Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Harci kutyások"! Családba csak kölyköt vagy felnőttet is, nyugodtan? fórum

"Harci kutyások"! Családba csak kölyköt vagy felnőttet is, nyugodtan? (beszélgetős fórum)


26. Ziva David (válaszként erre: 23. - F1e23b97ee)
2012. jún. 3. 16:51
Az iigazán harci kutyák nagyjából ki is estek, a dogo meg eredetileg is vadász kutya, dalmatából, boxerből lett kitenyésztve, nem egy vérengző fenevad. :)
25. Ziva David (válaszként erre: 17. - Anatita81)
2012. jún. 3. 16:50
Köszi, az argentinok nálunk is a leg-leg-legek, de ők meg elég nagyok és egy mafla kamasz akaratlanul is fellökheti a gyerekeket... Azért nem teszünk le róla, inkább egy nyugodt nagy kutya, mint mégegy izgága kicsi!
24. Lencsy (válaszként erre: 23. - F1e23b97ee)
2012. jún. 2. 18:15
Igazad van abban hogy azok a fajták valóban család centrikusabb kutyusok, de a méretük miatt nem mindenki tudja tartani őket . Ha már családba , gyerekek mellé kerül én sem feltétlenül választanék harci kutyát ..és ez mindenféle előítélet nélkül mondom ..de a harci vér bennük van !
23. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Ziva David)
2012. jún. 2. 15:38

Bár én nagyon szeretem a kutyákat, de sem kölyökként sem pedig felnőttként nem vinnék kimondottan harci kutyát a családba.


Ahol kisgyerek van oda leginkább Berni pásztort, Labradort vagy Golden retrivert választanék.

22. Lencsy (válaszként erre: 20. - Anatita81)
2012. jún. 2. 15:27
Erről beszélek én is ! A viselkedésük nevelés kérdése , és ez minden fajtára vonatkozik . A megfelelő neveléshez pedig következetes gazdi kell ..
21. 21acd87fa3 (válaszként erre: 20. - Anatita81)
2012. jún. 1. 18:56
Nagyon igaz, amit írtál! Egy kutyának határozott gazdira van szüksége, különben az ember fejére nő. Legyen az bármilyen fajta.
20. Anatita81 (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2012. jún. 1. 15:18

Nálam pedig volt olyan 6 éves nagytestű kan kutya, akit azért adtak le a menhelyen, mert féltek tőle. Itt 3 hónapig tökéletesen viselkedett, gyerekek is csinálhattak vele bármit, aztán az új gazdik megint eltolták a dolgot, őket simán megmorogja, nem is merik a gyereküket a közelébe engedni... :S

Persze az ő harapása kb. a fele sincs egy bull típusúénak, más kategória, de KUTYA, megfelelő kezekre van szükségük ahhoz, hogy tudják, hol a helyük!

19. Lencsy (válaszként erre: 15. - Ziva David)
2012. máj. 31. 19:30

Ismerek én olyan staffit aki tenyérből eszik :D Van kutyád így tudod, hogy minden csak nevelés kérdése :) Ahogy egy tacsiból lehet vérengző vadállatot nevelni, úgy a harci kutya is simán lehet "öleb " :)

Éppen ezért tanácsolom a kölyköt , mert az biztosan a te nevelésed lesz ..:)

2012. máj. 31. 11:49
Hát nem tudom. Több kutyánk volt már, csupa "vérengző" fajta (nem direkt, csak így alakult, többnyire befogadtuk őket), és én azt láttam, hogy minden kutya egyéniség. Páromnak 4 dobermannja volt, és mind a 4 kutya más volt. Alapjaiban más. Nálam kezd megdőlni az az elképzelés, hogy a kutyák jellemét annyira befolyásolná a fajta. Egy-két alap dolog lehet, de ez olyan, mint a horoszkóp. Valakire igaz a csillagjegye alapján az általános jellemzése, valakire meg abszolút nem. Én kutyáknál ugyanezt tapasztaltam. Szóval szerintem ezt így nem lehet megítélni, az adott kutyával kell "személyesen megismerkedni", és az alapján dönteni, ha felnőtt, ha kölyök.
17. Anatita81 (válaszként erre: 1. - Ziva David)
2012. máj. 30. 17:57

Szia, ilyen fajtájú saját kutyám ugyan nincs, de segítem a Dogó-mentés munkáját és különösen odafigyelek a kisgyerekes befogadókra, az utóbbi években semmilyen probléma nem volt. :) Persze biztos hogy azért, mert alaposan megnézik, milyen kutya mehet családba.

Az ideiglenes befogadók közt is vannak (a többség az!) és gondolkodás nélkül hazaviszik ezt a fajtát nemre, korra való tekintet nélkül!

Magatoknak kell eldönteni, főleg, hogy benti kutyának akarjátok, akire ha megfeszül az ember, akkor sem tud minden percben odafigyelni, hogy mit csinál vele a gyerek...nem úgy, mintha csak pár órát lennétek kint egy nap és csak akkor találkoznak, állandó felügyelettel.

16. Ziva David (válaszként erre: 14. - Zamila)
2012. máj. 30. 17:40
Köszi!
15. Ziva David (válaszként erre: 8. - Lencsy)
2012. máj. 30. 17:38

Nekem is folyton az kattog az agyamban, hogy egyszer esik, ami esik...viszont jobb a tapasztalatom a kész, felnőtt kutyákkal. :-/

Még egy kölyköt felnevelni nem terveztem mostanában, mikor végre 2 éves lesz az uszikám. Végre egy kis nyugalom, mindenki szobatiszta, harmadik gyereket sem vállalok... :)

Azt hiszem, még várunk egy kicsit, bár a biztonságérzetemet jelentősen fokozná mondjuk egy staffi. A colliem és a kis törpém jobban félnek a sötét alakoktól a parkban, mint én. :(

14. Zamila
2012. máj. 30. 17:32
Nekünk mindig staffijaink voltak,semmi gond nem volt velük,agresszívak voltak,ha beakart jönni valaki az udvarra,de velünk,vagy anyukámmal aki hetente 1x átjött,mindig nagyon barátságosak voltak,a két lányom is mellettük nőtt fel.Szeretem ezt a fajtát,meg is bízom a miénkben is,de soha nem fogadnék be felnőtt kutyát,gyerek mellé,csak kölyköt.
13. Ziva David (válaszként erre: 3. - 21acd87fa3)
2012. máj. 30. 17:30
Köszi! De rendesek vagytok, hogy utcáról befogadtátok! Az az igazi lutri...jelen esetben ilyen komoly fajtákkal ezt nem "merném", max. ideiglenes befogadótól.
12. Ziva David (válaszként erre: 7. - 8e9170fe09)
2012. máj. 30. 17:25
Mert az már van! ;)
2012. máj. 30. 16:35

Én is hiszem, hogy nevelése kérdése....

De!Amióta átjön állandóan a szomszéd pitbullja tépni az én kutyám ami 2x akkora azóta nemigen gondolom ezt sajnos.


Úgyhogy csak akkor ajánlom ha van is időtök foglalkozni vele és szeretni.

10. 8e9170fe09 (válaszként erre: 9. - Bella 13)
2012. máj. 30. 16:33
A harci kutyák erre a célra lettek kitenyésztve. A tacskó is vadászkutyának.
2012. máj. 30. 16:31

A sógornőméknek 3,5 éves Cane Corso kanjuk van.

Majd' minden nap találkoznak a 16 hónapos fiammal, sokszor órákat játszanak és még soha semmi baj nem volt. A kutya legalább olyan szintre süllyed, mint a fiam. Imádják egymást, sokszor együtt esznek.

Szerintem nem szabad előítéletesnek lenni a harci kutyákkal sem, hiszen egy tacskó is lehet vérszomjas.

Ha lehet, kölyök kutyát válasszatok, de ha felnőtt lesz belőle, az sem tragédia.

8. Lencsy (válaszként erre: 6. - Lencsy)
2012. máj. 30. 16:24

Még egy mondat az előzőhöz ..

Természetesen felnőtt kutyusból is ki lehet fogni azt amelyik él hal majd a gyerekekért és soha semmi gond nem lesz vele ..de ez lutri sajnos , minden felnőttként befogadott kuttynál .

7. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Ziva David)
2012. máj. 30. 16:23
Miért nem inkább valami ölebet?
6. Lencsy (válaszként erre: 1. - Ziva David)
2012. máj. 30. 16:21

Szió !

Én is amondó vagyok, hogy kölyök kutyus ...

A kölyök kutyát ti nevelitek , ti szoktatjátok be a családba , és mindenképpen pozitív ha kiskora óta szokja a gyerekeket . Én úgy gondolom és ez minden kutyára igaz nem csak a harci fajtára.. ha gyerek mellé kerül, legjobb kis korban ! Egy felnőtt kutya viselkedését nagyban befolyásolja, hogy milyen volt az előző gazdája , milyen helyen tartották, milyen nevelést kapott . Akármilyen barátságos is a felnőtt kutya , lehetnek benne rejtett tulajdonságok . Mikor a kislányom született rottweilerem volt , de akkor a gyerek érkezett egy már felnőtt kutya mellé így más volt a szituáció . Most egy közép schnauzerünk van aki 8 hetesen került a családba 3 gyerek mellé , és hatalmas az összhang .

2012. máj. 30. 15:21
Nekünk rottweilerünk (ő kölyök kortól) és dobermannunk is volt (több is, felnőtt kortól), és azokkal sem volt soha semmi gond. Főleg gyerekekkel nem. Egymással annál inkább, nem nagyon lehetett őket együtt magukra hagyni. :)
2012. máj. 30. 15:02
De pl ismertem olyan kutyát is, amelyik olyan 1.5-2 éves koráig mindennek és mindenkinek nekiment. A családból csak 1 ember merte sétáltatni vinni, ő is csak teljesen zárt bőr szájkosárban. Utána meg olyan lett hogy szinte kenyérre lehetett kenni. Ha felmentünk hozzájuk hozta nekem a csontját, játszani kellett vele stb.
2012. máj. 30. 15:01

Nekünk van egy staffordshire-pitbull keverék kutyusunk, akit az utcáról fogadtunk be, kb. egy-másfél éves korában. Kenyérre lehet kenni! Van mellette másik kutya is (ivartalanított keverék valamilyen terrier szuka), őt is imádja, gyerekek is gyakran jönnek hozzánk (7-10 évesek) a rokonságból, soha nem volt még gond, pedig húzzák-nyúzzák a kutyákat. Nekem csak jó tapasztalataim vannak a kérdésben.


Ja, amúgy a kertben vannak, de a bull elég lusti (mármint a miénk), ő simán el lenne lakásban is.


Sok sikert a választáshoz!

2012. máj. 30. 14:59
Szia! Nekem nincsenek ilyen kutyáim, de az tuti hogy én kisgyerekek mellé csakis kölyökkutyát vinnék, főleg ezekből a fajtákból. Így legalább én nevelem fel, tudom hogy mire számíthatok a kutyától, egy felnőtt kutyában viszont nem tudnék megbízni, fajtától függetlenül. Azt nem tudom kik nevelték, mire nevelték, volt-e gyerekek között, és hogy hogy reagál a gyerekekre.
2012. máj. 30. 14:55

Sziasztok, tapasztalt, staffordshire, bull, ambull vagy akár dogo, cane corso, stb. tulajdonosok véleményére lennék kíváncsi, hogy gyerekeseknek, családba - benti kutyának mit tanácsolnának: maguk neveljék fel vagy nyugodtan fogadjanak örökbe felnőtt kutyát?

A megszólítás ne tévesszen meg senkit, a kutyák oldalán állok, nincsenek előítéleteim, ezért is tervezünk egy ilyesmi kaliberű kutyát is magunkhoz venni. Óvodás korú gyerekeink vannak, akik eddig is kutyákkal nőttek fel, magunk is ideiglenes befogadói voltunk több kutyának (más fajták ill. keverékek voltak).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook