Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
354. toncsimimi (válaszként erre: 352. - Vanika2006)
2019. júl. 16. 13:13

A tudomány eddigi állása alapján sajnos kifejezett gyógymód nincs rá.

A mi estünkben autoimmun folyamat eredménye a hajhullás.

Vannak jobb időszakok, amikor növésnek indul, majd sajnos újra kihullik.

Nem hallottam még erről az injekciós kezelésről, de féltétlenül járj utána!

Egy fontos kérdés merült fel bennem ezzel kapcsolatban, vajon meddig tart a hatása???

Ecseteléses kezelésről hallottam már, de az csak addig tat, amíg a kezelés.

353. vicu0227 (válaszként erre: 351. - Toncsimimi)
2019. júl. 16. 12:33
Gócpontként szerepel a mandula. De azt mondta az orvos, hogy várjunk még. Ha újra hullani fog, akkor szerintem ki lesz szedve. Jövő héten hallásvizsgálatra megyünk, mert nagyon sokat náthás is, és orr hangon beszél. Szóval lehet az orrmandula is rosszalkodik.
2019. júl. 15. 19:32
Szijasztok. Sajnos nálunk jelentkezett ez a foltos hajhullás. 6 éve nekem és most pedig újra de a legrosszabb hogy a 6 éves kislányomnál is jelentkezett. 😥el vagyok keseredve már folyik a góc kutatás eddig minden negatív. Fül orr gége és fogászat van hátra. Olvastam egy injekciós kezelésről pesten ami azonnal megszünteti a hajhullást valakinek van tapasztalata?
351. toncsimimi (válaszként erre: 350. - Vicu0227)
2019. júl. 13. 10:54

A gyakori mandulagyulladás lehet gócpont!

A mi esetünkben elsőként vették ki a kislányom manduláját, bár igazán semmi nem indokolta.

Azért nektek érdemes lenne megnézetni, ha még eddig kimaradt.

350. vicu0227 (válaszként erre: 349. - Toncsimimi)
2019. júl. 8. 21:46
A hajhullás megállt, most szépen nől vissza. De semmit nem találtak a góckutatás alatt. Teljesen egészséges. Semmi allergia. Mindkét alkalommal amikor antibiotikumot szedett, akkor hullott a haja. Lehet az egyik összetevő lesz a ludas. Vagy csak ha begyullad a mandula. Már előre félek az ősztől.
349. toncsimimi (válaszként erre: 348. - Vicu0227)
2019. jún. 24. 12:39

Kedves Vicu!

Hogy alakul a kislányod hajhullása?

A mi esetünkben anno, foltokban, csomókban hullott ki rövid idő alatt az összes.

Most érdekes módon szintén foltokban újra kezdett nőni!

A mensi tényleg jó irányba befolyásolta a dolgokat! :)

2019. ápr. 12. 12:48
Sziasztok! Elolvastam az összes hozzászólást, 2 nap kellett hozzá. :) Remélem valaki még van itt akivel tudok beszélgetni. A régi hozzászólóknak a gyermekeivel mi lett? Változás? Az én kislányom haja is elkezdett ritkulni, tarkójánal teljesen kihullott. :( Az lenne a legfontosabb kérdésem, hogy csomókban jött a hajuk,vagy csak eltűnt? Mert én nem találok több hajat mint eddig. KB 50-60 szál jön ki fésülködés közben. Mégis ritkul. Köszönöm
347. toncsimimi (válaszként erre: 345. - Rita89)
2019. márc. 6. 14:52

Kedves Rita!

Írtam neked privátban.

2019. márc. 6. 14:45

Sziasztok!


Én indítottam a fórumot kicsit több, mint 10 éve.

A kislányom haja, szempillája és szemöldöke abban az időben, fél év leforgása alatt, teljesen kihullott.

Ez az állapot a szempilla kivételével így is maradt.

Viszont az orvosok szerint, bármikor spontán újra nőhet.

Mi bizakodunk, nem adjuk fel a reményt!

Most 13 éves, a hormonok pozitív változást hoztak, a szempillája ugyanis pár hónapja teljesen kinőtt.

Gondolhatjátok, milyen nagy az öröm! :)

Létezik egy fantasztikus, támogató csoport a FB-on, ha bárki csatlakozni szeretne, jelezze!

345. Rita89
2019. febr. 21. 21:55

Sziasztok.

Nekem kisfiam szenved tavaly május óta alopeviával.

Ami vizsgálatokat ajánlotak,azokon túl vagyunk.

Tehetelenek vagyunk.

Fb csoport van-e.?

Beszeretnék oda jelentkezni.

Köszönöm.

2017. ápr. 23. 09:54
Sziasztok! B9 vitaminhiányra gondolt esetleg valaki? Mert annak hiánya okozhat teljes kopaszodást! És sajna a multivitaminokba se teszik bele...
343. zebracsikó (válaszként erre: 342. - Zizi33)
2016. júl. 19. 14:05

Bőrgyógyászhoz vidd el, legjobb, ha alopecia szakrendelést keresel.

Biztatni nem tudlak, megnyugtatni sem, de nem mindenkinél maradandó ez!

342. zizi33
2016. júl. 19. 10:33

Üdv!S.O.S.

Olyan régi a fórum remélem valaki olvassa.... Nagy a parám!

5 éves kisfiamnak kb 2mmx1cmm helyen hátul foltban hiányzik a haja... A napokban vettem észre, miután a fodrásznál levágattuk. Egyszerűen nem tudom,nem emlékszem pontosan, de mintha ez már lett volna korábban is csak azért nem tűnt fel, mert sosem vágtam rövidre nem mentem át rajta nullás géppel, mindig kicsit fazonra vágtuk, és hagytam 2-3-4-5 cm-re megnőni a haját. Most lesz 5 éves, tehát még nem sokszor vágtuk a haját. Szóval most ez annyira szembetűnő, hogy tegnap óta tiszta ideg vagyok hol kezdjem Bőrgyógyász ?? Akinek van hasonló tapasztalata vagy volt, légyszi nyugtasson meg hogy ez nem akkora gond, ... és elmúlik, kezelhető..??!!

2016. jún. 29. 18:41
Sziasztok! Gm70 vagy más! Tudja valaki miért szüntették meg a Heim Pálban a DFC (difenil-cipron) ecsetelést? Nagyon érdekel, mert én most ezt kapom, máshol. Buktatókat nem hallottam még, van esetleg aki ilyet kapott? Mit tapasztalt?
340. Qwasy
2015. jún. 11. 18:29
Sziasztok, nem olvastam végig minden hozzászólást, de látom sokaknál, hogy semmit nem tudnak mondani az orvosok, mert szinte semmilyen betegséget nem találnak, és mégis kihullik a hajuk. Annyit mondanék, hogy ne csak komoly betegségforrást próbáljatok keresni, ugyanis volt egy ismerősom - bár nem gyerekkorában kezdődött a dolog, de simán előjöhet pici korban is - az összes szőrzete kihullott, és mindössze azért, mert egy foggyökere gyulladásban volt. Nem tudom milyen korú gyerekekről van itt pontosan szó, de csak azért mondom ezt el, hogy tudjátok, hogy egy ilyen kis semmiségnek tűnő, fájdalmat (legalábbis neki) nem okozó dolog miatt is kihullhat. Jobbulást mindenkinek!
339. toncsimimi (válaszként erre: 338. - Ritaby)
2015. jún. 9. 22:07
Szia, én mostanában már ritkán járok erre... Tudok neked valamiben segíteni? Érintettek vagytok? Írj nyugodtan, akár privátban is.
338. Ritaby
2015. máj. 8. 12:17
Van itt még aktív tag ? :(
2013. júl. 11. 11:02

Nagyon jó hangulatú találkozó volt! :)

Nem csak a gyerekek, hanem mi felnőttek is jól éreztük magunkat! A kislányom szerint röviden, tömören SZUPER volt! Az biztos, hogy a legközelebbin is ott leszünk!

2013. júl. 2. 13:05

Alopéciás gyerkőc találkozó lesz vasárnap, 2013. július 7 én, Leányfalun! Nem mi vagyunk ugyan a házigazdák, de ott leszünk! :)

Esetleg érdekel még valakit, privátban meg tudom adni a szervező elérhetőségét.

335. KaGeMiNi (válaszként erre: 333. - Marianna1973)
2013. máj. 15. 20:46

Nagyon sajnálom, tudom mit éltek át ilyenkor.


Egyébként mi hozott változást 1 évvel ezelőtt, tudod valamihez kötni?

2013. máj. 6. 10:41

Óóóóó,nagyon sajnálom! :(

Döbbenet milyen alattomos ez a betegség, mindig váratlanul jelentkezik, előzmény nélkül és az igazi oka soha nem derül ki. Én csak a táplálkozásra tudok gondolni.

2013. máj. 5. 23:01

Sziasztok!

Kb egy évig tartott nálunk a gyógyulás, Tinánál újra megjelent egy folt!Már vállig ért a haja, és egy foltja sem volt sehol! Kezdődik minden előlről??? Megbolondulok!

2013. ápr. 24. 12:38
vashianytol
331. butterfly83ster (válaszként erre: 324. - Toncsimimi)
2013. ápr. 4. 23:19

Sziasztok!


Sajnos nálunk sincs változás, a 3 éves Annácskámnak eyetlen haj- és szőrszála sem bújt ki. Egyedül az IgA-hiányt állapították meg nála, minden más lelet negatív. Persze lehet, hogy ennek semmi köze a hajhulláshoz, de az immunológus doki szerint lehetséges, hogy mégis ez az ok. Ez az anyag csak az anyatejben van. Májusban érkezik hozzánk a kistesó, s bízom benne, hogy ezúttal is olyan sok anyatejem lesz, mint a kislányomnál volt, és akkor tudok neki adni. Nagyon bízunk benne, hogy segíteni fog, hiszen tényleg akkor kezdett hullani a haja, amikor abbahagytam a szoptatást.

Egyébként a legtöbb doki lelki okokra vezeti vissza ez egészet. De akkor minden hasonló problémával küzdő gyerek lelki beteg? Kell, hogy legyen egy tényleges ok, csak még senki nem találta meg - sajnos.

Mindenesetre a testvérkénél már levetetjük az őssejtet, hátha később hasznosíthatjuk.


Kedves Toncsimimi!

Meg tudnád adni nekem is ennek a zárt körű fb-os klubnak az elérhetőségét?

Köszönöm.


Üdv Mindenkinek!

330. katababa2 (válaszként erre: 328. - Teltzsu)
2013. márc. 27. 21:12

Szia!

Paróka vagy kezelés ügyben tudsz segítőt ajánlani?

329. toncsimimi (válaszként erre: 326. - Dodóka1981)
2013. márc. 25. 14:11

Nagyon sajnálom, hogy egyre többen vannak a gyerekek. Sajnos a legtöbb esetben nem derül ki a hajhullás oka, pontosabban csak annyi, hogy autoimmun folyamat.

A mi estünkben az orvosok csak széttárták a karjukat és azt mondták fogjuk fel esztétikai problémának...

Azért javaslom ti is járjátok végig az orvosokat, hátha kiderül az ok, akkor nagyobb esély van a gyógyulásra. Kitartást kívánok!!!

328. teltzsu
2013. márc. 25. 13:29

Sziasztok,

Budapesten élőknek tudok segítőt ajánlani. Ha valakit érdekel, küldjön üzenetet.

Üdv,

Zsuzsa

327. toncsimimi (válaszként erre: 325. - Cinege20)
2013. márc. 25. 13:25

Kedves Ági!

Nagyon szimpatikus és segítőkész mindenki, szívből ajánlom őket. Egy zárt klub a beszélgetéseket csak a tagok láthatják. Most kaptunk segítséget paróka ügyben, ugyanis a kislányom most már igényli, hogy kislánynak tűnjön, vége a kendő korszaknak...

Privátban elküldöm az elérhetőségüket! :)

2013. márc. 24. 23:50
Sziasztok!Kisfiamnál ma este hajszárításkor vettem észre a foltot.Pánik van...!
325. Cinege20 (válaszként erre: 324. - Toncsimimi)
2013. márc. 24. 17:58

Szia, nálunk semmi változás. Sőt, most hogy abbahagytuk amit eddig használtunk, az is kihullott ami volt. :( Nyáron megyünk vissza a dokihoz. Addig meg pihentetjük a bőröcskéjét.


Megadnád a klub elérhetőségét? Mi a véleményed a klubról? Neked szimpi a tagjai? Hogy fogadtak?

Üdv: Ági

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook