Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatti hajhullás. Mi lehet a megoldás? fórum

Szoptatás alatti hajhullás. Mi lehet a megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. okt. 20. 10:52
Elmúlik majd,és nő helyette másik,Szülés után 4. hónaptól csomóban hullt a hajam,szó szerint maroknyi haj maradt a fésűbe,hajmosásnál eldugult a lefolyó,és minden hol csak haj és haj!Eltelt 4 hónap,nem hullik annyira,sőt 1 cm.es kis hajacskák vannak már,és nem szedtem ellene semmit.Természetes folyamat szülés után.
41. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Lucusmanó)
2011. okt. 20. 10:32

Valtozatos etrend !

Valami hianyzik az etrendedböl ...

40. Niko28 (válaszként erre: 38. - Maya80)
2011. okt. 19. 16:14
szedek Elevitet, vasat külön, merz spezial-t, C-vitamint, hajszeszt is használok.
39. Niko28 (válaszként erre: 38. - Maya80)
2011. okt. 19. 16:13
Szia!Megköszönöm, ha priviben megírod miket szedtél!
38. maya80 (válaszként erre: 35. - Niko28)
2011. okt. 19. 13:45

Milyen vitaminokat szedsz? Ugyanis a szoptatás sokkal jobban megterheli a szervezetet, mint a terhesség, és nagyon! fontos a vitaminvisszapótlás.

Két gyermeket szültem, és nekem is volt ilyen problémám egy rövid ideig.

Ha érdekel, priviben megírom, hogy milyen vitaminokat javasolt nekem az orvosom szoptatás alatt.

2011. okt. 19. 13:16
Nekem is a 3. hónaptól kezdett hullani a hajam és ez tarott még 2-3 hónapig. Ez így normális, most hullik ki az ami ami a terhesség alatt nem. A terhesség alatt nekem kb 1 hajszálam nem hullott ki. Mostanra rengeteg babahajam van lett :) szóval türelem.
36. azure_
2011. okt. 19. 13:14
Szia! Bizonyos mértékű hajhullás természetes a szülés után, de ha túlzottan nagymértékűnek találod akkor menj el bőrgyógyászhoz szerintem. Én patikában kapható hajhullás elleni szert használtam és segített, de nagyon sokáig hullott a hajam és iszonyatosan. Talán a kisfiam egy éves koráig szenvedtem vele.
35. Niko28
2011. okt. 19. 13:06
Júliusban született meg kisfiam, és most 3 hónappal később iszonyatos mennyiségben hullik a hajam. Már alig van pár szál. Kihez fordulhatok ilyenkor? Háziorvos? Bőrgyógyász?
2010. szept. 30. 15:19
Bocsi látom már más írta a nevét,.:)))))))))
2010. szept. 30. 15:17
Sziasztok.Nekem is volt szoptatás alatt és a védőnőm mondta hogy a gyógyszertárban lehet kapni rá olyan vitamint ami kismamáknak van egy hónapig kell csak enni.Nekem bejött de sajna nem írhatom ki a nevét.
2010. jún. 28. 10:42
Fontos hogy , egeszsegessen ,valtozatossan taplalkozzon a szoptato anyuka + sokat pihenjen !
2010. jún. 27. 22:27
Sziasztok. Nekem mind a két szülésem után nagyon elkezdett hullani a hajam. Szinte már foltokban látszott a fejbőröm is, de elkezdtem szedni az "EUROVIT KISMAMÁKNAK" vitamint és néhány nap elteltével sokkal jobb lett. Kb 2 hét mulva már normális volt a hajhullásom.
2010. febr. 17. 21:14

semmi, majd elmulik, a terhesség alatt ne hullik ki ami amugy kijönne, ezért utána egyszerre jön ki.

majd elmulik

2010. febr. 17. 21:06
A terhesség alatt kevés haj hullik, cserélődik, ezek hullanak szülés után - természetes dolog, vége lesz:)
2010. febr. 17. 20:47

Sziasztok!

Épp ilyen kérdést kerestem.:)Tehát nem lehet semmit tenni ellene.:( De mit tesztek az ellen, h a babát elkerüljék a hajszálak? Ez zavar a legjobban, hogy bármilyen óvatos vagyok valahogy minden nap találok nálla min. 5 szálat. Néha a szájjánál is.:( És ráadásul világos a hajszínem így még nehezebb észre venni.

2010. febr. 6. 09:36

Sziasztok!


Nekem is hasonlóan rémisztő most fésülködni, hajat mosni, három hónapos babám van. Megérdeztem a fodrászom, aki mesterfodrász, nagyon ért a dolgához, tehát bízom benne. AZt mondta, h szoptatásnál, szlés után ez természetes folyamat, a hormonok játszanak. Azt én is olvastam, h terhesen x hormon nem engedi kihullani a hajat, ami normál esetben idővel folyamatosan, hullana, mert ugye természetes módon cserélődik a haj, az sajnos most, ennek a bizonyos hormonnak a hiánya és egyéb változások miatt egyzserre hullik ki. a fodrászom azt mondta nem érdemes bármiféle szerekkel, samponnal, bogyóval kísérleteezni, mert ami hullani akar, úgyis ki fog hullani, de idővel ez megáll, és minden normalizálódni fog. Addig is kísérletezzetek ti is új frizurával;)biztos tud a fodrászotok segíteni:)

26. e5ce4877f9 (válaszként erre: 25. - Vakri)
2010. febr. 2. 12:59
Én is nagyon örültem neki,hogy egyenesen frizurám volt!Most...
25. vakri
2010. febr. 2. 12:52
Nekem mindhárom srácom után hullott rendesen, legkésőbb egy évig. Magától megállt mindig, de annyi nem nőtt vissza mint előtte. Nem mondom, hogy kopasz lettem, de előtte rendkívül sűrű, erős hajam volt, a fodrász mindig el volt ájulva. Most már csak átlagos.
2010. febr. 2. 12:36

5 hónapos lesz a kislányom,szoptatom,szedek elevitet,a laborral minden rendben.

A hajam hullik,mint a hó.Kipróbálta már valaki a Revalid samponját?

23. 5e48d37001 (válaszként erre: 21. - Mkjudit)
2009. júl. 31. 14:09
Forcapil,Bivane,de simán mehe az Elevit is attól függetlenül,hogy nem tervezel babát.Amit a forcapil tartalmaz,az nincs benne a Biovanébe és a revalidba.Az elevitbe viszont minden benne van,t5arlalmaz még 60mg vasat is,amit nem kell vastablettákkal külön bevinni.
2009. júl. 31. 14:06
Merz Spezial dragee vagy Biovánne szépségtabletta
2009. júl. 31. 14:04

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni abban, hogy 6 hónap szoptatás és 5 hónap erőteljes fogyókúra után fellépő hajhullásomat mivel kezelhetném? Revalidra allergiás lettem. Vastablettától gyomorpanaszaim lettek. Mit tudnátok ajánlani?

2009. júl. 17. 08:16
nekem magától helyre állt,,
19. 3d5b901f2d (válaszként erre: 17. - 3d5b901f2d)
2009. júl. 17. 08:09
Bocs, javítok: csontjaim
2009. júl. 16. 22:11

Továbbra is köszönöm a hozzászólásokat!


Tudom, ehhez türelem kell, hogy telítődjön a szervezetem, de akkor sem a legjobb érzés, hogy végígsimítva a hajam egy fél paróka a kezebe marad....

17. 3d5b901f2d (válaszként erre: 16. - Bombocos)
2009. júl. 15. 15:53
Vitamin, vas! Babának is, Neked is jó! Nekem is hullik, harmadik baba, és szopik. Volt, hogy fájtak már a csontjai is a szoptatástól az első babánál. Pótold a vitaminokkal, amit a baba kiszív belőled.
2009. júl. 15. 13:45

Igazából semmit sem tudsz csinálni ellene. Nem is kell, mert ez természetes folyamat.Az a haj, ami a terhesség alatt csak dúsult és dúsult, ilyenkor bizony kihullik, és visszaáll a terhesség előtti "rend". Tudom, ijesztő a sok haj, ami ilyenkor kijön, de egy pár hónap alatt megszűnik a jelenség.

Érdemes egy kicsit megvágatni a végét, hogy azok a hajszálak, akik maradnak új erőre kapjanak!

15. Lucusmanó (válaszként erre: 14. - 5e48d37001)
2009. júl. 12. 11:21

Szia!


Vettem egy készítményt, Iron Vital F a neve, és teli van vitaminokkal is (B többféle meg ilyenek), így nem csak a vasat tolom magamba. Remélem, ez tényleg segíteni fog.

Köszönöm!

14. 5e48d37001 (válaszként erre: 13. - Lucusmanó)
2009. júl. 11. 06:34

Szia,szedjél Elevitet,azt szoptatás alatt is lehet szedni.Csak a vas kevés,Ide A és B vitaminok kellenek,Kalcium és cink.én tényleg szinte megkopaszodtam,azzal a különbséggel,hogy a szoptatás után.Más a fejbőrömhöz is be lehetett látni.

Ehhez csak a vas kevés.

2009. júl. 10. 23:49

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Már kezdtem nagyon para lenni, mert alapban hátközépig érő vörös a hajam, és hát ha ebből hullik, az elég rémisztő mennyiségnek látszik!

ELső próba a vas.

Remélem nem csak a padló lesz a megállítója ennek az egésznek!


Köszönöm mégegyszer mindenkinek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook