Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az első szülés császármetszés volt, akkor a 2.-at ha hüvelyinek indul indíthatják oxitocinnal? fórum

Ha az első szülés császármetszés volt, akkor a 2.-at ha hüvelyinek indul indíthatják oxitocinnal? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. eperlevél (válaszként erre: 10. - Dancili)
2010. okt. 7. 23:11

az indításhoz azért nemárt egy érett méhszáj lelet


az elsővel sem indult meg?


nem néztek hegvastagságot? bár az én dokim szerint az a mérvadó,h. fáj e vajúdás alatt, vagyis,h. mennyire fáj, mert méh hege mindenképp fog valamennyire


a fiam 39+1 napra született, most meg még én is egyben vagyok...

11. Dancili (válaszként erre: 6. - Mandula71)
2010. okt. 7. 23:09
Igen, én is olvastam, hogy vannak kismamák, akiknél nem is hat az oxitocin.
10. Dancili (válaszként erre: 8. - Eperlevél)
2010. okt. 7. 23:06
Esetleg a méhszájérlelő zselé vagy hasonló? Még abban benne lennék, de nem tudom annak is mi a hatásmechanizmusa. Szerintem a nagy pocim miatt, vékony már nagyon a méhem is, és a heg is.
9. eperlevél (válaszként erre: 7. - Dancili)
2010. okt. 7. 23:05

nálam a túlhordás is szóba jöhet..


ha nem lesz semmi, nekem 1 héttel a kiírás után kell befeküdnöm

2010. okt. 7. 23:03
de előzetes császár után az indítás semmiféle formája nem szerencsés a hüvelyi szempontjából
7. Dancili (válaszként erre: 3. - Eperlevél)
2010. okt. 7. 23:03
Hát jó nagy a hasam, az első kisfiam 4,3 kg-val lett, és most is már olyan vékony a hasamon a bőr, hogy csillog a feszességtől.....azért félnék a hegszétválástól. Mondjuk azt is mondta, hogy csak vizet igyak, lehet, hogy ismét császár lesz belőle....Nem tágultam semmit, teljesen zárt a méhszáj, csak kicsit megrövidült. Holnapra vagyok kiírva amúgy.
6. Mandula71 (válaszként erre: 2. - Dancili)
2010. okt. 7. 23:03
Nekem ugyanezt mondták. Én nem is engedném. (Pedig az első szülésnél még csak meg sem éreztem, hogy kapom az oxitocint, semmit nem erősödtek a fájások tőle.)
2010. okt. 7. 23:02

én szombatra vagyok kiírva, a fiam császáros volt, most hüvelyire készülünk a dokival együtt


esetleg burokrepesztéses indítás, az oxi nem szerencsés


nekem azt mondta,h. menet közben, ha jól halad a szülés, de fájásgyengeség alakul ki, esetleg kaphatok oxit

4. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Dancili)
2010. okt. 7. 23:01
Én úgy tudom, hogy nem. Az első babám császárral született, 2 évvel később a második hüvelyi szülésnek indult, de mivel megint nem tágultam, újra császár lett. Oxitocinnal nem is próbálkoztak. (Fenékbe ugyan kaptam valami injekciót, de annak sem lett hatása.)
2010. okt. 7. 22:59
elvileg nem, de néha előfordul
2010. okt. 7. 22:59
Azt olvastam több babás oldalon, hogy ha császár volt az első szülés, akkor a 2.-at tilos a hegszétválás miatt oxitocinnal indítani, mert az erős méhösszehúzódások hegszétválást okozhatnak. Szombatra hívott be a dokim, és azt mondta, majd meglátjuk hogy alakul. Ti engednétek az oxitocint?
2010. okt. 7. 22:56
Ha az első szülés császármetszés volt, akkor a 2.-at ha hüvelyinek indul indíthatják oxitocinnal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook