Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Evés elött vagy után mozogjunk? fórum

Evés elött vagy után mozogjunk? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 6. 15:47
Most látom mikori a téma..:D Azt hittem új, csodálkoznék ha az üzenet eljutna a kérdezőhöz..:)
27. AlBundy (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2013. jan. 6. 15:47

Attól függ mi a célod!? Ha jó edzésteljesítményt akarsz és az legalább 60 percig tart, akkor előtte kb 1,5 órával alacsony GI-jű szénhidrátot egyél. Ha fogyni akarsz ezt elhagyhatod, az ok logikus szénhidrát van az izmokban akkor előbb azt égeted.

Edzés után magas GI-jű szénhidrát (edzéshossz kb 1 óra vagy több és INTENZÍV, nem lötyögés,) akár szőlőcukor! Nem azt jelenti, hogy benyomsz 3 tábla csokit meg 2 zacskó chipset. Természetesen gyors felszívódású fehérje is kell! Ha nem akarsz tejsavó fehérjeport venni/inni akkor mi hamarabb teljes értékű étkezés (edzést követő 1,5-2 óra a kritikus = úgynevezett fehérjekapu) ami tartalmazzon szénhidrátot és fehérjét is (rizs+csirke/hal).

2013. jan. 6. 14:35
közben :)
25. Meruru (válaszként erre: 24. - Inkábbíjász)
2010. jan. 18. 21:32

Nem tudom. Én általában délután/este szoktam edzeni, utána max egy turmixot iszok, de inkább nem eszek semmit. Előtte meg husit meg zöldséget.

Azt én is olvastam, hogy maga a zsírégetés nem is az edzés alatt zajlik igazán, hanem még utána is jó darabig. Én betartom a másfél órát mind előtte mind utána, szénhidrátot max délelőtt vagy reggelire.

2010. jan. 18. 21:28

Tehát összefoglalva: edzés előtt és után is érdemes fehérjedús kaját enni/inni?


Mikor szabad bűnözni? (tudom, soha! :-) )


Valahol azt olvastam, hogy edzés után esetleg lehet, de edzés előtt ne, mert akkor előbb az használja el a szervezet.


Igaz?

23. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 22. - Meruru)
2010. jan. 18. 10:58
Fehérje=fogyás, az izom azonban marad.
22. Meruru (válaszként erre: 21. - Inkábbíjász)
2010. jan. 17. 19:46
Nekem azt javasolta, hogy egyek sovány húst rizzsel vagy max zöldséggel. Fehérjedús ételeket érdemes enni, mert a fehérje az izom tápláléka :)
21. inkábbíjász (válaszként erre: 20. - Meruru)
2010. jan. 16. 21:23
És mi az, amit érdemes és lehet enni testmozgás előtt?
20. Meruru (válaszként erre: 7. - Telifánt)
2010. jan. 16. 18:15
Mert ha éhesen, üres gyomorral áll neki valaki a mozgásnak nemcsak nem lesz elég energiája de még rosszul is lehet a végére. Másfél óra pont elegendő hogy a nagy része felszívódjon és energia legyen belőle, ha vigyázol mit eszel a nagy részét el is égeted.
19. manul (válaszként erre: 18. - Inkábbíjász)
2010. jan. 16. 09:51
Én is délelőtt szoktam mozogni,viszont nem tudok korán enni.Ezért én reggel egy nagy bögre tejeskávét iszom így nem éhgyomorra kezdem el az edzést.Nekem bevált.
2010. jan. 16. 09:28

Én délelőttönként futok, és sosem reggelizek, vagyis csak nagyon nagyon ritkán (de nem a futás miatt, ez így alakult ki). Tehát éhgyomorra. Van egy pillanat az elején, mikor megfogja a görcs a gyomromat, de pár lépés után elmúlik és eszembe sem jut...

Nem tudom ez így jó-e,de én nem tudok még korábban felkelni, hogy egyek valamit a futás előtt...

17. manul (válaszként erre: 16. - Titta)
2010. jan. 16. 09:03
Na ezt olvastam én is!
16. titta
2010. jan. 15. 21:31

Egy remek írás a TÉMÁBAN!


Ajánlom elolvasni.

[link]


Tehát az is kiderül, hogy ezés előtt másfél órával nem mindegy mit eszünk, és az sem, hogy mennyit.

Vagyis hogy az edzés hatékony legyen..

15. telifánt (válaszként erre: 14. - Manul)
2010. jan. 15. 19:34
Köszönöm!!!
14. manul (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2010. jan. 15. 18:57

Szia!

Én valahol azt olvastam,hogy evés előtt kell mozogni de semmi képpen sem éhgyomorra!


Írtam Neked a hasira a másik fórumban!

2010. jan. 15. 18:18
előtt.
12. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2010. jan. 15. 16:03
Evés után 1 órát várni kell és utána lehet tornázni.Ha kardió és zsírégető mozgásról van szó akkor az edzés után kb.20 óráig ég a zsír,és nem az étellel bevitt kalória.Én mondjuk ált. reggel tornázok, kicsit fura lenne ha utána nem ennék egész nap semmit attól félve,hogy nem a zsírraktárból bontja a szervezet a felesleget.
11. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 10. - Titta)
2010. jan. 15. 14:33
Mindenkinek máskor eshet jól a mozgás. Én a tutira megyek, reggel futás, este konditerem. Ha rossz idő van kint, akkor felváltva konditeremben futás másnap gyúrás.
10. titta (válaszként erre: 9. - 94c02c5bb5)
2010. jan. 15. 14:22

Szia!


Igen, és nagyon jó.:)

Úgy látszik minden edző mást ajánl, gondolom ők is saját tapasztalatra igyekeznek hagyatkozni.


Én pl biztosan nem állnék neki edzeni egy főétkezés után másfél órával. Egy tízórai alma, vagy egy uzsonna joghurt után másfél órával már igen, az más...


De akinek működik evés után is, és jól is esik neki (mert ha nem akkor elkedvetleníthet a mozgástól, ami nagyon nem jó) akkor úgy is tökéletes lehet.

9. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 8. - Titta)
2010. jan. 15. 14:15
Akkor jól csináljuk, mert én is így csinálom. L-karnitint iszol, ugye?
2010. jan. 15. 14:12

Én mindig este edzek, vacsora előtt. Edzés előtt fél órával iszok egy kis zsírégetőt tartalmazó készítményt, ettől edzés alatt nagyon hatékony a zsírgetés. Ellenben evés után ez nem is olyan hatékony.


A gyomrodban lévő ételt valóban első körben csak emészted :) Ahogy előttem szólók tanácsolták, edzés után a fehérjéből álló élelmiszerek a legajánlatosabbak.

A legjobb étvágycsökkentő a mozgás, utána én is mindig kevesebbe eszem.


Sok sikert!

7. telifánt (válaszként erre: 6. - Meruru)
2010. jan. 15. 14:11
Mért mondta azt hogy kötelező?
6. Meruru (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2010. jan. 15. 14:09
Hivatásos edzőtől kaptam a javaslatot, edzés előtt 1,5 órával kell enni. Nem lehet, meg ajánlott hanem kötelező. Utána másfél óráig meg semmit. Nekem bejön.
5. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 3. - Ashley-1204)
2010. jan. 15. 14:06
Én is így csinálom, kora reggel 1 óra futás, utána kb 1 órán belül fehérjeturmix, szerintem az ember utána újjászületik, én legalábbis a reggeli sport után úgy érzem mindig. És tettem is valamit magamért.
4. ashley-1204 (válaszként erre: 2. - 94c02c5bb5)
2010. jan. 15. 14:06
Hasonló tapasztalatok. :))
2010. jan. 15. 14:04
Mindig reggel, evés előtt szoktam tornázni (aerobicot), bár szerencsés vagyok, mert nem leszek rosszul. Mozgás után pihi, fél óra után reggeli, általában fehérjeturmix, így épülnek az izmok. :) De valószínűleg nem sok edző örülne a módszeremnek. :) Nekem hatásos volt, jól éreztem magam utána. Ha pedig este csináltam, akkor uzsonna után egy órával, vacsi előtt fél órával kb..
2. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2010. jan. 15. 14:02
Edzés után még égeti a zsírt a test, de nem azt amit megeszel éppen vacsorára. Az még csak majd a gyomrodba megy. Edzés után ha fehérjét eszel csak, azzal fogyhatsz. Az is tapasztalatom, hogy edzés után jóval később és jóval kevesebb kaját kívánok mint a sport nélkül. Általában csak fehérjeshaket iszom.
2010. jan. 15. 14:00
Evés előtt vagy után mozogjunk. Azt tudom hogy teli hassal nem jó mozogni, de valaki meg azt vallja hogy ne együnk edzés után mert akkor nem zsírt hanem a bevitt kalóriát égetjük. Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook