Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött babátok hol alszik/hol fog aludni?Külön szobában vagy a ti hálótokban? fórum

Újszülött babátok hol alszik/hol fog aludni?Külön szobában vagy a ti hálótokban? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 22. 21:01

Sziasztok!

Először is gratula a babához. MI a kislány szobájában kezdtük az "új életet".Ő aludt a kiságyában mi meg a szobájában,franciaágyon.És kereken 6 hós korába kiköltöztünk a mi szobánkba)mellette van) és ő maradt az ágyában...és a mai napig így van...

58. poszata01 (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2010. júl. 13. 12:56

Szia!


Nálunk 2 gyerkőc van. Mindkettőnél úgy kezdtük, h eleinte velünk aludt a hálószobában, DE csak éjszakára. Nem a mi ágyunkban, hanem külön, egy kis bölcsőben az ágyunk mellett. Napközben pedig a saját szobájában, a saját kiságyában tettem le aludni. Az első gyereket 2 hósan, a másodikat 1 hósan költöztettük éjszakára is át a saját kis helyére. Mivel addig már mind a két alvós helyhez szokva volt, nem volt semmi probléma az átszoktatással. (Egyébként szerintem 2-3 hós koráig majdnem mindegy neki hol alszik, szal addig nagyon könnyű bárhova is szoktatni.)

Nekem ez vált be, én nem vagyok híve az együtt alvásnak, szerintem mindenki aludjon a saját helyén. Én nem tudok nyugodtan aludni a gyerek mellett, mert ha fordul egyet az ágyban, én már felébredek rá. De van, aki meg akkor nyugodt, ha ott szuszog mellette a babája, és nem tudna nyugodtan aludni, ha nem így lenne.

Én úgy voltam vele, ha vmi baja van, vagy kellek, úgyis meghallom, de minek ébredjek fel minden mocorgására?

Eleinte viszont, mikor éjszaka is 1-2 óránként kellett hozzá kelni(az első pár napban), jobb volt, h nem kell kirobbanni az ágyból és átvágtatni a kicsi szobájába, csak átnyúltam érte a bölcsőbe.

2010. júl. 13. 10:14

sziasztok!

Nálunk első pillanattól kezdve külön alszik kilányunk :).. ha valami volt, betegség, fogzás inkább én mentem, illetve még az elején volt, ha hajnalba felébredt, de még kómásak voltunk a nappaliba összebújtunk kicsit, és még szunyáltunk egy nagyot együtt...

Nem volt ringatás, kézbe altatás, ment a kiságyba... nem mondom, hogy nem volt egy pár hét küzdelmesebb időszak, de megtanult egyedül aludni.. most másfél éves, jó ideje átalussza az éjszakát, de úgy, hogy egyhuzamba 12 órát.. délutáni alvásra is Ő jelzi, hogy menni akar, és egy-két esetet leszámítva hang nélkül elalszik... én úgy érzem így tudjuk mindannyian jobban kipihenni magunkat... persze ennek a hátulütője, hogy velünk nem bír aludni így nyaraláskor mindig meg kell oldani valahogy a különhelységet :), különben dorbézolás van :)...

Viszont mi vettünk légzésfigyelőt, nekem ez a legnagyobb félelmem, és bizti sokak szerint hülyeség, de a mai napig üzemel.. enni nem kér, és én így vagyok nyugodt.. főleg mióta túlvagyunk egy lázgörcsön, ami légzéskimaradással járt, még inkább parázok...

56. Tücke (válaszként erre: 52. - Bri*)
2010. júl. 12. 15:40
:DDDDDDDD
55. Tücke (válaszként erre: 53. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 12. 15:40
jahhh az úgy más
54. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 52. - Bri*)
2010. júl. 12. 15:18
:DD
53. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 51. - Tücke)
2010. júl. 12. 15:18
eü okok miatt nem meri,sokat elesik,stb félti nehogy elejtse....
52. Bri* (válaszként erre: 50. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 12. 15:05
A férfiaknak nem mindig csak a szexen jár az eszük. Gyakran jut eszükbe a sör is. :)
51. Tücke
2010. júl. 12. 14:34

ez a tévhit már régmegdőlt sztem a hippi kor divatjában:D az elég szomorú ha ovis koráig nem vállalja a nagypapa:) pedig a vén kujonra( bocsi) bizti tapadna lent a játszón a sok öreklány holy milyen tuti nagpapa hogy így unokázik:D



ha csak öcsémből indulok ki aki azért járt 7végén a játszótérre a gyerekemmel hogy csajozzon:D de legalább csinált nekem néhány szabad órát:D

2010. júl. 12. 14:25
de érdekes hogy azt mondjuk mi nők hogy a pasiknak csak a szexen jár a feje erre legtöbb téma elmegy szexirányba:)))pedig szinte nők vagyunk egymás között:D
49. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 47. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:24
mire a fiúk megnőttek csináltunk kistesót szóval újra előttünk pár év:)) nagypapa meg közben velünklakó lett,de a kicsit nem vállalja be ovis koráig:))
48. Tücke (válaszként erre: 42. - Cottilady)
2010. júl. 12. 14:24
kicsit félre értetted nem erről van szó hogy nem a sajaát ágyában éli a nemi életét de a saját lakásában az ember ott sexel ahol csak akar akkor amikor akar ha gyerek van ez változik ilyenkor este meg az alvásidő a legideálisabb vagy ha van egy jófej keresztszüli ill nagyi aki elviszi a gyereket ide oda amoda:D
47. Tücke (válaszként erre: 44. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 12. 14:22
hát az nem jó ha nincs nagyi a közelben:( de az ovi is sokat segít a dolgon:DDDDDDDDDDD
46. Bri*
2010. júl. 12. 14:22
Az ember tud kreatív is lenni, ha muszáj neki!:)
45. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 42. - Cottilady)
2010. júl. 12. 14:21
de normális,a szomszéd ágyában pl soha nem szoktam csak a sajátunkban:))
44. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 38. - Tücke)
2010. júl. 12. 14:19

á,nincsenek itt nagyik apa meg messze dolizik és ritkán van itthon-bár olyankor nappal is:))


én a nagyobbikat először külön mindig visszatettem a helyére,de pár hónap után úgy ki voltam merülve hogy mellettem maradt-ő sírós ideges kisbaba volt,én kicsit depis lettem és így jobb volt mindkettőnknek.a kisebbik fiamat az elejétől kezdve magam mellett hagytam és most a picilánykámat is.

43. Nikyci (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2010. júl. 12. 13:59
Mind a két fiam külön szobába van elsö perctöl.Inkább az ö szobájába tegyél be egy ágyat azon tudod szoptatni is meg inkább te aludj az ö szobájába néha.Én a 3 év alatt csak akkor aludtam ott ha nagyon betegek voltak.Sokkal jobban kitudom piheni magam a sok ébredés közt.
42. Cottilady (válaszként erre: 24. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 12. 13:15
Mert szerintem az a normális, ha mindenki a saját ágyában éli a nemi életét... de ha nálad ez nem normális...
41. Cottilady (válaszként erre: 20. - Berhukri)
2010. júl. 12. 13:13
Páromnak az öccse is most megy 2.-ba és még mindig nem hajlandó mással aludni, csak az anyjával... szal innen a tapasztalat. ha nem az anyjával alszik, akkor egész éjjel sír...
40. Bri*
2010. júl. 12. 13:04

A nagy gyerekem 13 éves, a kicsi 21 hónapos. Születése után mindkét gyerkőc velünk aludt egy szobában. A nagyobbiknak nagyon megviselte a fogzás, sírdogált éjszaka, így odatettem közénk. Ott is aludt vagy 6 éves koráig. Egy idő után már úgy, hogy ott aludt el és átvittük a szobájába, de nehezen ment a külön költözés. Egy ideig visszavándorolt éjszaka. A kicsi is egy szobában alszik velünk, de szigorúan a saját ágyában. Nem követtem el ugyanazt a hibát mégegyszer. Nem lettem volna nyugodt, ha külön szobába rakom. Mindenesetre a szexnek így is úgy is annyi (vagy nagony macerás) :).

Mindenesetre ha úgy döntesz, hogy külön szobába rakod a kicsit, nagyon ajánlom a bébiőrt. Nekünk nagyon bevált. Ő alszik délután, én pedig csinálhatom a dolgomat nyugodtam, mert úgyis meghallom, ha felkel.

Még egy tanács: szokasd úgy, hogy egyedül aludhon el a kiságyában. Ne legyen ringatás, anya mellett fekvés stb, mert később ez neked lesz rossz.

39. jozsi.38 (válaszként erre: 37. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 12. 12:55
mi a kisebbiket ezért hívjuk magunk között fogamzásgátlónak:):):)
38. Tücke (válaszként erre: 37. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 12. 12:51

rá kell szokni a nygikra hogy vigyék őket játszótérre:D nektek meg a nappali szexre:DDDDD nahhh viccet félre téve mégis csak az ágy a legkényelmesebb erre a célra:D


én pl attól rettegtem mindig hogy ha velem alszik ráfekszem... én ezért vagyok ellene nagyon annak hogy szülővel aludjon de ez csak az én rémképem bár sztem vannak vele így egy páran

37. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 34. - Tücke)
2010. júl. 12. 12:46

nekem semmi bajom vele ha valaki külön szobába fekteti a babáját,vagy egy szobában külön ágyikóba,kinek mi válik be,amelyik baba nagyon hamar végigalussza az éjjelt és nem igényli álmában a szülőt,miért ne lehetne külön tenni ha valakinek az jó és a babájának is?


én csak azt nem szeretem hogy mindig van valaki aki jön ezzel a szex dologgal:))


egyébként off,de nagyon régen tettem fel olyan kérdést itt hogy mit csináljak ha szex közben mindig ébred a gyerek:DDDDD komolyan olyan radarja volt hiába külön szobában mélyen aludt ha apával összebujtunk volna ébredt fel mindkettő,tök mindegy hol aludtak ép:)))

36. jozsi.38 (válaszként erre: 30. - Berhukri)
2010. júl. 12. 12:37
a fiam olyan 2,5évesen kezdte azt hogy éjjel körbeforgott az ágyban.holengem rúgott oldalba, hol az apját fejbe, szóval virgonc volt éjszaka.egy idő után megvárta az apja hogy elaludjon mellettünk éjszaka, és átrakta a saját ágyába. ez azóta is remekül működik nálunk vagy még ébren átteszi mostmár,mese+puszi és alszik. csak akkor jön át éjszaka ha rosszat álmodik, de ha inni kér éjjel, adok neki és alszik tovább a saját helyén. nem szabad egy ekkora gyereknek teret engedni mindenben mert az ember fejére nő
35. Tücke (válaszként erre: 31. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 12. 12:27
hát nem tudom velem egy szobában aludt 6hónapos koráig... az átszoktatás elég nehéz volt de tény nekem akkor este 9-hajnal 4-5 ig aludt szóval csak olyan 1-2órát feküdt mellettem.
34. Tücke (válaszként erre: 23. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 12. 12:25
nem is arról beszélek hogyha sír a gyerek te szexelj tovább nyugodtan .... velem nem alszik a lány már 2éves kora óta :) és ő is sokkal kipihentebb azóta mert nem rugdossuk meg lökdössük egymást az ágyban annyit forgolódik amennyit akar:D az az ő birodalma és tisztában van vele
33. berhukri (válaszként erre: 31. - 5befd1ebc8)
2010. júl. 12. 12:09
Nekem se ez az ok, lásd 22.hozzászólás. Csak kivédeni próbáltam valakit, aki felhozta ezt a témát, és mindjárt le lett ostobázva miatta, pedig van ahol ez létezik.
2010. júl. 12. 12:07
Nálunk eleve a saját szobájába került, ami a miénk mellett volt. Az esetek 80 %-ban ott is aludt, kivéve, amikor olyan fáradt voltam, hogy az éjszakai szoptatásnál magam mellé vettem és együtt bealudtunk:) De kb 7-8 hónapos kora óta teljes mértékben külön alszik.
31. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 30. - Berhukri)
2010. júl. 12. 12:05

ha ébred a gyerek tök mindegy hol szexelnek a szülők nem?és érdekes hogy a hol alszik a baba témában általában nem a baba biztonsága a fő dolog ami előkerül hanem pár hozzászólás után azonnal a szülők szexuális életére terelődik a szó....az pedig semmikép sem egyszerű ha gyerekek vannak nagyon sok kreativitásra van szükség:))


én konkrétan nem szex vagy nemszex dolog miatt döntöttem el hogy hol aludjon a baba hanem az élet hozta így és a gyakorlat

30. berhukri (válaszként erre: 29. - Jozsi.38)
2010. júl. 12. 12:00
Nem mondtam, hogy nem sexelnek, hanem hogy kiszorultak ilyen téren a saját hálójukból!!!Nagy különbség.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook