Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


487. Nita081
2010. nov. 15. 11:45

Sziasztok!

Szia Ditti!Az uh- az kötelező és ingyenes, ha ő csinálja ha nem. A 18 hetes uh-t orvos végzi, a kórházban.(Ez lehet éppen ő, vagy aki ott lesz)

Szerintem holnap du. négy előtt hívd fel, (négytől van rendelése) Mond el, hogy jártál nála és hozzá szeretnél a továbbiakban. Mond meg hogy betöltötted a 18 hetet és kérdezz rá, hogy mikor kell menned a genetikai uh-ra. Illetve vissza hozzá. (szerintem csak az uh után rendel majd vissza magánrendelésre) De ha csak az uh-ra mész, akkor nem kell fizetni.


Igen, ki kell használni ezt a jó időt, mert aztán jön a hideg tél! Brrr én nagyon nem szeretem.


szép napot!

486. Mira81
2010. nov. 15. 11:34

Szia Ditti! de jó, hogy írtál, sokat gondoltam Rád, mi lehet Veled, de örülök, hogy az írásból ítélve minden OK és nem volt több gond.

Szerdán megyek végülis a cukorterhelésre, mert kedden kezdődik nálunk egy nagy konferencia és akkor még reggel itt kell segítenem. Kíváncsi vagyok, hogy fogom kibírni, bár Andi írása alapján.....hát, az éhgyomor nekem nem tudom hogy fog menni, főleg, ha még később is kezdik. Majd Anitát is megkérdezem, ő azt hiszem holnap megy.


Dani igen aktív mostanában, ha ráteszem a hasamraa távirányítót, akkor tudja billegtetni erre-arra :) bár ezt biztos csak a kuka anyja élvezi :) neki meg természetes, hogy mozog. ja és mostanában kitalálta, hogy tud bukfencezni...na, azért ilyenkor néha elakad a lélegzetem és csodálkozom, hogy a belső szerveim hogy maradnak egy helyben, de természetesen igen-igen jó érzés!!!

Meglátod, nemsokára Te is érezni fogod, aztán lehet tapogatni, vajon milyét nyomja oda a pocakodnak :D

485. Dittti
2010. nov. 15. 11:04

Szióka Mamik!


Tényleg elszaladnak a hétvégék:) Főleg Andiék gondolom, ahol van mivel lekötni magad :) Én nem tudom hogy foogm kibírni, mert ha nem ezek, ahogy felébredek, akkor azonnal elkezdek szédülni, fejem fáj, hányingerem van. Szóval döglődöm kaja nélkül :) Te viszont ügyes voltál :)

Mira melyik nap kell menned pontosan? Sokat mocorog a Dani? Már annyira várom én is, hogy mozgolódjon..óó..holnap már mi is 18 hetesek leszünk! :) Annyira várom, hogy teljen az idő. :)

Újdonsült kismamik? Mennyire jobb már a hányós-émelygős-alvós dolog?:)


És Anita, megint felteszek egy hülye kérdést. Mondta Busznyák, hogy majd hívjam ha tudom, hogy hozzá akarok e járni vagy sem. Persze hogy hozzá, de még nem hívtam fel, mert nem tudom mikor kellene. Ha most felhívom a héten és mondom hogy jövőhéten genetikai uh lesz, akkor ő magától felajánlja hogy elvégzi ő? Illetve ezért is elkéri a pénzt? Mert én úgy gondoltam, hogy most azért az uh-ért nem fizetnék neki külön, hanem majd a leletekkel elmennék a következő héten hozzá és megbeszélnénk a látottakat. Nem tudom, hogy lenne jobb.


Isteni idő van ma is, állítólag ma utoljára, mert utána jön a nemszeretem időjárás :(

De a havat én speciel bírom..szóval ha az jön és nem eső, ám legyen :)


puszi nektek

2010. nov. 14. 21:14

Sziasztok Kismamik!

Mi ismét el vagyunk havazva és ez sztem már így is megy ki,lakást újítunk és sok a munka.Na meg a héten a jó időt próbáltuk kihasználni Botondommal és sokat voltunk a szabadban.

Túl vagyunk a cukorterheésen is hétfő/kedd várható eredmény.Minden okés volt kibírtam,bár kicsit későn kezdték el a beígért 7óra helyett 3/4 8kor álltak neki:S

Örülök h mindannyian jól vagytok és ne haragudjatok h nem tudok aktívan itt lenni,de Boti örökmozgóm mellett nehéz időt szakítni!

Puszilok mindenkit és pihenjetek amennyit csak tudtok!

483. Mira81
2010. nov. 14. 20:30

Látom a szép hétvége kicsalogatott mindenkit, senki nem volt gép előtt, helyes :)

Mi ma voltunk egy vacsoracsatán a barátainknál, nagyon jól éreztük magunkat és istenieket ettünk :) De olyan hamar elmennek ezek a hétvégék, holnap megint munka :( és a héten nekem cukorterhelés....hááááát....inkább nem gondolok róla előre semmit, majd meglátjuk.

Ja és ma volt egy 2 hónapos kisfiú a Párom kezében, olyan jó volt nézni :D, meghatódtam:)


Remélem Mindenki jól van! Jó pihenést minden mamának és babának!

2010. nov. 13. 13:11

sziasztok

hát alszom is......kihasználom, amíg lehet..

481. Dittti
2010. nov. 13. 13:04
Mirának igaza van..én is rengeteget aludtam és alszok mai napig is. :) MÉG tudok! A pocakfájásom hálsten lecsökkent, már egészségesnek mondható. Így aludni is könnyebben tudok, bár plusz 2 párna és egy pici plusz takaró így is kell :) És ez még csak a kezdet! Majd egy év múlva senki nem fog áradozni, hogy mennyit alszik..az már hétszentség :)
480. Mira81
2010. nov. 13. 10:29
Aludjatok, ameddig lehet :)Kell is a pihenés a szervezetnek, sok energia megy el. Később, amikor meg már nagyobb a pocak és a baba is mocorog nehezebb lesz úgyis! :D
2010. nov. 13. 10:27

sziasztok

hát alszom is ezerrel.....

478. itioti (válaszként erre: 477. - Judit8103)
2010. nov. 12. 20:15
Halihó!Nálam is volt aludhatnék időszak,és fáradtság kb 1 max 2hétig tartott!Ezeket a tüneteket mind tudtam produkálni a 7 hét alatt!Lehet nálad sem tart sokáig!Bár én nem bántam hmmm olyan jókat aludtam!Remélem más nem jön!Nem akarom elkiabálni! :-)
477. judit8103 (válaszként erre: 475. - Beacska28)
2010. nov. 12. 19:43

sziasztok

Köszi jól, annyi, hogy nagy fáradtság van rajtam még mindig...És Ti?

476. Mira81 (válaszként erre: 475. - Beacska28)
2010. nov. 12. 13:28

Hát, én nagyon fo..ul vagyok, Bea.

Tegnap elmentünk Márton napi libavacsira és kértem az étteremben koffeinmentes kávét, de szerintem tojtak rá és nem azt kaptam...este 7kor.

Úgyhogy le se írom, mennyi volt éjszaka a vérnyomásom, be kellett vennem újra vérnoymáscsökkentőt, aztán meg nyilván a koffein miatt nem tudtam aludni.

Szóval alig várom, hogy hazaessek és aludhassak. Ráadásul egyik kollégám reggel karambolozott, szóval elegem van a mai napból :(((

De majd Dani felvidít, ha pihizhetünk végre.

2010. nov. 12. 12:26

Hogyvagytok kismamik?

Nekem tegnap iszonyatosan fájt a fejem,ma csak hányinger van...eddig.

474. Nita081
2010. nov. 11. 19:09

Hát ez tényleg felháborító, hogy 30e Ft. Nem elég az embernek kifizetnie a magánorvost, mert hát a terhesgondozóba nem kapsz annyi figyelmet + még szülés után fizetni a dokinak esetleg a szülésznőnek....


Szép estét Nektek!

2010. nov. 11. 18:18
hát azért 30ezer forint még is durva........mocsok egy rendszer ez.....
472. beacska28 (válaszként erre: 471. - Mira81)
2010. nov. 11. 16:05

Teljsen igazad van Mira!

Mindig ujjitanak valamit és az sokszor még rosszab mint a régi.

471. Mira81
2010. nov. 11. 15:20
Hát, ezt nem tudtam Csajok, bocsi. Egyébként a pofátlanság tetejének tartom ezt, mert ez valóban a kismamák és családjuk lenyúlása, de szó szerint. És mi van azzal, akinek mondjuk igenis gondot okoz 30ezer forint? Értem én, hogy első a baba egészsége, persze, én is kifizetném, de ez akkor is felháborító. És jobb az államnak, ha Down kóros gyerekek születnek? Az olcsóbb? Őket fejlesztő iskolába járatni, sepciális pedagógusokat képezni...ja meg nem beszélve az olyanokról, akik mondjuk a szülés után intézetbe adják ezeket a piciket.
470. beacska28 (válaszként erre: 469. - Dittti)
2010. nov. 11. 14:22

Szia!

A pénz az megy...amugy is,dehát mostmeg pláne.Nincs más választásunk ki kell fizetni.A jövőhéten kell időpontot kérnem,hogy mikor mehetek.Na meg a doki magánrendelése is pénzbe kerül.

Te jól vagy?Látom napokon belül megmozdul a picikéd?Gratulálok!

469. Dittti
2010. nov. 11. 14:18

Húha..hát nem irigylem a Beát meg a Juditot. A 30ezer a rengeteg, de ennél már csak az aggódás meg a félelem a nagyobb egy eseteleges betegségtől. Ez továbbra is a pénzre megy, de már teljesen egyértelműen. És a millió aggódó szülő úgyis mit választ????.... szevasz 30ezer....Nekem is még szerencsém volt 5 héttel ezelőtt, mert akkor még mi is választhattunk. Ez így nem túl korrekt szerintem a családokkal szemben.


Elkezdődött úgy 5-6 napja amolyan buborék szállingózás odalentről...már alig várom, hogy eldicsekedhessem hogy IGEN!! én is érzem a mocorgást :-)


És akkor javítanám magam:)

A Bébik várható érkezése:

1.: Andi (febr.28??)

2.: Nita (márc.8.)

3.: Mira (márc.15-16)

4.: Dittti (ápr.19.)

5-6-7.: Judittól, Beától és Itiotitól nincs pontos infóm :-)

468. beacska28 (válaszként erre: 467. - Nita081)
2010. nov. 11. 13:38
Ezt az uj rendszert a héten kapta meg az én védőnőm.Ő ezt mondta,hogy ez annyira uj még.
467. Nita081
2010. nov. 11. 13:07
Én is úgy tudom, ahogy Mira írta. Én is a 9e Ft.-t kértem.
466. beacska28 (válaszként erre: 464. - Judit8103)
2010. nov. 11. 12:47

Szia!

Igen nekem is ezt mondta,pont ma voltam a védőnőnél.Győrbe a corvin utcába van és 30000ft.Már nincs az ami előtte volt amit Mira irt.Ez van....

465. Mira81 (válaszként erre: 464. - Judit8103)
2010. nov. 11. 11:45

Judit, van többféle szűrési lehetőség.

Nekem a csekket a dokim adta, de a védőnőnél is van, lehet kérni és aszerint kell az összeget ráírni, hogy mit kérsz. Ha jól emlékszem, van 9ezres, 19ezres, és 29 ezres.

Én anno azt a tanácsot kaptam, hogy ha 30 év alatt vagy és a családodban nem volt Down kóros beteg, vagy más szellemi fogyatékos, akkor bőven elég a 9ezres teszt.

A 12. héten el kell menni a kórházba UH-ra, az UH lelettel el kell menni a Liezen M utcába, leveszik a vért (doki javasolja, hogy mikor vegyék le, hányadik napon) és 7-10 napon belül kapod az eredményt.

Én megadtam az e-mail címem és 5 nap után e-mailben oda kaptam meg a választ. Mivel van egészségpénztári kártyám, annak is megadtam a számát és a számlával együtt visszaigényeltem az összeget, meg is kaptam utólag.

2010. nov. 11. 10:58
a dokim mondta, hogy a Down szűrés rendszere megváltozott, amit vérből néznek, és 30ezer forint.Ti mit tudtok erről? Bea Neked mondták már?
463. judit8103 (válaszként erre: 458. - Mira81)
2010. nov. 11. 10:55

sziasztok

Dec 8-án kell mennem legközelebb.

462. Mira81
2010. nov. 11. 09:30

Sziasztok, jó reggelt!


Igen, Nita előttem van 1 héttel, én márc 15-16-ra vagyok kiírva.

Ditti, a 16. hét után nagyon nagyot nő a pocakod, ne aggódj, tudod....4 hetente kb. Még a 20. hét környékén lesz ilyen, amikor (szerintem) óriásit nő, legalábbis én akkor kétrétgörnyedve ültem/álltam/feküdtem, annyira húzódott. Tegnap Stummer doktornak is panaszkodtam, azt mondta, amíg nem asztallap keménységű a pocakom, addig az egy-két szúrás, húzódás OK. Biztos neked is csak emiatt van, nyugi!!!és jól teszed, hogy pihensz!!!


Nita, én is fekszem háton, pedig valami legenda nekem is rémlik, hogy nem szabad, a keringés miatt talán. De nekem se jó sokszor az oldalt fekvés és hát álmomban nem tudom ellenőrizni, meg figyelni, hogyan fordulok át (mintha olyan könnyen forgolódnék)


Dani is sokat rúgdos, főleg reggelente és estefelé, én is örülök neki :)))

461. Nita081 (válaszként erre: 460. - Dittti)
2010. nov. 11. 08:51

Én kb. egy héttel megelőzöm Mirát, ha jól emlékszem? Én március 8-ra vagyok kiírva:))


Igen nekem is volt ilyen. Sőt még a mai napig, ha sokat teszek-veszek feszül a hasam szúr az oldalam, ez mind azért van, mert feszülnek a tartószalagok. Nő a babóca:-)


Hát én is meg vagyok lőve a fekvéssel, mert én olyat is hallottam, hogy 20. hét után nem ajánlatos háton feküdni. De nekem ez még egyenlőre kényelmes, és minden reggel arra ébredek, hogy így fekszek. Szerintetek ez veszélyes? A hajolással azért óvatosan, hirtelen ne hajolj, inkább finoman,behajlított térdekkel.A felállni-leülni szitu....hát én erre még nem figyeltem, hogy nem kellene hirtelen. Bár már a mozgásomra azt mondják, olyan mint az "anyamedve". :-D


Nekem most ebben a pár napban (végre én is észrevettem, hogy nőt a pocakom) de abban is megnyilvánul, hogy pici szurkálások, pici görcsök vannak, én is szedem rendesen a magnéziumot. És már két napja akkorákat rugdos a kis drágám:-DD Tesz vesz a pocakomban:-)

460. Dittti
2010. nov. 11. 07:56

Örülök, hogy rendben van a Danibaba :) A méhlepény meg majd mire legközelebb méz, még feljebb fog vándorolni. Pihenni is kell ám :)


Judit: 8 mm az szép méret. Főleg ha erős kis szívdobogás is társul hozzá :-) Pihenj Te is amennyit tudsz.


Nekem délután elkezdődött tegnap a hasfeszülés és 5 Magnerot majd egy magnézium pezsgőtabletta hatására enyhült. Kipárnáztam a pocakom. Segített valamelyest. ma reggel is feszül odalent, ahol a pinduri van. Lehet azért ez az intenzívebb fájdogálás, mert most nőt nagyobbat é a pocakom meg a tartó(függesztő)izmok nem akarják megadni magukat könnyen?! remélem....óvatosan kell feküdnöm, kelnem, leülni, felállni....még mi jöhet? :)


Mira Te és Andi vagytok a relatív vezéridősek :) Nálatok is volt/van ilyen?


Mindenki vigyázzon a pocakjára :) Vidám napot!

puszi

459. Mira81 (válaszként erre: 456. - Beacska28)
2010. nov. 10. 20:55
Igen, igyekszem, nagyon. A doktor úr szerint továbbra is dolgozhatok, ameddig jól esik, persze pihenéssel délutánonként, meg betartva az eddigi előírásokat. Bíztatott megint, hogy jobb lesz a helyzet, csak türelem....hát terhes kismamának van olyan???
458. Mira81 (válaszként erre: 457. - Judit8103)
2010. nov. 10. 20:52
Örülök neki :))), látod, mi tudtuk!!! És hamarosan igazi baba formája is lesz, bár már most is, csak nem olyan kivehető. Mikor mész legközelebb kontrollra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook