Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés hennával fórum

Hajfestés hennával (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
753. xy1233 (válaszként erre: 752. - Klaudia20)
2016. ápr. 4. 16:58
Köszönöm. Milyen gyakran kell újra festeni a hajat hennával? Ha pedig nem titok, még mit használsz a hajnövekedés reményében? Nekem is régi vágyam megnöveszteni hosszúra a hajam.
752. Klaudia20 (válaszként erre: 751. - Xy1233)
2016. ápr. 1. 22:01

Az van ráírva, hogy 1/2-2 óra, de én minimum 2 órát hagyom fent. A víz mennyisége mindig az aktuális Khadi (vagy növényi hajfesték) minőségétől függ, ezért nem írnak mennyiséget. Jól csináltad, ilyen hígabb tejföl állagúra kell kikeverni.

Egyébként ha előtte tiszta hennával bekennéd a hajad, jobban befogná a Khadi, szerintem.


Augusztus óta hennázok, meg Khadizok felváltva. De én a tiszta hennát jobban szeretem sötétítős főzettel kikeverve (fekete tea, kávé, szegfűszeg, zsálya...stb).


Sóska szagú??? Nagyon finoman fogalmaztál :DDD


Az erős hajhullásom szinte azonnal elmúlt. A hajnövesztő hatása is Elvileg jó, de én sokmindent használok ennek reményében, ugyhogy nem tudom elkülöníteni.


Egyébként Antal Vali oldalán rengeteg mindent találsz a hennázásról, én is onnan okosítottam magam.

Megosztó személyiség, de nagyon jó dolgok vannak ott.

751. xy1233 (válaszként erre: 750. - Klaudia20)
2016. ápr. 1. 12:33
Klaudia20, Köszi a választ. Vártam 3 hónapot, már teljesen le volt kopva a vegyi festék. Volt a dobozban egy zuhany sapka , én csak azt tettem rá, akkor ezek szerint az kevés. 1 órát hagytam hagyni így elsőre, de nem fogta be úgy igazán sajnos. Azt is hiányoltam a leírásból, hogy menni vizet tegyek hozzá. Így találomra tettem, hogy olyan kenhető állagú legyen. A pép sötétzöld lett és olyan szaga volt mint a sóska főzeléknek :-) A hajam azóta is olyan szagú sajnos, de holnap már megmoshatom. Viszont szép fényes. Legközelebb sötétbarnát rendelek. Mióta hennázol? Milyen előnyös hatása van a hajadra (pl. kevésbé hullik, gyorsabban nő stb.)
750. Klaudia20 (válaszként erre: 749. - Xy1233)
2016. márc. 31. 21:16

Nagyon jó márkát választottál.

Ismerem és használom. Táplál is nagyon, véd a károsodástól, és szépíti a hajat :)

Full természetes.


Csak arra figyelj, hogy ha előtte festetted bolti festékkel, akkor minimum 3 hónap szünetet kell tartanod.


Felkenés után folpack, és sapi. Melegen kell tartani, plusz nem szabad hagyni kiszáradni (erre kell a folpack).


Ha van még kérdésed szólj nyugodtan :)

749. xy1233
2016. márc. 31. 19:53
Sziasztok. Kezdő vagyok. Vettem egy KHADI nevezetű hennaport, az van ráírva, hogy mogyoróbarna és hogy teljesen természetes. A használati utasításban annyi van, hogy 50 fokos vízzel kell kikeverni és ennyi. Ismeri valaki ezt a márkát? Köszi
748. Klaudia20 (válaszként erre: 747. - Szla)
2016. jan. 31. 10:37
Nagyon szívesen :)
747. szla
2016. jan. 30. 16:04
Szia! Már megcsináltam a festést, szerintem egész jól sikerült. Köszi a segítséget!
746. Klaudia20 (válaszként erre: 745. - Szla)
2016. jan. 30. 07:00
Szia! Én olyankor olajos pakolást rakok a hosszára, összetekerem és úgy dunsztolom be. Remélem tudtam segíteni :)
745. szla
2016. jan. 27. 19:47
Sziasztok! Amikor tőfestést csináltok hennával, akkor hogyan tesztek a fejetekre sapkát, hogyan dunsztoljátok, hogy a haj hossza ne legyen festékes?
2015. okt. 19. 15:06
Érdekes, nekem at elsőkét mosás után már nem kopott a szín. Csodálkoztam is rajta.
2015. okt. 18. 20:06
Sziasztok ! A problemam az hogy befestettem a hajam khadi fekete festekkel a hajvegem es a lenovesem is befogta viszont 3 hajmosas utan a lenovesemrol lekopott a fekete festek nagyon csalodott vagyok nem csinaltam ketlepeses festest mivel ugy olvastam ennel nem kell jart mar valaki igy ? ( alap hajszinem kozep barna ) letszi segitsetek mert utalok lenoveses hajjal lenni es felek ujrra befesteni felek h megint kijon a festek a lenovesnel...
2015. szept. 1. 06:00
színes---> színez
2015. szept. 1. 05:59

Jaaaa, és nem mellesleg:


Itt olvastam, hogy az indigót forró vízzel kell kikeverni.... HÁT NEM!!!! Ha így csinálod ne csodálkozz, hogy nem színes, mert így elveszíti minden festőerejét. Kizárólag 50 fokos vízzel lehet csak kikeverni. A forró víz csak a hennára vonatkozik. És az indigót, a hennával ellentétben frissen szabad csak felhasználni, mert ha állni hagyod (míg a hennának ez nem árt) elveszíti festőerejét!

2015. szept. 1. 05:56

Sziasztok!


Akit érdekel a növényi hajfestésről minden infó első, és szakszerű kézből, az mindenképp olvasgassa át az Antal Vali oldalán lévő infókat(valamiért se az oldalt nem engedi belinkelni, se a weboldalt nem engedi beírni).Keresőbe beírod, hogy henna, vagy indigó, és kidobja a cikket, benne mindent (a növényről, felhasználás, alaprecept, alatta pedig hozzászólások kérdések) Nagyon hasznos növényi hajfestéket használoknak.

Én is hetekig ezeket olvasgattam 100x mielőtt először hennáztam! Remélem tudtam segíteni.

739. emagdi (válaszként erre: 737. - Rozsa0406)
2015. aug. 18. 22:00
természetes szőke a hajad v festett szőke? ha festett, akkor rizikós hennával rámenni.
738. emagdi (válaszként erre: 737. - Rozsa0406)
2015. aug. 18. 21:59
henna-akármi keveréktől tuti hogy vörös(es) lesz. csak mondom, hogy számíts rá.
2015. aug. 18. 21:04
Sziasztok ,Világosszőke hajat szeretnék hennával kenni szőkés- barnára .Lennének tapasztalatok hogy álljak neki arányok miatt ?
736. manka99
2015. júl. 24. 15:50

Sziasztok! Én nem hajfestés, hanem testfestés témában szeretnék kérdezni, de biztosan tudtok válaszolni. Eddig csak eredeti 100%os hennaport használtam. A fekete hennáról elég elrettentő dolgokat lehet olvasni, úgyhogy azt kihagyom, de azért jó lenne sötétíteni a színen és arra gondoltam, hogy indigóval keverem. De hogy használjam? Mit keverjek bele az erős, maradandó szín érdekében? Eddig a masszába citromlevet, cukrot, eukaliptusz és levendula olajat kevertem. Milyen arányban érdemes az indigót hennával keverni?

Minden tanácsot szívesen fogadok!

735. zena01
2015. júl. 18. 07:55
Mi a véleményetek a Khadi hennáról?
734. emagdi (válaszként erre: 733. - Mel82)
2015. jún. 28. 22:20

nyugodtan próbáld befesteni a hajad, maximum annyi történhet, hogy nem fogja be ugyanolyan jól, mint mondjuk máskor. de ez esetben 1-2 hét után újra befested, és kész :)

de szerintem nem lesz gond, ha eddig működött a henna a hajadon.


a másik típusú hennához nem tudok hozzászólni, én mindig a zöld zacskóst használtam. de ha már megvetted, akkor próbáld ki, és meglátod milyen. elvileg csak minőségbeli különbségek lehetnek a növények között, attól függően, hogy hol termelték, milyen volt az időjárás stb... de elvileg ugyanúgy működnie kell a hajadon bármelyiknek :)

733. Mel82
2015. jún. 28. 07:24

Sziasztok!

Èn már èvek óta hennázom a hajam ès imádom.

A kèrdèsem az lenne, hogy festhetek- e vele menzesz alatt?

Eddig ezt sikerült elkerülnöm, de most sos kellene festenem.

Másik kèrdès, hogy èn eddig mindig a zöld tasakos hennát használtam, de azt most sajnos nem kaptam, îgy a hennakaresz-tól rendeltem hennát.

Kèrdèsem az lenne, hogy úgyanúgy viselkedik-e a henna?

Köszi a válaszokat!

2015. máj. 25. 20:27
Köszi, ma végül is hennáztam. igen, én is úgy gondolom, hogy hátul megbocsátható, a fejem tetejét nagyjából látom, elől is.
731. emagdi (válaszként erre: 730. - 004e374f91)
2015. máj. 24. 19:37

hát, nincs más technika, mintsem hogy mész szépen végig "sávonként" a fejeden, és bekenegeted festékkel a hajtöveket :)

igen, hátul nehéz, de általában hátul kevesebb az ősz hajszál, illetve a haj töve nem is látszik, nem annyira tragikus ha kicsit egyenetlenebb.

2015. máj. 24. 18:28

Azt szeretném kérdezni, hogy a hajtőfestést otthon hogy végzitek? Nekem 2 hét az, amikor még meg vagyok elégedve a lenövéssel, vagyis ekkor még nem látszik az eredeti. De utána már látszik. Gyorsan nő a hajam, mert kb. 2 évig a holdnaptár szerinti oroszlán napokon vágtam - javaslom azoknak, akik gyorsabb növekedést szeretnének. Most már a szűz napjain vágom, hogy egészségesebb legyen.

Van különösebb technika? Egyedül szeretném, tudom, hogy így macerásabb, de magamban bízok. Hátul elég nehéz, apránként hajtogatom a hajam, elölről viszont látom rendesen. Végül is szerintem jól csinálom.

729. Peggy73 (válaszként erre: 725. - Antalya)
2015. márc. 28. 16:59

A 2 és fél óra dunsztolás és az egyszeri festés az nagyon kevés az ősz hajra! Tapasztalat!


A naplómban láthatod az én próbálkozásaimat a kezdetektől. Mondjuk én alapból egész éjszakára fent hagytam a masszát. Elsőként kevesebb indigóval kezdtem és 1x-i festéssel. Mióta 2x festem és megemeltem az indigó arányát, azóta egységes a hajszínem, nem ütnek el az ősz hajszálaim-hajtincseim. :)


A henna festési hatékonyságát még melegítéssel tudod növelni, illetve a festési időt rövidíteni.

728. emagdi
2015. márc. 19. 09:36

na, hát a hennát vagy forrázod (ezt a módszert nem annyira ismerem, mert sosem használtam), vagy citromlével kevered. ez utóbbi esetben a hennát összekevered egy citrom levével (és kellő mennyiségű vízzel) és szobahőmérsékleten legalább 8 órát állni hagyod.

az indigót forró vízzel kell kikeverni (oké, biztos jó hozzá a forró tea is, de minek azzal vacakolni? :)), és közvetlenül a felhasználás előtt, ennek nem szabad állnia.

a két pépet aztán jól összekeverni, és fel a hajra.


az 50-50%-os arány oké, bár ha barnábbat szeretnél akkor inkább 1/3 henna 2/3 indigó.


igen, lehet, hogy érzékeny vagy pont a hennára, de azért ez elég ritka, szerintem még egy próbát tegyél, de illóolaj nélkül (ha nem kimondottan magas minőségű illóolajat használtál, akkor azért annál nagyobb az esély hogy irritálja a fejbőröd)



ja, szerintem itt amúgy az lehetett a gond, hogy hideg teával keverted ki az indigót, kvázi semmi nem aktiválta azt (nem forráztad), ezért maradt narancssárga az ősz hajad (mert csak a henna fogta be).

727. antalya (válaszként erre: 726. - Emagdi)
2015. márc. 18. 17:54

100gr hennát kevertem 100gr indigoval 6 csepp eukaliptusz olajat tettem bele és visszahűtött lipton fekete teával kevertem ki,igaz hogy nem külön hanem egyben mindent,lehet hogy ez a baj

.Tiszta megmosott szárított hajra kentem. A viszketésnél inkább a hennára gyanakszom.

726. emagdi (válaszként erre: 725. - Antalya)
2015. márc. 18. 16:12

hú, hát lehet, hogy valamit nem jól csináltál a keverék elkészítésekor...

ha narancssárgák lettek az ősz hajszálak akkor az indigóval van a gond, vagy nem volt elég mennyiség, vagy nem jól keverted ki.

viszketés: hát, szerintem a teát és az illóolajat hagyd ki legközelebb, lehet, hogy ezek valamelyikére vagy érzékeny.


1. hány gramm hennát kevertél hány gramm indigóval?

2. hogyan készítetted el a hennaport

3. hogyan készítetted el az indigót

4. mikor keverted a henna és ingigópépet össze

5. az összekeverés után mennyi idővel kented fel a hajadra, mennyire volt zsíros a hajad felkenés előtt


ezeket csak azért kérdezem, mert szerintem valahol ezeknél a lépéseknél lehet a hiba, ami miatt nem fogta meg a hajad az indigó.

725. antalya
2015. márc. 18. 15:08

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, de jó pár oldalt azért visszaolvastam már. Pár napja befestettem a hajam a zöld zacskós hennával, indigóval kevertem fekete teát és pár csepp eukaliptusz olajat raktam bele. Körülbelül két és fél órát volt a hajamon befóliázva. Az eredmény sajnos nem nagyon győzött meg. A hajam erősen őszül és régebben vegyi hajfestékkel sötét barnára volt festve. A lenövéseken az ősz részek narancssárgán virítanak. Szerettem volna sötét barnához hasonló színt elérni. Továbbá még egy kérdésem lenne hozzátok, henna lemosása után borzasztó fejbőr viszketésem lett. Volt valakinek hasonló tapasztalata?


Várom válaszotokat!

Sziasztok!

724. Peggy73 (válaszként erre: 722. - Ice kuszi)
2015. márc. 12. 17:21

Örülök, hogy sikerült! :)

Ha folyósra sikerült, akkor érdemes kicsit sűrűbbre keverni legközelebb. :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook