Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harci kutya...? fórum

Harci kutya...? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harci kutya...?

1 2 3 4 5 6
2010. nov. 24. 12:29
Imádom a kutyákat, de nem csak a nevelés számít.
2010. nov. 24. 12:19

Gratula , ugyesen megirtad...es 100 %-ban igazat is adok mindenkinek aki azt mondja, hogy neveles kerdese az egesz...ugyanakkor meg is cafolom, ugyanis, 14-15 eve van kutyam...kutyazok, jartam versenyekre -nem az en kutyammal,- de volt olyan hogy en vittem be a ringbe, mikozben a gazdi a ringen kivul futkarozott...de nem is ez a lenyeg...hanem, hogy az en tapasztalatom, az hogy minden "szemelyiseg" fuggo is...nem csak neveles...ugyanakkor sajnos lattam mar "nem szep" amstaffokat is...hisz, nem hiaba van az eredetebe az a szo, hogy "harcikutyak"...es sajnos, megjartam mar azt is, hogy az utcan egy cane rosso ugrott a fejemnek, pedig gazija mellet ment porazon, en meg pont a jardan mellettuk...akkor epp az "eloiteletem" mentett meg, mert ha nem allok meg, hogy ok elmenjenek es tobb helyem legyen...es folyatatom az utam...hat akkor nagy valoszinuseggel a kutya az arcomank ugrik...hogy miert ne kerdezzetek...csak ugy siman mentem haza a melobol, kutya nelkul, fenyes nappal...

szal, nem akarok "lemondani" egy fajtat sem...ugyanis az en oregebb kutyam, 14 eves es pici koratol nagyon agressziv, pedig nem ugy neveltem, a fiatalabbik az a tolvajnak is orul...pedig egyforman es ugyanugy voltak nevelve...

hurroghat akarki, de sztem a genetika sajnos "ott" van...persze, vannak a boldogabb estek amikor minden es mindenki "happy"...

23. Szasz23X (válaszként erre: 22. - Evih)
2010. nov. 24. 11:59
Igen, nagyon kis rámenős a szívem :D Volt hogy a téren nekirontott egy cane corsonak, az meg nézte hogy ez mi :D Aztán játék lett a vége, de hadd ne mondjam, a sz@r állt meg bennem :D:D:D
22. evih (válaszként erre: 21. - Szasz23X)
2010. nov. 24. 11:57
Az én staffim annyira félt ezektől a kis padlócirkálóktól a kutyasuliban, hogy rossz volt nézni :-) Pedig ő 20kg volt már akkor is, azok meg 2
21. Szasz23X (válaszként erre: 10. - Costarika)
2010. nov. 24. 11:55

Én a 2 és fél kilós yorkimat nem engedem másik kutya és gyerek közelébe...Ha ez elmond valamit...És túl vagyunk 3 kurzus kutyasulin... SOHA TÖBBET YORKI!!!

Imádom,szeretem, és eszembe nem jutna a viselkedésproblémái miatt elaltatni vagy bármi ilyen (a kutyasulis közölte,hogy ez a kutya nevelhetetlen és arrogáns) Ergo tűröm... De tényleg...A gyerekek kezébe adott yorki és társai nagy része nem véletlenül köt ki másik gazdinál hamar... A gyerek egy terriert nem tud nevelni...

Az enyémet ÉN rontottam el :D Igen, beismerem...Csak nagy kutyáim voltak, és az elején semmiért még a grabancát se mertem megfogni, mert akkora volt, mint egy szappantartó...Így hát elkanászodott...Javulófélben vagyunk, de tény: az idegenekkel, főleg a gyerekekkel nem túl kedves :D Ugat mint a megveszekedett és csattogtatja a fogsorát...Soha nem bánt senkit, de baromi ciki, amikor egy kétkilós szőrgolyót nem tudok megfegyelmezni a németjuhász és a boxer, valamint egy moszkvai után XD

20. evih
2010. nov. 24. 11:54
6 évig volt amstaffom, sajnos daganatos lett és el kellett altatnunk. Nagyon hiányzik, a mai napig rajongok érte. Nála szelídebb, jámborabb és barátságosabb kutyát még nem ismertem. Imádta még a postást is, ha séta közben pici babával találkoztunk, leült a babakocsi elé (persze ha az anyuka nem volt begyepesedett) és csak nézte tágra nyílt szemekkel, és ha hiszitek, ha nem, mosolygott!!! Csak és kizárólag nevelés kérdése, most egy vizslám van, ő egészen más világ. Csak azért nem lett megint staffi, mert belehaltam volna a fájdalomba, hogy ugyanúgy néz ki, mint az én kis drágám, mindig őt kerestem volna benne. Illetve az is közrejátszott, hogy a dokink szerint (aki az utolsó percig lelkiismeretesen ápolta) ezek a fajták sajnos nagyon hajlamosak a daganatos betegségekre,mert sokszor túltenyésztettek, és nem akartam magam kitenni magam még egyszer ilyen borzasztó és keserves időszaknak, mint ami a halálát megelőzte. Állítólag egy olyan ősi magyar fajta, mint a vizsla kevésbé esélyes erre
19. Szasz23X (válaszként erre: 8. - Pviki)
2010. nov. 24. 11:51
Argentin dog veszélyes? :O Max ha képen nyal és leülsz...ENNYIRE nem ismerik az emberek a kutyákat????
2010. nov. 24. 11:50

Gratulálok a cikkhez :) jó lett, és nagyon igaz :) Barátnőmnek is amstaffja van, imádnivaló :D Simán az ölembe ül és simizteti magát :D

Nekem most yorkim van (kaptam, de simán beleszerettem) amúgy boxer és bull párti vagyok :)

Amellett hogy hatalmas bohócok, nevelhetőek, szófogadóak (ami a yorkimról nem mondható el) és fegyelmezettek. Emellett imádják a gyerekeket, és ha rendesen képezve vannak, a legjobb őrző-védő kutyák...És ez a mai világban nem hátrány, főleg, ha valaki egyedül él, vagy szokott otthon lenni napközben vagy délután pár órára egyedül gyerek...

Én azt tapasztaltam, hogy BÁRMI történik, egy jól képzett kutya nem fordul a gyerek és a gazdi ellen...Idegen ellen is csak akkor, ha veszélyben érzi a "családját"...

Én imádom őket, és sokszor mondom, hogy ezek NEM harci kutyák :) Maximum a játékaival harcias :P

17. Zorg27 (válaszként erre: 10. - Costarika)
2010. nov. 24. 11:44

Nekem "zsebkutyám" is van, és hidd el nekik sem rosszabb az idegrendszerük, mint a nagyobb fajtáknak, csak tudod amikor "divat" egy fajta akkor jön a sok kutyaszaporító és válogatás nélkül, agyatlanul szaporítják őket, így a genetika állomány egyenlő a nullával,és azokból leszek az idegileg gyengék! Gondolom emlékeztek még anagy dobermann divatra.....


Az öcsémnek van Stratfordshire Terrier kutyija, 2 kicsi gyerek mellett, és imádja a gyerekeket!!!!

16. andi24
2010. nov. 24. 11:42
Nagyon jó a cikk! Mi az első kutyánkat egy staffordot az utcáról fogadtuk be akkor lehetett kb 6 hónapos.Szinte az első naptól kezdve a lányommal aludt egy szobában,sokan azt mondták nem vagyunk normálisak,hogy egy vadidegen kutyával hagyjuk együtt aludni a lányomat aki akkor 7 éves volt.Soha nem volt agressziv senkivel még az idegenekkel sem bár mi is megkaptuk Vigyázz az egy pitbull! Nem harap? Ez az a fajta amelyik emberre támad?Ezen jót nevetünk még a mai napig milyen buták az emberek!! Most már 3 kutyánk van mindegyik stafford és nem válnék meg tőlük semmi pénzért!
15. 2cb29de033 (válaszként erre: 13. - Punka)
2010. nov. 24. 11:09
:) :D
14. 2cb29de033 (válaszként erre: 5. - Vakri)
2010. nov. 24. 11:09

Jó ez a link, de ne az eredetük alapján ítéljük már meg őket, meg hogy akkoriban hogyan nevelték... :S

Továbbra is tartom, hogy csak nevelés kérdése, hogy milyen is lesz a kutyád!

13. punka
2010. nov. 24. 11:08

Nagyon jó cikk!

Javaslom, kutyatámadás esetén a gazdit elaltatni :)

2010. nov. 24. 11:07

Nagyon jó cikk!

Igenis nevelés kérdése, hogy hogy viselkedik a kutya!

Nekünk pitbull - csau-csau keverékünk volt... Szegényke meghalt.:) Kinézetre pitbull volt, a természete viszont jámbor, barátságos, kedves, stb!:)

Imádta a gyerekeket, és tűrte, bármit is csinált vele a lánykám. Szabályosan rajongott Sugiért!:)

Persze a környéken féltek tőle...

De soha nem bántott senkit!


...úgy szeretnék egy kiskutyát! De csakis ilyen "Döncike"-fajtát!:)

2010. nov. 24. 11:03
Jó a cikk és örülök neki! A mi kutyánk is elvileg harci kutya de ez a jelző elég nevetséges az Ő esetében. Szerintem nála bármelyik padlócirkáló veszélyesebb :)))))
2010. nov. 24. 10:44

A kis zsebkutyák, amiket táskában hordanak szerintem veszélyesebbek, mert olyan gyenge a kis idegrendszerük, hamarabb bepöccennek. A mi kis tacsink olyan gyagya volt, néha "megcsípett" csak úgy a kis fogával, ellenben a nagy behemótunknak eszébe sem jutna. Nem a méret és a fajta számít. Csak oda kell figyelni rá, mondjuk nekünk általában a kutyáink 7 éves kora körül kezdett változni a természete és emiatt kevesebb embert viselt el rajtunk kívül. De ez van, ez a természetük és nem érdemes erőltetni semmit és hibáztatni sem szabad, hisz ők állatok, máshogy látják a dolgokat.

10 hónapig küzdöttem, hogy a kutyám ne támadólag nézze a kislányom. Már elfogadja, nem morog rá, nem figyeli folyton, mert felfogta, hogy ettől még a kutyusom marad, DE sose hagynám őket kettesben. Ahogyan a macskáimmal sem. Miközben a kutyákat szidják sokan, meg sem fordul a fejükben, hogy egy macska is lehet veszélyes. Egem már támadott meg. Sose féltem még ennyire egy 5 kg-os szőrgombóctól:)))

2010. nov. 24. 10:43

Tetszett a cikk!

Minden szavával mélyen egyet értek.

Nekünk több mint 10 évig volt Amerikai Staffordunk, nem is egy, szelídebb volt mint egy macska...

A pár hónapos keresztlányomról olyan óvatosan húzta le a pici zoknit, hogy majd elolvadtunk :-) csak úgy, játékból :-))

Imádtuk, igazi családtag volt, mint egy gyerek...

És mindennek az alapja a nevelés, tényleg.


Most Argentin dog-ra "fáj a fogam"...

2 pici gyerkőcöm vam, 5 és 3,5 évesek.

Merném vállalni!!!

2010. nov. 24. 10:41

Nagyon jó a cikk, szívemből szóltál. Minket is megbélyegeznek az argentin dogunk miatt. Hallom, ahogy az anyukák mondják a kisgyerekeiknek, hogy "veszélyes, vigyázz megharap" stb. A harci kutya kifejezéstől meg már agybaj kapok, főleg mert ez a faja vadászkutya.


Nagyon sok kisebb fajta kutya a családban a falkavezér, de persze azt nem veszi észre senki, mert csak felkapod és az olyan aranyos. :S


Az a legfontosabb, hogy tisztában legyen a falkában betöltött helyével és akkor nem lehet gond. Szerintem is csak és kizárólag az ember (a gazdája) hibája, ha megtámad valakit a kutya.

7. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 6. - Anyuci91)
2010. nov. 24. 10:28
Én már attól is boldog lennék, ha a jelenleg hatályos állatvédelmi jogszabályokat betartatnák végre.
2010. nov. 24. 10:19
A tévében is mutatták vidéken egy tanyán elszabadultak kutyák széttéptek egy férfit, aki belehalt súlyos sérüléseibe. Nem csak a harcias fajták lehetnek veszélyesek. A gazdájának kell felelősséget vállalnia, de sajnos sokszor nem lehet megtalálni az illetőt. Amerikában nagyon szigorúan veszik a hatóságok az ilyen és más eseteket. Sürgős törvényváltozásra lenne szükség. Üdv.Ágnes
2010. nov. 24. 10:19

Kicsit nézz körül az eredetéről azért. Pl:

[link]

Félreértés ne essék, imádom a kutyákat, csak a pontosítás végett.

2010. nov. 24. 10:15
Már írtam más fórumban is: Hollandiában van amstaff vakvezetö kutya. Meg roti is. Érdekes... :)
2010. nov. 24. 10:14

Szépek a kuttyok nagyon:)

Én nem írok véleményt, mert nem akarok ömlengeni, nálam (sőt családilag) a pit bull nagy szerelem:)

2010. nov. 24. 10:12

Szia. :)

Nagyon jó a cikk. Nekünk bull terrierünk van otthon, és én is nehezen viselem, meg a férjem is, amikor egy ismerősünk azt mondja a kislányának, hogy ne menj a kutya közelébe, mert harap.. :S miért kell?

És amit te is írtál, igenis nevelés kérdése, hogy hogyan viselkedik a kutyánk.

Nagyon szomorú, hogy a köztudatban így könyvelték el ezeket a kutyákat, azért tudnék belinkelgetni olyan cikkeket, ahol másfajta kutyák okoznak bajt.. :S szóval hagyjuk.

2010. nov. 24. 10:08
Nem védeni akarom azokat a fajtákat, amelyek neve elé ezt a jelzőt teszik, hanem azt szeretném, ha elgondolkoznánk kicsit azon, miért él ez az emberek fejében? Mert ha tragédia történik, akkor elaltatják a kutyát, a gazdáját pénzbírságra büntetik. Ugyanakkor nem a kutya fajtájában kellene keresni a hibát...sokszor a gazdit se ártana megnevelni.

Ugrás a teljes írásra: Harci kutya...?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook