Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


114. b09973ea6d (válaszként erre: 113. - Marianna1973)
2009. aug. 11. 10:38

sziasztok!!

mi lesz a tema??

2009. aug. 11. 08:56

Sziasztok!

Nézzétek ma a fókuszt!

Üdv: Mariann

112. Marianna1973 (válaszként erre: 110. - B09973ea6d)
2009. júl. 1. 12:03

Szia! Nagyon örülök én is a jó hírnek! Sajnos nálunk csak rosszabb a helyzet, napról-napra.

Ma belevágtunk a hajpótlási programmba, ma vették le a fejgörbület mintát a kislányomról, valamint a pótlás méretét. Kb 6 hét múlva kap igazi 100%-os hajat a kihullott területre. Ezt le sem kell vennie, ebben fürdik, alszik, mindent ebben fog csinálni. Ajánlom másnak is, aki hasonló helyzetben van. Magyarországon csak itt Sopronban csinálják. Akit érdekel, szívesen adok elérhetőséget.

puszi mindenkinek!

2009. jún. 25. 15:55
Örülök, hogy jól vagytok! Vigyázzatok magatokra. Kellemes nyári szünetet kívánok a gyerekeknek!
2009. jún. 23. 08:59

udv mindenkinek!!

reg nem irtam es most jo hirt irhatok,eszrevettem a h a foltocskaink tunnek el.de ezt mar az elejen is irtam h nalunk ugy van h kihullik foltokban es par honapra ra ki no,es kezdodik elorol.de most bizom abban h nem hull ki tobbe.

Vitaminokon kivul nem kapott semmit,ja es pranandival kezelve volt!puszi mindenkinek,es igerem h meg jelentkezem!!!

2009. jún. 12. 05:55

Szia!

Sajnos ezen a téren nem tudok segíteni. Írj ki egy tudásbázis- kérdést!

2009. jún. 11. 17:06

Ma mentünk vissza a gasztrora kontrollra, kiderült hogy Toncsika pár dologra allergiás pl. eper, banán, narancs, kivi.

Viszont megnyugodtam, hogy tej és liszt érzékenysége nincs! Ennek nagyon örülök!

A doktornő ajánlotta, hogy igényhelhetek emelt családi pótlékot és közgyógy igazolványt. Erről tudtok valamit? Milyen kedvezményekkel járnak?Jövőhéten megyek a papírokat intézni, addig örülnék bármilyen infónak!!!

2009. jún. 10. 14:27

Szia Mariann!


Nálunk semmi változás, csak annyi, hogy foltokban elkezdett visszanőni a haja Toncsikának! Egyelőre nem merem teljesen beleélni magam...


Az endokrinológián a levett vérnek megjött az eredménye és teljesen normális pajzsmirigy működést igazolt! A korábbi magas TPO értékünk is lement normális tartományba. Szóval boldog vagyok, jól alakulnak a dolgaink. Csak egyelőre csendben örülök, nehogy elkiabáljam magam...


A műtét után egyideig nekünk is fokozódott a hajhullás, állítólag ez normális. Idő kell a szervezetnek míg regenerálódik.

2009. jún. 10. 13:12

Sziasztok!

Hogy vagytok? Valami változás? Van valakinél jó hír? Írjatok!!!

Nálunk okés minden, holnap lesz három hete hogy megműtötték Tinát. Komolyabb változás még nem történt, mintha a kis pelyhei erősödnének, sötétednének, de lehet hogy csak beképzelem. Viszont a műtét óta 2-3 folttal több van:(((

105. Marianna1973 (válaszként erre: 104. - Toncsimimi)
2009. máj. 27. 14:40

Szia!

Hú, ha erős hjszálak növekednek, az nagyon jó hír!!!

Túlvagyunk a műtéten, éppen hazaugrottam egy kicsit.

A műtétet jól viseltük, legalábbis rosszabbra számítottam. Itt Sopronban minimum egy hétig kell bennt lenni a kórházban. Sajnos nem nagyon akart enni a kislány, ezért jól rám ilyesztettek hogy bevérezhet. Most már kicsit többet eszik, remélem hogy megússzuk. Nagyon vastag a lepedéke.

Talán pénteken hazamehetünk, de tudom hogy utána is nagyon kell még vigyázni.

Persze pont most lázasodott be a 2 éves lánykám is, remélem hogy nem viszek be valami bacit a kórházba. Ja, és a nagylány meg köhög, és kiütései vannak, vakarózik. Szóval nem unalmas mostanánan az életünk enyhén szólva.

Puszi mindenkinek!!!

2009. máj. 27. 13:09

Valakinél valamilyen változás???


Mariann! Túl vagytok a mandula műtéten?


Voltunk a gasztroenterológián, a vérvétel eredményét várjuk, a Helikobakter légzésteszt negatív lett. Endokrinológián is jártunk kontrollon, annak is várjuk az eredményét. Kis pihék kihullottak, most erős hajszálak kezdtek el növekedni.

103. klenca (válaszként erre: 102. - Klenca)
2009. ápr. 29. 18:56
Ha kevés a vörösvérsejt, akkor is hullhat a haj.
102. klenca (válaszként erre: 101. - Toncsimimi)
2009. ápr. 29. 18:56
A gasztroenteorológia a tuti!
2009. ápr. 29. 13:15
Engem is érdekelne hol csinálnak ilyen vizsgálatot. Általános allergia vizsgálat kimutatja? Esetleg gasztroenterológiára kell elmenni?
100. Marianna1973 (válaszként erre: 99. - Klenca)
2009. ápr. 29. 12:37
Igen, erről én is hallottam, de ezt nem szűri ki az allergiavizsgálat? Vagy az más?
99. klenca
2009. ápr. 29. 09:47
Pl tejérzékenység... miatt is hullhat a haja.
2009. ápr. 29. 08:48

Sziasztok!

Keressetek rá a kölesre.Nagyon jó hatással van a hajra.Most kipróbálom,elhatároztam,hogy enni fogom.Egy próbát megér.Próbáljátok ki,bár nem tudom,hogy a gyerkőcöknek mennire fog ízleni,tudom,hogy a gyerekek váloghatósak,az enyém sem fogad el új ízeket,csak a megszokott ételeket hajlandó megenni.

2009. ápr. 26. 12:08
Bocsi, nem figyeltem jól, most olvastam hogy januárban vették ki!
2009. ápr. 26. 12:05

Szia Ági!

Örülök hogy megtaláltál minket! Hú, mi nagyon egy csónakban evezünk sajnos! Az én kislányom is 6 éves, és ugyanott hullott ki a haja mint a tiédnek.

A kislányod manduláját kivették már? Mi most május 13-án megyünk műtétre.

95. toncsimimi (válaszként erre: 94. - Xxxxl)
2009. ápr. 26. 10:11

Szia Ági! Üdvözöllek körünkben!

Mi most ott tartunk, hogy elkezdett növekedni a hajacska, de csak kis pihe formájában. Mivel az orvosok már nem tudnak mit tenni, mert minden eredmény negatív, ezért most egy hajgyógyászhoz viszem el.

Biorezonanciás vizsgálatot fog rajta végezni kedden. Ti voltatok már ilyen vizsgálaton?

94. xxxxl
2009. ápr. 25. 22:57

SZIASZTOK!

Kislányom 6éves és neki is kihullott a fejtetőn tarkónál a haja teljesen Decemberben kezdödött tüszös mandula gyulladással.J

93. Marianna1973 (válaszként erre: 92. - Aldud)
2009. ápr. 24. 09:34

Szia!

Sajnos én már ott tartok a sok kivizsgálás után, hogy az orvosok csak a vállukat húzogatják, semmit sem mondanak.Nem is bíztatnak! Jó lenne ha találnánk valakit, aki meg is gyógyult már, és akkor talán visszatérne a remény.

Mennyi idős a fiad? Nálatok mióta tart a hajhullás? És mekkora felületeken?

Milyen homeopátiás gyógyszereket szedtek?

Várom a válaszodat!

92. Aldud (válaszként erre: 72. - Marianna1973)
2009. ápr. 23. 13:42

Kedves Marianna! Az én fiamnak is uezek a tünetei (letöredezett borosta+ hajpihe). Ti jutottatok már valamire??? Mi most kezdjük a homeopátiát.

Azt mondja a bőrgy., h bár nincs konkrétan meg az oka, de biztos, h gócos hajhullás.

91. Marianna1973 (válaszként erre: 90. - Toncsimimi)
2009. ápr. 20. 09:02

Szia!

A kezelés eredménye hat hét után fog látszódni elméletileg, mikrokamerával vizsgálják majd meg.

Hat percig csücsül a lézerfény alatt, utána elektromos fésüvel fésülik (stimulálják a hajhagymákat), az erőssége fokozatosan intenzívebb. Hetente egyszer járunk, a héten megyünk harmadszor.

Egyébként nagyon kétségbeejtő a helyzet, rohamosan hullik a kislány haja, a nyakától felfelé körben kb 5 cm-es sávban is eltűnt a haj, a fejtetőn pedig kb 13x 6 cm-es téglalap alakban.

Most nagyon bízom a mandulaműtétben is. Talán így együttesen lesz majd pozitív változás.

Éjszakánként folyton jár az agyam, mi lesz ha nem gyógyul meg. Alig tudok aludni. De érdekes, hogy nappal már nem vagyok ennyire borúlátó, energiát adnak a gyerekek.

Nagyon örülök hogy Toncsika haja növekszik, csak így tovább!!!! :))

Üdv: Mariann

2009. ápr. 20. 08:19

Sziasztok!


Mariann: Milyen a lézeres program? Látsz valamilyen változást a kislányodnál?


rozierika: Én is a legjobbakat kívánom nektek, remélem eredményes lesz a pszichológus terápiája!


Nálunk most minden rendben, újra kezdtük az óvodát, jól érzi magát. Ügyesen szedi a vitaminokat, hajacska elkezdett nőni. Reménykedünk!!!

Felvettem a kapcsolatot a cikkben szereplő anyukával. Más jellegű problémájuk van, de tartjuk a kapcsolatot, hátha hasznos tanácsot tudunk adni egymásnak.


Üdv: toncsimimi

89. Marianna1973 (válaszként erre: 88. - B09973ea6d)
2009. ápr. 17. 22:53

Köszi, én is minden jót kívánok nektek!

Üdv: Mariann

88. b09973ea6d (válaszként erre: 87. - Marianna1973)
2009. ápr. 16. 21:57

Koszonom erdeklodesed,nalunk minden a regi.Van 5 folt a feje tetejen a fiacskamnak es meg nem kezdett noni a haja.Jarunk pszihologushoz,valami vitaminokat szed,de semmi diagnozis.Senki nem tud semmit.

Rendszeresen olvasom amiket irtok,es nagyon sajnalom ami tortenik!!Minden jot nektek es Toncsimimi nek is

87. Marianna1973 (válaszként erre: 65. - B09973ea6d)
2009. ápr. 16. 12:31

Szia!

Veletek mi van? Van javulás?

86. 5e48d37001 (válaszként erre: 83. - Toncsimimi)
2009. ápr. 9. 15:38
Ok.Megy a mail.
85. toncsimimi (válaszként erre: 84. - MelisUK)
2009. ápr. 9. 14:25

Az természetes, hogy a párhónapos kisbaba haja kihullik, nálunk sajnos nem erről van szó.:(

Már egyikőnk gyermeke sem csecsemő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook