Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hálapénz-műtét előtt, vagy után fórum

Hálapénz-műtét előtt, vagy után (beszélgetős fórum)


24. 50b361cef1 (válaszként erre: 23. - Evangelika)
2009. szept. 2. 12:11
Ez igaz, csak 1 ember nem tudja megváltoztatni egy emberiség szokását.Szerintem....
23. evangelika (válaszként erre: 22. - 50b361cef1)
2009. szept. 1. 20:33
Közhely-kifogás... Változtatni, változni sosem késő, ugyanis, mi, a világ olyan, amilyenné mi tesszük.
22. 50b361cef1 (válaszként erre: 21. - Monika0104)
2009. szept. 1. 13:19
Hát, igen teljesen igazad van. De, sajnos ilyen a világ..
2009. szept. 1. 10:19

Én se előtte , se utána nem adnék és nem is adtam egyszer se neki ez a dolga munkanélküliség mellett nem nagyon teheti meg az ember , hogy hálálkodjon.

A páromnak voltak nagy műtétei nem is egy és egyszer sem hálálkodott pénzzel sőt egyszer akart de nem fogata el a doki tőle és ugyan olyan ellátást kapott mintha adott volna.Tudom ez ritka , de én egyiknek sem adok annak se amelyik elvárná.

Az a dolga, hogy életet mentsen, hova folyamodik a világ lassan már azt is meg kell fizetni, hogy meg mentse az életemet nevetséges .

2009. szept. 1. 09:53
Köszönöm a választ.Az apukámat műtötték pár évvel ezelőtt a szívével.Természetesen akkor mi is adtunk,,,hála"-pénzt. Csak, a saját esetemben nem tudtam,hogy mi a szitu...Az egy életmentő műtét volt.Ezáltal, egy kicsit más a dolog.
19. mmacus
2009. aug. 30. 16:58
Fiamat műtötték pár éve, én a sebésznek előre adtam, kontrolloknál pedig ajándékot vittem neki. Lehet, hogy túlzás, de az az igazság, nagyon-nagyon féltettem, előtte azért akartam vele beszélni, utána meg valóban hálás voltam. Rábíztam az egyik legnagyobb kincsemet, örültem, hogy sokszor ránézett, hétvégén is bement.
18. ad96793c81 (válaszként erre: 16. - 50b361cef1)
2009. aug. 30. 16:52
Nekem is életem első műtétje volt. Nem azért adtam, mert kell, vagy elvárta, hanem a "hála" szónak megfelelően valahogyan ki akartam mutatni mlyen hálás vagyok. Ha nem adtam volna, akkor sem lett volna baj, menem várta ugyanis.
17. tkgabi
2009. aug. 29. 21:29

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat.Az anesztessel már beszéltem,de nem ő lesz a műtétnél ott,így műtét előtt már egészen biztos,hogy nem kap senki semmit.Ha szerencsésen túl leszek az egészen,majd megírom a tapasztalataimat,hogy mi hogyan alakult.

Én is helyesebbnek tartanék egy kis ajándékcsomagot,de a társadalom elrontotta a helyzetet,és magasabbak lettek az elvárások.Én nővéreknek ajándékot(csokit stb.)szoktam adni,mert ne feledjük el,az ők közreműködése nélkül nem lenne gyógyulás.

Üdv mindenkinek!

2009. aug. 29. 09:23
Sziasztok!én is érdeklődnék,hogy mi a véleményetek a hálapénzről.Nekem 1,2 hét múlva lesz 1 pajzsmirigy műtétem,és nem nagyon tudom adjak-e a dokinak, ? előtte vagy utána, stb. Hozzá kell tennem soha nem volt még semmilyen műtétem.
2009. aug. 28. 17:06

szégyeljék magukat,mert nem hinném hogy pénzt kéne csinálni más nyomoruságából,betegségéből.

de sajnos meg kell öket fizetni ,másképpen hozzád sem szólnak.

2009. aug. 28. 17:04

én is eddig mütétzvután adtam és én is eü dolgozó vagyok.

4 laparom volt.

érgutóbb a dokim akit nemrég választottam,kerek perec azt mondta hogy ad árengedményt ami szernte reális ,ö 80 ezer helyett 40 ezret kér.

szerinte ez korrekt.

ja lapoar helyet már vágtak.

szóval erröl ennyit.

de mi van ha elkéri a 80-at??

akkor az összes havi fizetésem majdnem oda adom és akkor miböl élek??

szóval ez undoritó!!!

ez Magyarország ,eg a pénzsóvár orvosok!!!!

2009. aug. 28. 16:54
Műtét után adtam, de nem kellett volna,hiszen ez a dolga!
2009. aug. 28. 15:39
Csak mütétután adtam,előtte nem fogadta el....
2009. aug. 28. 15:07
Etikátlan dolognak tartom, szóval semmit, csak kedvességet, de azt előtte és utána is.
2009. aug. 28. 11:14
Műtét után adtam. Aneszteziológusnak nem adtam, mert fogalmam sem volt, hogy ki az. Sokan mondják, hogy beszéltek vele műtét előtt, de én csak valami vezető aneszteziológussal, ő viszont nem volt ott a műtéten, ez biztos.
2009. aug. 27. 23:04

Szia!

Hálapénz csakis a műtét után!Előtte senkinek sem szabad kapni és utána is csak annak,aki tényleg jól végezte a dolgát!

8. tkgabi (válaszként erre: 6. - Erika691230)
2009. aug. 27. 21:30
Én úgy érzem,hogy az anesztes is megérdemli,persze,nagyságrendileg kevesebbet,mert ő is felel az életedért.Az én dokim is nagyon nagy név a szakmában,ezért is dilemmázok,hogy nehogy elszúrjak valamit.De szerintem is jobb lesz utána.Amúgy kedves,és egyszerű,nem tűnik pénzéhesnek,
7. tkgabi (válaszként erre: 4. - Szimba)
2009. aug. 27. 21:25
Köszönöm a gyors válaszokat.Én is úgy érzem,az anesztesnek előtte kell.Holnap megyek az anesztes vizsgálatra.Szót fogadok Nektek!Köszi!
6. erika691230 (válaszként erre: 1. - Tkgabi)
2009. aug. 27. 21:23
Én is adtam,mert ráadásul az én orvosom volt az egyedüli az országban,aki megcsinálta nekem a műtétem laparoszkóposan.Műtét után,de én az altatósnak nem adtam.Már annak is kell???Megáll az eszem!
2009. aug. 27. 21:22
Én indítottam már 1ilyen fórumot.De ő nem SZTK-s doki volt.Elötte adtuk.
2009. aug. 27. 21:21
anesztesnek előtte, sebésznek utána szerintem.
2009. aug. 27. 21:21

Műtét után. Mert csak utána tudod mérlegelni azt hogy valójában megérdemli azt az összeget amennyit szeretnél adni neki. Mi is így csináltuk.

De az orvos megérdemelte.

2009. aug. 27. 21:20
Én kizárólag csak utána adnék!!!
2009. aug. 27. 21:19

Tudom,indult már fórum ebben a témában,de kielégítő válaszokat nem találtam.Pár nap múlva lesz egy laparoszkópos műtétem.Értem,hogy nem helyes a hálapénz,de én ennek a dokinak a magánrendelőjébe jártam,ő fedezte fel az elváltozást,tehát nem panasz alapján,a kerületi SZTK-ból küldenek az illetékes szakemberhez.Amúgy ápolónő vagyok,és tapasztalataim alapján szinte mindenki ad az orvosoknak(gyerek),a sebészeknél azonban nem tudom,mi a szokás:előtte,vagy utána?Anesztes orvosnak előtte,vagy utána még találkozunk?Mennyit adnátok?

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook