Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harci kutya...? fórum

Harci kutya...? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harci kutya...?

1 2 3 4 5 6
2010. dec. 10. 18:50
Csak h válaszoljak, a törzskönyvében volt. Egy ilyen baleset ugye oltási és mindenféle egyéb kis könyvecskével jár. De Te ezt nyilván tudod, és csak okoskodsz. Jah, és Te is a legfontosabb részét szedted ki az irományomnak. Grat hozzá:)
84. 5bfba16667 (válaszként erre: 83. - 68b1114f6e)
2010. dec. 10. 18:48

Szíved joga, engem nem befolyásol.


Honnan? Bemutatkozott.

83. 68b1114f6e (válaszként erre: 82. - 5bfba16667)
2010. dec. 10. 18:20

Ezt a sztorit némi fenntartással olvasom.

Egyébként hogyan állapítod meg egy kutyáról hogy pitbull?:)

2010. dec. 10. 17:55

Szerintem inkább tanulja meg egy gyerek, hogy ne menjen idegen kutyák közelébe. Miért olyan szörnyűséges ez? Azért mert van esélye így kivédjen Anyuka egy esetleges kutyatámadást?


Ha nem megy a közelbe, nagyobb az esélye, hogy nem harapnak ki belőle egy darabot, nem lesz örök félelem az összes kutyafajtól. Huh, ez tényleg tragikus. Ti arra nevelitek a gyerekeiteket, hogy az összes idegen kutyát egrecíroztassák, és nyúlkáljanak hozzájuk? Na majd megváltozik a véleményetek, ha találkoztok egy ideggyenge vérszomjas példánnyal. Aztán majd lehet mondani a kutya gazdinak, hogy szarul nevelte az ebet, attól még a gyereknek örökre fog hiányozni az a bizonyos darab.


Miért baj az, hogy valaki a gyerekét felelősségteljesen neveli? ezt sosem fogom megérteni.


Most is,konkrétan 2 napja. utcán séta, pici lányka westiemmel. Mellettünk jött egy fiúkutyus a gazdival, pórázon. Mi beszélgettünk. Szemből nekünk, jött egy fószer, kutya mellette, ő bicajon. Már előre kiabál, hogy kutya jámbor, nem kell félni. Ahha.. nekiesett a kutyának. (puli) Úgy kellett ütni a fejét, hogy elengedje. Mi maradt utána? 4 véres cafat, műtét 36.000 Huf. Támadó Kutya fajtája pitbull. Hm. Hát azt hiszem, nem fura. Sőőőt, mindennapos.


Jah, és még sosem harapott meg senkit, "állítólag". Nevelés? Hm.

81. 2cb29de033 (válaszként erre: 79. - Casia)
2010. dec. 9. 21:21
Ezért is mondom ugyanazt, mint eddig, minden csak NEVELÉS kérdése!!!!! :))
80. Casia (válaszként erre: 78. - 5bfba16667)
2010. dec. 9. 17:50

Az utcánkban van egy roti, aki régebben azzal szórakozott, hogy kisétált az állandóan tárt kapun, és a járókelők csípőjére támasztotta a nagy mamlasz fejét, majd "Simogassááááál!" arckifejezéssel bámult fel rájuk. :) Mivel kb akkora, mint egy borjú, és hát még mellé roti is ugyebár, nem egy néni kapott a szívéhez az előadás láttán. Megtanították neki, hogy maradjon inkább odabenn. :) A rottweilerek mindig is a szívem csücskei voltak, de Benjámint különösen kedvelem. Szép nagy, jámbor jószág.


Labrador 6? Mit műveltek azokkal a kutyákkal, hogy így begurultak??? :P

79. Casia (válaszként erre: 74. - 2cb29de033)
2010. dec. 9. 17:45

Sziasztok!

Jaj, ilyen tapasztalatom nekem is volt! Adatlapomon megtekinthetitek a vérszomjas ebet, aki a múltkor a főutcán nagy ásításba fogott, erre a járókelők egyike odaszólt a pici fiának: "Bandika, gyere gyorsan ide, mindjárt harap!". Hja, mondom, mindjárt. A gyerek felé se nézett a kutya, pedig imádja őket. Biztosan érezte, hogy Bandikát arra nevelik: a kutyáktól félni kell, mert támadnak. :(


Amúgy nincs két hete, hogy egy pitbullt feszítettünk le a nyakáról szerencsétlen Kislükémnek, mert túl aktívan próbált barátkozni a szentem. Hát ezek után... nem lett a kedvencem a fajta, na. Nem hibáztathattok érte.

2010. dec. 6. 15:53

Hogy miért félnek sokan ezektől a kutyáktól?

Amerikai 2005-ös felmérés, az Ebkutatási alapítvány kutatásának az eredménye:


HALÁLOS!!!! kutyatámadások 5 év alatt:


Pitbull 41db (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Rottweiller 23db

német juhász: 11

csau-csau 7

farkashibrid 6

labrador 6


Na ezért tiltották be pár amcsi államban ezen fajták tartását.

2010. nov. 27. 12:50
Kati07-nek igaza van a véreb,az egy kutyafajta!!És nem összekeverhető a harci kutyával!A harci kutyát arra nevelik sajnos,hogy harcoljon,tacsit is lehetne erre nevelni,vagy akármilyen másik fajtát!Azért a pittbullokat,meg a rokonaikat,mert nekik van a legerősebb harapásuk!!!Utána lehet nézni!!!
76. Bombon (válaszként erre: 71. - Csigu77)
2010. nov. 26. 14:14

Oda sajnos nem jutottam el :(

Én Bende gyakorlóhámot vettem....

Nálunk se erőszak,csak amig jolérzik magukat:)


Van 1-2 szimpi hámos.Árban is jók!

2010. nov. 26. 08:21

Ismeritek a viccet.


Ez? Harcikutya a tököm!:DDD

74. 2cb29de033 (válaszként erre: 73. - Kamillka)
2010. nov. 26. 08:01

"A legtöbb anyuka hozzáállása nagyon gáz a kutyákhoz..."


- igen ez igaz, ahogy én is korábban írtam, egy kedves barátunk rendszeresen azt mondja a kislányának, amikor nálunk van, hogy vigyázz mert harap... :S

73. Kamillka (válaszként erre: 46. - Costarika)
2010. nov. 25. 22:00

Már bocs, de mi az, hogy táska kutya meg padlócirkáló?? Utóbbit ugyan nem te használtad, de többen is írták itt, viszont az meg milyen degradáló, ha egy idegen meg vérebnek meg harci kutyának titulálja az övét.. akkor a másikat miért kell általánosan leszólni?!


Nekem "táska kutyám" van, de egy teljesen kiegyensúlyozott, normális KUTYA a kis mérete ellenére is, sőt... Bármit megcsinál 1 szóra, kicsi korától következetesen neveltük, akár az előtte lévő dobermannunkat, boxerünket és pointerünket, amíg kertes házban laktam. Hevesebb a vérmérséklete, hisz terrier, ami abban mutatkozik meg, hogy fanatikusabb az apport terén, mint a legtöbb vizsla haverja és aktívabb mint a legtöbb nagy testű kutya. Viszont 100x szófogadóbb és odafigyelőbb mint a legtöbb, akivel találkozunk mérettől és fajtától függetlenül.


A gyerekeket utálja, ami nem a rossz nevelés, ill. rossz idegrendszer eredménye, hanem azoknak az anyukáknak a számlájára írandó, akik nevetnek ha a gyerekük megdobálja a kutyát kövekkel és fadarabokkal, hisz az "csak egy plüss kutya"- mondják... A kutya ennek ellenére sem ugatja vagy támadja meg a gyerekeket, elkerüli őket szimplán. Akkor is tudja, hogy mi a teendő, ha egy kis rosszul nevelt ördögfióka el akarja kapni: rögtön leül a lábam mellé, mert tudja, hogy az én feladatom megoldani a helyzetet és nem neki kell önkényeskedni. Azt gondolom, hogy a kutyámnak meg nem kötelessége jó pofát vágni, ha egy idegen gyerek előtűnik és meg akarja cibálni vagy dobálni... A legtöbb anyuka hozzáállása nagyon gáz a kutyákhoz, ezáltal milyen legyen a gyereké... de elég beszédes, hogy 10 alkalomból jó ha egynek van annyi esze, hogy rászól a gyerekére, hogy idegen kutyához nem rohanunk oda, először meg kell kérdezni, hogy lehet-e simogatni.


Az meg tévhit, hogy úgy érzi jól magát egy kis testű kutya, ha táskában pihen a segge a gazdája vállán... Hiába nincs 2,5kg a kutyám, többet mozgatom és fárasztom mind mentálisan és fizikálisan, mint sokan a nála 10x nagyobbakat. És igényli is. Lehet, hogy tudtam volna belőle egy kényes kis mütyürkét faragni, aki nem lép ki az utcára, ha esik az eső, de én elsősorban kutyát akartam és ennek megfelelően bántam vele. A divat gazdák miatt nem szabad leírni egy fajtát, de a cikk is pont valami ilyesmiről szólt, nem?

2010. nov. 25. 21:42

idézek:


,,Felejtse el a pitbullokat, a rottweilereket vagy más, félelmetes kutyafajtákat. Egy felmérés szerint ugyanis a legagresszívebb eb a tacskó. Bár kicsik, mégis agresszívek. Egy felmérés szerint minden ötödik tacskó már megharapott valakit, vagy legalábbis megpróbálkozott vele, sőt minden tizenkettedik már megharapta a saját gazdáját is. A szám sokkal magasabb, mint bármelyik más kutyafajtánál.


Ennek ellenére a jószág eddig kiválóan őrizte békés imázsát. Egészen mostanáig, most azonban az Egyesült Államokban összeállították a 33 legagresszívebb kutyafajta listáját, amelynek a tacskó került az élére.


A második helyet egy még apróbb jószág szerezte meg: a chihuahua - amelyet szintén nagyon kedvelnek a családok és a kisgyermekek is -, a harmadik helyet pedig a Jack Russell terrier szerezte meg.


A felmérés készítői szerint a kisebb testű állatokra sokkal inkább jellemző, hogy harapósak, mint a nagyobbakra.


A felmérést során hatezer kutyatulajdonost kérdeztek meg állataik viselkedéséről.,,

71. csigu77 (válaszként erre: 51. - Bombon)
2010. nov. 25. 21:06

Most 6 hónaposak, lassan szeretnénk velük elkezdeni az edzést. De semmiféleképpen se erőszakoljuk rájuk. Ha nincs kedve valamelyiknek, nem erőltetjük. Inkább Tysonból nézem ki, hogy tetszeni fog neki, Lara kicsit lusti, bááár, ki tudja. Majd meglátjuk.

Szombaton voltunk Pesten, a Cerberos kutyaiskola évzáró súlyhúzó versenyét félig-meddig láttuk. Súlyhúzó hám után kutakodunk, hol, milyen, mennyiért.

70. csigu77 (válaszként erre: 49. - *Gabci*)
2010. nov. 25. 21:00
Teljesen igazad van.
2010. nov. 25. 20:00

Nekem volt egy bullmasztiffom.Imádtam,olyan volt mint egy kisbaba.Velem aludt 9hónapos koráig,aztán már túl nagy volt és lement a földre:)Szerette a gyerekeket,a nővérem kislányának segített megtanulni járni.Ha leültem mellé hogy simogassam,mindig be akart mászni az ölembe,egy idő után már csak a feje fért el rajtam.Januárban el kellett altatnom,a szívem szakatt meg érte.

Én úgy gondolom a fajtának megfelelő nevelésben kell részesíteni a kutyikat.Amelyik fajta tetszik,járj utánna hogy milyen kutya is az!!!

68. 5bfba16667 (válaszként erre: 61. - 2cb29de033)
2010. nov. 25. 16:50
Jó pihit:)
2010. nov. 25. 14:37

Minden.legalábbis nagyon sok minden a gazdin múlik.

Én személy szerint kutyafóbiás vagyok,nekem mindegy,hogy milyen kutya jön velem szemben az utcán,a világból ki lehet kergetni,mert nagyon félek tőlük,ezt gondolom megérzik:(

Mindenesetre ezt nagyon szeretem:

[link]

66. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 65. - Enderkora)
2010. nov. 25. 14:28
Köszi! :)
65. enderkora (válaszként erre: 64. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 25. 14:27

Oké, de ennyire pontosan még nem!

Egyébként szépek a kutyusaid!!!

64. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 63. - Enderkora)
2010. nov. 25. 14:17
Már tisztáztuk. :)
2010. nov. 25. 14:15

Ezt csak a fogalom tisztázása végett másoltam ide.

Tehát véreb=vadászkutya és nem harci kutya!!!!

2010. nov. 25. 14:13

Vérebek PDF Nyomtatás E-mail

Írta: istkom

2006. szeptember 17. vasárnap, 15:40



A közhiedelemmel ellentétben nem emberfogó, hanem vadászkutyák. A sebzetten menekülõ csülkös vad csapását követik segítségükkel, hogy veszendõbe ne menjen a trófea és a vad nagyértékû húsa. Az angol fajtákat többnyire kedvtelésbol tartják, bár a rendõrség elvétve nyomozókutyaként is használja.

61. 2cb29de033 (válaszként erre: 57. - 5bfba16667)
2010. nov. 25. 13:57
fáradt vagyok, hogy kiakadjak! :D Inkább engedek... :)
60. 2cb29de033 (válaszként erre: 56. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 25. 13:56
oké :)
59. 5bfba16667 (válaszként erre: 58. - 3f5c70e7b8)
2010. nov. 25. 13:32

Én a tapasztalatom által leírt kutyákra használtam a vérebet. Arra a 2re. A cikkben szereplőkre nem. De szerintem így is fogalmaztam a dolgot, elnézést, ha félreérthető volt.


Én azt értem, hogy faszkalap a gazdi, csak akkor ne legyen olyan kutyája. Én valószínűleg, konok fejjel, akkor is a kutyára fogok haragudni, mert nem a gazdi kérte, h harapjon, és stb.


szóval értem én a másik oldalt is, hogy édes és aranyos, és lehet, hogy valaki frászt kapna az én ebemtől is, úgy hogy senki kutyusát nem akarom bántani. Egyszerűen, ha meglátok egy kicsit agresszív arcú kutyust (aki lehet, hogy ölebebb,mint a Columbo kutya) akkor is félek. ezen sajna változtatni nem tudok. De őszintén szólva, most nincs is napirenden..

58. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 57. - 5bfba16667)
2010. nov. 25. 13:19

Én értelek. :)

Csak hidd el, hogy mindkét eset mögött ugyan az a sajnálatos dolog állt: faszkalap, hozzá nem értö gazdi kezében volt ilyen kutya. :(

A tapasztalat leírása egy dolog, a cikkben említett kutyákra a jelen esetben pejoratív felhanggal használt "véreb" kifejezést aggatni meg egy másik dolog.

57. 5bfba16667 (válaszként erre: 55. - 2cb29de033)
2010. nov. 25. 13:14

Oksi. Te kiakadtál. Nem értem miért, de akadj. Én tudod mikor akadtam ki? Mikor is megláttam a kiharapott darabomat a kutya szájában. Vagy akkor, amikor rohant felém, és vitte az Öcsim ujját. Úgy gondolom, ez nagyobb okot ad a kiakadásra, mint ez a "jajj ki mit gondol a kutyámról, úristen" hiszti.


Kicsit gondolkodj már. Hogy lehetne jó a véleményem ezek után? Talán Te mindenen túl lépsz, és Te vagy mellettük a Dávid, de én nem, és nem kérem a megtérítést sem, köszönöm.

Nem mondtam, h ne szeresd őket, Te miért kéred, hogy én igen? sosem bántanék állatot, még a csigákat is beteszem az útról a fűre. Innentől kezdve úgy gondolom, hogy annyira rossz ember nem lennék. Egyszerűen számomra is félelmetes az arcuk. És mivel sosem érdekelt a múltjuk, nem is tudtam, hogy mire tenyésztették őket. Így én is csak a tapasztalatomat tudom leírni.


Tudod, van két oldal. Egyetért, nem ért egyet. Én nem, Te igen. Én elfogadom a Te álláspontod, Te nem az enyém. Most kérlek ezen is akadj ki:D

56. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 55. - 2cb29de033)
2010. nov. 25. 13:10
Panka védelmében: aki tart ezektöl a kutyáktól, akár okkal, akár ok nélkül, annak ez normális kifejezés, mert többször fordul elö félelmetes, rettegett kutya megnevezéseként, mint fajtamegjelölésként. Szerintem ne lovagoljunk kifejezéseken. :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook