Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik a babám. fórum

Nem alszik a babám. (beszélgetős fórum)


1 2
52. 17dfdcec7d (válaszként erre: 50. - Csibefalat2008)
2011. máj. 23. 16:52
ora jarassal megegyezoen,korkorosen maszirozni ,labakat tornasztatni,jo sokat!!!volt,h 2, napig nem szekletelt a kisfiam,3 nap reggel sem,szoltam a doki,vedono,mindenkit oda csoditettem,es azt mondtak,h van ilyen,h par napot nem szekletelnek ,es az nem is baj.ha hascsikaras,pocak fajas van,vagy nyugosseg,adj neki Grape vatert,az a legjobb pocak problemakra.talan 3 hos kortol adhato v 1 hos ,nem tudom pontosan.mi azt hasznaltuk,es hozza teszem nagyon hasfajos ak voltunk,vunk mai napig.2 eves 5 honapos kisfiu Anyukaja
51. pussycatgirl (válaszként erre: 50. - Csibefalat2008)
2009. aug. 23. 09:24
Szorulásra van glicerines kúp ha jól tudom, nekünk szerencsére eddig még nem szorult be pedig most kap vasat ami állítólag csinálhatna
2009. aug. 21. 11:00
Szorulásra mit ajánlatok? Eleinte jó volt a kamilla tea hidegen éhgyomorra de most ez se használ. Most bevetettem a rostos őszilevet -állitólag ettől is nyakig lesz a pelus de eddig még semmi pedig tegnap óta szenvedünk...Köszike
49. csibefalat2008 (válaszként erre: 48. - Pussycatgirl)
2009. aug. 21. 10:56

Megeszi a brackosat is, meg vettem vaniliás tejpépet, de ezt majd csak 4 hósan adom. Tettem el gyümit, de én a fagyasztóba. Majd ha akkora lesz, főzök neki gyümi levest leturmixolom és kap mellé belereszelve babapiskótát. De ezt majd 6-7 hónaposan.

Tegnap meglepett( lehet hogy tudta hogy ünnep van:) ) Elaludt cumival a szájában sirás nélkül. Egyszer-kétszer sütőtök pürébe mártottuk a cumit, aztán már elfogadta anélkül is-de csak alváshoz. Ez is csodaszámba megy mert eddig üvöltött ha cumi került a szájába, tehettünk rá akármit...

48. pussycatgirl (válaszként erre: 47. - Csibefalat2008)
2009. aug. 20. 15:39

És mindent kap vagy csak sütőtököt?

Még 2 hét és mi is 3 hósak leszünk

Most gondolkod hogy rakok el gyümit üvegbe, van aki rakott el a babójának?

47. csibefalat2008 (válaszként erre: 46. - Pussycatgirl)
2009. aug. 19. 12:08
A régi öregek azt mondják ha hagyom sirni köldöksérve lesz. Vajon igaz? 3 hónaposan szopi után 2-3 kiskanál sütötököt megeszik, enne többet is de kóstolonak egyenlőre ennyit merek adni. 3 hóanpos kora körül szerintem megpróbálhatod, legfeljebb nem izlik neki. 4 hónapostól ő is gyakran kap majd, addig meg heti 2 nap egy picit.
46. pussycatgirl (válaszként erre: 45. - Pussycatgirl)
2009. aug. 19. 08:40
Ja és bébi étel, én már nagyon várom hogy adhassak neki más kaját is úgyhogy én 4 hóstol akarok, akkor már van többféle kajcsi, hagy szokja az ízeket:)
45. pussycatgirl (válaszként erre: 44. - Csibefalat2008)
2009. aug. 19. 08:37
Igen ez nekem is nagy dilemma de tudod ahogy már más írta ők ilyen nemalvós babucik, úgy hogy én nagy reményt nemfűzök hozzá hogy megszeret majd jobban aludni:(
2009. aug. 19. 08:21
Megint az altatásról: hason 6 perc sirás után alszik, háton még 20 perc után se mert mindig talál vmi nézelődni valót sajnos. Pedig hanyatt jobban szeret aludni-ha nagy ritkán szopi után bealszik...De vajon mindig sirva fog elaludni vagy egy idő után rájön hogy jó dolog az alávás?
2009. aug. 18. 15:00

Hát, kinek mi válik be...

Én mindig kivettem, mikor éjjel nyöszörgött. Megszoptattam, de úgy, hogy fel se ébredt rendesen... 10-20 perc szopi után cicin elaludt, cici ki, cumi be, visszatettem az ágyba. Eleinte még próbáltam büfiztetni, de az volt a vége, hogy ő aludt, én meg sétáltam vele, büfi persze nem jött...

És mindezekkel együtt is 2,5 hósan már végig aludt este 9től reggel 7ig... Akkor kelt, evett, kicsit ébren volt, majd 8-1/2 9-től aludt még 1-1,5 órát...

42. pussycatgirl (válaszként erre: 40. - Csibefalat2008)
2009. aug. 18. 14:40

2 hónapos mult 7.-én

Hát semmi extrát, a nemalvás napközben gondolom nektek is megvan így estére 8 körül már reklamál hogy jólenne ha elkezdenénk pancsizni, így az utolsó kaja általában kevesebb mint 3 óra az előzőhöz képest, gyors pancsi 8.30-9 körül kajcsi és van hogy az üvegen elájul de van hogy kicsit simizni kell.

Ha éjszaka felkel van hogy nyöszörög de addig nemveszem ki míg nem sír mert van hogy visszalszik, mert már korábban is volt hogy szerintem még aludt volna de kivettem megetni és így szép lassan rászokott a nemkelek éjszakára:)

41. d550c57e19 (válaszként erre: 40. - Csibefalat2008)
2009. aug. 18. 14:08
azt mondják nem a kaján, súlyon, stb múlik, hanem rajta.debreceni barátnőmék az Aludj jól, gyermekem c könyvben leírt módszert alkalmazta és vált be. Eszerint hagyjuk sírni a gyereket x percig, aztán bemenni,megnyugtatni, kimenni, mindíg 1 perccel tovább hagyni.De én ebben nem hiszek, Attila behergeli magát, nem lehet lenyugtatni könyen.Aztán ha bepörög csak hamarabb ébred.
40. csibefalat2008 (válaszként erre: 39. - Pussycatgirl)
2009. aug. 18. 11:22
Mennyi idős a babád és hogy csináltad hogy átalussza? Enyém még mindig 2 óránként kel éjszaka(3 hónapos szopizós hatalmas étvággyal- a születéskori súlyát 3 hónap alatt megduplázta most 6 kg) Nem tudom hogy tolhatnám ki az etetéseket.Nappal ha sikerül elaltalni talán kihúzza a 2 és fél, 3 órát. Négy hónapos kortól vannak bébiételek- van aki már ennyi idős babának ad is belőle?
2009. aug. 17. 11:27

Na csajok 4. napja átaludta az éjszakár 9.30-5.45-ig, ja és én is még fejni sem ébredtem fel reggelre majd szétdurrant a cicim

Most elaltattam Medoxot kb 15 percet sírt nem ordított inkább csak reklamált de lehet 10 perc és megint kel

Sőt most reggel is tudtunk lustizni majdnem 9.30-ig de a napközbeni alvás az szinte változatlan illetve ha egyedül vagyok akkor talán kicsit többet szokott mert a férjem mindíg 2 perc után megunyja hogy sír és így inkább ringatja a lábán és úgy alszik csak akkor nemlehet lerakni, erre mondom mindíg magamban hogy jó hogy nem ő neveli és nekem meg egyszercsak átpasszolja mert lenne gondom bőven, én is imádom kényeztetni csak hát sajna megkell valahol húzni a határt hogy legyen csunyán mondva egy kis szigor nem?

38. d550c57e19 (válaszként erre: 37. - Csibefalat2008)
2009. aug. 17. 08:05
Az enyém háton felébreszti magát a kalimpálással.Én sem hittem hogy sikerül elérni ezt főleg az én kisfiam elég akaratos és el is kapattam, ha lehet ilyet,de mégis alszik.Ja a cumira fintorog de egyszer csak elfogadja a nygy hiszti közben.Más esetben sosem.
37. csibefalat2008 (válaszként erre: 33. - D550c57e19)
2009. aug. 17. 07:50
Szia! Jó neked hogy le tudod tenni hasra, enyém gyülöli, úgy üvölt mint akit nyúznak!A cumit se szereti, de gyanitom hogy a Te babócád se rajongott érte. megpróbálok erőt meriteni a sikeredből hátha bejön.
36. d550c57e19 (válaszként erre: 22. - A7f41877f6)
2009. aug. 16. 16:13
És ha otthagyod egyedül napközben amíg főzöl akkor nyafogás van?
35. d550c57e19 (válaszként erre: 23. - Pussycatgirl)
2009. aug. 16. 16:11
Nálunk is feszkó van kajánál, nekem kell pótlást adnomde most pl nem kell neki,de 2 óránként cicizik.Pótlással már kibír 4 órát simán.
34. d550c57e19 (válaszként erre: 13. - Pussycatgirl)
2009. aug. 16. 16:10
Szerintem tényleg van nemalvós, felnőttben is mások az igények... csak erre vmi értelmes tanácsot kéne adni hogy hogy altasd.
2009. aug. 16. 16:08

Sziasztok "Sorstársak"!:)

Mi holnap leszünk 3 hónaposak.Alvás este 9-reggel fél6-ig ,1,2 vagy 3 keléssel , amikor csak szopira alszik vissza.Azt hogy éjszaka rögtön vissza tudom tenni kb 3. hét végére állt be.Addig ő sem aludt, csak cicin, ha levettem ébredt.De ő nincs el egyedül sajna 1 percet sem szinte.Kiságyt utálja.4 hete következetes vagyok:nap közben 3-4 alkalommal amikor látom hogy álmos berakom ágybahasra, nyomom a cumit a szájába.Első 2 hétben mi9ndíg üvöltött alig bírtam, forgolódott, felemelte magát,kiköpte a cumit.Szigorúan nem vettem ki de simiztem, beszéltem hozzá.Most eljutottunk oda hogy kb 2 naponta 1x ordít,legtöbb esetben "soron kívüli"(nem kaja,csak nyugi-cicizés) szopival elalszik, berakom az ágyba cumival és 30-60percet alszik.DE 4x.1 hónapja el sem hittem volna!!! Előtte nekünk jó volt a Mei Tai hordozó, abban sokat aludt csak sok mindent nem tudtam megcsinálni.És azóta éjszaka is kevesebbet kel.Nekünk suttogó nem vált be.

32. Ágota 77 (válaszként erre: 31. - Csibefalat2008)
2009. aug. 16. 13:51

Szia

Erről a módszerről én is hallottam, többektől is hogy be is vált. (Az én esetemben sajna már későn)

De ők nem 20 percről indultak. Hiszen addig kiordítja a lelkét a baba. Szerintem pár perc az amit hagyni kell és azt is csak fokozatosan lehet emelni percekkel. Következetesnek és kitartónak kell lenni, de a babát meg kell nyugtatni mielőtt újra ott hagynánk a kiságyban.

Tényleg sajnálom, hogy ezt túl későn hallottam, mi már túl vagyunk ezen a "szép és rettenetes" korszakunkon. KITARTÁS LÁNYOK!!!

Akiknél ez a módszer bevált is eltartott 2-3 napig, de örülnek, hogy kitartottak és nem adták fel.

2009. aug. 16. 13:07
A Suttogó módszer nem jött be(felveszem a sir a kiságyba majd leteszem ha megnyugszik) A védőnő azt mondta mindennap 5 percel tovább hagyjam sirni,induljunk 20 percről és ne vegyem fel, amig le nem jár az idő. Meg lett az eredménye Levi úgy felhergelte magát másfél órát üvöltött 5 perc szünettel, sehogy se lehetett lecsititani, se zenével(nem is hallotta annyira üvöltött) a végül elvittem fürödni attól kicsit megnyugodott, utána tudtam szopiztatni merthogy a nagy sírásban az sem kellett neki.Úgyhogy egyenlőre marad a mózeskosaras ringatás.Bár mégcsak a jövöhéten lesz 11 hetes de ma becuppogot egy kis reszeltalma pürét.Csak az újjamról nyalogatta de elég nagy étvágya van,nem is kellett sokat ringatni utána elég hamar elaludt,fél óra után felébredt,de aránylag hamar vissza lehetett ringatni.
30. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - Pussycatgirl)
2009. aug. 14. 09:12

A miénken se látszott. csak az utolsó 1-2 hétben van megdagadva. Vagy még akkor se... A barátnőm kislányának az elsők úgy jöttek ki, hogy már csak azt vettük észre, hogy kint vannak...

De elvileg, ha nem duzzadt, akkor nem fájhat neki. De tudja kánya...

Kiarámnak volt, hogy úgy nézett ki az ínye, mintha vízhólyag lenne rajta... Ronda is volt, meg nagyon fájt neki. Még az a szerencse, hogy ez csak múló állapot! :S

29. pussycatgirl (válaszként erre: 28. - Sylvia81)
2009. aug. 14. 07:46
Nemtűnik dagadtnak az ínye vagy attól még jöhet a foga csak még mélyen van?
28. Sylvia81 (válaszként erre: 27. - Pussycatgirl)
2009. aug. 13. 22:40

Van egy rossz hírem: nekünk pont ilyenkor kezdődött! Igaz ugyan, hogy akkor még csak nyáladzott, de mindenki azt mondta, hogy "ááá, ez biztos nem az". Aztán 4 hónaposan, 3 nap különbséggel kibújt az alsó kettő... Nna, akkor evett óránként. Meg 2 hónappal később, mikor a felső 3 jött.

Hát, az ellenségemnek se kívánom!

Azt már megfigyeltem a lányomnál, hogy a jobb oldalon mélyebben vannak a fogcsírái, mert amikor az első rágófogai jöttek, a jobb felső dagadt meg először, viszont az bújt ki legutoljára... Meg minden jobb oldalival többet szenved, mint a balosokkal... :(

27. pussycatgirl (válaszként erre: 26. - Sylvia81)
2009. aug. 13. 20:36

Nekem is saját anyatejemet kapja csak néha nemtudom mennyit eszik és ha megyek valahova akkor mindíg üvegből adom hogy ne érjen meglepetés, persze néha azért így is ér:)


Mennyi idősen jött a foga, igaz gondolom minket ez még egy darabig nemfenyeget?

2009. aug. 13. 18:44
Hát, én mindig adtam neki, mikor kért... Mondjuk nekem csak a cict kellett a szájába tenni. Tápszerrel ez nehezebb... Amúgy Kiarám, mikor a foga jött, volt, hogy 45-60 percenként szopizott. :S 2 szopi között aludt 10-15 percet, utána ordított... :(
25. pussycatgirl (válaszként erre: 24. - 7e55627956)
2009. aug. 13. 17:47
Belekukkantottam de tisztának tűnik.
24. 7e55627956 (válaszként erre: 23. - Pussycatgirl)
2009. aug. 13. 16:20
Nem lehet hogy szájpenésze van? Attól is lehet hogy kevesebbet eszik. Nálunk ez volt...
2009. aug. 13. 16:11

Tényleg a ti babáitok enni hogy eszik?

Nálunk mostanában az is kezd gond lenni, ha mondjuk üvegből kapja a tejcsit ami kb 110 ml körül akkor úgy eszi hogy mondjuk úgy 60-70 et megiszik nyugiba és utánna indul a buli, jár keze-lába lökdösi ki a cumit és közben morgolódik, megbüztetem akkor van büfi és folytatnám de ő is az ő műsorát engem tök kiborít hogy evés közben is ilyen kis sajtkukac.

Már megpróbáltam hogy kicsit kitolom a kajcsit nem 3 órát várok hanem 30 percet ráhúzunk játékkal vagy valamivel de így sem evett jobbat.

Nem szeretném ha rászokna hogy ó most 80 van kedvem enni de mondjuk 45 perc vagy 1 óra múlva meg követelje a másik felét:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook