Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harci kutya...? fórum

Harci kutya...? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harci kutya...?

1 2 3 4 5 6
2011. nov. 23. 19:59

Sziasztok.Nagyon szeretnék egy Amstaffot de van egy 8 éves fiú beagle kutyánk félek nehogy gond legyen szerintetek?

mennyire agressziv e fajta és mennyire nevelhető?

2011. szept. 4. 08:30
Ha megfelelően van irányítva egy kutya, akkor sem egy pit, sem egy komondor nem veszélyes. Fel kéne már fogni, hogy a kutya nem üngyülübüngyülüzésre való állat, akiket kényünkre-kedvünkre babusgathatunk, ezzel csak mindenféle frusztrációt váltunk ki belőlük, és olyan felelősség kerül rájuk, ami számukra felvállalhatatlan. Egy kis testű kutyát is el lehet rontani, ha nincsen irányítva, az is kitámadhat, pl félelemből. A kutya leszarja, hogy szeretve van-e, ha gondtalanul élheti a kutyaéletét, irányítva van, megfelelően le van mozgatva, kap enni-inni.
173. huncus2007 (válaszként erre: 165. - Nyuszy_j)
2011. szept. 1. 21:22

szia.Ne hargudj,neked is kicsit késve...

Azt azért hozzátenném,hogy ugye a bullmasztiff multja sem éppen fényes-e téren.

Bár igazad van!

Kan kutyákat együtt tartani nem lehet.De szukákat sem sajnos.

Tehát a fene tudja most már,a bull vagy a staffi vére jött-e elő....Ennél az esetnél.

172. huncus2007 (válaszként erre: 169. - Lubeba)
2011. szept. 1. 21:15

Kicsit késve,de megválaszolom a hozzászólásodat.

Teljesen igazad van.A lényeg a gazdában és a nevelésben van!

A különbség a többi fajtával szemben mindössze az,hogy ezt a fajtát sosem képezték emberek ellen.Ellentétben pl sok fajtával..német juhász stb...

Ha emberek ellen nevelik,akkor persze ez valóban veszélyes lehet.De ez minden nagytestű kutyára vonatkozik.

De!!!!!!!!!!!

Bármelyik örző -védő munkára tenyésztett fajta veszélyesebb az Emberre!

Kaukázusi,kuvasz és a nagy kedvenc,a komoly Komondor! A nemzeti kincs!

Pedig imádom őket.Nagyon!De nem gyerek mellé való.

2011. szept. 1. 21:09

Nos ezért most kapni fogok kéket-zöldet,de nem baj!!!

Istenítem a gyerekeim,imádok a kutyusaim!

Értük vállalom!!!

170. PrunnerEszter (válaszként erre: 169. - Lubeba)
2011. jún. 27. 11:53
mostanában kutyaséta közben 2 kutya támadt a a csivi keverékemre hörögve-morogva, az egyik palotapincsi, a másik selyemkutya... bármelyik kutyából lehet veszélyes kutyát faragni, mint ahogy azt a példa is mutatja...
169. lubeba (válaszként erre: 168. - Huncus2007)
2011. jún. 19. 00:19

Az a baj, hogy ezt a kutyát már semmi nem hozza vissza, a gazdáját pedig súlyos sérüléssel szállították kórházba, akármi is a magyarázat.


[link]

Ezek a kutyák igenis veszélyesek, ha nem megfelelő bánásmódban van részük. Ezenkívül divatkutyák lettek, sok suhanc vagánykodó kölyök ebei, akiknek halvány fogalmuk sincs a nevelésükről.

Igen, az ember a hibás, de fel kell hívni a figyelmet a veszélyekre, hogy valóban csak az vállalja be, aki alkalmas arra, hogy hozzáértő gazdájuk legyen, ne történjen baj, ne veszélyeztessenek sem embert, sem állatot.

168. huncus2007 (válaszként erre: 167. - PrunnerEszter)
2011. jún. 18. 15:24

A probléma forrása mindig az "Ember"!


Minden felelősség az "Emberé",nem pedig az állaté.


Ezt jó lesz az elmétekbe vésni kedves Pit Bull ellenesek...



Egy pit bull tartó 3 gyerekes állatvédő......

Mellékesen 3 pit bull,7 kölyök,1 staffbull és egy argentin dog tulajdonosa.

2011. ápr. 16. 15:43

Sziasztok!

Nem túl sok tapasztalatom van ezekkel a fajtákkal kapcsolatban. Egy ismerősömnek van 2 pit szukája, mindkettő imádnivaló, soha fel sem merült bennük, hogy a közelében lévő kisgyereket bántsák. Volt hogy vittem "talált" (kocsma elől hoztuk el, míg a gazdi bent részegedett és többszöor láttuk, hogy veri szerencsétlent) németjuhászt állatotthonba, ott találkoztam egy verekedtetésből "leselejtezett" pit vagy amstaff vagy valami hasonló(nem vagyok toppon a felismerésükben) kutyával, látszott rajta a verekedés nyomai. Az a kutya konkrétan erőből tolta a fejét a hasamhoz, elképesztő fájdalom, szomorúság és megtörtség volt a tekintetében. Azóta is rendszeresen gondolok rá, sajnálom, hogy nem voltam olyan helyzetben, hogy elhozhassam. Eddig még nem tudtam választani kutyát, csak talált befogadott kutyáim voltak. Most egy csivi kan keverék lakik velünk. És akármennyire imádom ezeket a fajtákat, tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok elég határozott, következetes és erős kezű hozzájuk.

2011. márc. 22. 12:54

Sziasztok!


Nekünk van 2 Staffi-nk és 1 Argentin Dog kutyusunk is, én nem féltem első perctől kezdve tőlük, minden nevelés kérdése! Képeket találtok a naplómban! Imádni való és hűséges kutyusok!

2011. febr. 4. 17:14

Sziasztok,

Bár már ugy látom nem tul aktiv ez a topik, szeretném leirni a véleményemet a temarol.

Korabban azoknak a taborat bovitettem akik azt mondtak, a kutya olyan amilyenne neveled. Volt is 2 amsztaff kutyank, ugy neveltuk oket mintha a gyerekeink lennenek, soha nem tanitottunk nekik semmi olyat ami agressziohoz vezethetne, maximalisan megbiztunk bennuk. Sajnos. Van 2 bullmasztiffom is, ok nagyon bekesek, kolyokkoruk ota egyutt vannak. Amikor a sztafik ivarerettek lettek, kezdodtek a gondok.. Eloszor a kanok kozott volt bunyo, a sztafi kan nekiment a békés bullmasztiff kannak. Persze a szuka miatt, aki tüzelt. Állatorvos, antibiotikum, elkülönites. A tüzeles elmult, nem is volt semmi gond. Mindaddig amig egyszer a szomszed telefonalt, azonnal menjunk haza mert a 2 sztafi kikezdte a bullmasztiff szukat, minden csupa vér... Rohantam haza, a látvány borzasztó volt, a bullmasztiff szuka csupa vér, szegénykém alig élt.. nem akarom elmondani hogy hogyan sikerult oket szetvalasztani, azt hiszem eletem legszornyubb napja volt... A lany sztafit el kellett altatni, o menthetetlen volt, nem lehetett megfekezni. A fiu sztafinak sikerult egy jo gazdit talalni, ahol nincs masik kutya vagy gyerek, termeszetesen felvilagositottuk ot az elozmenyekrol de igy is vallalta hogy jo gazdija lesz Siriusnak. A bullmasztiff szukam azota rendben van, koszonhetoen az ejjel-nappal nyitva tarto allatklinikanak, ahol 2 oran keresztul az o sebeit tisztogattak es varrtak ossze.

Vegszonak csak annyit: imadnivaloak az ugynevezett harci kutyak is, de csak az fogadjon ilyen kutyat magahoz ahol nincs masik kutya vagy gyerek. Sajnos a vér nem válik vizzé.

164. huncus2007 (válaszként erre: 163. - 2ed619333f)
2010. dec. 13. 10:23
Velünk először közölte,hogy ő csak kivételes esetben ad el kutyát magyarországra.Nem a pénz miatt,hanem szerinte a magyarországon nagyon sokan nem megbízható és felelős állattartók.Mesélt sztorikat hogy sintértől hozta vissza a kölyköt,meg hogy évente 2-szer kölykeztették stb.Na mi ezek után úgy mentünk,hogy nem volt tuti,hogy megkapjuk a Blökit.Persze a gyerekek levették a lábáról a hapsit.
163. 2ed619333f (válaszként erre: 158. - Huncus2007)
2010. dec. 13. 09:59
Ez érdekes és pozitiv, mert minket is leinformált a westie tenyésztő.Mi egy olyan 300 km-t mentünk érte, és nekünk az állatorvosnak hála sikerült alkudni az árból:))
162. huncus2007 (válaszként erre: 161. - Enderkora)
2010. dec. 13. 07:43
Nálunk még nagyon kedvelt csemege a véletlenül elöl felejtett mobiltelefon.
161. enderkora (válaszként erre: 160. - Enderkora)
2010. dec. 12. 20:46
Ennek ellenére a két éves kislányukkal tüneményesen bánik! Soha nem volt gond, sőt ő az, aki pár perccel előtte jelezte, hogy ébredni fog a gyerek és ez mindig bejött, pedig külön szobában voltak!!!
160. enderkora (válaszként erre: 159. - Huncus2007)
2010. dec. 12. 20:43
A barátunk bullterriere az ülőgarnitúrából harapott ki akkora darabokat, amekkorára ki tudta tátani a pofáját és ugye az nem kicsi...
2010. dec. 12. 20:06

Egyébként a bull tipusu kutyák szerintem legnagyobb hibája,hogy "ROHADTUL KÁRTÉKONYAK".

Találkoztatok már olyan esettel,hogy egy kutya kirágta a franciaágyad közepét???

Hát én igen.

Van egy kb 40 szer 40-es lyuk a mértani közepén.

Néhány napja "készítették" nekem meglepibe.Végülis hozzám már rég nem jár mikulás gondolták.

Most nincsen pénzem új ágyra,így beletettem a lukba egy pici párnát és úgy húztam rá a gumis lepedőt!

158. huncus2007 (válaszként erre: 157. - 2ed619333f)
2010. dec. 12. 19:57

Mikor én vettem az angol staffbullt,mi kifejezetten a gyerekek mellé kerestük a legideálisabb fajtát,aki olyan kicsi,hogy mindenhová vihetjük stb..És ugye nekünk a bull tipusú terrierek jobban tetszenek,mint a többi fajta.És ugye a staffbullt nem hiába nevezik bébysitternek angliába.

Nos akkoriban is árultak expressen,stb 35-40 000-ért kölyköket.De én azokat fel sem hívtam,mert tudom,hogy staffbullt nem lehet kapni ennyiért.Legalábbis ott vlmi nem stimmel.

És mi megbízható helyről szerettünk volna.Hát sikerült.Potom 140 000-ért,/úgy,hogy röhejes,de lealkudtuk/,kizárólag a 3 gyerek miatt kaptuk ennyiért.Ja és utaztunk érte 400 km-ert meg pont ennyit vissza.De nem bántam meg.A legjobb választás volt.De a tenyésztője szó szerint "leinformált" de alaposan minket.

157. 2ed619333f (válaszként erre: 143. - Huncus2007)
2010. dec. 12. 19:01

Szerintem pont a fajta betegségek miatt nem szabad szaporítóktól venni fajta tiszta kutyákat. Én az ország egyik leghíresebb kenneléből vettem a kutyámat, egyértelműen persze csak úgy mertem érte kiadni a rengeteg pénzt, hogy épp véletlenül az állatorvosom is onnan vásárolt anno kiskutyát.Szerencsére tényleg nagyon nyugodt, és hála az égnek semmiféle allergiája nem jött ki, bár nagyon figyelünk az étkezésére, de elkerülhetetlen, hogy a kisfiam mellett ne jusson a szájába olyan, aminek nem kellene.

Teljesen kiegyensúlyozott, semmiféle labilitása nincsen, ami nem mondható el a szaporítóktól vásárolt westiekről. Szóval szerencsés vagyok, de még így is meg kellett vívni a kis harcunkat, hogy a 4 és fél éves kisfiamat ne "egyenrangúnak" tartsa magával, mert addig úgy játszott vele, hogy aggódnom kellett, mi lesz, ha a fogai megnőnek.:)Sőt, pillanatok alatt szobatiszta lett, de eleinte (makacsságából adódóan háromszor is) a gyerekszobába pisilt és kakilt be, ha itthon volt a kisfiam. És hát keményen meg kellett "torolni", hogy megtanulja, hogy a gyerek is a gazdija. Azóta nincs gond.

Ilyen jellegű gond nem volt a pitemmel soha, bár akkor ott én voltam talán még gyerek, attól függ honnan nézem a felnőttéletemet.:)Szóval mindegyikhez kell azért a következetesség és a megfelelő nevelési módszer.

156. Kamillka (válaszként erre: 154. - Huncus2007)
2010. dec. 12. 18:52
Szegénykék:( Vadászat közben is eltörhetik simán a vizslák a farkukat:S Nekünk a boxinak volt meghagyva a füle, de neki valahogy sokkal gyengébb volt és sokkal több baj is volt vele, mint a dobiéval. A szúrólegyek is folyton kicsípték szegénykémnek, egész nyáron harcoltunk ellenük:(
2010. dec. 12. 18:28
Én régen sokat jártam kiállításokra, de aztán egy kirívóan gusztustalan eset miatt teljesen kiábrándultam. Utána kezdtem foglalkozni inkább a teljesítménnyel, mint a küllemmel. Ott is lehet csalni, de nem igazán jellemző.:)
154. huncus2007 (válaszként erre: 153. - Kamillka)
2010. dec. 12. 18:09
nekünk vizsláink voltak anno.vágatlan farokkal,ráadásul lakásban.az egy dolog,hogy örömében szétverte a sipcsontomat,dfe azon kívül,hogy mindent levert mert ugye lakás,kis hely,még folyton sebes is volt Ginusnak a farka vége.pedig a vizsi édes vele,csak legyen hely csóválni.
153. Kamillka (válaszként erre: 152. - Huncus2007)
2010. dec. 12. 18:02
Gusztustalanra nő meg a farkuk. Mint valami párducnak:O Én sem gondolom, úgy, hogy a farokcsonkítás miatt kellene vernie magukat az állatvédőknek, hiszen mikor 1-2 naposan levágják nekik az csak nyikkanás és hamar be is gyógyul, van ennél sokkal nagyobb probléma is. Ellentétben később, ha eltöri, akkor sokkal nagyobb fájdalommal jár, főleg, ha ilyen ok miatt felnőtt korában kell ezt megcsinálni. A fül azért már fájdalmasabb, de az sem annyira vészes. Reggel vágták neki, délután már az udvaron kergetőztünk. Ő sepc. nem sínylette meg. A dobi szerintem is tipikusan az a fajta, ami vágva az igazi. A yorkinak már nincs vágva a farka, de neki nem is nő meg méteresre:-) Nekem a boxerek is tetszenek lógó füllel még:-) Láttam már óriás snazit füllel és farokkal. Először nem esett le, hogy az pontosan mi is:O Furcsa, de hát ez biztosan megszokás kérdése.
152. huncus2007 (válaszként erre: 151. - Kamillka)
2010. dec. 12. 17:46

Hát a dobermann valóban csak vágott füllel és farok nélkül az igazi.

Én állatvédelem ide,állatvédelem oda,sajnos vannak fajták amik megkívánják a kurtítást.

A dog pl tetszik lógó füllel.Olyan kis gyagyán néz ki vele.

a spancsi is nagyon szép farokkal.

Na de a dobi....mint vlmi angol vizslaféle.Vagy fene tudja mi.Az én argentin dogom is füles,meg a pitek is.Ők édesek.A törpesnauzer is édes farokkal meg füllel..De mondjuk óriás snauzert még nem láttam farokka.Bár lehet jól álna neki.Nem tom.

A lényeg,hogy a Dobi az farkatlanul az igazi.A fül még talán,bár olyan kopó feje lesz tőle,na de a farok????

151. Kamillka (válaszként erre: 150. - Huncus2007)
2010. dec. 12. 13:33

Háát, nem spórolt a hangjával az tuti, de apámra hallgatott nagyon:-) Elég volt, ha kiszólt neki az emeletről, visszafogta magát rögtön:-))) Visszament a házába és lehetett hallani, hogy ott elégedetlenkedik, mert mondaná, csak nem lehet:PP Tipikus fanatikus volt, nem nyugodott, amíg véghez nem vitte, amit akar. 1x mentünk ki, megnézni, hogy a fenét vergődik, szétkapott egy sündisznót, szanaszét szurkálták a tüskéi a száját, vérzett... Bármit, amit idegennek érzett, nem tűrt meg az udvaron, pedig a családért bármit megtett volna. Ráadásul én voltam 5, tesóm meg 1 éves, mikor megérkezett hozzánk, tesómat nem nagyon csípte, de elkerülte szimplán meg néha ellökte. De harapni soha! Szerettem nagyon, csak nekem hosszú farokkal meg lógófülekkel nem tetszenek. Most a derbyn is voltak sokan, meg is csodáltam őket.


Érdekes, ucsiméknál is egy olyan spanci van, hogy az unokaöcsik nem mehetnek a közelébe. Ők sem egyformák, pedig ez is jó helyről van. Inkább az a baj szerintem, hogy kicsinek el lett kapatva és anyakirálynőnek hiszi magát. Rögtön hisztizik, ha oyan kutya/ ember megy a közelébe, aki neki nem szimpi:-)) Sőt, ha olyan szól rá a családból, akit nem bír, úgy csinál, mintha nem is hallaná! Igazi egyéniség a drága, mi nagyon csípjük egymást és a kutyámat is elfogadta, pedig nem erről híres:-)) És még ő megy Kamikának nyalizni, hogy figyeljen már rá:PP

150. huncus2007 (válaszként erre: 149. - Kamillka)
2010. dec. 12. 09:09

Szia!

Semmi gond!

De azért a dobid rohadt sokat ugatott és vágtázott a kertben ugyi?DDD

nEKÜNK IS VOLT EGY,SAJNOS ELLOPTÁK.nagyon kiegyensúlyozott volt,teljesen megbízható,de az az állandó ugatás meg nyargalás......

De nagyon hiányzik.

Viszont volt nálunk egy spániel fiú is,megörzésre.Hát ő minden gyerekemet megharapott pl.Pedig a spancsi nem arról híres.Egy jó tenyésztésű füles pl jó gyerek mellé.

149. Kamillka (válaszként erre: 143. - Huncus2007)
2010. dec. 12. 08:55

Ez megint az emberi hülyeség, mert sokan azt képzelik, hogy kistestű kutya, nah az akkor kicsi gyerek mellé való. Lehet igen, lehet nem, de inkább nem.


Amúgy azért írtam neked, mert egy részét neked szántam, a többi része meg vélemény a többi hsz-ben leírt gondolatokról, csak már nem volt kedvem kikeresgélni a neveket későbbiekben, elnézést ezért!


Jó helyről kell kutyát venni, akkor nagyobb valószínűséggel elkerülhető a rossz idegrendszer. A dobermannunkat is nagyon jó tenyészetből vettük anno, minden fajta jellegnek tökéletesen megfelelt, gyönyörű szép kan volt. Most sem ész nélkül vettem a yorkit, több mint egy évig keresgéltem, majd még fél évet vártam rá, hogy tüzelni kezdjen az anyja és megszülessen!

148. huncus2007 (válaszként erre: 144. - Kamillka)
2010. dec. 12. 08:52

Ebben egyetértünk.

"Harci kutyát" tartsanak kizárólag felelősségteljes családok,párok,állatszerető és kiegyensúlyozott emberek társnak.Semmi szükség arra,ami egyébként sajnos már van,hogy státusz szimbólumból minden idióta "harci fegyvert" neveljen egy amúgy kedves kutyából.

Tehát valóban ne legyen divatból mindenkinek.

147. enderkora (válaszként erre: 144. - Kamillka)
2010. dec. 12. 08:52
Na látod, ebben maximálisan egyetértünk!!!!
146. enderkora (válaszként erre: 142. - Kamillka)
2010. dec. 12. 08:51

Olvastad a hozzászólásaimat???

Szerintem sehol nem bántottam a kis kutyikat...

Minden kutyát imádok!!!

Ha nincs időd vitázni, nem kell! Senki nem kért rá.

Nekünk sem ez a célunk, mint már írtam is.

Nekem is van olyan ismerősöm a nagy yorki-s és tényleg édesek!!!

De nekem nem kellene, pedig aranyos.

Mindenki válasszon olyan fajtát, amilyet akar!

és ne nézzük le egymást emiatt.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook