Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
723. emagdi (válaszként erre: 722. - Ice kuszi)
2015. márc. 9. 17:27
szuper, hogy ilyen jól sikerült! :)
2015. márc. 9. 10:10

Sziasztok! Köszi a tippeket! Tegnap megcsináltam, és az eredmény jobb lett, mint amire számítottam! Az eredetileg hosszú barna, utoljára 8 hónapja melírozott, lenőtt, ősz szálakkal jócskán megtűzdelt, kissé igénytelenül kinéző hajamból szinte egyöntetű vörös hajkorona! Azt hittem, hogy csíkos lesz a melír miatt, és hogy csak több hennázás után lesz homogén hajszínem, de elsőre sikerült, és gyönyörű!!! Talán a forró víznek és az 5,5 óra hatóidőnek köszönhető, de a szőkét, és az őszt is olyanra színezte, mint a barnát! Aki jobban megnézi, találhat benne világosabb sávokat, de első ránézésre egyszínű! Egyedül a jobb oldalon maradt egy szőkés folt, ahol tökéletlenül vittem fel, de azt majd korrigálom, ez a legkevesebb!

Végülis kézzel, samponszerűen vittem fel, így ment a leggyorsabban, de elől lehet hogy jobb az ecset, majd legközelebb kipróbálom! Kb. 150 g ment rá!

Egyébként a legnagyobb macera benne az utána való takarítás volt, merthogy mindenhol folyt a trágyalé!:)

Úgyhogy mindenkinek csak ajánlani tudom, aki még gondolkodik!

Nekem ez maga a csoda! Mivel majdnem 20 éve, hogy androgén alopéciával küzdök, a vegyi festékre gondolni sem merek, nemhogy felkenni. A melír már nem volt szép a sokszor melírozott hosszú hajamba, az ősz szálaim miatt viszont kellett valami megoldás. Úgyhogy még egyszer köszi!

721. Peggy73 (válaszként erre: 718. - Ice kuszi)
2015. márc. 7. 10:12
Szia! Mivel nagyon erősen őszülök, főként az első részeken, ezért én ecsettel viszem fel a henna masszát (ugyanúgy ahogyan a fodrász szokta), jól beledolgozva a töveknél, hogy minél jobban befogja a hajszálakat.
720. emagdi (válaszként erre: 718. - Ice kuszi)
2015. márc. 5. 13:45

nézz meg pár videót a neten, hogy mások milyen állagúra keverik, és hogy viszik fel. az a legjobb, mert akkor látod :)


példa: [link]

719. Miss Sárika (válaszként erre: 718. - Ice kuszi)
2015. márc. 5. 12:39
Kesztyűt szerezz be, és kezeddel vidd fel...így a legegyszerűbb..a pép ne legyen túl híg, de sűrű sem. 100 g bőven elegendő. Ne izgulj! :)
2015. márc. 5. 12:28

Sziasztok! Ti hogy viszitek fel a hennapépet? Ecsettel kenitek?

Vállnál kicsit hosszabb sűrű hajra szerintetek mennyi fog kelleni? 140-150 g tuti elég?

Vasárnap fogok először hennázni, és nagyon izgulok!

717. emagdi (válaszként erre: 716. - DoriNana)
2015. márc. 1. 20:31
nagyon szép lett!! :))
2015. márc. 1. 20:08
Ja, a hennára gondoltam. :) Ma reggel mostam le (ez kb 20óra volt, a folpack nem adta meg magát éjjel) [link]
715. emagdi (válaszként erre: 714. - DoriNana)
2015. márc. 1. 19:24

mármint mi marad fent, a folpack? nekem kb öt perccel lefekvés után tuti leugrana a fejemről, és az egész ágy vörös lenne :D

szerintem 4 óránál több időre elég felesleges fent hagynod a hennát, annyi idő bőven elég neki.

és kb sosem kopik ki. vagyis nagyon lassan.

2015. febr. 28. 22:56
Sziasztok, ma délután felvittem a hajamra a hennát, reggel tervezem lemosni (folpakkal körbecsavartam a hajam) kb menny ideig marad majd fent?
713. emagdi (válaszként erre: 712. - Manikácska)
2015. febr. 2. 17:21
ha csak henna (más nincs benne) akkor az még jó lesz. :)
712. Manikácska (válaszként erre: 711. - Emagdi)
2015. febr. 1. 14:17
A hennapépet. Tegnap bekevertem, de nem tudtam hennázni, hanem ma fogok.
711. emagdi (válaszként erre: 710. - Manikácska)
2015. febr. 1. 10:05
mit értesz paszta alatt pontosan?
2015. jan. 31. 14:37
Árt ha pasztának, ha két napot áll, mielőtt felkenem?
709. emagdi
2015. jan. 24. 17:59
hát, szerintem 3 óra alatt is befogja a hajat, de a 9 órával tényleg tutira mentél :))
2015. jan. 23. 19:42
A biztosra mentem. :)) Készítettem egy próbatincset, 6 órásat, végül is, meg voltam vele elégedve. Akkor a pépbe nem tettem semmit, csak natúr a hennát. Aztán az egészre úgy készítettem, hogy 20 szem kamillát forráztam kb. fél liter vízhez és úgy kevertem el simára. Gondolom, azért van egy határ, hiába hagytam volna 24 órát, egy zacskó kamillával, akkor sem lettem volna rezesebb, lehet, tényleg elég lett volna a kevesebb is. Ilyen a hajam, legalább egyszer kipróbáltam így. Ennek kell örülni, már belenyugodtam. :))
707. emagdi (válaszként erre: 706. - 004e374f91)
2015. jan. 22. 23:04

9 órát? wow! hős vagy! :)))


egyébként szerintem nyugodtan samponozhatod ha akarod közvetlenül lemosás után is, a henna az nem kopik ki, ha egyszer belement a hajba :)

2015. jan. 22. 22:49

Köszönöm. :)

9 órát hagytam rajta, pár nappal előtte készítettem egy próbatincset is. Nekem inkább spenót illatú a henna. Vízzel öblítettem le, 4 nap múlva mostam meg szilikonmentes samponnal.

705. emagdi (válaszként erre: 704. - 004e374f91)
2015. jan. 22. 21:22

örülök, hogy jól sikerült! :)

mennyi ideig hagytad a hajadon?

704. 004e374f91 (válaszként erre: 703. - Emagdi)
2015. jan. 22. 16:04

Kb. egy hete végre sikerült hennáznom, köszönöm a válaszaidat. Nagyon meg vagyok elégedve, végül a neha hennát választottam. Kb. 150 g hennát használtam el, még maradt is belőle majd tőfestésre. Az ősz szálaknál szép rezes lett, a többi pedig vörös, fényben nagyon szép a színe. Teszek is fel a képek közé egyet, hogy megmutassam.

Én csak biztatni tudok mindenkit, hogy próbálja ki a hennát. Macerásabb, de ha kellően felkészültek vagyunk, reális elvárásaink vannak, akkor nem csalódhatunk.

Én szép rezeset szerettem volna mindenhol, de megértettem, hogy a henna a hajamból ilyet nem tud, világosítani nem tud, így belenyugodtam. Vörös vagyok őszek nélkül, nekem ennyi elég. :))

703. emagdi (válaszként erre: 702. - 004e374f91)
2014. nov. 24. 23:52

hát, az a baj, hogy nagyon hosszú a hajad, az enyém csak vállig érő, szóval sajnos ezt nem tudom neked megtippelni.

de 200g-ot tuti, de lehet, hogy többet. ez is olyan, hogy közben látod, hogy mennyit vesz fel a hajad. mindenesetre jól be kell tapasztani (kb mintha sárral kenegetnéd:)), főleg elsőre, hogy jól megfogja midnenhol. utána már elég lesz csak a tövét festegeteni, ha nem akarod az egészet.


ilyen hosszú haj festős video is van youtube-on (hennázás), emlékszem, hogy annakidején néztem, talán ott mondja, hogy ő hány grammot kevert be.

vagy esetleg más fórumban (esetleg bionom oldalon?) van akinek hasonló hosszú a haja, talán ott érdemes megkérdezni ki mennyit használ

2014. nov. 24. 22:13
emagdi: még az jutott az eszembe, hogy honnan tudom, hogy mennyit keverjek be? 150 g, 200 g?
2014. nov. 24. 21:48
Köszönöm a válaszaidat, mindenképpen készítek próbatincset, aztán vmilyen csak lesz. Fogok feltenni képet, ha már annyit beszéltünk róla, írtál nekem.
700. emagdi (válaszként erre: 699. - 004e374f91)
2014. nov. 24. 12:19

igen, a neha hennára gondoltam, a zöld zacskósra, amit a bionom boltban is lehet kapni (ez van abban az indiai boltban is amit írtam.)

ha nem bp-i vagy, akkor szerintem rendeld meg a netről.

én évekig azt használtam, én mondjuk indigóval keverve, mert én sötétbarnára festettem.

de egyébként szerintem az egy jó fajta henna.


ha csak önmagában használod, akkor valószínűleg nem igazán lehet elrontani. kétféle módszer van: a citromba áztatásos-állnihagyós, vagy a főzéses.

én mindig citromot nyomtam a henna porba, állni hagytam egy éjszakát, és másnap festettem vele. az nagyon szépen aktiválta a hennát.

sokan főzik a port, arról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen.


ha csak hennával fested, akkor amúgy max a keverék állagát tudod elrontani. ezt ki kell tapasztalni, de egy joghurt állagot kell kb elérni. inkább sűrűbbre hagyd, aztán ha kened a hajadra, és úgy találod h még sűrű, akkor sima vízzel tudod higítani kicsit.

tényleg nézegess youtube-ot, az szerintem hasznos. van sok video teljesen részletesen, hogy hogyan érdemes elkészíteni a masszát, és hogyan kell felkenni, mikre kell figyelni.


a khadi csak annyiban különbözik, hogy különféle növényporokat kever össze. szeirntem az azoknak jó, akik nem vöröset szeretnének, hanem inkább barnásat, és nem biztosak hogy milyen arányban keverjék a növényi porokat. egyébként - mivel mindenki haján másképp hatnak a színek, mivel az nagyban függ az eredeti hajszíntől is - ennek nem sok értelme van, simán kikísérletezheti magának otthon bárki. de nem akarom a khadi üzletét rontani :)


szerintem nyugodtan vágj bele, ahogy néztem a mostani hajszíned, szerintem tényleg szép lesz hennázva :)


ja, arra nagyon figyelj, hogy mindig viselj kesztyűt, a lemosásnál is végig, mert nagyon meg tudja fogni a kézbőrt is, aztán onnan nehezen kopik le :))

2014. nov. 24. 08:30

köszönöm a válaszaitokat, a biztatásaitokat.

emagdi: a neha hennaporra gondoltál? Nem vagyok pesti, legfeljebb a neten tudok szétnézni. Gyógynövényboltban a khadiról nem is hallottak, a neha sem volt.

A neharól a krémmánián nem sok jót olvastam, ezért távolodtam el kicsit tőle. Persze, ha nem jól használják, vmit elszámolnak, hatóidő, színt eltévesztik, lehet, azért.

Ha vegyivel festetném, a munkadíjjal akkor is kerülne annyiba, mint a khadi. (még gondolkodom a nehán-khadin)

A youtube-ot köszi, meg is nézem.

Jó lenne már eldönteni, mert a holdnaptár szerint dec. közepe alkalmas a hajfestésre, szeretném elkapni az időpontot.

698. emagdi
2014. nov. 22. 23:16
azt, hogy nem lesz festett hatása, úgy értettem, hogy nem lesz mű hatása, nem fog mesterkéltnek tűnni.
697. emagdi (válaszként erre: 692. - 004e374f91)
2014. nov. 22. 23:14

megnéztem a képet amit feltöltöttél, szerintem nagyon szép lesz a hennázás a hajadon! a henna teljesen befogja az ősz hajszálakat is, ez miatt ne aggódj. szép, természetes szín lesz a vége, nem lesz festett hatása, ráadásul ápolja is a hajat, fényes és selymes lesz a rendszeres használat után.

tényleg, aki vörös, vagy vöröses tónusú hajat szeretne, annak a henna tökéletes.


hátránya: neked kell otthon festeni, neked kell elkészíteni otthon a festéket, bekenni a hajad, várni amíg hat a massza, majd lemosni.


az elején ki kell tapasztalni, hogy milyen állatú legyen a kence, hogy ne legyen sem túl sűrű (mert akkor nem megy le a festék a hajtövekig esetleg), és ne legyen túl híg sem (mert akkor elkezd csorogni lefelé:)). olyan krémjoghurt állag a legjobb, de youtube-on rengeteg video van fent, érdemes megnézni többet.

az első 1-2 alkalommal esetleg kérj meg valakit, aki segít a festék felkenésében, utána már fogod tudni magadnak is festeni.


én a helyedben - főleg ilyen hosszú hajra - nem vennék khadit, mert rettenet drágán jönnél ki, hanem sima henna port. ezt tudsz venni az interneten is, vagy van egy indiai bolt az akácfa-wesselényi sarkán (blahához közel... ha bp-i vagy), ott is mindig van.


tényleg ne félj belevágni, a te hajadon tényleg nagyon szépen fog mutatni, az tuti!

696. emagdi (válaszként erre: 692. - 004e374f91)
2014. nov. 22. 22:55

ha a vöröstől nem riadsz vissza, akkor a henna a te anyagod! :)

nyugodtan próbálkozhatsz, egészen biztos természetes hatású és szép eredménye lesz! a vöröses tónus pedig garantált!

695. Peggy73 (válaszként erre: 692. - 004e374f91)
2014. nov. 22. 20:01

Ne izgulj, gondolkodj rajta nyugodtan! Én is 4-5 hónapig vacilláltam, mielőtt belevágtam!

Addig is volt időm utána nézni mindennek (nőtt le a vegyi festésem is szépen lassan), alaposan kiműveltem magam a témában! ;)

Az antalvali és a bionom oldalakon sok információt találsz a hennázással kapcsolatban. Sőt, kérdéseket is tehetsz fel!

2014. nov. 21. 19:33
Én henna és indigó kutyulékot használok..nekem bevált! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook