Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hetes babám keveset alszik fórum

6 hetes babám keveset alszik (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. szept. 11. 11:49

Koszonom kérdésed mi is jól vagyunk.

Idovel a fáradtság elmúlik, emléke is alig marad az átalvatlan éjszakáknak .:-) Ez így normális.Mi is megyunk ma sétálni hármasban.Valószínu a parkba is kimegyunk Amar had szaladgáljon.

A regisztrációmnál az unokám néz vissza Rád , ha megnézed. :-)


Kellemes hétvégét Nektek !! :-)

2010. szept. 10. 21:21

köszönöm ma egy kicsit fáradt vagyok. a férjem későn ért haza, agyon aggódtam magam, így akkor nem tudtam aludni. fél6 után meg a fiam gondolta úgy h elég volt az alvásból és azóta fent vagyok. mivel ma szabadnapja volt a férjemnek ilyenkor szeretünk együtt elmenni csavizni, legalább kimozdulunk a városba a prünytivel. elég nyügi Ádi kb 2-3 napja, de lehet h ezt a bolond időt érzi.

és ti hogy vagytok? unokád?

2010. szept. 10. 20:52
Hogy vagytok? Hogyan telnek a napok?
67. Anyapocak (válaszként erre: 66. - Gwendolin)
2010. szept. 9. 19:13

huhh az tök jó, anyukám lángost csinált belőle, amikor itt voltak az apu meg házi pizzát. isteni lett mindkettő és persze nem hasonlítható össze az íze a por éelsztővel sütötthöz.

:-)

2010. szept. 9. 18:42

Köszike !

Lehet,hogy hamarosan fonott kalácsot sütök ?

Minden esetre megpróbálnám. :-)

2010. szept. 9. 17:37
fresh yeast (jíszt), mert ha csak sima yeast-et kérsz akkor odaadják majd a por élesztőt a polcról
64. Gwendolin (válaszként erre: 60. - Anyapocak)
2010. szept. 9. 17:31
Hogy mondják angolul az élesztőt ?
63. Gwendolin (válaszként erre: 60. - Anyapocak)
2010. szept. 8. 16:06
Az élesztő jó dolog,mert a fonott kalácshoz is kellene.:-)
2010. szept. 8. 16:05
írtam a lányoknak h "meghívtalak' a fórumra. várnak Ők is....:-)
61. Gwendolin (válaszként erre: 58. - Anyapocak)
2010. szept. 8. 16:04
A lányomnál csak ez használt.Minden gyerek más.Az unokám sosem cumizott így vele nehezebb volt.Persze ez is elmúlt.A méz egyébként is egészséges dolog.Föleg,hogy a babának hozzá kell szoknia a szilárd ételekhez.Most még rajtad keresztül teszi,de hamarosan kaphat mézzel kevert gyümölcsöket. 3 hónapos kora után
60. Anyapocak (válaszként erre: 59. - Gwendolin)
2010. szept. 8. 15:59
ne viccelj.....anyukám 49!!! örülnék neki nagyon....és nem csak babós témák vannak, hanem itteni (angliai) dolgok, mit hol kell megkérni, stb. én például ezen a fórumon tudtam meg h a tesco-ba a pékségen kapsz friss élesztőt! :-)
59. Gwendolin (válaszként erre: 57. - Anyapocak)
2010. szept. 8. 15:57
Ha nem gondoljátok , hogy túlkoros vagyok az 53 évemmel.
58. Anyapocak (válaszként erre: 54. - Gwendolin)
2010. szept. 8. 15:34

ez a mézes dolog egyébként tök jó ötlet. 2órakor kellett volna neki enni (délbe evett utoljára) egy kicsit nyöszörgött, bemártottam a cumit egy pötty mézbe és most ringatom........ALSZIK!!!

csúcs vagy! :-)))

2010. szept. 8. 15:15

igen, nagyon jó kis csapat jött össze. jó lenne ha lenne kedved csatlakozni hozzánk, biztos a lányok nagy hasznát vennék a tapasztalataidnak, már ha meg nem sértelek. tök jó lenne ha ott (is) lennél....

:-)))

2010. szept. 8. 14:48

Az nagyon jó.Mind a kettőtökre ráfér a pihi.

Olvasom a kismamákat a másik fórumon.Nagyon bátrak és ügyesek a lányok.:-)

Jó , hogy figyelnek egymásra és segítenek ahogy tudnak.

55. Anyapocak (válaszként erre: 54. - Gwendolin)
2010. szept. 8. 14:44
huhh gondolom. 3 hét múlva megyünk haza 2 hétre, akkor majd meg lesz a kis popója dajkálva. a szüleim már nagyon várják....és persze akkor nekem is lesz egy kis pihenés. :-)
54. Gwendolin (válaszként erre: 53. - Anyapocak)
2010. szept. 8. 14:30

Hidd el az idő múlásával egyre jobb és könnyebb lesz vele.Persze jön a pakolós korszak , de arra van időd felkészülni. :-)

Már a rágókát is megveheted lassan a fogzási időszakra.:-)

Bár nekünk a keksz és a piskóta jött be.

A lányomnál a cumiját kellett egy kis mézbe mártani és az segített.

53. Anyapocak (válaszként erre: 51. - Gwendolin)
2010. szept. 8. 14:12
igen azt "sajnos" észrevettem h amikor én eszek tejet, terméket akkor fáj a pici pocakja, de abba hagytam és így az már nincs. hál'istennek szoptatok, azt hiszem szerencsések vagyunk erről a részről. tegnap voltunk mérlegelésen, a drágám 3kg-val született pénteken leszünk 7 hetesek és 4,7 kg-ot nyomott tegnap. szereti a hasát!!!:-) nagyon sokat beszélgetek hozzá, mindig elmagyarázom neki épp mit csinálok, "megkérem" legyen jó fiú ne sírjon egy picit mert anya pakol. :-) vicces egy kicsit, de szerintem kell hozzájuk beszélni....:-)
2010. szept. 8. 13:51
Az ARGOS internetes áruházat nézd meg.Sok dolgot ott vettünk a gyereknek.
51. Gwendolin (válaszként erre: 50. - Anyapocak)
2010. szept. 8. 13:49

Köszönöm a kérdésed jól vagyunk.

Próbáltad a hason fektetést , hogy lásson amikor a szobában vagy.De van olyan ülőke nekik amin játkokat zörgethet csörgethet.Játékokkal kell a figyelmét lekötni , de tudnia kell , hogy a közelben vagy.Ahhoz meg az kell , hogy beszélj hozzá sokat.Lassan a szőnyegre is kiteheted ,had mozogjon kedvére.Sajnos nem emlékszem a nevére ami az unokámnak volt.Majd megkérdezem a lányomat.Ha még szoptatsz az étkezésedre figyelned kell.A puffasztós dolgokat kerülnöd kell.De ezt biztosan mondták mások is.

50. Anyapocak (válaszként erre: 49. - Gwendolin)
2010. szept. 8. 13:13
huhh rendi vagy h írtál. köszönöm h érdeklődsz. nem sokkal előrébb, sajnos. 8-9 órákat alszik a fiam, de egyre többet el van magával, magában, most is nézelődik. :-) nem kell annyit tartogatnom. az egyik nagyon kedves ismerősöm ( a fórumról itt Angliába) küldött nekem kipróbálásra ezt a hordozókendőt és bevált illetve a kispocakot betettem az autósülésbe és ott ringatom azt nagyon bírja és legtöbbször el is alszik. így most bújom az internetet olyan székért ami magától hintáztatja a babát, mert úgy látszik nagyon szeret hintázni, mozogni. a kendőbe is akkorát aludt az első nap 3,5órát!!! úgy hogy közbe bepakoltam a mosógatógépbe, vasaltam, stb. szóval mozgásba kell lenni vele? És ti hogy vagytok???
2010. szept. 8. 09:58

Szia Anyapocak !

Látom túl vagy még egy héten.Milyen volt?Hol tartotok az alvással?

48. Anyapocak (válaszként erre: 47. - Zsuzsika83)
2010. szept. 7. 19:15
köszönöm h írtál :-)
47. zsuzsika83 (válaszként erre: 46. - Anyapocak)
2010. szept. 7. 17:20

Szia!

2,5 hós a kislányom, és ugyanez volt nálunk is. Volt olyan, hogy napokon át nappal aludt összesen kb. 3 órát, meg éjjel is ugyanennyit! Aztán megpróbáltam az esti alvásnál önálló alvásra szoktatni. Vagy bealudt a szopiba, vagy letettem és cumt adtam neki, simogattam, míg el nem aludt. Aztán eljutottunk oda, hogy kb 3 hete, pontban 8-kor sír a fürcsiért, aztán szopi, majd ébren be a kiságyba. Kap cumit és már csukja is be a kis szemét. Van olyan, hogy 5 perc alatt alszik, van olyan, hogy fél óra, és akkor néha vissza kell adni neki a cumit, de nem sír és nem akar kijönni az ágyból. Éjjel még mindig elég gyakran ébred, de aztán szopi és visszaalszik. Nappal még nem alszik az ágyában, csak mellettem, miközben én tévézek vagy babakocsiban, vagy kocsiban. De ha front van, semmit nem alszik napközben. De az első 6 hét után én már ennek is nagyon örülök. Szóval kitartás!

46. Anyapocak (válaszként erre: 45. - Wagensommerm)
2010. szept. 7. 08:53

szia!

köszönöm h írtál. mióta elindítottam a fórumot azóta is nagyon sokat olvasok illetve nekünk itt kint van egy csepp (Colief) ami iszonyatosan bevált illetve azt vettem észre ha tejterméket eszek én az bántja a babám pocakját így hál'istennek nekünk már nincs gond a pocakfájással. csak ez az alvatlansága.....a 6 hetes gyerekem napi 8-9 órát alszik. iszonyat. apukám viccelődött h ideje lesz elkezdenem uána olvasni a hiperaktív gyerekeknek.....mi lesz ha elkezd mászni meg járni. egy ekkora babának 2 etetés között max fél órát kéne fent lennie...na az én Ádámom fordítva működik. 2 etetés között alszik fél órát, ha alszik egyáltalán. általában 7kor van fürdetés és csak éjjel 11 fele alszik csak el. 4-5 órákat fent van egyhuzamba alvás nélkül. egy kedves anyuka küldött nekem egy hordozókendőt kipróbálásra. még csak tegnap kaptam meg, magamra is kötöttem a gyereketés 3,5 órát aludt rajtam szinte rezzenés nélkül. előbb utóbb én is rájövök h "működik" a gyerekem.

kitartás!

2010. szept. 7. 00:51

En is ugyanebben a cipöben járok, mint Te. Ausztriaban total egyedül, illetve 2esben vagyunk hétfötöl péntekig, a párom sajnos csak a hetvegeken van itthon, hetközben külföldön van.

Bar a mi babank mar 5 honapos, de sajnos tovabbra is pocakfajos. :(

Minket sajnos jol átvertek a "3 honaposan elmulik"-mesével :)

Szegénykét az elmult honapokban többet hordoztam a vallamon "logatva" és repülös-pózban(ha joltudom magyarul "puma a fán póz"), mint normal testhelyzetben.... és a pukik miatt aludni sem tudott és visitott,ha csak meghallotta az altatodalunk elsö taktusait. Ha 20 percet aludt mar boldog voltam! Mostanaban mar vannak super napok, amikor vegre 1,5 orat alszik egy huzamban (egyenlöre csak kb. hetente 1x sikerült, de már ez is valami! :O))

Ami nekünk bevalt az SAB cseppek ill. az Antiflat, Mo-n is lehet kapni, csak otthon ugy tudom inkabb az espumisant ajanlgatjak.

Mind2 a belekben levö levegöt bontja fel apro buborekokra és igy sokkal könnyeben tud távozni - vagy büfi vagy puki formaban.... kinek melyik sikerül könnyebben.


Ami nekünk sokat segitett az a CloudB SleepSheep-je (www.cloudb.com), azota mindig az esöt hallgatjuk alvás elött+alatt... igaz, nálam gyorsabban szokott hatni és kb 2 perc alatt bealudnék töle :)

Ha érdekel szivesen irok majd meg rola.

Kitartás! :)

2010. szept. 4. 09:38

ha bárkinek van még valami tippje szívesen várom

:-)

43. Gwendolin (válaszként erre: 42. - Anyapocak)
2010. szept. 2. 19:20
Igen a lányom és az unokám biztos örültek .
2010. szept. 2. 19:17
nekik jó, mármint az unokádnak és a gyerkőcödnek, iszonyat nagy segítség lehetsz. :-)))) és persze neked!! anyukám sírt és persze én is amikor haza mentek, de naponta kb 5x beszélnk skype-on. annyival könnyebb lenne ha a szüleim is itt élnének, de ez meg önzőség.....
2010. szept. 2. 19:10
Miért jó ez Neked kispocak ? :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook