Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem alszik a baba... fórum

Ha nem alszik a baba... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
113. BlueJasmine (válaszként erre: 112. - Youlcsi)
2014. jún. 27. 10:30
Elég jól... Jövő héten lesz 5 hónapos, de nagyon forgolódik, néha-néha sikerül felhúznia a térdét,és mászni is kisebbeket... De forgolódás az nagyon megy, alvás közben is.. Azért kiköltöztettük a járókába,mert ott nem szorul be sehova,mert hiába rácsvédő,olyanokat koppant a feje... Megijedtem, hogy szorong.. De miért is szorongana? :(
112. youlcsi (válaszként erre: 111. - BlueJasmine)
2014. jún. 27. 09:54

mozgással hogy áll?

a nagymozgások megjelenésekor is jöhet alvászavar.


(mi továbbra sem alszunk, pedig már 3,5 éves)

2014. jún. 27. 09:53

Már nem annyira aktív ez a fórum, és újra problémák jöttek...

Sok dolog változott pici kora óra, és most megint visszajött ez a nehezen alvás...

Nap közben sem igazán szeret aludni, többnyire 20-30 perceket, 3-4X. De éjszaka valamiért 3kor kezdődik a nyöszörgés (ekkor még nincs ébren), ha valamelyikőnk visszateszi a szájába a cumit,megsimogatja minden ok, majd 10-20 percenként ezt játsszuk olyan reggel 6-ig. :( Ismerősöm rávágta hogy szorong... Ahogy olvastam az fél évesen,inkább 8 hónaposan kezdődik. A kislányom most lesz 5 hónapos,tehát nem gondolom,hogy ez lenne, és a legkisebb mértékben sincs hanyagolva... Nap közben ha nem is a kezemben van, de mindig lát, ott van velem mindenhol, nagyon jókedvű, boldog baba, de az éjszakák elég nyűglődősek. Szoktam kenni az ínyét dentinox-al, de nem gondolom, hogy a foga miatt lenne,mert semmi sem segít,és már elég régóta áll fenn a dolog. Valakinél volt hasonló? A mi ágyunkba nem szeretném tenni, mert féltem, és én nem tudnék nyugodtan aludni így.

110. BlueJasmine (válaszként erre: 109. - Monlevi)
2014. máj. 4. 10:24

Szia!

Üdv itt "nálunk"! :)

Szerintem ne magadat okold, persze nem jó a babának,ha érzi hogy feszültség van,és veszekednek előtte, de lehet a gyermek temperamentuma enélkül is ilyen kis "hiperaktív" lenne... Unokatesómék a baba 1 éves korában mentek szét, és lehet hogy ezért,vagy pont véletlen, de Ő is pont ugyan ilyen... Állandóan megy,csinál mindent,meg sem áll egy percig sem. Engem sem pátyolgattak naphosszakat,mégsem vagyok sem depressziós,nem utálom Anyukámat, stb... Szerintem mindenből van egy arany középút,ami még egészséges! :) Nálunk mindenki megjegyzi, hogy milyen jókedvű,kiegyensúlyozott baba,és hogy elvan a járókában egyedül,és folyamatosan mosolyog,gügyög,tesz-vesz :) És Ő is bepróbálkozott,hogy mit lehet,meg mit nem. De hamar rászoktattuk,hogy mit mivel érhet el,és ez nem a hiszti... Pl ha állok előtte,akkor rám mosolyog,mert tudja,hogy akkor felveszem,és megszeretgetem. Nagyon is okosak a babák... NÉhány felnőttnél is okosabbak! Ők ne tudnák,hogy mi "kell" nekik?! :)

109. monlevi
2014. máj. 3. 21:21

Helo Csajok!

Nem olvastam az elejéről a dolgokat...én is olvastam a suttogó c. könyvet sok dologgal egyet is értek benne sőt megpróbáltam tenni is,volt ami bevált. de alapjában én nem szerető légkörben nevelkedtem,ami jelenti azt,h bizony valószínű már csecse korban is teher voltam) nos azt adjuk tovább amit kaptunk, nehéz ebből kiszakadni de persze elhatározással lehet, sokszor sírtam utólag mikor bántott kiabáltam vele, mert míg a bébi 3 órát aludt addig én 1 et tudtam csak annyira kimerültem 1-2-3 hónap alatt, férjem nem segített) mostmár 21 hónapos,de tudom mit rontottam el amit félek helyrehozni már nem lehet..mégpedig azt hogy amikor csecsemőkor tehát 1 évesig amikor sírt ki tudja milyen okból Nem vettem mindig fel,mert hulla voltam) meg Féltem attól,h elkényeztetem a babát barátnőm próbált meggyőzni De nem ment, nem hittem el neki,h azzal nem kényeztetem el.Elég öreg korban is lettem váratlanul terhes már nem is akartam. De későn olvastam 1 amerikai pszich nő könyvét amit ha előbb olvasok talán van amit másképp csinálok. de úgy gondolom akivel a legtöbbet van a bébi annak a temperamentuma vagy viselkedési normája épül be a baba személyiségébe. hát nálam sajnos ez meglátszik. csecse korban aludt szépen néha felsikoltott nappali ingerültség vagy veszekedés miatt,mára olyan baba hogy szerintem tele van negatív gondolatokkal és nehezen alszik el illetve pörög mozog nem bír megnyugodva feküdni az ágyban. próbáltam mesét , énekelni de amikor én a szobájába bent vagyok ő nem alszik el!!! tehát én vagyok a negatív kiváltó ok,sajnos! ezt tudom biztosan! van h bekapcsolok neki zenét, volt amikor bejött,de nem mindig. amúgy ma már nappal igyekszem kimutatni felé a szeretetemet pótólom ami elmaradt,de az alvással baj van. Persze ha elalszik általában jól alszik, kivéve fog vagy front vagy más...tanultam is pszich. de úgy gondolom az első év ebből a szempontból is fontos. sokszor féltem ettől-attól féltettem aztán kapkodtam vele és hát látom ennek rossz eredményét.általában még hancúr van este de az se szerintem ,de viszont ha ő hozzászokott és igényli volt hogy elmaradt azt meg hogyan élte meg hát Isten tudja....

108. erolin88 (válaszként erre: 103. - BlueJasmine)
2014. ápr. 27. 12:07
Hát újabb őszinteség: az se az én érdemem, hogy most már elkezdhettem lerakni. Ő "kérte": addig feszengett, amíg le nem raktam, majd megnyugodott, persze játszani kellett vele, de jó volt az ágyon is. Okos gyerek ő tudja mi kell neki, csak én vagyok rohadt bizonytalan, de hát anyának szerintem nem születik senki, ezt is tanulni kell.
107. erolin88 (válaszként erre: 101. - Spinneli)
2014. ápr. 27. 11:58
Hát akkor még van egy pár hónapom, hogy szuttyongassam :D 3 évesen már tuti nem fogok minden nyígjára ugrani. Főleg, hogy akkor már ott lesz a következő is (remélem) :) Mondjuk remélem megtartja a jó szokását (a hasfájás utánit) és annyit fog nagyként is nyűglődni,mint most.
106. BlueJasmine (válaszként erre: 105. - Spinneli)
2014. ápr. 27. 11:53

Igen :)


Szóval ez most amit írtam a suttogó? Mert arra nem is emlékszem, csak rátaláltam, kipróbáltam, és működik :)


És annyira örültünk, az elején meg minden nap rettegtünk hogy jaj ez biztos csak véletlen volt,majd mindjárt jön a sírás,stb.. De nem :) Másfél hónapja este 10től reggel8-ig, utána meg még 10-ig :) És imádom amikor felébred kipihenten és vigyorog :))) Igaz nem tudom anyatejes babánál mennyire működik ez, nyilván a tápszer is jobban jóllakatja, és azért sem ébred éjszaka...

105. spinneli (válaszként erre: 104. - BlueJasmine)
2014. ápr. 27. 11:50

Tegnap voltam osztálytalálkozón, nagyon sok osztálytársamnak van pici babája, és sokat szenvednek az altatással, ébredéssel.

Bár, szerintem kicsiként normális a 2-3 felébredés, én nem is "várom", hogy átaludja a gyerekem az éjszakát.

Az utóbbi hónap 1-2 felkelése teljesne oké, a korábbi 8-10 felkelés nem.


Én anno. minden létező szakirodalmat elolvastam erről, mert a Ferber módszertől kezdve a Suttogón át mindent, szerintem akinek ez tényleg gond, és jót akar a gyerekének, és magának is az utánanéz-és ide fog találni.

104. BlueJasmine (válaszként erre: 102. - Spinneli)
2014. ápr. 27. 11:46
Én hagyom :) De azért sajnálom, hogy többen nem jöttek még a fórumra, hogy ha volt jó tapasztalatuk megosszák... Habár vagy csak nem mer már hozzászólni senki ezek után :D Vagy nem is sok embernek van ezzel problémája... Ja,vagy nem fórumozik :D
103. BlueJasmine (válaszként erre: 98. - Erolin88)
2014. ápr. 27. 11:44

Nálunk is így volt... Másfél hónapig le sem tettük... De aztán rájöttünk,hogy ez nem megoldás.


És szerencsére sikerült rászoktatni arra,hogy ne kelljen állandóan hurcolászni, hogy el tudjon aludni a simogatástól is, és hogy jól elvan a neki kialakított helyeken, ahol sok a játék, és az érdekes dolog számára. És örülök, hogy ilyen érdeklődő baba. :) Én nagyon meglepődtem,mert eddig még nem volt neki járókája, és a kanapén már kezdtem félteni (hiába nem kicsi), de ott viszonylag hamar megunta a "semmittevést"... Viszont vettünk egyet, tele van játékokkal,és annyira jól elvan benne... És megerősítésként (hogy nagyon jó baba) ki szoktam venni,megszeretgetem, beszélgetek vele, de vissza is teszem utána,nem pedig viszem magammal a lakás minden pontjára...

102. spinneli (válaszként erre: 100. - BlueJasmine)
2014. ápr. 27. 11:43
Szerintem hagyjuk a bezzeganyákat, van nekik elég bajuk így is.
101. spinneli (válaszként erre: 98. - Erolin88)
2014. ápr. 27. 11:42

Az önállóságra nevelést nem is az első időkben kell elkezdeni, ilyen picinek főleg az első 6 hétben a babának csak az anyukájára van szüksége.

Kb. 8-9 hónapos korukig a babák nem tudnak manipulálni, nem lehet őket "elrontani".

:)

100. BlueJasmine (válaszként erre: 92. - Pocak25)
2014. ápr. 27. 11:41

Nem is szeretnék mindenkinek megfelelni! ;) Nincs bennem ilyen vágy :) Elég,ha a családom szeret,és akiket én szeretek! :) Nem leszek lelki sérült,mert nem vagyok szimpi neked,azért látom neked is akad,aki nem annyira "csipáz".


És nem én kezdtem a magas C-n a dolgokat. Na mindegy. Még mindig nem mondtál okosat (amiért indult a fórum),csak sztároltad magad! :)

99. spinneli (válaszként erre: 97. - Pocak25)
2014. ápr. 27. 11:39
:DDD
2014. ápr. 27. 11:18

Az egyszer tuti, hogy az éjszakáink viszonylagos nyugodtsága nem az én érdemem, ezt el kell ismernem. Kende már a pocakomban is olyan volt, hogy nappal volt aktív és éjszaka nyugodt. Mások panaszkodtak, hogy éjszaka úgy rugdos a baba, hogy nem tudnak aludni, nekem ilyen soha nem volt. Persze császár után felborult a rend, nappal üvöltött a hasfájás miatt, éjszaka nyűgösebb volt velünk aludt. 3 hétbe telt az ágyába szoktatni. De éjszaka ott alszik és visszatért a "régi szokásához" és este nyugis.

Szerencsére a hasfájása kezd megoldódni, így a nappali üvöltések is elmaradtak. Amíg hasfájós volt nekem marhára nem volt arra erőm, hogy arra szoktassam, hogy legyen el egymaga... Kb. 1 hónapja lett jobb, jöhetett a játszószőnyeg... De kellett neki az a 2 hónap, amit a kezemben üvöltve vagy rajtam aludva töltött és ezért nem fogom magam szarul érezni, ettől nem marad el a fejlődésben és nem lesz anyámasszonykatonája. Kellett mindkettőnknek ez az idő amíg megszoktuk az újat.

És senkit nem ítélek el, aki törekszik arra, hogy le tudja tenni a babáját és végezni a dolgát, hogy már neveli az önállóságra.

Ez olyan, mint a hordozás: van aki imádja és úgy érzi ez a világ legjobb dolga; mások szerint az maga a sátán. És akik hordoznak se egyeznek meg abban mi a megfelelő hordozóeszköz.

2014. ápr. 27. 10:55
Oke szia :))
96. spinneli (válaszként erre: 93. - Pocak25)
2014. ápr. 27. 10:36

Még annyi, hogy látom étvágytalan a gyereked, az enyém meg jó evő-kb. akkora blődség azt állítanod, hogy a tied miattad alszik jól, mint az, hogy az enyém miattam eszik jól.


Remélem szintre hoztam a gondolatsort, és érthető lesz így, de nem reménykedem.

:)

95. spinneli (válaszként erre: 91. - Pocak25)
2014. ápr. 27. 10:33

Szerintem is.

:)

94. spinneli (válaszként erre: 85. - Pocak25)
2014. ápr. 27. 10:31

Hát persze, hogy a te érdemed, kívánom, hogy a rózsaszín felhő tovább röpítsen titeket Óz birodalmába, ahol minden kisgyermek szívárványszínűt kakil az érdemesült szülőknek.

:)


Én egyébként nem irigykedem, különösen a hozzád hasonlókra nem, szeretem a fiamat amiért ilyen aktív, és nem egy "leteszem a sarokba gyerek" valószínűleg jobban fog boldogulni az életben, mint azok a gyerekek akiket anyuka a szoknyakorcában tárolt, jobbhíján a nagy szeretet nevében.


További jó csillámpónizást.

:)

2014. ápr. 27. 08:12
Sziasztok szep napot :))
92. pocak25 (válaszként erre: 88. - BlueJasmine)
2014. ápr. 27. 08:12
Most jöttél,de ilyen hozzáállással sokaig nem fognak itt kedvelni :)))
2014. ápr. 27. 08:07
:))))))) vicces fórum
90. pocak25 (válaszként erre: 86. - BlueJasmine)
2014. ápr. 27. 08:06
17 eves a fiam ,dolgozik,tanul,önálló ember.
89. f6390e6b9b (válaszként erre: 84. - Pocak25)
2014. ápr. 27. 06:56
Húú,de nagy arca van itt valakinek!!Irigykedjen rád a vacogós nyúl!Nekünk gyerekünk van,aki egészségesen működik.Kell a sírás is,hogy ki tudja fejezni magát,ahány fajta sírás annyi fajta megfejtés!Élj csak tovább álomvilágban,de egyet ne felejts:magas lóról iszonyat nagyot lehet esni!!!Nem most,de lesz kamasz.....
2014. ápr. 27. 00:33

[link]


[link]


[link]


Mellesleg te is fel voltál háborodva,ha valaki olyat írt a fórumodra,ami nem tetszett ;) De ezek után nem fogok vitatkozni, értem miért vagy olyan,amilyen... Csak nem tudom mi alapon osztasz észt,mikor fórumokon élsz,gondolom mennyi életed van ;) De ez távol áll tőlem,csak kíváncsivá tett hogy mire fel vagy ilyen büszke :)

2014. ápr. 27. 00:21
Ja és még egy gondolat: az én érdemem, hogy a baba 3 hónapos korában képes egyedül is ellenni, már néha én veszem ki a járókából, mert lelkiismeret furdalásom van, hogy jó rég óta elvan egyedül is, megpuszilgatom, szeretgetem, visszateszem, végzem tovább a dolgom... És szerencsére én arra tanítottam, hogy azzal ér el valamit, ha mosolyog. :)Ezért nekem is egy kiegyensúlyozott boldog babám van, aki nagyon sok szeretet kap, és nem hisztivel kell kizsarolnia. Nem is szokott sírni, csak ha bekakált, vagy ha nagyon fáradt,és nem tud elaludni... És hozzáteszem az elején nem ilyen volt. Persze néha előfordul,hogy megun valamit, akkor icipici nyöszörgés, találunk más érdekes dolgot,és minden megy tovább... Nem csak akkor tudja jól érezni magát, ha a kezemben van. És nem úgy beszélek,játszok vele,hogy közben a kezemben van... És köszi nagyon jókat alszom éjszakánként :) Ami szintén az én érdemem ha visszaolvasol...
86. BlueJasmine (válaszként erre: 84. - Pocak25)
2014. ápr. 26. 23:35
Nem vívok szellemi harcot fegyvertelen emberrel... Majd ha 15 évesen egy vajas kenyeret nem tud megkenni remélem megcsinálod,és meg is rágod helyette... És nem vagyok irigy beteges emberekre, akiknek nincs saját anyai ösztöne, és nem tudja megkülönböztetni a gyermeke hisztijét attól,ha van valami baja tényleg (ezért mindenre ugrik azonnal)... Én meg tudom, és vannak határok (ismerem minden mozzanatát, és persze hogy bepróbálkozik ha van lehetősége). Nyilván téged is hasonlóan neveltek,ezért bizonygatod mennyire jó Anya vagy ;) Jaaa és még egy dolog... Régen miért nem volt kötődő nevelés meg stb nagyon modern nevelés "minta"?! És miért nem volt szükség pszichológusokra? Miért nem voltak szorongó gyermekek? És most mi is van? Az új felfogások okozta NÉPBETEGSÉGEK! :) Örülök, hogy én nem lettem elkényeztetve,meg tudom becsülni a dolgokat, és amit elértem azt saját magamtól, 18 éves korom óta én tartottam el magam, és sosem függtem mástól. Szóval én köszönöm Anyukámnak, hogy nem kényeztetett el :)
2014. ápr. 26. 23:06
Ja es megegy gondolat: az en érdemem ,hogy nem egy sírós baba ha tetszik neketek ha nem. Nekem is sirdogalt újszülöttnek,de en ezt nem ugy oldottam meg hogy letettem,es hagytam hogy megtanuljon magátol megnyugodni,hanem felvettem szeretgetem . Es megtanult szeretetben elaludni .
2014. ápr. 26. 23:01

Örülök,hogy ilyen szerencsés vagyok,es kiegyensúlyozott ,boldog baba anyukája lehetek.

Nektek tovabbi jo irigykedest,es kellemes ébredést éjszakánként ! Osszátok egymásnak a jobbnál jobb dolgokat :)))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook