Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 13. 08:38

Lányok! Meséljetek! Készültök a karácsonyra? Jól vagytok?

Tinámnak itt kihullik, ott kinől a haja. Sajna ez a helyzet pillanatnyilag.....

Irjatok, írjatok!!!!!

2010. okt. 21. 09:40

Sziasztok!

Jól van mindenki? Tinám küzdi a sulit szegénykém. Most felyezték be az úszást, 3 hétig jártak minden nap. Hát nem semmi tortúra volt a hajával. Minden alkalom után ment valaki hajatszárítani kifésülni. Persze a klóros víz nem éppen használ a protézisnek, meg a rögzítés is lazult , mivel húzta az úszósapka. :(

De végre vége!

Persze szeret úszni, de nagyon!

Veletek mi újság?

Az lenne a kérdésem felétek, hogy tudtok-e valamilyen támogatásról vagy segélyről, amit esetleg igényelhetnénk a betegséggel kapcsolatban? Jól jönne nekünk, mert a rendszeres hajgyógyász elég húzós!

Puszi mindenkinek!

Mariann

142. toncsimimi (válaszként erre: 139. - Lili1977)
2010. aug. 23. 15:27

Szia Lili!


Nagyon eltűntél, kíváncsi lennék mire jutottatok a vizsgálatokkal, és hogy mennyi idős a gyermeked stb.

Írj magatokról bővebben!


Nálunk egyelőre minimális javulás szemöldök és szempilla területen. De mi ennek is nagyon örülünk!!!


Mariann! Nálatok hogy telt a nyár?

141. Marianna1973 (válaszként erre: 139. - Lili1977)
2010. jún. 21. 09:11

Szia!

Sajnálom hogy megint növekszik a táborunk, akik ezzel az iszonyatos problémával küszködnek! Persze, ne értsd félre, örülök hogy megtaláltál minket. Mióta áll fennt nálatok ez a helyzet? Elmeséled röviden?

A hajpótlás életem egyik legjobb döntése volt! Nem is tudom hogy lelkileg hogy vészelte volna át az iskola első osztályát majdnem kopaszon. Szeptemberben lesz egy éve hogy felrakták neki először. Nekünk 150 ezerbe került, féláron megkaptuk, mivel gyerek, és a kedves házaspár akikhez járunk, bevállalták a másik felét!Csak orvosi igazolást kellett vinni. 100% emberi hajból készül, nagyon élethű. Aki nem tudja hogy nem az igazi a haja, észre sem veszi a különbséget. Mi kb. 5 hetente járunk vissza, de én ott is mosatom a haját. Akik messze laknak, nekik megtanítják az otthoni rögzítési módokat, de természetesen bizonyos időközönként el kell menni mindenkinek. Az ország minden pontjáról járnak ide, külföldről is. Nekünk nagy szerencsénk van hogy itt vagyunk helyben. A másik az akiért nagyon szeretünk ide járni, hogy lelkileg is " kezelve " vagyunk. Tina imád ide járni.A részletfizetésről személyesen vagy telefonon kellene érdeklődnöd. Adok telefonszámot: 30-3267617

Nektek is jó egészséget kívánok, és várom a történeteteket!

Üdv: Mariann

140. toncsimimi (válaszként erre: 139. - Lili1977)
2010. jún. 20. 20:44
Írtam neked privit! Mi is debreceniek vagyunk!
139. lili1977 (válaszként erre: 112. - Marianna1973)
2010. jún. 20. 19:41
szia Marianna!Nagyon sajnálom h -ahogy írtad- napról napra rosszabb a helyzet..kívánom h mihamarabb változzon ez jó írányba. sajnos az én kicsimnél is egyre rosszabb a helyzet, már alig van haja szegénykémnek és nagyon el van keseredve és én is.. Olvastam h belevágtatok a hajpótlásos dologba..azt hiszem én is belevágnék de előtte szerettem volna infót gyűjteni. Körülbelül mennyibe kerül ez a hajpótlás dolog,és van e vajon részletfizetési lehetőség? mennyire élethű? milyen gyakran kell visszamenni a soproni stúdióba h újra rögzítsék , vagy ezt otthon is el lehet végezni? válaszodat nagyon köszönöm előre is. :) és sok egészséget minden csöppségnek és kitartást a szülőknek!
138. toncsimimi (válaszként erre: 137. - Brigitta79)
2010. jún. 19. 08:43

Mi is voltunk a Mária utcában egy férfi dokinál, de ő nagyon drasztikus kúrát javasolt nekünk, amiről a többi orvos lebeszélt minket.

Szeretném hinni, hogy van remény a gyógyulásra, de sokszor olyan nehéz...

2010. jún. 14. 13:00

Szia


Nekem azt mondta a doktornő a bőrgyógy. klinikán a mária utcában,h neki még nem volt olyan kisgyerek betege aki ne gyógyult volna ki ebból a foltos hajhullásból,mert állítólag kinövik:-)

Azt is mondta h gyerekkorban ez még egyszer előfordulhat,de h felnőtt korban már nem,ugyh ezért reménykedek nagyon.Nekünk valószínű ha stressz okozta sajnos,mert új helyre költöztünk,és az apukája kiment németországba dolgozni,és lehet h ezért.Pedig semmi nem "látszott" ám a drágámon,de lehet h a kis lelkét megviselte.Most látom h növöget neki,de még nem mindenhol sajnos.

136. toncsimimi (válaszként erre: 135. - Brigitta79)
2010. jún. 11. 14:36

A vizsgálatok során kiderült valami lehetséges ok?

Kitartást kívánok, a gyógyulás hosszú folyamat eredménye lesz, sajnos...


Szerintetek van olyan aki meggyógyult ebből a betegségből? Szívesen beszélgetnék vele, hogy mit tett ennek érdekében.

Mi kenegetjük az ILZSU-val, igaz még csak 1 hónapja, de eddig semmi változás. :(

Olyan boldog lennék, ha végre meggyógyulna Toncsika!!!!!!!

2010. jún. 4. 15:11

Sziasztok


Már régen írtam ide,gondoltam megnézem h mi újság van veletek.Mi azóta túlvagyunk jó pár vizsgálaton,de most úgy néz ki,h megállt a hajhullás,és én már átom h kezd nőni a hajacskája:-)Bár még csak én látom:-)de nagyon bizakodunk

134. Marianna1973 (válaszként erre: 133. - Toncsimimi)
2010. jún. 3. 17:35

Szia!

Jó hogy mondod, én csak autómatikusan vittem volna 3 éves oltásra! :)

133. toncsimimi (válaszként erre: 132. - Marianna1973)
2010. jún. 2. 22:28

Én nem hiszem, hogy az oltás lenne az oka, bár korábban az én fejemben is megfordult. Mi nem kaptunk közvetlenül előtte oltást, mert Toncsika az új rendszer szerint lett oltva, utoljára 18 hónaposan kapott és 6 évesen kap legközelebb!!!

Ti hogy-hogy most kaptok???

Vásárokban, piacon szereztem be az első kendőket, mostanában pedig varratom.

132. Marianna1973 (válaszként erre: 131. - Toncsimimi)
2010. jún. 1. 11:31

Szia Ildi!

Nagyon örülök hogy növekszi Toncsika szemöldöke! Ez nagyon jó jel!!!!

Az ILZSU-t mindjárt megnézem, de az az igazság, hogy már annyi csodaszert használtunk, nagyjából o eredménnyel, hogy ott tartok, hogy a terészetre bíztam a gyógyítást! Sajnos már elvesztettem a reményt a különböző készítmények erejét illetően.

Most sépen növekszik a haja, most, amikor semmit sem szedünk, nem kezelem semmivel.

Érdekes, hogy viszont a maradék régi hosszú haja, kb 5 % (vagy kevesebb), mind kihullani látszik. Már nincs sok belőle. Ahol először megkopaszodott, ott kezdett el növekedni újra.

Egyébként nagy dillemmában vagyok a legkisebb lányomat illetően, mivel most esedékes neki a 3 éves oltás! Húzom, halasztom!Annyira bennem van, hogy nem -e az oltás a hibás mindenért!

Ha tudsz, légyszi adj tanácsot! :)

Puszi, üdv: Mariann


Ja, egy kérdés: Hol veszed Toncsikának a kiskendőket? Még nem találtam Tinának olyat, ami körbe befedi a kis fejét!

2010. máj. 28. 14:09

Szia Mariann!

Köszönöm az érdeklődésed, nekem is voltatok eszembe, hogy vajon mi újság veletek.

Nálunk minimális javulás tapasztalható. Elkezdett a kislányom szemöldöke növekedni, úgy örülök! Alig várom, hogy újra lássam a gyönyörű szempilláját, már ott tartok, hogy a haja nem is érdekel, csak legyen szemöldöke, szempillája!!!

A fején még változás nincs. :(


Elkezdtük 2 hete használni az ILZSU-t, keress rá a neten, nagyon biztatóak az adatok. Remélem nekünk is segít!!!


Türelem és kitartás mindenkinek!

2010. máj. 28. 09:33

Sziasztok! Hogy vagytok?

Tinuskámnak éppen azon gondolkodtunk hogyha vége lesz a sulinak, levetetjük nyárra a protézisét. Igaz hogy alig van még haja, de talán igy gyorsabban fog növekedni neki. Sajnos az új hajacskájából is hullott ki néhány foltban, de máshol szépen nő neki.

Ildi, nálatok mi újság? Hogy van Toncsika?

Puszi mindenkinek!

129. Marianna1973 (válaszként erre: 128. - B09973ea6d)
2010. márc. 17. 09:13

Köszi szépen, én is minden jót kívánok! Van nálatok valami változás? valami jó hír netán?

Tinuskámnak már az összes régi hajacskája kihullott, viszont ami új kinőtt, az szépen növekszik.

Egyébként Te nem gyanakodtál a kötelező oltásokra? Nálunk legalábbis közvetlenül a 6 éves oltás után kezdődtek a bajok.

Puszi mindenkinek!

128. b09973ea6d (válaszként erre: 127. - Toncsimimi)
2010. márc. 16. 13:34

Sziasztok!!

Mondhatom h jol vagyunk,remelem igy is marad minden.Nem irtam mar reg,de nagyon gyakran benezek h kivel mi tortenik:)

Minden jot kivanok mindenkinek!!!

2010. márc. 12. 08:53

Sziasztok!

Rég írtam, gondoltam jelentkezem.

Mariann! Örülök, hogy nálatok javulás tapasztalható. Nálunk még változatlan az állapot. Közben az endokrinológus helyre tette a dolgokat, hogy ez a folyamat Toncsikánál ugyan autoimmun, de semmi köze sincs a pajzsmirigy működéshez. A pajzsmirigy eredménynél lévő kis eltérés is egy kezdődő pajzsmirigy autoimmun folyamat előzménye. De ez két különböző folyamat, csak közös a gyökerük.

Amúgy jól van a kislányom, boldog és ez mindennél fontosabb!:)


Brigi nálatok van változás?


Rozi erika rólatok is rég hallottam!

2010. febr. 5. 10:21

Sziasztok!

Nálunk a jelenlegi helyzet a következő:

Tinámnak egyre több hajacskája kezd nőni, hála a jó istennek!! Foltokban igaz, egyenlőre, de mi ennek is nagyon örülünk, Már van, ahol 4-5 cm-es!! Azért nem közöltem veletek eddig, mert nem mertem elkiabálni! Tudjátok, általában ennél a betegségnél ha elkezd nőni a haj egy helyen, akkor másutt meg ki szokott hullani. Ettől még kicsit félek. Egyenlőre még csak a növekedés figyelhető meg szerencsére. De az biztos, hogy amióta hajprotézise van, sokkal felszabadultabb a kislány, nagyon jót tett a kis lelkének, hogy nem kell szégyellnie a kis kopasz fejét!

Remélem hogy Ti is hamarosan jó hírekkel számoltok be itt a fórumon!

Írjatok!!!

Sok puszi mindenkinek: Mariann

2010. jan. 27. 18:52

Szia!

Írtam neked privit!

2010. jan. 26. 21:10

Hahó

Már nem ír ide senki?Szeretném tudni h mi a helyzet,van e valami változás?Most mi is megyünk a tüzoltó utcába...egyre kopaszabb a pici lányom..

nem hiszem el h nem lehet semmit csinálni..

2010. jan. 18. 20:49

Szia

Köszönöm az infokat,utánajárunk mindennek aminek lehet.Azt én is hallottam,h kinöhetik az autoimmun betegséget ilyen pici korban,ugyhogy biztos nem lesz baj,és meggyógyul.:-)

Remélem az én picúrom is rendbejön majd.Bioptron lámpáról is olvastam,h jó lehet,nem tudom...

2010. jan. 18. 18:03

Szia!

Szerintem, ha már fél éve tart a kislányod foltos hajhullása nem tartom valószínünek, hogy gomba okozná. A bőrgyógyászok ezt első körben kizárják.

Inkább belső okok után kellene kutatnotok. Immunológia, hematológia, endokrinológia stb.

Nálunk pajzsmirigy eredetű autoimmun betegség a diagnózis, kezelni nem lehet, elvileg kinőheti, mert még kicsi.

Nagyon bizakodunk, hogy meg fog gyógyulni!

2010. jan. 18. 10:27

Szia

Köszönöm,h írtál.Jutottak valamire a kislánnyal?Kiderült h mitől van?És lehet rajta segíteni valahogy?Olvastam h voltatok a tüzolto utcában..Szerinted gombától lehet?A héten elviszem mégegy bőrgyógyihoz,hátha...

2010. jan. 17. 15:34

Kedves Brigitta!

Sajnálom, hogy ti is ilyen problémával küzdöttök. Nekünk lassan másfél éve kezdődött a kislányom hajhullása, történetünket elolvashatod a cikkeim között.

Ha bármilyen kérdésed lenne nyugodtan írj!

2010. jan. 17. 14:28

Sziasztok


Bár elég régen volt az utolsó hzászólás,zért remélm,h valaki még jelentkezik h mi ujság a gyerköccel..Sajnos fél éve mi is szenvedünk a 2 éves kislányommal..

ttúlvagyunk 2 börgy.on,vérvételen,fül-orr-gégén,és semmi...nagyon aggodom,egyre több kopasz foltja van..

2009. nov. 14. 18:03

Rég hallottam felőletek! Kivel mi újság?


Nálunk sajnos már a kislányom szempillája is elhullott és a bőrén is jelentkeznek pigment hiányos területek. :(

Mindez sajnos az utoimmun folyamatnak az eredménye.

Azért bizakodunk, hogy minden jóra fordul, az orvosok biztatnak minket!

Jövőhét után megyünk Pestre a Tűzoltó Utcai Klinikára egy nagyon jó hírű orvoshoz, remélem tud rajtunk segíteni.

2009. szept. 23. 20:58
kkkkkkk
116. b09973ea6d (válaszként erre: 115. - Marianna1973)
2009. aug. 11. 15:24

koszonom.megfogom nezni:-)

puszi nektek

115. Marianna1973 (válaszként erre: 114. - B09973ea6d)
2009. aug. 11. 10:40
Foltos hajhullás, gyermekkorban, felnőttkorban, és egy ismerős kislány története.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook