Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem alszik a baba... fórum

Ha nem alszik a baba... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
83. BlueJasmine (válaszként erre: 81. - Erolin88)
2014. ápr. 26. 18:51
Szoktam nézni, azzal sincs semmi gond. :) Egyszer megijesztett anyósom,mert szerinte alig lehet kitapintani.. Persze neki... A védőnőm megnyugtatott, hogy 3 ujjnyi :) Viszont nem látszódik,mert nem dudorodik semerre.
82. BlueJasmine (válaszként erre: 80. - F6390e6b9b)
2014. ápr. 26. 18:50
Nálunk remélem marad ez, hogy elég neki a hátsimogatás. :) Van egy kisszék a kiságy mellett... :D Anya helye... :D És nem szokott 10 percnél több lenni az elalvás szerencsére.
81. erolin88 (válaszként erre: 78. - BlueJasmine)
2014. ápr. 26. 18:46
Még a kutacsát tudod megnézni, h nincs belapulva, akkor elég neki a folyadék. Ha "horpadt" a kutacsa, akkor kicsit ki van száradva. De ha nem, akkor nincs gáz. Én is ezt szoktam nézni, saját magam nyugalma végett.
80. f6390e6b9b (válaszként erre: 79. - BlueJasmine)
2014. ápr. 26. 18:39
Délutáni alvásnál kellett neki segíteni elaludni.2,5 éves koráig /13kg/ ringattam sokszor 2 órán keresztül,mire elaludt.Ezt végre kinőtte,de inkább az ovinak köszönhetem.Már minden alvásnál egyedül alszik el,csak a felsírások...de remélem már nem sokáig.
79. BlueJasmine (válaszként erre: 77. - F6390e6b9b)
2014. ápr. 26. 18:22
Szegény... Én csak másfél hónapig nem aludtam.. Meg a terhesség utolsó hónapjában :D Szóval legyen kettő és fél,de már nagyon nehezen bírtam.. Baba ellőtt képes voltam este 8-kor lefeküdni, hogy meglegyen a 10 óra alvásom. :D Különben használhatatlan vagyok.. Már egéészen megszoktam, hogy ilyen az elkövetkezendő pár évben nem lesz :) Mondjuk nem is vártam, és örülök,hogy ilyen sokat alszik :) Sőt... Még amikor 8kor felébred csak eszik, és 10ig alszik is utána :) Nem is tudom mi lenne ha még a mai napig sétálnék vele este 10től hajnal 5ig... Tuti nem bírnám. Főleg a "kis" 6,5kg-jával.
78. BlueJasmine (válaszként erre: 76. - Erolin88)
2014. ápr. 26. 18:20
Igen,én is csak legyintek. :D Hogy nem hülye, nyilván inna, ha szomjas lenne, de ezek szerint nem az. Vagy elkezd sírni ahogy beleszív,és ráeszmél,hogy ez nem tápszer, vagy beleszív kettőt,és kiköpi :D Ma Apa meglepte a babát (engem) egy járókával :D Eddig töltött benne 2X fél órát,és egy hangja sem volt. :) Persze ott voltam mellette, beszéltem hozzá,de nem volt különösebb ellenvetése. :D És így én is nyugodtabb vagyok,mint amikor a kanapén volt... Főleg így, hogy már forog.
77. f6390e6b9b (válaszként erre: 75. - BlueJasmine)
2014. ápr. 26. 18:12

Közel 3 év alatt annyira megszoktam,hogy már előbb fent vagyok,mint ahogy felsír! :D

Már csak arra "várok" hogy kinőjön belőle és alhassak egy jót!! :)

76. erolin88 (válaszként erre: 75. - BlueJasmine)
2014. ápr. 26. 18:07
Ha úgy veszed észre, hogy elegendő folyadékot fogyaszt a táppal, akkor ne erőltesd at ivást. Szerintem ez egy elavult baromság, hogy a tápszeres babákat itatni kell. Az én babám hiába anyatejes anyám azzal szekíroz, hogy akkor is itassam... de ha nem fogadja el, akkor nem kell neki. Azért ők se hülyék. Ha szomjas lenne, inna.
75. BlueJasmine (válaszként erre: 73. - F6390e6b9b)
2014. ápr. 26. 18:00
Háát akkor már sokat te sem tudsz bevetni a dolog érdekében.. :( Hogy aludjon... Nekem meg pont az a bajom, hogy szinte egyátalán nem iszik... Annyira kis kajás baba,ráadásul tápszeres, ezért aggódtam, de pisi is van rendesen, nyál is... Szóval ezért gondolom hogy nincs kiszáradva, de mindenki ezzel idegesít... Miért nem iszik,miért nem iszik,itassam,stb... És nem értik meg,hogy nem hajlandó. Sem vizet, sem teát, sem babavizet, már mindent próbáltam... Így "szerencsére" annyit eszik, hogy azzal telik meg rendesen, és már szinte nap közben is csak 4 óránként eszik... Utolsó evés este 10, első pedig reggel 8 :) Kitartás, már lassan minden rendben lesz! :) Nekem meg majd most jön a neheze :D De örülök,hogy legalább másfél hónapot "alhattam" :D
74. f6390e6b9b (válaszként erre: 72. - BlueJasmine)
2014. ápr. 26. 14:32
:)
73. f6390e6b9b (válaszként erre: 64. - Pocak25)
2014. ápr. 26. 14:29

Nagy szerencséd van,ennyi,nem több!!Csak és kizárólag szerencse!!

Az én lányom mint sokan tudják itt,3 éves.Tápszeres baba volt.6 hónapig!! 4 óráként etettem éjjel-nappal.A 4.hónap után már azt sem tudtam hogy milyen napszak van.Persze minden ébredéskor úgy üvöltött,hogy az nem is igaz.A 6. hónap után is 4 óránként ébredt szintén üvöltve,nyár volt 600 fok,szomjas volt.Magunk közé raktam,mert 6hónap után iszonyú fáradt voltam,könnyebb volt itatni.Odaszokott.Fogakkal nem volt gondunk soha.Aztán jött a pelusleszoktatás.18 hónaposan nappalra oké volt,de éjjelre még kellett.Nem ivott soha keveset,hamar megtelt,éjjeli kelések üvöltések MÉG MINDIG tartottak.20 hónaposan letette a pelust éjjelre is,üvöltés minden éjjel ha pisilni kell....Biliztetés,alszik tovább.A mai napig nem alszok át egy éjszakát sem,most az éjjeli bilizések miatt.Pocak!!Csak szerencséd van!!!

72. BlueJasmine (válaszként erre: 70. - Valakivagyok1984)
2014. ápr. 26. 14:28
Jaa, ééés Ancsa19851 is :)
71. BlueJasmine (válaszként erre: 70. - Valakivagyok1984)
2014. ápr. 26. 14:27
Igen,én is örültem neki :)
2014. ápr. 26. 14:11

Kedves BlueJasmine!


Megérkezett spinneli így végre nem csak mi gondolkodunk egyformán e téren..

69. BlueJasmine (válaszként erre: 68. - Spinneli)
2014. ápr. 25. 22:57

Köszi a történetet! :)


Nem vagyunk akkor egyedül, habár még sajnos fogról szó sincs, anélkül sem aludt :D

De egyelőre probléma megoldva, és ugyan azzal a módszerrel, amit én írtam! :) De jóó :)


Én is szeretek Apával aludni. :D Így is kiszorítottnak érezzük magunkat a szobából,mert ott van a baba ágya, mi sosem beszélünk, mocorgunk, tv-zünk, semmit :D Csak aludni járunk be oda éjszaka :D Nap közben ha esetleg lenne 2 percem, akkor én kint a kanapén,de mivel 2 percem sincs, ezért inkább ez sem jellemző :)Apa meg sajnos estig dolgozik, szóval az egyetlen időpont amikor vele lehetek, az az éjszaka.

2014. ápr. 25. 22:35

Az én kisfiam 4 hónapos koráig csak pár alkalommal kelt fel éjszaka.

A fogzás és a mozgásfejlődés beindulásával viszont ez megváltozott, az elalvással nem volt gond, viszont rengetegszer kelt éjszaka, és nem is könnyen aludt vissza.

Ez éjszakánként 8-15 ébredést jelentett, ami ugye az ő ritmusát és pihentségét nem befolyásolta, a miénket viszont igen.



5 hónapig voltak ilyen éjszakáink-ismétlem éjszakánkénti átlag 10-11 felkeléssel.


A férjemmel felváltva aludtunk a babával, hogy valahogy túléljük, napközben a kisfiam 2x 40 percet aludt összesen, tehát esély sem volt arra, hogy esetleg akkor aludjon az ember.


Én 6 óra alvással nagyon jól elműködöm már, ennél kevesebbel nem-biztos vannak olyan szuperanyák, akik szerint 4 óra alvás kielégítő, és minekszülakinekennyinemelég, én sajnos nem tartozom az ilyen szuperanyák közé.

Sőt még olyan perverzióim is vannak, hogy együtt szeretek aludni a férjemmel.


Minden módszert, és szert kipróbáltunk,és semmi sem használt.

8 hónapos kora körül próbáltuk azt, hogy nem vesszük ki az ágyból, hanem mellette állunk, és a hátát simogatjuk, maximum 5 percig (több ideig nem) sírni hagyjuk-ez vált be végül annyira, hogy most már csak 1-2x éred fel-kezdi megtanulnia, hogy hogyan nyugtassa vissza saját magát.


Nem hiszem, hogy ettől lelki sérült lesz, ahogy azt sem, hogy így útlag azzal tettem neki a legjobbat, hogy mindig kikapkodva/szoptatva volt.

(Persze nem az újszülött korról beszélve.)


Nagyon nehéz időszak volt ez az életünkben, és borzasztóan utálom, mikor olyanok osztják az észt a témában, akik soha nem tapasztalták ezt, és azt hiszik, hogy a jól alvó baba az valamiféle szülői érdem.

Hát cseppet sem az, hanem szerencse, aminek örülni kell, és nem másokat egrecéroztatni, mintha rajtuk múlt volna.

67. BlueJasmine (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2014. ápr. 25. 22:19

Pont most szerettem volna hozzáfűzni az előzőhöz, hogy alapjába véve nem veszekedésre indítottam a fórumot, hanem arra, hogy SEGÍTSÉK a tapasztaltak azokat, akik még kétségbeesettek!


Mert igen jól tud jönni az. Azzal szerintem senkinek sem segíted pocak a helyzetét, hogy leírod, hogy a tiéd mennyire tökéletes. Nem ez volt a kérés/kérdés. Hanem a hasznos tanácsok. Én megoldottam egy problémát, nem tönkretettem a gyerekem, hanem segítettem rajta. Így nyugodtabb, és kiegyensúlyozottabb. Én nem bezzeganya akartam itt lenni, hanem segítséget nyújtani. Ja és nem is vitatkozni.

66. spinneli (válaszként erre: 64. - Pocak25)
2014. ápr. 25. 22:13

Ha a tied mindig jól aludt, akkor örülj neki, és menjél szépen olyan fórumokra, ahol ezt járják körül.

Imádom,mikor olyanok okoskodnak, akiknek 2 napos korától napi 32 órát aludt a gyerekük, ha meg fent voltak, akkor órákig játszottak a sarokba egy műanyag palackkal.

Nem a te érdemes, és nevelésed csúcsa, hogy ilyen a gyereked.

65. BlueJasmine (válaszként erre: 64. - Pocak25)
2014. ápr. 25. 22:07

Hát akkor Te iszonyat szerencsés vagy!

Erre nem tudok mit mondani, örülök, hogy neked így összejött ez!

És ha mondjuk nem aludna éjjel, hanem sírna? Akkor mit tennél? Itt alapvetően az volt a kiindulópont... Az éjjeli alvás... Egy sírós baba esetében. Aki tegyük fel nem éri be azzal,hogy rajtad van,vagy esetleg a kezedben?! És nem is alszik el, csak ha sétálsz, viszont ha megállsz,akkor kezdődik minden előről?!

Én sem órákig hagyom sírni,mert nem is sír (csak ha már fáradt,és nem tud elaludni). Felveszem,odamegyek vele a kiságyhoz, megnyugtatom, és leteszem. El is alszik... Tehát én sem hagyom sírni, viszont ezzel a módszerrel értem el... És nem minden nap kell végigcsinálnom amit az első hozzászólásomban leírtam.

De mindegy,nem magyarázkodni meg vitatkozni szeretnék (már mondtam). Örülök,hogy az én babám tud egyedül is lenni, nézelődni, és simán tudok mellette bármit csinálni, mert nincs rászoktatva, hogy 0-24-ben a kezemben van, és le sem tehetem.

2014. ápr. 25. 21:26
Enyem alszik ejjel,pedig nappal soha nem hagyom sírni. Van idom mindenre, pedig van egy 3 evesem ,egy 3 szintes ház amit rendbe kell tennem, minden nap fozok ,mosok vásárolok, es van ketto nagy gyerekem . Tudja hogy nem sírással kell elérnie ,hogy szeretgessem,mert egesz nap velem van . En egyik gyermekemet sem hagytam sírni , kiegyensúlyozott boldog emberek . A harom evesem sem hagyom magára ,es ha sír is egyből megvigasztalom felveszem szeretgetem. Nm vagyok zsíros hajú, derékig er a hajam , el jarok kozmetikushoz,es nem mondok le mindenről ,de ok az elsők. Szerencsere a parom is igy gondolja..
2014. ápr. 25. 19:14

És pont ezért hoztam létre a fórumot. Hogy senki se érezze magát rossz Anyának,csak mert hagyja 5 percig sírni a babát elalvás előtt, és a nap 24 órájából nem 24-et fordít CSAK a babára.

Persze szüksége van segítségre az elalváshoz, éppen ezért nem hagyom magára azonnal,hanem ott is vagyok meg nem is. És nagyon boldog vagyok, hogy a baba is boldog, és este 10-től reggel 8-ig alszik. De egyébként ti is írhattok megoldásokat (ami be is válik,és alszik a baba)... Én segíteni szerettem volna másokon,akik ugyan olyan kétségbe esettek mint én voltam!

2014. ápr. 25. 18:55
És nem szeretnék besavanyodott Anyuka lenni,akinek a gyermeke születése után nem létezett senki más, csak a baba, és magára sem tudott figyelni... Először le akartam vágatni a fenékig érő hajam mondván, hogy mikor lesz nekem ezt időm mosni?! Nem mertem itthon semmibe belekezdeni,mert mi lesz ha felébred és félbe kell hagynom amit épp csinálok?! Utána végiggondoltam... Leteszem magam mellé,és mindent meg tudok csinálni... Az a heti 2 óra pedig hogy megmossam a hajam, az jár nekem... Nagyon sok lemondással jár a baba, de mindenről nem lehet lemondani miatta akkor sem. akármennyire szeretjük. Van ebből is az egészséges szeretet. És ha majd mászkál,és esetleg velünk akar aludni, azt is csak az egészséges határokig... Amég Apuka nem sokall be (habár lehet ő még engedékenyebb). Szeretem azokat a sztorikat is,hogy a szülők nem aludtak együtt már hónapok óta,mert Anyuka a babával alszik... Pedig neki is szüksége van rád ugyan úgy,mint a babának. És lehet hogy ő felfogja miért nem lehetsz vele, de nem örökké...
61. BlueJasmine (válaszként erre: 58. - Valakivagyok1984)
2014. ápr. 25. 18:47

Én nem akartam ennyire durván fogalmazni :D

De ugyan ez a véleményem... Velem Anyukám annak idején 2 hetet volt otthon, nem tudom a "dadám" mennyire kényeztett vagy nem kényeztetett el, de mégis Anyám az Anyám,és imádom! :)

Szóval nem hinném, hogy kevésbé fog kötődni. Arról nem is beszélve, hogy van a családnak másik 2 tagja, és hééé itt vagyok ÉN is... Nem tudom elhanyagolni Apukát sem, akivel nem ugyan olyan vagyok fáradtan,mint kipihenten, és a babával sem!

Mindenkinek szíve joga úgy nevelni,ahogy szeretné. Egyébként meg baba, nem tud sok mást csinálni síráson és nevetésen kívül. Nyilván mind a kettőből fogunk kapni. Viszont ha halálos lenne a sírás,a természet nem találja ki. :)

A következetesség nagyon fontos, ezért is írtam, hogy semmit sem fogok túlzásba vinni. Sem a sírni hagyást, és a felkapkodást sem.

Persze nem levágom a kiságyba ha elkezd sírni, hanem megnyugtatom, de azt sem órákig, aztán pedig simogatom.

60. f6390e6b9b (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2014. ápr. 25. 18:17
Ha én minden visítására szaladnék a 3 évesemnek,nem lenne egy perc nyugtom sem.Ha baj van az más,akkor eleve másképp sír,de csak azért szaladni mert ordít hát nem is tudom...Egy ekkora gyerek már nem csak azért sír mert éhes szomjas stb.Tud becsületesen manipulálni aminek ha bedőlsz véged!!
59. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 40. - BlueJasmine)
2014. ápr. 25. 15:44
Felesleges megmagyarázni neki hidd el annak,aki ennyire máshogy látja a dolgokat,időpocsékolás..
58. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2014. ápr. 25. 15:41
Ez a majomszeretet már ne is haragudj..de egy gyereket attól mert elkényezteted még nem szereted jobban mint más..a gyereknek szabályok kellenek,pláne egy 3éveshez ugrani 1 percen belül a sírásra..húú nagyon másképp gondolkodunk..de a te dolgod..Azért nem ártana ha szigor és következetesség is lenne a nagy szeretet mellett..szerintem..
57. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - BlueJasmine)
2014. ápr. 25. 15:37

Teljesen igazad van..feszegetik a határokat..nekem mondjuk már 2. baba épp ezért én az elejétől fogva úgy csináltam ahogy írtad mondjuk én volt h 5 percig is hagytam sírni de nem 3 hónaposan és amikor tudtam h semmi baja nem lehet..most 9 hónapos 6hetes kora óta este 8-tól reggel f8-ig alszik ébredés nélkül.

Fogzás:Nekünk eddig nem volt vészes de ha nagyon szenved estére adtam neki gyógyszert én a homeókba nem hiszek.Volt még nálunk 2 eset:

1:mozgás fejlődés:Beszükítettük az ágyát h ne zavarja a forgás..amikor meg már nem zavarta kivettük a szűkítőt..igy aludt mindenki

2.Anya kell éjjel is..na ilyenkor bementem megsimogattam és jöttem is kifelé..3 nap és feladta..látta h ott vagyok de ott nem maradok..szóval eddig nálunk is működik..ez a suttogó módszer

2014. ápr. 25. 15:21
Youlcsi teljesen egyetértek veled!! Minden szabad igaz, es a lenyeg hogy nagyon jol látod a dolgokat. 4 gyermekem van ,es biztosan állítom hogy egy babát nem lehet elkenyesztetni,nem hisztizik, es a sírni hagyott csecsemő lelkiekben megtörik . Persze a fórum indító szíve joga sírni hagyni ,nekem nem lenne szívem ,sem lelkem hagyni. 6 honapos a kicsikem,es cipelem ha igényli pedig 8 kg . KiegyensulOzott boldog baba,aki forog 3 honapja, kúszik,. Es sokat cipelem ,hordozom,vele alszom .
55. BlueJasmine (válaszként erre: 54. - Erolin88)
2014. ápr. 25. 13:40

Akkor jó :)

És ha Te bírod, akkor szintén annyit tudok mondani, hogy jó! :)

Én nem bírtam, mellette kell elég sok dolgot csinálnom, és örülök hogy elvan akkor is, ha csak fekszik mellettem, és beszélek hozzá. :)

54. erolin88 (válaszként erre: 53. - BlueJasmine)
2014. ápr. 25. 13:34
Hát nem ezen múlik, hogy fél e az idegenektől... Én felkapkodom és mégis vigyorog minden látogatóra, még az ázsiában a kínai eladónénire is. Szereti az apját is, rajta is sokat aludt. És mások is felvehetik most már nem elégedetlenkedik, ha nem az én kezemben van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook