Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy alszik éjjel a babátok? fórum

Hogy alszik éjjel a babátok? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 21. 19:31

Nekem most 18 hónapos :) 14 hónapos korában leszokott a ciciről, rászokott a cumira és azóta 1-2szer ébred meg éjjel, akkor is elég a cuclit visszaadni neki, és durmol is tovább. Bár az első (éjfél körül) megébredéskor már magunkhoz veszem többnyire.

Nekem a fogával inkább nappal szenved. Elmúlt már 1 éves, mikor kijött az első, azóta is csak négy van összvissz. :(

2009. márc. 17. 11:55
Sziasztok!Az enyém8 hónapos,6foga van kint,és 4 jön:)alszik rendesen,este 8-tól,reggel fél 8-ig:)
53. kismacko1016 (válaszként erre: 52. - Gabi0630)
2008. máj. 27. 09:32

szia!hogyhogy semmi még fog terén???de már van foga,nem???(ezt most jól megkérdeztem.. :) )

én most szoktatom vissza a kiságyba,éjjel egész jól ment.

jaj,felkelt Levi,mennem kell!!!

52. gabi0630 (válaszként erre: 51. - Kismacko1016)
2008. máj. 27. 06:44

Gratula!

Nekünk még semmi fog terén. Pedig már nagyon várjuk, főleg hogy 2 napja Nurophennel alszk éjszaka, de így is sokszor sikotva ébred, forog, és fel-fel sír.

remélem Ti szerencsések lesztek éjszaka átalvás ügyben. Mi azért megszenvedtük. 5 hetes koráig aludt, majd jött a műtét, és hónapokon át fent volt minden éjjel.8 hós volt, átaludta az éjszakát, ment is 2 hétig, aztán óraátállítás, és vége is volt. Majd kb 1 hónap kellett hogy visszaálljon. Januártól viszont folyamatosan megint kel néhány órára minden harmadik-negyedik éjjel.

És most kb 3 hete hogy megint alszik..Kop-kop-kop.

Amúgy meg persze hogy jobb anyáékkal aludni mint egyedül! Nálunk is ez ment hónapokig, kedves párom szoktatta rá, én sose tudtam úgy aludni hogy ott volt mellettem.

51. kismacko1016 (válaszként erre: 50. - Gabi0630)
2008. máj. 26. 14:43

Kibújt egy fogunk!!!! :)))

Biztos ezért aludt nyugtalanúl!!

Szerintem csak rájött,hogy jobb velünk aludni,mint egyedül.Persze,próbálom visszatenni,néha bejön,néha nem!

remélem,ha levi annyi idős lesz,mint a te babád,ő is átalussza az éjszakát!Csak a szopiról nem akar leszokni éjjel...

50. gabi0630 (válaszként erre: 48. - Kismacko1016)
2008. máj. 22. 12:37

Szerintem is megérzik. Meg persze kicsi a szoba, és közvetlen az ágya mellett van a mi ágyunk. És hát nyikorog, néha reccsen egyet a rugót. Úgyhogy simán zavarja. Addig nem akartuk külön szobába tenni amíg minden éjjel fent van, és magunk mellé kell venni. DE mióta egyedül elalszik, azóta nem kel fel. (kop-kop-kop) Meg mostmár nem jó neki a két alvás. Volt egy időszak amikor egyet aludt, aztán felborult ez a mód, de most napok óta megint egyet alszik. Így ha jól elfárad estére, jobban is alszik.

Homeopátia? Nem segít már?

És ha bealszik melletted, és visszarakod az ágyába? Vagy felébred rá?

49. d0860dee94 (válaszként erre: 47. - Tóthné ildi)
2008. máj. 22. 10:11
nálunk is pont ez a helyzet... velem alszik a kis Drágám :)
48. kismacko1016 (válaszként erre: 46. - Gabi0630)
2008. máj. 22. 09:49

igen,biztos zavarja őket,ha más is bent van,megérzik sztem!Nekünk egyenlőre nincs választásunk,mert egyszobás a lakásunk.

Jó a módszer,amoit csinálsz!!!én is ezt fogom.úgy hallottam,csak olyan 2 éves kor körűl alakul ki a beleérző képességük.Tehát hiába mondom,h fáj,nem érti.Azt kell mondani,h ne mszabad,és kész!

az utóbbi 3 éjszaka megint nem telt túl jól!!Csa kvelünk volt hajlandó aludni,én nekem meg úgy nem nagyon megy az alvás,szóval olyan vagyok mint a mosott kaki :)))

2008. máj. 16. 07:50
Nekem 1-2-szer ébred fel éjszaka, de nem mindig...,de arra rájöttem,hogy ha velem jobban szeret csicsikázni...
46. gabi0630 (válaszként erre: 45. - Kismacko1016)
2008. máj. 15. 10:08

Igen, egy szobában. DE én azt vettem észre hogy zavarjuk egymást. Mindig akkor kezd el forgolódni, mikor megyek lefeküdni.

Ha minden jól megy nyáro külön szoba lesz. Vagyis ő marad mi megyünk. remélem beválik. Hátha az is segít, nem tudom. Bár mostanában mióta egyedül alszik el jobb, sokkal. Fel-fel sír kb 2-szer, 3 -szor, de cumi és alszik is.

Szerintem ciciről ráérsz akkor leszoktatni ha majd el akarod választani, nem? Lehet kicsi még ahhoz hogy éjszaka megvond tőle. De ez csak az én véleméynem. Amíg nekem szopott, adddig ha nem is cicin, de büfi közben aludt el a vállamon. Még élveztem is.

A harapást ne is mondd. A múltkor jött felém vigyorogva, kitárt karokkal. Felvettem, bújt. Gondoltam jaj de édes hogy szeret, aha, akkorát belém harapott hogy csillagokat láttam. Én ilyenkor fel szoktam szisszeni, hogy fáj, és lerakom. Aztán pesrze jön megint, de mindig mondom neki ha megharapsz leteszlek. persze nem veszi komolyan, harap megint, én le. Talán 2 napja már nem harap engem, használt a módszer. Párom viszont csak rászól, hogy nem szabad, és ugyanúgy birkóznak tovább, őt továbbra is harapja.

Nálunk őj hobbi kint a lépcsőmászás. (3 lépcső után van az ajtónk). Ott is az vált be hogy mondtam neki ha felmászik bemegyünk. 3 után bevittem. Mondtam neki ha nem mászik fel, kimegyünk. Kivittem, mászott megint. Még kétszer kellett behozni, azóta nem mászik lépcsőre. Remélem nem is fog.

45. kismacko1016 (válaszként erre: 43. - Gabi0630)
2008. máj. 15. 07:47

nálunk semmi fog egyenlőre!De legalább nem harap! :)mert mostanában az a mániája,ha felveszem "beleharap" az államba jó erősen.

nem tudom,hogy a hasa volt e vagy a foga,de szerencsére azóta is jól alszik.felkel éjjel 1x-2x,de pár perc és visszaalszik,bár csak cicivel!!erről kéne már csak leszoktatni vhogy...

ti is egy szobában alszotok vele?

44. ALLICS
2008. máj. 11. 18:18
Nekem a kisfiam este általában 8-9 között alszik el és reggel 7-8 között kel.És éjszaka nem kel fel.
43. gabi0630 (válaszként erre: 41. - Kismacko1016)
2008. máj. 11. 18:08

Máűr az elalvás is egyre jobb, alvás közben meg továbbra is forgolódik, engem sokszor nagyon zavar, én nem tudok tőle aludni, de szerencsére mostanában (kop-kop) nem ébred fel rá. DE cak azóta mióta egyedül alszik el és nem ég a sólámpa.

Jó, hogy bevált a joemopátiás szer nálatok! És kiderült hogy mi állt a háttérben, hogy a foga vagy a hasa?

Fogzás.....4 van még mindig, hogy hogyan lesz ebből 2 éves korra 16??? Sehogy. DE most jön neki 1 szerintem. Kicsit fehéár az ínye, de sokszor felír, és olyankor a szájához nyúl, meg szívjaa száját, és ezt csinálta a többi fogánál is.

Nálatok helyzet fog terén?

2008. máj. 11. 16:36
4 hónapos babaám van, este 10-kor eszik utoljára, aztán csak reggel négykor, vagy 6-kor kel fel újra.
41. kismacko1016 (válaszként erre: 38. - Gabi0630)
2008. máj. 11. 16:22

Na,tök jó!!nekem is van sólámpám,de éjjel sose ég! :)))

Reméljük,igy is marad a helyzet....Akkor azért nálatok is alszik,csak nem alszik el könnyen,nem?hogy áll most a fogzás? (nekünk még semmi...) :)

40. kismacko1016 (válaszként erre: 39. - Adfe1d9c94)
2008. máj. 11. 16:20
mennyi idős a fiad?Mázlid van... :)
2008. máj. 11. 11:47
Az én pici fiam egész éjszakát át alussza de van mikor fel kell! eszik és alszik tovább
38. gabi0630 (válaszként erre: 37. - Kismacko1016)
2008. máj. 10. 20:14

Az lehet!

Nálunk is közben változások vannak! Nagyon lekopogom, de 1 hete nem kelt fel éjjel!

Egyrészt véletlen másrészt tudatos elhatározás.

A véletlen az volt, hogy volt a szobánkba egy sólámpa, és kiégett az égője. Mondta férjem hogy másnpa vesz egy éjszakát csak kibírunk nélküle. reggel volt csodálkoizás, hogy jó, forgolódott, de nem kelt fel, nem volt fent órákat! Utólag esett le, hogy éjszaklánként mikor fent volt nagyon nézte a lámpát, mondjuk erős fénye is volt.

A másik: minden altatás nálunk 30-40-60 őerc volt nappal és este! És sehogy nem volt jó!!!! SE mellettem, se kiságyba se kézbe (nem volt könnyű, kb 13 kg), sehogy. 35 perc után meguntam, hónapok óta ment amúgy az, beraktam a kiságyba, ordít ahogy ordít, nekem el kell mennem a wc-re, kibírja! Kiment, mint a sakál, de alig hogy becsuktam magam mögött az ajtót, csönd lett. Benéztem 5 perc után, gondoltam, ül az ágyban és játszik. És nem! Aludt!!!! Akkor gondoltam próbálkozunk ezzel. Kézben pici simi, nappal is altatódal, puszi, be az ágyba. Ha elindulok az ajtó fele sír, de mire becsuknám az ajtót már alszik. Néha előfordul hogy utána még sírdogál, akkor visszamegyek persze. nem tudnám sírni hagyni. Szóval, mióta így alszunk, alszik!

Nappal nem túl jól. Nagyon ritkán 2,5-3 órát, amúgy hiába teszem le 1 alvásra, van amikor csak 1 órát alszik. Utána meg este 6 fele akarna, de akkor nem rakom már le. Este amúgy 8 fele alszik el és reggel óramű pontosággal 1/2 7-kor kel.

37. kismacko1016 (válaszként erre: 36. - Gabi0630)
2008. máj. 10. 19:02

Figyelj,ami nem öl meg,az erősít!!! :)

gondolom,Te is ,mint minden (jó)anya,bármit megtennél a kicsidért,és olyan erő van benned,amiről nem is tudtad,hogy létezik!!

Képzeld,beszélgettem egy védőnővel,és azt mondta tegyem össze a kezem,h Levi ennyit alszik!(este 6-reggel 6ig-megszakításokkal,plusz nappal is kb 2x egy-másfél órát)Amúgy nem panaszkodom,mostanában nem olyan nyugtalan.Talán hatnak a homeopátiás golyók?!!

36. gabi0630 (válaszként erre: 35. - Kismacko1016)
2008. máj. 8. 14:27

Nem könnyű, az biztos. Én is sokszor voltam padló alatt, de nem adhattam fel. Ha én feladom, akkor mi lesz Dominikkal. MIatta muszáj volt. Annyira sajnáltam szegényt, többet szenvedett mint más egész életében.

Hát én is eléggé aggódós vagyok, de szerintem nem csoda. És nagyon sajnálom ha csak egy picit is náthás.

35. kismacko1016 (válaszként erre: 32. - Gabi0630)
2008. máj. 8. 09:28

Igen,próbáltam a Viburcolt,de nekem nem vált be!A barátnőm fiánál viszont igen!Sztem nyugodtan kipróbálhatod!!!!

Te szegény,biztos ne m lehetett könnyű...én biztos bele is halok ,ahogy magamat ismerem.ha egy picit is beteg,már rosszúl vagyok!!

34. kismacko1016 (válaszként erre: 33. - Tóthné ildi)
2008. máj. 8. 09:19
és szoptatod még?én igen,és mostanában csak cicizéssel tud visszaaludni,ha felkelt!
2008. máj. 4. 13:36

Hát nálunk ez nagyon változó, mert amúgy is elég nyűgősen alszik el, vannak olyan éjszakáink amikor végigalussza, és vannak olyan éjszakáink, amikor meg többször fennt van. Általában olyankor megitatjuk és akkor tovább alszik, némi simizéssel.Esténként csak úgy hajlandó elaludni.

Ja, és nekem nem valami jólevő a kiscsaj. Most 9 hónapos és olyan 7 kg körül van, max. egy kicsivel több, Most egy pár napja jobban eszik, de ez nálunk nagyon változó. Mikor milyen kedve van.

32. gabi0630 (válaszként erre: 31. - Kismacko1016)
2008. máj. 3. 19:17

Ez tesfeléptés függő. Azaz ha a kistesó is olyan izmos, erős lesz mint Domi akkor igen. Mert a gyomor és patkóbél közötti izomgyűrű zárodott be, és a műtét során ezt vágták át. A gyomorból nem ment tovább a kaja, így sugárhányás formájában jött ki. Ez volt a jel. Itteni kórházban mellékezelték, néhány órán múlt az élete.És utána fokozatos táplálás. Nagyon durva volt.. Semmi nem volt amit kapott. 120-150 ml szopizott, és szerinted 60 ml-vel mennyire lakott jól pl? Ezt is 3 óránként, és meg volt határozva az is hogy két kaja között mennyi teát kaphat. És 10 ml kezdtük a kaját!

SZóval nagyon nehéz volt.

A Viburcol kúpot nem próbáltátok? AZt mondják az is nagyon jó, csak én a Chamomilla után nem mertem még kipróbálni. Állítólag az is nyugtató és fájdalom csillapító is! Nagyon sokan dícsérik.

31. kismacko1016 (válaszként erre: 30. - Gabi0630)
2008. máj. 3. 08:35

én meg pont úgy tudom,hogy a kamilla nyugtató hatású,bár azt tudom,hogy előszőr felerősítheti a gondokat,de ez sok homeopátiás szerre igaz.Nakem azt mondta a doktornő.kb 3 hét alatt érezhető a javulás!Addig kibírom,akármi lesz...:)

Melyik városban laktok?Nekem szerencsém van a munkámmal,mert onnan nem rúghatnak ki,csak mert szülök,ha akár zsinórba jönnek a bébik,akkor sem.De én is nagyobb korkülönbséget akarok!Nem bírnám 2 picikével!!

És ez a gyomorszáj szűkület öröklődik??akkor nem tudott enni,vagy mi?Szegényke.

30. gabi0630 (válaszként erre: 29. - Kismacko1016)
2008. máj. 1. 22:32

Majd számolj be hogyan vált be!

De azt nem tudom ki merném e próbálni. Mi a Chamomillával nagyon megjártuk! Nem lett baja csak éjjeli bagoly lett méginkább. DE ezt több ismerősöm is mesélte. Tán van valami élénkítő hatása a gyógynövényeknek. Meg először felerősíti az adott gondot és csak napok múlva van javulás.

Dominik 14 hós. Gyomorszáj szűkűlete volt. Ha mélyebben érdekel, az adatlapomon van egy kiírt fórum, ott elolvashatod. (veleszületett pylorus stenózis)

Hát, a lakás nekünk is gond. Mi se nagyon tudnánk hova tenni a kistesót. Én is szívesen visszamennék dolgozni, csak sajnos nem tudom hova. De ha betölti a kettőt, és jön a gyes? Hát, az semmire nem elég. Valamit ki kéne találni. Kicsi város, és még a környéken sincs munka, nagyon rossz és hanyagolt területe az országnak. Szóval nem tudom mi lesz. Pedig szívesen dolgoznék második babó előtt ha lesz. Én mondjuk mindig is nagyobb különbséggel szerettem volna gyerkőcöket. (4-6 év)

29. kismacko1016 (válaszként erre: 28. - Gabi0630)
2008. ápr. 30. 18:20

megkérdezhetem,hogy mi volt a baja?

Mennyi idős Ő most?

Most még mi sem,mert egyenlőre egy 1 szobás lakásunk van,meg Levike még pici.én szeretnék visszamenni dolgozni egy kicsit előtte.

Na,megvette a párom a homeopátiás bogyókat.ma kezdjük,kiváncsi vagyok...:)Tegnap is olyan rosszúl aludt,nem bírom már!

28. gabi0630 (válaszként erre: 27. - Kismacko1016)
2008. ápr. 29. 08:53

Nem, egyenlőre nem. Jó, fáj a szívem amikor teszem el a kinőtt ruhákat, és bele vagyok szerelmesedve a manapság divatos babakocsiba, és persze jó lenne egy picikét újra fofni, de egyenlőre nagyobb a félsz.

Dominik még mindig nem alszik jól éjszaka, és 10 hós koráig fel is kelt minden éjjel, és persze nem szeretnék még egy császárt sem. És persze a legjobban attól félek, hogy a kistesó is örökli azt ami Dominiknak volt. Jó, gyógyítható, és tudom lehetett volna rosszabb is, de a kisfiam rengeteget szenvedett, nem vágyom arra hogy ezt még egy babaámnál végig kelljen néznem.

Majd talán egyszer. DE az biztos hogy nem most!

Ti?

27. kismacko1016 (válaszként erre: 26. - Gabi0630)
2008. ápr. 29. 08:03

Nem baj,az a jó,ha egy picibaba jó husis!! :)

Lehet,h fájhat a hasa (bár nemtom,mitől),mert folyton oldalra fordul alvás közben,és felhúzza a kis lábát!talán,hogy most kezdtünk hozzátáplálni..??bár előtte is ez volt...PASSZ!!!!Tervezel még babát?

2008. ápr. 28. 13:54

Tündéri a kicsi!

Mi is próbáltunk homeopátiát fogra de nekünk nem vált be. Remélem nektek több szerencsétek lesz. Hasa fájhat? Erre nem is gondoltam volna! De mitől? Meg annak lenne egyéb jele is, nem? PL húzza a lábát, pukizik, vagy ilyesmi. Persze lehet hohy nem gondolom jól.

DE szoptattam 2 hónapig, a műtét miatt és ami körülötte-miatta volt örülök hogy egyáltalán eddig is. Persze nem ez volt az álmom, de sajnos így alakult. A 9 kg tényleg nagyon szép súly! Ilyen téren Dominikkal sincs baj, látszik rajta is hogy imád enni, 1 évesen 12,3 kg volt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook