Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harci kutya...? fórum

Harci kutya...? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Harci kutya...?

1 2 3 4 5 6
115. huncus2007 (válaszként erre: 113. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 09:41

Nos akkor tisztázzunk valamit de sürgősen.

Nagyon nagy tévedés a nadrágodat szétszedi dolog.

A westy egy igazi energikus terrier.Egy 1-2 éves gyereken igenis képes súlyos sérüléseket okozni.Ugyanis éppen elég erős a harapása.Nem tudom te hol élsz kedves panka21.Én szenvedtem már el harapást az említett fajtától is többek között.Láttam támadni.Hát én nem szeretném ha a gyerekem ebben az esetben a földön mászna.

És ráadásul még kitenyésztése révén elég ideges fajta is.A gyerek arcát tökéletesen képes szétszedni.És az idegrendszerének stabilítása meg sem közelíti egy harci kutyáét.

Azt nem állítom,hogy egy felnőtt ember nem tudja lefegyverezni.De egy kisgyerek biztosan nem.És ugye itt a vita tárgyát ez képezi.

Tehát ezt a nadrágszár dolgot felejtsd el,mert ez óriási nagy tévedés.

2010. dec. 11. 09:34
Kiviszem az életveszélyes westiemet sétálni, de csak pórázzal, nehogy megint lefeküdjön a hátára egy baba előtt, mert már nagyon ciki. Nekem:D
113. 5bfba16667 (válaszként erre: 110. - Huncus2007)
2010. dec. 11. 09:32
Juj, esetleg egy nadrágodat tönkreteszi a westie. A nyakadig fel sem ér:D:D:D De tuti ez fog megölni:D
2010. dec. 11. 09:26
Ugyanis ezeknél a fajtáknál stafford,staffbull stb...tenyésztésből kizáró ok az alacsony ingerküszöb.
111. 5bfba16667 (válaszként erre: 109. - Huncus2007)
2010. dec. 11. 09:25

Kérdezhetek? Miért akarsz ennyire meggyőzni? Az én negatív tapasztalataim sokkal brutálisabbak mint a Te ütyürümptyürüm kutyusaiddal való dolgok.


A negatív dolog 10000x erősebb egy pozitívnál sajnos.Csak nézd a híreket. Nem arról szól, hogy kinyílt a világ legszebb orchideája, hanem arról, hogy baltás gyilkos, megerőszakolás, és halálos harapás. Az meg, ahogy Te állítottad, a kutyulijaid senkit sem bántanak. Akkor ki védi meg a gyerekeidet? A kutyud halálra nyal valakit?

Az én westiem (mert ugye így írjuk), simán barátkozik a nagykutyákkal, és ha úgy érzi, hogy veszélyben vagyunk, akkor úgy morog, hogy csuda. És ez köztudott. A nagy jámbor kutuylik nem kicsit tartanak a pici ölebektől:D:D


Szóval hogy is a mi?


Amúgy meg, ne haragudj, de ki kérte, hogy téríts meg? Ez egy olyan fórum, ahol összegyűltök , ilyen fajtájú kutyusokat tartó gazdik, és szidjátok a többi kutyát. mert az kicsi, mert az öleb, mert az ronda.


Én hol szidtam? Bemerészkedtem ide, mert gondoltam, hogy max vitával, de itt is lehet beszélgetni, hisz mindenkinek lehet véleménye.

Mi a csudáért akarsz megtéríteni? Én nem szeretem ezeket a fajtákat, és nem azért nem, mert csúnya statisztikákat olvastam, és nem azért, mert az égre fel volt írva, hogy Panka, azok gonoszak, menj az utca másik oldalán, hanem azért, mert elég komoly dolgokon estem át.


Biztos vagyok benne, hogy neked is van félelmed. És ha ez előjön, akkor Rád sem azt mondják, hogy Te hülye idióta, hanem elfogadják, hogy félsz, hogy nem szereted azt a valamit, és nem mondják, hogy deee, csináld csak, letojva azt, hogy neked az kín, és rosszabb az inkvizíciónál.


És addig,amíg Te nem vagy semmilyen szinten sem elfogadó a másikkal, addig hogy várod, hogy egyáltalán meghallgassanak??


Ha én nem szeretnélek megtéríteni, Te se akarj. Köszönöm.


Én egyszerűen azt írtam le, ami megtörtént. Se plusz, se mínusz belőle.

Én nem bántalak, Te se!


Nekem a pit bullok, nagykutyák veszélyesek, és pont. Így nagyobb a túlélésem, még akkor is, ha az a rotweiller a világ legnagyobb bohóca. De Te odamész nagy szeretettel, valami mégsem tetszik benned a kutyának, és neked támad. Én nem szeretném, hogy bajod legyen, Te se akard, hogy én újra átéljem azt, amit már kétszer átéltem. Mert addig, amíg nem tudod milyen az, nem tudsz beszélni róla.


És látod, megint nem azt állítottam, hogy amit mondasz butaság, hanem azt, hogy fogadd el, hogy van másik oldal is. Tudom hogy nehéz, de ha megpróbálod, menni fog.


ÉS most nekem lehet támadni.. Az egyik vádlimon még nincs harapás. HAjrá:)

110. huncus2007 (válaszként erre: 108. - 68b1114f6e)
2010. dec. 11. 09:22

Azért írom,hogy nevelés kérdése.Az tény,hogy minden állat között előfordulnak idegesebb példányok.

Emlékeztek arra a halálos esetre mikor a család malamutja megölte a kisbabát?

Hát a szánhúzó kutyákat mégsem tiltják be.

Hanem szegény haskykat lakótelepi lakásba kényszerítik,aztán csodálkoznak,hogy munka és feladat nélkül kiszámíthatatlan lesz.

Pit bullt és egyéb harci ebet sose szabadna csibészeltetni stb....Bennük úgyis megvan az ösztön.Nekem egyszer egy rendőr ismerősöm mondta,aki mellékesen kiképző,hogy higgyem el neki,hogyha egy németjuhász előtt elesik egy kisgyerek,az egyből a nyakán lesz.Persze itt nem a családban a gyerek mellett felnőtt kutyákat értette.Bár tény,hogy e fajtában sokkal több a labilis idegzetü,mint mondjuk a "tiltott" fajtákban.

És hogy az angol staffbull veszélyes fajta???

Hát ez egyszerűen röhejes....Aki ezt állítja,annak lövése sincsen erről a fajtáról.

Őt ugyanis családi ebnek tenyésztették ki.Szó szerint bébiszitternek.Az tény,hogy a vére valóban az ősi viadorebeké.Ez a legnagyobb érdeme.Kitartás,erő,inteligencia.És a végtelen tolerancia a gyerekekkel.Egy westy hozzá képest valódi életveszély.

109. huncus2007 (válaszként erre: 78. - 5bfba16667)
2010. dec. 11. 09:10

Kedves Panka 21.

Látom még mindig nem érted a lényeget.

Nem a kutyát kéne betiltani,hanem valóban szigorítani a tartását.Nem adni bűnözőnek stb.

Azért a pit bull,mert a bűnözők szemében ő a státuszszimbólum.

Ha a német juhász vagy a kuvasz lenne,akkor ő vezetné ezt a listát.

Rossz kézben minden állat veszélyes.Én nem cáfolom,hogy egy pit bull veszélyesebb más kutyára mint egy spániel mondjuk.

De ne felejtsük el,hogy ő is az emberi tenyésztés eredménye.És a balesetek a gazda kizárólagos felelőssége.Nem az állaté.

De a gyerekedet sem tudná megvédeni sem a spániel sem pedig a Westyd.Pedig ez a mai világban nem utolsó szempont.

2010. dec. 11. 09:04
Volt olyan hogy sétáltam hazafelé a kutyámmal, és az egyik ház tárva-nyitva lévő kapuján át nekünkrontott egy bazi nagy Német Dog. Szégyen, nem szégyen, nekem kellett megvédenem a "vérszomjas" Pitemet. Miközben a Dog gazdija a kapuból nézte a műsort, és jól szórakozhatott mert nem szólt a kutyájára.:)))
107. huncus2007 (válaszként erre: 106. - Enderkora)
2010. dec. 11. 08:56

szia!

Ahogy visszaolvaslak,látom egy cipőben járunk.

Nálunk 3 gyerek jut a 4 kutyára+ 1 menhelyről befogadott argentin dogra.

Sintértől hoztuk úgy,hogy azért fogták be,mert rettegésben tartotta a környéket.Tele volt harci sebekkel.

Hát én nem tudom...Ekkora egy mamlaszt mint ez a hatalmas "fehér fenevad".A gyerekek rajta lovagolnak ő a "nagy fehér ló".

A macska is hülyére veszi,a többi kutyába meg szerelmes.Az első perctől imád minket mióta onnan elhoztuk.Pedig 3 éves elmúlt már.De egy tolakodóan szeretetéhes imádnivaló nagy mamlasz!Mondjuk ha öszinte akarok lenni,esze az nem sok van.De azt a kicsit kizárólag bohóckodásra használja.Életveszélyes a plüssállatokra.

Mi sokat járunk kutyák közé.Nem tudom,kisebb nagyobb hatalmi harcok persze vannak,de sosem az én kutyáim kezdik,hanem spánielek,van egy idegbajos németjuhász/azért járnak ki vele,hogy szokja a többi kutyát,dehát igen domináns/.Tehát ha kölyökkortól szoktatva van,semmi problámát nem jelent se kutyára,se macskára.Főleg nem gyerekre.

Minden fajtában vannak kivételesen idegbeteg példányok.De harci kutyában jóval kevesebb mint egyéb fajtában.Pont az ereje és tekintéje miatt.Hiszen a legtöbb agressziót a félelem válltja ki.A félős kutyánál nincsen veszélyesebb.

106. enderkora (válaszként erre: 86. - Huncus2007)
2010. dec. 10. 20:59
Mennyire egyetértek mindennel, amit írtál!!!
105. 5bfba16667 (válaszként erre: 104. - Huncus2007)
2010. dec. 10. 20:41

Amerikai 2005-ös felmérés, az Ebkutatási alapítvány kutatásának az eredménye.

Én itt olvastam. És nem hiszem, hogy ez laikus eredmény.


Én sajna gazdira és kutyára haragszom. :(

104. huncus2007 (válaszként erre: 98. - 5bfba16667)
2010. dec. 10. 20:29

Panka21..

Egyébként ne haragudj,én nem bántani akarlak,biztosan én is haragudnék arra a gazdira akinek a kutyája ílyet csinál.mondjuk a harapás nálam ugye szakmai dolog.

mi is csak a "gyerekeinket" védjük.ahogy ők védenének bennünket és a kicsiket az életük árán is.

és ezért teljes bizalmat adok nekik.mert kiérdemelték.

2010. dec. 10. 20:24
Merre laksz? Jó volna nekünk is még néhány kutyabarát...
102. huncus2007 (válaszként erre: 100. - 68b1114f6e)
2010. dec. 10. 20:23

Rendben.Bármikor.

De vigyázz,ők falkában erősek.....

101. huncus2007 (válaszként erre: 98. - 5bfba16667)
2010. dec. 10. 20:22

Ne haragudj,de én nem tudom te milyen statisztikát olvastál.

Vlmi harcikutya ellenes írhatta.

Én úgy tudom,hogy a pásztorkutyák és keverékek vezetik.De mindegy...

Majd utánanézek.

A tapasztalatban igazad van.Pont ezért cáfolunk mi harcipártiak....

Ott a gazdi nem volt megfelel hidd el.Az a kutyus is más lenne szerető környezetben.

A szépségről meg annyit,hogy még nem láttad az én pit kisfiam gyönyörű kék szemét ahogyan a 3 éves fiamra néz...!!!!!!!A szeretetet a szeméban...És ahogy örülnek mikor megjönnek a suliból.A gyerekeknek elsők a kutyák és a kutyáknak elsők a gyerekek.És ez így van jól.

100. 68b1114f6e (válaszként erre: 99. - Huncus2007)
2010. dec. 10. 20:22
Nem lakunk messze egymástól. Egyszer összehozhatnánk egy "viadalt".:)))
99. huncus2007 (válaszként erre: 97. - 68b1114f6e)
2010. dec. 10. 20:15

Köszönöm.

Megyek beengedem a vérengző fenevadakat mert már befagy a harci fenekük....

És adok nekik jó puhára főzött husikát vacsira./no nem embert,hanem pipihusit/

Aztán mennek aludni a két sulissal meg az egy szem ovissal.

Egyébként durva,de ez a fajta annyira igényli a testkontaktust,mint álltalam ismert egyik fajta sem.pedig én magyar vizslákkal nőttem fel,imádom őket,de a pitek még ragaszkodóbbak.Hát még a kis fekete tömör izom staff bullunk.Kis izomtorpedó.De kizárólag párnán alszik,max 40 fok nyári melegben hajlandó a földön aludni.És az a folytonos nyalogatás.....Tolakodók...nagyon.

98. 5bfba16667 (válaszként erre: 96. - Huncus2007)
2010. dec. 10. 20:09

Mindent tapasztalat útján ismerünk meg. Ennél a kérdésnél sosem fogunk dűlőre jutni, talán nem is kell. Mindenkinél másképp hat egy kávé, másképp hat az algopyrin, és másképp reagál a harapásra.


Én sem szeretnék vitatkozni, csak egyszerűen védem azt, amiben hiszek, mint itt mindenki. Ez egyszerű vita, nem veszekedés.


De sajna ettől függetlenül, a statisztikák engem igazolnak. :( De kívánok sok örömteli percet a kutyukkal, mert valahol ez a lényege a kutyatartásnak. :)

2010. dec. 10. 20:05

Kedves Panka21, elszámoltam százig, és néhány nagy levegő után ugy döntöttem hogy inkább nem írok neked semmit.:)

huncusnak pedig csak gratulálni tudok. A lehető legjobb fajtaválasztáshoz.:)

96. huncus2007 (válaszként erre: 93. - 5bfba16667)
2010. dec. 10. 19:43

A westy sajnos nagyon túltenyésztett.

ez az idegrendszer rovására ment.pont mint a yorkinál.persze nem álltalánosítok,én is ismerek tündéri westyt is.

Hidd el én nem vitatkozom veled,de mint kutyakozmetikus,állatvédő,küllembíró és tapasztalt tulajdonos és anya,írom neked,hogy ne ítélkezz.

az az eset veled biztosan nem szegény állat felelőssége.

Egyébként nálunk is ez a nyalogatós sztori a legveszélyesebb.meg a szétrágott műcsont a gyerekágyon.fujj....Pedig nekem valódi pittjeim vannak.Ráadásul.

2010. dec. 10. 19:38

Amúgy félreértesz, mert én nem a kutyák ellen vagyok. Az, hogy félek, az két incidens miatt jött létre. Ezen segíteni még a kozmetikád sem tud.


Egyszerűen az arcuk, a felépítésük, és a morgásuk számomra félelmetes.

És bizonyítódik mindez baromi gyakran az életemben.

Ezt kitörölni nem tudja semmi:(

94. huncus2007 (válaszként erre: 90. - 5bfba16667)
2010. dec. 10. 19:36

Hát pit bullal ugye elég kevéssel futhat össze.Főleg papírossal.

De egyéb nagyobb keverékkel inkább.

Köszönööm,mint írtam 3 gyerekes felelősségteljes anya vagyok.

Ezért tartok olyan kutyafajtát akit 15 éve ismerek.

és megbízom benne.Ezért nem tartok shi-tzut meg bolognest és egyebet.Sok gazdit ismerek aki gyerek mellé vette.90%uk megharapta a kis gazdit.

93. 5bfba16667 (válaszként erre: 91. - Huncus2007)
2010. dec. 10. 19:35

Nekem westiem van:D:D És a legnagyobb veszély, hogy halálra nyal..

És gyerekkora óta nevelem. Akkor lehet, hogy nevelés kérdése..

Hm, hogy is van ez?:)

92. 5bfba16667 (válaszként erre: 89. - Huncus2007)
2010. dec. 10. 19:33

Sz. János ha kell elérhetőséget is tudok adni, bár nem értem. Ez volt benne: American pit bull terrier. Én nem vagyok szakértő, csak a tapasztalataimra hagyatkozhatok.


Hogy van, így:):)

91. huncus2007 (válaszként erre: 82. - 5bfba16667)
2010. dec. 10. 19:33

Az én lányomat meg engem is megharapott westi.

sajnos vezető idegbeteg szegény!

Pedig a barátném kutyája.Neve Keny.

kölyökkora óta ismer minket.dehát született gyerek és embergyűlölő a drágám,!

ez van!

most jelentsem fel?És csak gondolod hogy nem veszélyes mert kicsi.

De még mennyire az!és olyan állkapcsa és fogai vannak,hogy csak na!

90. 5bfba16667 (válaszként erre: 88. - Huncus2007)
2010. dec. 10. 19:31

Remélem sosem lesz baja a kislányodnak. Sosem lehet tudni, hogy jól nevelt-e, idegrendszere rendben van-e annak a kutyusnak, akihez a kislányod odarohan..


Más tapasztalat az, hogy megnyírbálod őket, és küzdesz velük, szenvedsz velük, és az is, hogy állsz, és rohan feléd egy, és kiharap belőled egy darabot. Hát, tényleg más tapasztalat.


Jah, és mint mondtam, hogy kiskutya gatyaszár max, nagy kutya élet. Nem kell hinni a statisztikáknak, bár ezt nem teljesen értem, hisz nyilván az amcsi kenneles eb kutató nem viccből írja le ezeket. De mindegy. Én félteném a kislányom a "nem tudom, hogy épp jól nevelt-e" kutyáktól, de nyilván ezt Te tudod. Azért vigyázz Rá!

89. huncus2007 (válaszként erre: 85. - 5bfba16667)
2010. dec. 10. 19:28

Magyarországon ritkán futsz össze törzskönyvezett pit bullal.és max keverékként tartják nyilván.

az enyémek papírossak.de itt keverékek.

Amerikai papírt láttál?

a meoe tudtommal nem törzskönyvez "pit"bullt.

Akkor hogy is van ez?

88. huncus2007 (válaszként erre: 87. - 5bfba16667)
2010. dec. 10. 19:25

Nem erről van szó.

Azok az emberek a felelősek,akik egy tüneményes kölyök pitből vérengző fenevadat nevelnek.

Az,hogy pont ez a fajta,az kizárólag azért van,mert a német juhász vagy a roti már nem mutat jól az ílyen elmebeteg mellett.

Ha csak családok tartanák egy ílyen eset sem lenne.

A harci kutyákat úgy szelektálták,hogy még csak véletlenül se támadjon emberre.

Merthogy bikahecceken és a ringbe a gazda feladata volt az állatokat szétszedni.Tehát a kutya teljes bizalmat táplált a gazda és minden ember iránt.

Ha egy állatot idegbeteggé nevelsz,ne csodálkozz ha ellened fordul.

Egy embernek teljesen mindegy,hogy egy nagyobb testű keverék vagy egy német juhász vagy egy harci kutya támadja meg.nem is beszélve a hatalmas pásztorkutyákról és a nemzeti kincsünkről a komondorról és kuvaszról.nekik inkább dolguk megvédeni a portát a vadállatoktól,de az idegen betolakodóktól is.

Mint említettem én mióta eszemet tudom kutyázom.nem a statisztikának hiszek,hanem a saját több évtizedes tapasztalatomnak.

Mindig a gazda felelőssége.nem az állatot kell büntetni.ő olyan amilyenné a gazdája nevelte.és a gazdája iránti szeretetből támad mert ő azt várja el.ha szeretné,ő is szeretné az embereket.

és a pitnél megbízhatóbb fajtával még nem hozott össze az élet.pedig ismerek minden fajtát.

sok nyomot őrzök a testemen különböző gyerek mellé ajánlott kis kedvencektől.

fájdalomküszöb semmi.idegbetegségből sereghajtó.

A 7 éves lányom ha lát egy harci ebet odafut és átöleli.ha meglát egy kis ölebet megkérdezi..anya nem harap?

hát igen.tapasztalat.kutyakozmetikája van a maminak.

87. 5bfba16667 (válaszként erre: 86. - Huncus2007)
2010. dec. 10. 19:09

Kérlek nézd meg a HALÁLOS HARAPÁSI statisztikát is.

Az sem hazudik:(

86. huncus2007 (válaszként erre: 83. - 68b1114f6e)
2010. dec. 10. 19:07

Már megint egy ílyen fórumra leltem.

Lányok.Én felelősségteljes 3 gyerekes anyuka vagyok.

Világ életemben kutyáztam.A szakmám is ebfodrász 12 éve!

3 fajtatiszta amerikai pit bull terrier és egy angol staffordshire bullterrier tulajdonosa vagyok.

Higgyétek el a világ legjobb bébiszittere.

Nincsen veszélyesebb a kisgyerekre a kedvencként tartott ölebeknél.

De nem ők az első harci kutyáink.13 évig élt velünk két pit bull.sajnos ők már meghaltak.

A lényeg a nevelésen van.A pit bullt tenyésztése során pont az emberekkel való teljes bizalomra nevelték.Nem pedig emberek és főleg nem gyerekek ellen.

Az egy más dolog,ha rossz ember kezében van az állat.

De a világ legkiegyensúlyozottabb fajtája normális esetben.

Amilyen egy öleb sosem lesz.A gyerekeimmel egy ágyban alszanak.Feladatuknak érzik őrizni őket.A kutyákba kapaszkodva tanultak meg járni.

Egy családban nevelkedő pit bull terrier sosem harapna meg gyereket.Annál ő sokkal ragaszkodóbb és szeretőbb és bizalmasabb.

Én szakmabeli vagyok.Nézzetek meg egy harapási statisztikát.40% kistestű leb.20 % szánhúzó fajták.És a másik 20 a német juhász és egyéb juhászkutyák.A maradék meg mindenféle keverék.Hol a pit bull?

Azt az 1-2 esetet ami a gazda hibája felfújta a sajtó.Hol a többi nem harci kutya?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook