Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az első szülés császármetszés volt, akkor a 2.-at ha hüvelyinek indul indíthatják oxitocinnal? fórum

Ha az első szülés császármetszés volt, akkor a 2.-at ha hüvelyinek indul indíthatják oxitocinnal? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jan. 11. 12:42
Indíthatják, de nagyobb a kockázata a császárnak. nekem az első császáros volt, és nem mert a dokim indítani, pedig már túl hordtam, inkább mindennap behivott és manuálisan tágította a méhszájamat. Így a negyedik napon beindult és simán megszültem.
2010. dec. 11. 16:16

Sziasztok!


Indítottunk egy klubot vbac témakörben. Mindenkit szívesen látunk, aki beszélgetni szeretne!

2010. nov. 15. 14:22
Hát én is kicsit parázok, hogy a következő is császáros lesz. Pedig az elsőnél semmi panaszom nem lehet. Minden rendben volt a műtét körül. De ezzel a mostani terhességemmel akadnak gondjaim.
39. eperlevél (válaszként erre: 38. - Dancili)
2010. okt. 25. 14:27
Neked is jó babázást! :)
38. Dancili (válaszként erre: 37. - Eperlevél)
2010. okt. 25. 12:28
Gratulálok én is Neked!!! Szép nagy baba lett a te kis csajod is, az én fiamról nem is beszélve. De legalább túl vagyunk rajta, és végre itthon lehetünk a babáinkkal! Jó babázást Neked is! Szia.
37. eperlevél (válaszként erre: 36. - Eperlevél)
2010. okt. 25. 11:38
Ja 10.15-én történt mindez. :)
2010. okt. 25. 11:37

Sziasztok!


Én is bejelentkezem!


Nekem sem sikerült a vbac, de már nem vagyok rajta úgy elkeseredve. Péntek hajnal 3 után kezdődtek a rendszertelen, de egyre erősödő és sűrűsödő fájások, 10 után értünk a kórházba, 11 körül az első vizsgálatnál 2 ujjnyi volt a méhszáj, el ő is készítettek, negyed egy felé kerültem szülőágyra, a következő vizsgálatnál már 3 ujjnyival, majd itt kicsit stagnált, aztán elértük a 4 ujjnyit is, majd a méhszáj is eltűnt, de sajnos hiába nyomtam, így 16:44 perckor császármetszéssel született meg a kislányunk. Nem volt egy leányálom az utána következő idő, de a vajúdás részének örülök, jól éltem meg, hiába szakadt el a cérna a végére, de legalább megpróbáltam, megpróbálhattam, az orvosom 100%-os támogatása mellett.


Elég nagy baba lett, 3830 g és 56 cm.:)

35. Dancili (válaszként erre: 34. - Mandula71)
2010. okt. 21. 11:23
Hát köszi, nem volt így sem könnyű menet:)
34. Mandula71 (válaszként erre: 33. - Dancili)
2010. okt. 20. 23:03

Azta!!!!!!!!!! Szép nagy baba lett Milán!!!!! Gratulálok!!!

Eperlevélnek is megszületett a kislánya, pont most olvastam. Neki is gratula!

Ügyesek voltatok lányok!!!

2010. okt. 18. 17:25
Értesítek minden kedves fórumtársamat, aki írt ide nekem, hogy 2010.10.10. 10 óra 40 perckor megszületett 2. kisfiúnk MILÁN 4450 gr, 50 cm-rel, végül is császármetszéssel, orvosi döntés miatt. Szép napot Nektek! Anya és Milán baba
32. cynnia (válaszként erre: 31. - Dancili)
2010. okt. 9. 14:24

Igen,a fájásoktól tágult a méhszájam,elég nehezen,de azért sikerült és minden rendben zajlott.

Egyébként nekem is teljesen zárt volt a méhszájam,még aznap reggel is,ahogy elkezdődtek a fájások.

Az itteni orvosok,ha már pontosan betöltöttem volna a 40. hetet,nem is vártak volna tovább,kiírtak volna másnapra császárra.

Azért jobb,hogy így történt,nagyon örültem neki:-)


Kívánok Neked egy könnyű szülést és jó egészséget anyának és babának egyaránt!:-)

2010. okt. 8. 16:20
Cynnia akkor neked magától a spontán fájásoktól tágult a méhszáj? Nekem tegnap még teljesen zárt volt.
30. Dancili (válaszként erre: 29. - Cynnia)
2010. okt. 8. 16:19
Igen, akkor tényleg nem gyakorlat császár után az oxis indítás. Én nem is fogom engedni az oxit. Ha simán megindulna, akkor oké a hüvelyi. Ma kellene megszületnie a picimnek, de semmi. Bár nagyon nyugodt ma, nagyon keveset mocorog.....lehet érzi a holnapot? Jó lenne, ha holnap megérkezne hozzánk:)
29. cynnia
2010. okt. 8. 13:19

Én is szültem császár után hüvelyi úton,de nekem nem indították,spontán megindult,a kiírt dátum előtt 10 nappal.Minden simán zajlott,igaz jó sokáig,mert nehezen tágultam.

A harmadiknál mondták nekem,hogy simán nem indítanak egyáltalán,csak akkor szülhettem volna megint simán,ha beindul magától.Nem indult be,így a harmadik gyerkőc megint császáros lett.

2010. okt. 8. 09:21
Sziasztok, én szültem császár után természetes úton, oxitocinnal nem indítanak ez szinte biztos. Nekem a magzatvizem folyt el a mindkettőnél, a lányomnál ( ő a második gyerek) vártunk, hogy magától beinduljanak a fájások ez 3 óra múlva következett be a magzatvíz elfolyásától. Majd onnan még vártunk 6 órát, addig szépen jöttek a fájások, majd gyengülni kezdtek, ekkor kaptam oxitocint, onnantól 2 perces se eleje se vége fájásaim voltak. Nagyon sok toló fájást is ki kellett várni, mert nem tűnt el a méhszáj. Ezzel azt akartam leírni, hogy olyan megpróbáltatásnak volt akkor kitéve a császáros heg, hogy azt nem is lehet elmondani, de szerencsére anno jól foltoztak össze és nem lett semmi baj.
2010. okt. 7. 23:44
én is lépek aludni, jó éjt:)
26. eperlevél (válaszként erre: 25. - Dancili)
2010. okt. 7. 23:40
oké:)
25. Dancili (válaszként erre: 23. - Eperlevél)
2010. okt. 7. 23:33
Oké, azért ez megnyugtató :) Hát könnyű, problémamentes szülést Neked is! Aztán itt randi akkor a szülés után, és elmeséljük egymásnak, mi volt :)
24. Mandula71 (válaszként erre: 17. - Dancili)
2010. okt. 7. 23:33

Nem hagytak sokat:) 3 körül értünk a kórházba, 1/2 4-kor hívták a dokimat. Engem akkor borotváltak, megkaptam a beöntést, elmentem Wc-re, zuhanyozni, mire mindennel végeztem már 1/2 5 volt, addigra a dokim is már kint várt. Csináltak NSt-t, sétáltam, ültem kádban, közben vizsgálgattak (na azt azért kihagynám az életemből), kaptam szurit, végülis hamar elrepült az idő fél hétig. Akkor döntött a doki, hogy nem várunk tovább, infúzió, anesztes doki, műtősfiú, 7.04-kor meg már kint is volt a kicsi.


Az első fiúnál nem tágultam, a baba szívhangja többször leesett, de átfordítottak bal oldalra és olyankor helyreállt. Aztán egyszercsak lezuhant a szívhangja 50-re és hiába fordultam, nem gyorsult fel újra. Gy aztán pillanatok alatt tele lett a szülőszoba dokikkal, szülésznőkkel, villámgyorsan elaltattak, a fiam meg 10 perccel a riadóztatás után már kint is volt.

23. eperlevél (válaszként erre: 21. - Dancili)
2010. okt. 7. 23:31

0.5-1 % közötti az esély rá, legtöbb esetben a kitolási szakban következik be


nekem anyukám 3x szült simán császár után, sosem volt gond a heggel

22. Dancili (válaszként erre: 19. - Mandula71)
2010. okt. 7. 23:30
Oké, jó éjszakát! :) Én is lassan pihi, csak hát erősen izgulok, ugye 1 nap....
21. Dancili (válaszként erre: 18. - Eperlevél)
2010. okt. 7. 23:28
Az biztos, hogy nekem is kegyetlen volt a császár után. Azt hittem nem is élem túl, úgy fájt 1 hétig, aztán még 3 hétig. Nehezen gyógyultam, a heg is egy részén váladékozott sokáig, menni alig tudtam stb. De a hegszétválás hüvelyi szülés közben...az a a mumusom.
20. eperlevél (válaszként erre: 19. - Mandula71)
2010. okt. 7. 23:28
:) mindenképp
2010. okt. 7. 23:26

Na lányok, én lépek aludni, én már túl vagyok mindkét szülésen:)

Nektek drukkolok, hogy minden rendben és úgy legyen, ahogy ti szeretnétek. Azért jó lenne, ha visszanéznétek ide és megírnátok, hogy mi lett a vége:)

18. eperlevél (válaszként erre: 15. - Dancili)
2010. okt. 7. 23:26

nem, én a császártól jobban félek...


tisztában vagyok az összes lehetséges kockázattal és egyebekkel, mindenen átrágtuk magunkat a dokimmal többször és ő is teljesen támogat az elhatározásomban


nekem megindult a szülés, bár lassan haladt, és hiába tágultam ki rendesen, a feje magasan maradt a fiamnak, és mint kiderült a rossz fejtartás miatt

17. Dancili (válaszként erre: 16. - Mandula71)
2010. okt. 7. 23:25
Azért így is sokat hagytak vajúdni, ahhoz képest, hogy az első is csaszi volt....Neked miért volt az első csaszi?
16. Mandula71 (válaszként erre: 12. - Eperlevél)
2010. okt. 7. 23:20

Nekem 8 mm-es volt a hegvastagság, ami elvileg tökéletes egy hüvelyi szüléshez.

Az első fiamat 8 nappal hordtam túl, nagyon sokat vajúdtam (harmincegynéhány órát, ebből 16-ot a szülőszobán 4 perces fájásokkal). A kicsivel este 11 óra után kezdődtek a fájások, 1/4 2-re már 3 percesek voltak. Egyáltalán nem éreztem, hogy fájna a heg. Bár tény, hogy a dokim előre megmondta, hogy ha nem halad a dolog, akkor nem "szórakozik", császároz. Hajnali 3 órakor értünk a kórházba, 1/2 4-től 1/2 7-ig igazából semmi változás nem történt, maradtak a 3 perces fájások, tágulni nem tágultam tovább 2 ujjnyinál, így császár lett.

2010. okt. 7. 23:20

Nem nézte, vagyis nem tudom, mert nem mondta. Elsővel nem indult, akkor is teljesen zárt voltam, de toxémia miatt lett sürgősségi császár pont a szülés kiírt napján. A mostani fiammal holnapra vagyok kiírva, sok a jósló és keményedés, mégis teljesen zárt vagyok most is, bár a vérnyomás vizelet most rendeben hála istennek.

Eper Te nem félsz csaszi után a hüvelyitől pont ezek dolgok miatt?

14. eperlevél (válaszként erre: 13. - Mandula71)
2010. okt. 7. 23:14
elvileg 4 mm a határ
13. Mandula71 (válaszként erre: 10. - Dancili)
2010. okt. 7. 23:12
Egyáltalán a hegvastagságot nézték már? Ha vékony a heg (nem az, amit te kívülről látsz), akkor kizárt, hogy engedjék a hüvelyi szülést.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook