnék váltani, de akkor nem biztos, hogy jó lesz a Yasminelle? Ja és még pigmentfoljaim is vannak sajnos.

1567. Mikuska
2010. máj. 21. 14:51
Az a problémám hogy az én gyógyszerem elején rendesen rávan írva hogy lindynette 20 de a hátulján már más betűkkel van ( valami arab vagy román vagy nemtom) Attól még beszedhetem? mert holnap elkéne kezdenem szedni. Aki tud segítsén. Kétségbe vagyok seve!
1566. Chrystin13 (válaszként erre: 1565. - Pemete)
2010. máj. 14. 22:44

Hát kíváncsi leszek rá!

Vhogy egyáltalán nem félek attól hogy elhízhatok, vagy hogy legalább 5 kg-t felszedjek, ami jól jönne!

egyszer szedtem fel pár kg-t

(félre raktam a cigit :S most megin azt kéne, mert kezdek félni a trombozistól és üldözési mániám van mióta szedem a gyógyszert (itt fáj ott fáj dolgok miatt) az volt a rekord súlyom 63 kg és ugye 184 cm-hez képest az még mindig kevés, de akkor nagyon jól éreztem magam a bőrömbe, aztán érettségi/ vizsga korszak hipp-hopp észre se vettem lement, azóta van striáim a combomon és még csak nem is zavar!


Bocsi sokat lócsogok :))) szóval én nem bánnám a pici hízást!

1565. pemete (válaszként erre: 1561. - Chrystin13)
2010. máj. 14. 18:58
Én is ilyen voltam, annyit zabálhattam amennyit akartam, és soha egy grammot sem tudtam hízni, pedig akkor jó lett volna! Aztán hipp-hopp lindi, és plusz húsz kiló:S
1564. Fifi81
2010. máj. 14. 18:53

13 napig volt, hogy még jobban nyugtatgassalak.

Az utolsó két napban barnás. Már elmúlt, remélem a második hónapban már nem lesz ilyen!

Kitartás!...

A nőgyógyász szerint normális, hozzá kell szokni a szervezetnek a gyógyszerhez, ez három hónapig tart.

1563. Chrystin13 (válaszként erre: 1562. - Extimó)
2010. máj. 13. 21:44

Csak hogy megnyugtassalak! :P

Akár egész hónapban eltarthat... :(

én 11. napnál tartok :S

enyhén de még mindig van!

Gondolom az ingerültségre is ez tartozik!

Adj időt magadnak hogy átrendeződjenek a dolgok!

Hisz ez hormon, és most borul az egész hormonrendszered!

1562. Extimó
2010. máj. 12. 14:10

sziasztok!

csütörtök kezdtem el szedni a lindynette 20 fogamzásgátlót,a menzeszem 1.napján! Előtte nem szedtem semmiféle ilyen gyógyszert! Már 7napja meg van,az első 2 nap erősebb volt,azóta épp h van! Kezdek kétségbe esni,mert hallottam olyan rém híreket,h ilyenkor akár 2 hétig is meg van! Arról nem is beszélve,h nagyon ingerült vagyok mióta szedem a bogyókat...Ez el fog múlni,vagy másik gyógyszert szedjek?


Üdv:)

1561. pemete
2010. máj. 7. 18:54
Persze, simán el tudod így tolni a menstruációdat.
2010. máj. 7. 10:48
Szerintetek ha plussz egy tabit beveszek akkor 1 nappal el tudom tolni a mensit? Nem szoktam ilyet csinálni de nődokihoz kell mennem hétfőn és elvileg pont akkor jönne meg! Ma még be tudok venni egyet egy régebben megmaradt levélről... Köszi!
1559. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 1558. - O_Tina)
2010. máj. 7. 10:47
Szia! Szerintem most is meg fog jönni normálisan, az csak ilyen köztivérzés lehetett! :)
1558. O_Tina
2010. máj. 6. 22:58

sziasztok!

múlthéten véletlen kimaradt egy tabi nem is pótoltam és rá pár napra megjött, de ez alatt is szedtem a tabit most eljött a tabimentes napok, most is megfog jönni?kell kiegészitő védekezés?

előre is köszi a válaszokat.

1557. pemete (válaszként erre: 1554. - Rencike17)
2010. ápr. 26. 22:32
De 20-at, csak tudom már mennyit híztam tőle:S
1556. buschne (válaszként erre: 1554. - Rencike17)
2010. ápr. 24. 15:04
:)
1555. Szőke85
2010. ápr. 24. 08:15

Voltam dokinál,most abba kell hagynom a gyógyszert.3hó múlva kell vissza mennem.

szóval nálam rosszul hatott a Lindynette

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook