Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? fórum

Hajhullás gyermekkorban! Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. márc. 23. 18:19

Sziasztok!

Hogy vagytok? Valakinél valami fejlemény?

Képzeljétek a FB-on rátaláltam egy zárt klubra, ahol hasonló problémával küzdő gyerekek szülei illetve érintett felnőttek alkotnak egy jó kis közösséget.

Áprilisra egy összejövetelt szerveznek Budapesten, valószínűleg mi is elmegyünk!!!

Akit érdekel megadom a klub elérhetőségét és a találkozó helyszínét és időpontját!

323. katababa2 (válaszként erre: 322. - Toncsimimi)
2013. márc. 12. 20:58

Jaj, nagyon remélem bejön tutira mindkettőnknek!!!

Drukkolok nagyon!!!! :)

322. toncsimimi (válaszként erre: 320. - Katababa2)
2013. márc. 10. 22:06
Egyetértek veled, mi is elkezdtük a pótlást, napi 5.500 NE -t adok a kislányomnak krém formájában!
2013. márc. 9. 22:52

Szevasztok!

Két éve van foltos hajhullásom. /60 éves vagyok/ Minden eredményem negativ lett, kivéve a fogászat. Kihuztak két rossz fogamat, gennyes volt,uj fogsort kaptam. 5 foltom volt, mára az 5. is kezd nődögélni.

A fogaimat állandóan ellenőriztetnem kell, mert a koronáknál lehetnek gondok. Most ugy néz ki minden rendben van.Április 19-én megyek kontrollra.


Egyébként 15 éve már volt ez nekem, de akkor min den eredményem negativ lett, azt mondták ideg alapon volt. Bár rá 1 évre ki- vették a mandulámat, mert csupa genny volt s még volt egy nagy mütétem is.... ez viszont elgondolkodtató


Jelenleg a Cutivate kenőccsel kell kennem.


Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kivánok!

2013. márc. 9. 20:22

Sziasztok!

Most a D3 vitamin favorizálják autoimmun folyamatoknál gyulladásgátlóként. Nézessetek D vitamin szintet és olvassatok utána a neten. Én felnőtt fejjel küszködök a foltos hajhullással. Most napi 6000-ret szedek D vitaminból. Úgy tűnik jó lesz...kop,kop,kop.... :)

2013. febr. 22. 08:47
vitaminhianytol.
2013. febr. 21. 13:20

A heliko baktériumot nem egy légzéses vizsgálattal ellenőrzik? Úgy rémlik, mi már részt vettünk rajta.


Trisztennel egyet kell értsek a belek állapota ill. a béláteresztő szindróma nagy mértékben okolható az autoimmun folyamatokért, így a hajhullásért is. Sajnos úgy gondolom, hogy a mi esetünkben is, akkor kezdődtek a problémák, amikor a kislányom Candidás lett... :( Hiába múlt el a candida, valamit belül megváltoztatott és rövidesen elkezdődött a hajhullás.

Nagyon fontos a táplálkozás, aki csak teheti a glutént, laktózt és a cukrot kerülje!!!

317. KaGeMiNi (válaszként erre: 316. - Triszten02)
2013. jan. 25. 16:33

Szia,


egyéb, más tünete van/volt nálatok a helikobaktériumnak?

Ennek a szűrése hogyan történik kisgyerekek esetében?

2013. jan. 21. 11:42
Sziasztok 5éves a kisfiam ,már két éve hullik a haja foltokban ,gastroentologiára járunk kezelésre ,mert helikobaktérium van a beleibe,csak meg szeretem volna osztani az én történetemet ,mert azt mondja a doktor ettöl a baktériumtol hullik a haja ,mert gyuladást okoz a belekben.
2012. dec. 2. 11:12

Kedves Mindenki!

Szeretném felvíni a figyelmeteket a paleolit táplálkozásra. Keressetek rá a neten vagy ajánlom Szendi Gábor: Paleolit táplálkozás és korunk civilizációs betegségei című könyvét.

Úgy gondolom a megfelelő étrenddel mi magunk is tehetünk a gyerekeink egészségéért!!!


Butterfly írtam neked privit!

Szép napot!

2012. nov. 29. 13:44

Sziasztok!

Hát én is rég voltam már ezen az oldalon, de most látom, vannak újabb hozzászólások. Érdekes, úgy látom, ez a hajhullás probléma igencsak összefügg a pajzsmirigy-problémával. Az a helyzet, hogy Annácskánknál semmi rendellenességet nem mutattak ki, egyedül az IGA-hiányt. Sajnos minden orvos tehetetlen a témában. Nekünk is azt mondták, hogy valószínűleg kinő a haja, majd kihullik és így tovább. De semmi! Egyáltalán nem nőtt ki semmi, tavaly ősz óta se haj, se szemöldök, se szempilla. Jövőre megy oviba a kislányom, félek azért kicsit a csúfolódásoktól. A bölcsiben még nem foglalkoznak vele, de az ovisok már elég érettek, hogy észrevegyék. Szerencsére azért ő is talpraesett lányka, meg tudja védeni magát. De szegénykém mondogatja állandóan, hogy majd lesz szép hajacskája, ilyenkor a szívem szakad meg érte! És persze nekünk így is gyönyörű, de azért feladni nem fogjuk a küzdelmet. Járunk mindenféle alternatív kezelésre, most a craneo sacraliát próbáljuk. Mindig reménykedünk, de eddig még semmi nem hozott eredményt. Tavasszal érkezik a testvérkéje, eltetetjük az őssejtet, hátha Annácskához is használhatjuk majd.

Toncsimimi!

Leírnád, hogy pontosan milyen gombákat szedtek? Köszi! Sajnálom a cukorbetegséget! :-(

Üdv!

2012. nov. 1. 22:34
Sziasztok!! Sajnos ugy latom nem vagyok egyedul a problemammal. 28 eves vagyok nekem ez az egesz historia 4 eves koromtol kezdodott (1988) akkor hullott ki eloszor teljesen a hajam> Persze a szuleim nagyon megijedtek hogy mi lehet az oka?> Erdelyben lakunk Romaniaban de rogton a Debreceni klinikara vittek es ott laborvizsgalatok sokasaga amit csak lehetett mindent kivizsgaltak de semmit nem talaltak (vitiligot allapitottak meg) csak vitamin pezsgotablettakat kaptam. Utana szepen visszanot a hajam es aztan mindig csak foltokban hullott.Nemsokara kivettek a mandulamat is de semmi. Voltak idoszakok mikor egy egy foltban kihullott (ez hamarabb megtortent mint a visszanoves) es aztan lassan visszanott. Mar nagyon sok orvosnal jartam sokfele gyogyszert hajszesz sampont vitamint hajnovekedes serkentot ami letezik mar mindent megprobaltam de semmi nem hozot erdemi eredmenyt(kinott a hajam de utana ugyanugy kihullott. Azt mondtak talan a serdulokor hatha akkor megvaltozik de semmi> Most ket eve allapitottak meg (egy teljes vervizsgalat alkalmaval semmit nem ereztem elotte elterot)Debrecenbe 2010 oktoberebe voltam hogy pajszmirigy alulmukodesem van es szedek letrox tablettat. Maskulomben semmit nem talaltak valoszinu autoimmun betegseg ennyit mondtak minden jel arra mutat Ugy mondtak hogy evvel egyutt kell elni> Nagyon erdekes erzes ahogy meselitek az iskolakezdest majd kesobb lesz kozepiskola aztan egyetem stb.en mindent ateltem de mondhatom hogy nekem ebbol a tarsadalomba soha nem volt problemam. Az egy dolog hogy megnezik az emberek de ezt ''megszoktam'' mar. Nagyon hamar beilleszkedtem mindenhova. Jo ejszakat kivanok mindenkinek!!! Nagyon orulok hogy ratalaltam erre a forumra! Megprobalom visszaolvasgatni a hozzaszolasaitokat csak eloszor megosztottam az en kalvariamat is!
2012. okt. 3. 19:02

Szívből örülök, hogy legalább nálatok minden jól alakul!

Remélem lassan mi is sorra kerülünk...

311. Marianna1973 (válaszként erre: 310. - Toncsimimi)
2012. okt. 1. 19:18

Ó, Istenkém nem lehet igaz!:((((

Egy másik oldalon olvastam hogy történt vele valami, csak nem derült ki hogy mi!

Ez nagyon komoly dolog! Anyukám is 1.es tipusú, tudom mi az. Gyerekkori barátnőm is az, neki egy tüdőgyulladásból maradt vissza kb 10 évesen.

Nagyon oda kell figyelni mindenre mostantól, és jól meg kell tanulni a kezelését!

Nagyon sajnálom szegény Toncsikát, nem volt elég eddig a dokikból....

Hogyan derült ki a betegsége?

Irj majd ha lesz egy kis időd, nagyon várom...

Mi jól vagyunk, emelték Tinánál a hormon adagot, szinte mindenhol kinőtt a hajacska jelenleg, valahol csak 1 cm-es.

Puszi és írj..

2012. szept. 30. 13:52

Sziasztok!


Sajnos rossz hírem van. :( Toncsikának újabb autoimmun folyamattal bővült a betegségek sora.

A múlt héten kiderült, hogy cukorbeteg. :(

38-as vércukor értékkel kórházba, az intenzívre került. Nehéz napokon vagyunk túl. I-es típusú diabéteszes lett, ami azt jelenti, hogy sajnos élete végéig inzulint kell kapjon.


Kíváncsi vagyok a többiekre, írjatok hogy kivel mi történt mostanában!!! Remélem jó hírekkel szolgáltok!!!

309. toncsimimi (válaszként erre: 307. - Marianna1973)
2012. szept. 6. 21:52

Szia Mariann!

Ritkán járok mostanában a Hoxán.

Mi is nagy "görögfan"-ok vagyunk! :) Nagyon jól éreztük magunkat, jó társasággal sok szép helyet bejártunk. Amúgy főleg munkával, nagyon gyorsan eltelt a nyár.

Toncsikánál jelentős változás nincs, de mintha megint mocorgna valami...elkiabálni nem szeretném...

Egyébként a Varga Gábor féle gyógygombákat szedjük május óta.Remélem hamarosan jelentős változásokról számolhatok be!!!:)


Mi is elkezdtük az iskolát kendővel a fejünkön. Toncsika elég talpraesett kislány, a tanító néni szeint vezéregyéniség. Én is úgylátom jól kezeli a helyzetet, kérdő tekinteteket, kérdezéseket.

Azért esténként látok rajta némi szorongást, de az iskolában ennek nyoma sincs. Remélem hamar túljutunk a kezdeti nehézségeken.


Mi is szedünk hormont pajzsmirigy alulműködésre, de még lassan egy év alatt sem értük el a megfelelő adagot! Remélem ha beállítják a normál hormonszintet a hajacskánkra is jótékony hatással lesz! Puszi

2012. szept. 4. 15:23
Hajkorpa...hajhullas ezek figyelmezteto jelek es altalaban betegseg van mogotte uh nem artana belemasznod a neten fellelheto infokba...sok tunetegyuttessel mar kovetkeztethetsz es tal segithetsz neki gyakorlatban es elmeletben is, nem kell orvoshoz rohanni tablettaert Piri ezt gondolja
2012. szept. 3. 12:05

Sziasztok!

Hú de régen nem járt itt senki..

Mindenkinek jól tellt a nyár? A gyerekek suliba, oviba, most van nekem is egykis időm írni nektek.

Jól vagytok?

Nálunk elég jó a helyzet, szépen növöget Tina haja. Győrben voltunk a nyáron endokrinológusnál, meg gasztrón, az utóbbinál minden oké, viszont a pajzsmirigy alulműködésre hormontablettát kaptunk. Nagyon nem akartam, de most megpróbáljuk, hátha.

Veletek mi van, írjatok néhány sort!

Ildi láttam Ti Görögországban voltatok!Gyönyörű volt igaz? Nagy görögország fan vagyok ám! :)

Puszi

306. toncsimimi (válaszként erre: 305. - Butterfly83ster)
2012. máj. 9. 22:13
Köszönjük szépen!!! :)
305. butterfly83ster (válaszként erre: 299. - Toncsimimi)
2012. máj. 7. 12:10

Szia!


Kíváncsian várjuk az eredményeket, nagyon-nagyon drukkolunk!!!

304. butterfly83ster (válaszként erre: 298. - Micurgo)
2012. máj. 7. 12:07

Sziasztok!


Pár napja írtam egy hosszú hozzászólást, de úgy látom, valami miatt kitörlődött.

Na mindegy, arra emlékszem, hogy leírtam a hajgyógyász nevét: Őry Katalin. Nagyon kedves, még pénzt sem kért tőlünk, pedig már 2x is kaptunk tőle hajkencéket. Ő Hosszú Orsolyánál tanult, állítólag ő még jobb, de az ő elérhetőségét sajnos nem tudom, de biztos rá lehet keresni. Emellett járunk homeopata gyerekorvoshoz (Dr. Tihanyi István) kb fél éve, szed is Annácskánk mindenféle homeopátiás golyót + gyógynövényeket.

Nagy változás ennek ellenére sincs, néha kinő 1-1 sötétbarna hosszú hajszál vagy szemöldök szőr, de a szervezete kidobja előbb-utóbb, nem tud tovább nőni.

Ha gondoljátok, próbáljátok meg őket, állítólag ez a hajgyógyász 1 kislányon tudott segíteni, neki többszöri újrakihullás után végül megmaradt a haja.

Sok sikert mindenkinek!

2012. máj. 5. 15:40

Végigolvastam mindent.:(

Nagyon lesujtó,hoyg mikkel kel ezeknek a kismanóknak megbírkózni.

Közben kész lett a vérvételi eredményünk,nincs gyulladás sehol,pajzsmirigy is negativ.

kedden megyünk bőrgógyászatra.

302. toncsimimi (válaszként erre: 301. - Lilakrókusz)
2012. máj. 2. 20:35

Szia! Mi debreceniek vagyunk, nagyon együtt érzek veled. Szinte libabőrös lettem a soraidtól, ahogy eszembe jutottak a kezdetek...

Olvasgasd a fórumot, sok hasznos tanácsot találsz benne!

Nyugodtan kérdezz, ha tudunk válaszolunk. Sajnos, elég sokan vagyunk hasonló problémával.

2012. máj. 2. 18:16
Mi hajdúnánásiak vagyunk nem is tudom merre induljunk el:(
2012. máj. 2. 17:54

Sziasztok!

Az én kisfiam 3.5 éves és 2 hete kezdett el hullni a haja 2-3 nagyobb folt van és sok kicsike,ma voltunk vérvételen ,holnap kérek időpontot bőrgyógyászhoz,tegnap legépeltem a haját és akkor láttam meg hoyg több helyen is hullik ,nekem alapból is ekcémás a kisfiam pici kora óta ,de nem látok a fején semmit sem ,csupasz a foltoknál a kis bőre ,nagyon el vagyok keseredve:(

299. toncsimimi (válaszként erre: 298. - Micurgo)
2012. máj. 2. 17:37

Mi külső ecsetelős oldatokat csak a hajhullás kezdetén próbáltunk. Hamar rájöttünk, hogy ezzel hosszútávú eredményt sajnos nem lehet elérni. :(

Belsőleg, sejt szinten kell helyreállítani a dolgokat!


Mi sem szeretnénk feladni, ezért mától egy újabb módszerrel próbálkozunk, ha beválik azonnal elmesélem nektek, addig babonából csak reménykedek, hogy hátha használ!

298. Micurgo (válaszként erre: 296. - Butterfly83ster)
2012. máj. 2. 11:23

Szia!

Nekünk Locoid crelo-t írtak fel, ez egy hidrokortizonos krém. Napi 1x kenegetjük. Itt találtam róla bővebb infót: [link]

A leírásában szereplő tünetek nálunk nincsenek, a hajhullásos foltokon sík, fehér a fiam buksija. Nem állítom, hogy ettől nőtt ki a haja, de tény, hogy kinőtt a legelőször kihullott foltban, és nem csak pihék. Már a krém előtt is látni véltem kis hajpihéket, de sajnos nagyon hullik a haja, mindenhol. A doktornőt kérdeztem, hogy ez a krém mellett van-e értelme más hajnövesztő szereket használni (hajtonik, hajsampon, ampullák, stb.), tapasztalatai szerint ez a leghatásosabb erre a betegségre.

Igen, nekünk is mondták, ha vissza is nő a haja egy foltban, valószínűleg kihullik egy másik helyen.

A hajgyógyászon én is gondolkodom, hátha más oldalról közelíti meg a betegséget.

Nagyon drukkolok Nektek, folymatosan olvasok, nézegetek az interneten, hogy hová, kihez fordulhatnánk. Vettem immunerősítő vitamint a fiamnak, és azért én is bekenem a buksiját ginseng-gel, az nem árthat neki. Szegénykém, látta a tv-ben a revalid reklámot, és mondta, hogy anya, ilyet vegyél nekem :(

297. KaGeMiNi (válaszként erre: 291. - Toncsimimi)
2012. máj. 2. 08:55
Köszi. Azért kérdeztem, hogy az endokrinológián mit vizsgálnak, mert minél kevesebb vérvételből, számszerint egyből szeretnénk megúszni a vérvizsgálatot. S ha már vesznek vért és a helyi labor képest ezt vizsgálni, akkor így egyszerűbb.
296. butterfly83ster (válaszként erre: 286. - Micurgo)
2012. máj. 2. 01:15

Szia!

Ti mivel kenegetitek a buksiját? Szteroidossal? Az alopécián mi is kaptunk valami szteroidos oldatot, de azt nem mertük használni a lehetséges mellékhatások miatt.

A hajgyógyász sem tudott egyebet tenni, minthogy adott pakolást, sampont, hajtonikot, ezekkel kell kezelni hetente 2-3X. Aztán később lézerrel is fogja kezelni. Közben járunk homeopata orvoshoz, aki mindenféle golyócskát szedet vele + halolajat, algát, ilyesmiket. Kb. fél éve szedi, de semmi változás. A hajgyógyászt kb. 2 hónapja kezdtük. Egyébként megnézte a fejét ultrahanggal, és dolgoznak a szőrtüszők, csakhát folyamatos gyulladásban vannak, és persze mindig kilökődnek az új hajak. Merthát tele van pihével a feje, szemöldök helye (ill. ennyi változás történt), de mielőtt megerősödnének, kilökődnek. Ja, és azt mondta a hajgyógyász, hogy ha ki is nő, valszeg többször újra kihullik, és akinél kb.3adszorra is megmarad, annál már valószínű, hogy végleg rendbejön.

Úgy látom, kemény harc ez, de nem adjuk fel. Mindent megteszünk a gyógyulásért - de gondolom, Ti is, mindenki így van ezzel.

Ha valaki tud még valami hatásos kezelést, szóljon!

Köszönöm!

295. butterfly83ster (válaszként erre: 294. - Toncsimimi)
2012. máj. 2. 00:56

Szia!


Hát igen, ez számunkra is kiderült, hogy a totalis alopecia is autoimmun betegség, csakhát az az elszomorító, hogy gyakorlatilag semmit sem tehetünk ellene. És a gyógyulási arányokból ítélve nem sok esély van. De azért reménykedni lehet. Hátha valami csoda folytán mégis csak sikerül! :-)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook