Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri kismamik fórum

Győri kismamik (beszélgetős fórum)


427. Nita081
2010. nov. 9. 12:57
De jó, hogy írtad, köszönöm, akkor én is hétre oda megyek.:-) Citromot vigyél magaddal, (bár lehet Te is hallottál róla) állítólag azzal jobban meg lehet inni a lötyit.
426. Mira81
2010. nov. 9. 12:53
Nita, nekem ma azt mondta a védőnő, hogy inkább 7re menjek oda, mert fél 8 körül már extra sokan vannak. Úgyhogy én szerintem sietek, hogy minél előbb túl legyek rajta, mert utána meg pontosan 120 perc múlva név szerint hívnak be újra.
425. Nita081
2010. nov. 9. 12:25

Akkor tényleg lehet, hogy találkozunk. Én kedden megyek. Én már ott leszek fél nyolcra, ha nem előbb.


Ditti! Igen van uh-ja,(kicsi) bár ezt Andytól tudom. Engem ott még nem uh-ot. Csüt.és pénteken van a kórházban a nagy uh-n. Lehet oda fog visszahívni. De biztos nagyon alapos lesz, ha elmondod a vérzését, és a félelmeidet. Ő majd biztos tud megnyugtatót mondani.

Majd írj, hogy mi volt, és hogy kaptál-e mára időpontot.

424. Mira81
2010. nov. 9. 11:36

Nita, akkor lehet találkozunk, mert nekem is jövő héten kell mennem. Én mondjuk akkor 23 hetes leszek, de a dokim így kérte, hogy a 24. hétre legyen meg az eredmény. Pontos napot ugyan még nem tudok, mikor jutok el, meglátjuk.....lehet én is kedden megyek. :) Ja, meg lesz második teljes vérkép is, amit nem is bánok :) Köszi a táblázat ötletet, megnézem majd!

:-x

423. judit8103 (válaszként erre: 422. - Dittti)
2010. nov. 9. 11:36
szorítunk.és írdd meg hogy mit mondotta doki..
422. Dittti
2010. nov. 9. 11:30

Hellóka Csajok!


Felírtam a doki számát, amit Anita ajánlott. A Busznyák doktorúrét. Most indulunk az AFP papírjaimat kikérni, utána megvárom a védőnőt, déltől van. Megkérdezem milyen lett az eredmény. Remélem nem látszik rajta ez a vérzés. Mert azt olvastam állítólag falsch eredményeket mutathat ilyenkor az AFP. Negatív irányban. Tehát meginterjúvolom a védőnőt, aztán az autóból felhívjuk a dokit, és ha tényleg ad időpontot még mára, akkor el is megyünk Apával. Van neki uh-ja igaz, csak pici a monitor, vagy mit is mondtatok :) Remélem ha még ma fogad, akkor be is kukkantunk a Bébikéhez és végre kapok egy megnyugtató választ. Már tényleg csak ez a kis közösség tartja bennem a lelket néha :)) Köszönöm Lányok.

óriási puszi nektek

:-)

2010. nov. 9. 11:28
Ditti szorítunk nagyon!!!!!!!!!
2010. nov. 9. 11:26

sziasztok

Ditti. az én orvosomat is ajánlom, nagyon rendes, és alapos.

419. Nita081 (válaszként erre: 416. - Mira81)
2010. nov. 9. 11:25

Én a Magnerotból 3*1 szoktam. Reggel, délben, este. De ha görcsölök, akkor többet.


A hízással kapcsolatban, állítólag hetente fél kg. a jó. De én is többet híztam. Ha vékonyabb testalkatú voltál terhesség előtt (én igen) akkor azt mondták nekem, hogy többet szedünk fel. Ez nem tudom mennyire igaz. Írd be a googlebe, hogy terhességi kalkulátor, itt meg tudod nézni, hogy mennyi a min, normál, max. Meg kell adni a várandóság előtti súlyod, és a várandóság hetét.


Én jövő hét kedden megyek cukorterhelésre, akkor leszünk 24 hetesek.


Ditti! Szorítok,menj el mindenképp!


Szép napot!

418. 026876815c (válaszként erre: 416. - Mira81)
2010. nov. 9. 10:54

Ági a védőnő szerint én is sokat híztam és nekem is diétát rendelt,de a doki nem mondta és úgy gondolom amíg ő nem szól addig nincs gond!

Ne aggódj!!És kérdezz rá a dokitól azért!

2010. nov. 9. 10:52

Edit mindenképp hívj fel egy magándokit sürgősen mert azután fogsz megnyugodni ha észletesen normális krülmények között hallassz egy konkrét választ!

A dokimat még mindig tudom ajánlani sztem még ah ma hívod akkor is ad időpontot a mai rendelésére mert ilyen esetben nem fog nemet mondani ezt merem állítani!

Ha kell adok elérhetőséget de merem ajánlani bátran mert tudom h ő alaps és rendes nagyon!!!

416. Mira81
2010. nov. 9. 09:56

Szia Ditti!


Ez remek komment volt a doki részéről :(, de én is azt tudom mondani, mint Bea, hogy itt mutatkozik meg sajnos a magándoki előnye. Hogy otthagysz ugyan nála csomó pénzt, de legalább figyel rád emiatt jobban.

Magnéziumot szájon át nem lehet túladagolni, de szerintem attól is fáj ám a pocid, hogy meg lett bolygatva, agyon vizsgálgattak és most nyilván jobban is figyelsz rá.

Én reggel -délben -este szedem a magnéziumot, de nekem is volt, hogy többet vettem be, mert pl frontoknál sokkal érzékenyebb.


Én ma voltam a védőnőnél, ő is azt mondta, hogy az igazi, fenyegető keményedéseket megérezném...hát remélem....holnap doki azért.

Ja, és én ma le lettem szúrva, hogy a védőnő szuper-kismama táblázata alapján többet híztam, mint amennyit lehetne. (2 hónap alatt 5,5 kiló) Szerinte kezdjek el diétázni, de azért ezt még előtte az orvossal is megbeszélem, mert ő meg azt mondta, csak akkor kell jobban odafigyelni, ha a cukorterhelés eredménye rossz lesz. Arra meg csak jövő héten megyek.

Kicsit elkenődtem, de nekem inkább a dokim véleménye számít.

415. beacska28 (válaszként erre: 414. - Dittti)
2010. nov. 9. 08:38
Szerintem is keress meg egy másik dokit is,esetleg ha magánrendelésére mennél el akkor töbet tudna veled foglalkozni.Sajna pénz beszél...:-(
414. Dittti
2010. nov. 8. 21:27

Mennyi szedjek szerintetek a Magnerotból? Ma bevettem hármat. de simán képes lettem volna többet is beszedni ha nem szól a párom. ahogy éreztem h fájogat a pocak már vettem be..mennyi ebből az elég? vettem egy sandoz magnézium pezsitabit is. Napi egyet abból is iszok. Mindent megtennék h mégegyszer ne történjen velem hasonló!! Ma kaptam meg a kórházi zárójelentésem. a diagnózis benne:fenyegető vetélés. Összefutottam dokimmal a folyosón a kórházban, megkérdeztem de nem tudott választ adni mi okozhatta. Normális...ennyi..és magnézium..ha annyira normális akkor miért "fenyegető vetélés"??

ja és hogy nem volt 16 hetesen uh?? Mondom doktor úr nem hagyta h menjek...

áá..nem értek már semmit....holnap hívok egy magánrendelőt...hallani akarok vmi megnyugtatót végre..

puszi lányok

jó pihit

2010. nov. 8. 10:14
bocs, vissza olvastam, látom írtátok
2010. nov. 8. 10:13
magnéziumba milyet vegyek szerintetek?
2010. nov. 8. 10:06

sziasztok

ma én is veszek magnéziumot, a védőnő javasolta.ma voltam nála.

Mindenkinek a legjobbakat!

410. beacska28 (válaszként erre: 407. - Dittti)
2010. nov. 8. 09:22
Hát szerintem hatásos.De ez csak sima magnézium,ebbe nincs b6.Pedig azt hallottam,hogy a magnézium felszívódásához kell a b6-vagy fordítva? Nah mindegy ezeket mégmegiszom és beszedem a magna b6-ot is.Bár hányinger az továbbra is van egész nap.
409. Mira81
2010. nov. 8. 08:37

Nita, köszi, most elhoztam a munkahelyemre magammal a Magnerotot, megpróbálom délben azt bevenni. És nagyon örülök, hogy használt a szirup, már akartam kérdezni. Tényleg szedd nyugodtan, abszolút ártalmatlan!


Ditti, nem akarok ám okoskodni, félre ne értsd, mert én sem tudom, mikor van igazi keményedés és mikor nem. Amit most leírok, azt nekem is csak a kolléganőm mondta, aki két gyereket szült és folyamatosan rosszul volt. Azt mesélte, az igazi keményedés olyan, hogy szikla kemény a pocakod és olyan, mintha a méhed menne össze, vagyis mintha préselnék mindenfelől. De ez azért iszonyat nagy fájdalommal jár, mert a baba születésekor is ez van, így jut a szülőcsatornába. Szóval azért megéreznénk szerintem....én is most lettem picit okosabb. Ja és mondta azt is, hogy ez rendszeresen, periodikusan jön (mint amikor mérik, hány perces fájások vannak) és egy-egy keményedés az szinte természetes, főleg frontoknál.

Ha meg a Babád mocorogni fog, akkor is keményedik, főleg ott, ahol épp helyezkedik, de ez meg az a fajta keményedés, ami tök természetes és ártalmatlan. Bemásolom Neked, amit találtam:



A méh természetes állapotában is naponta többször összehúzódik, akkor is, ha nem vagyunk terhesek. Várandósan azonban a nagy pocak miatt jobban érezzük a méhizomzat összehúzódását, ami ijesztő lehet, hiszen minden várandósoknak szóló könyvben azt olvashatjuk, hogy a pocak keményedése a szülés megindulásának jele lehet. A dolog azonban nem ilyen egyértelmű.

Rögtön az elején különbséget kell tennünk a magzat mozgása által kiváltott pocakkeményedés és a méhösszehúzódás között. A baba -különösen a második harmadban- nagyon mozgékony, rúgdos, forgolódik, a könyökével bököd: a legtöbb esetben ez a pocak megkeményedésének oka. Ez a keményedés a legtöbb esetben nem fájdalmas (a harmadik harmad végefelé a baba nagy mérete miatt már akár fájdalmasnak is érezhetjük) és legfeljebb véletlenszerűen ismétlődik.


A valódi méhösszehúzódás ezzel szemben periodikusan jelentkezik. Egy összehúzódás legalább fél percig tart és 10-20 percenként vagy még gyakrabban ismétlődnek az összehúzódások. Ha valakinél gyakran fordul elő ilyen eset, és a méhszáj is elkezdett kinyílni, akkor Magne B6 tablettát ír fel az orvos, mert ez ellazítja az izmokat, s így a méhizomzatot is.


Szintén nem számít méhösszehúzódásnak az, amikor egész nap folyamatosan keménynek érzed a hasadat. Ez a helyzet nagyon ijesztő lehet, de tudnod kell, hogy általában külső körülmények hatására lép fel. Stressz, frontátvonulás, idegeskedés, túlterheltség okozhatja. Ha ilyet tapasztalsz, akkor több pihenés ajánlott.



Remélem segített valamit és megnyugodtál, a húzódások meg attól is lehetnek, hogy nő a Babád! 3-4 hetente van a nagy növekedés, lehet épp ebben is benne vagy.


Ja, és szóljatok rám, hogy sokat pofázok :))))

408. Nita081 (válaszként erre: 406. - Mira81)
2010. nov. 8. 08:12

Mira! nagyon köszönöm a szirupot, tényleg hatásos, reggel bevettem du. már sikerélményem volt :-) és nem szenvedtem.


Igen, a Magnerotot, rágd szét és kevés vízzel vedd be. Sokkal jobb, mint a magneB6 mert magasabb dózisú (500-as). Meg még jó a Magnesit citrit is (ez is 500-as ezt csak vízzel kell bevenni) én az elején Magnesit citirtet szedtem most vettem 100 db-os Magnerotot,(árban is hasonló) a mostani dokim ezt ajánlotta. De egyforma a kettő. Tegnap én is össz.hat db bevettem a nap folyamán, mert úgy görcsöltem, de ma reggelre elmúlt.


Ditti mi van Veletek? Remélem jól vagy?

puszillak Titeket.

407. Dittti
2010. nov. 8. 08:08

Bea..én is azt a magnéziumot kaptam a kórházban és még tegnap is hoztam haza. Az egyik orvos azt mondta felírja receptre, a másik meg hogy totál felesleges, mert ugyanannyira hatásos mint a Magne B6. Nekem a Magnerot-ot ajánlotta, mert az a legmagasabb magnézium tartalmú recept nélkül kapható vitamin. érzékeny a pocakom. Óvatosan kell felállnom, leülni. Sokat feszül, húzódik alul, oldalt, meg ahol tud. Eddig ennyire érzékeny nem volt, csak szombat délután kezdődött a vérzés elállta után. Ma vesszük a Magnerotot, nagyon bízok benne az segít. Anyukám is kérdezi nem e keményedik a hasam? Hát megfogom, de most mi számít keménynek? :) Istenem...már ég a pofám ennyi baromságot összehordani..

Puszi Lányok


Mira neked is sok pihi. Nekem segít. De az hogy egész nap feküdjek..tuti kikészülnék...és a legfőbb vágyam: egy normális, segítőkész orvos.

Ámen!

:)

406. Mira81
2010. nov. 8. 07:57

Jó reggelt!


nekem csak Magnerot-om van, meg Magne B6 de hát nekem is ez volt a legrosszabb hétvége. Szerdán doki, remélem megnyugtat valamelyest. Tudom, már kezdek ilyen para-anyuka lenni, de egyszerűen sokszor nem tudom mikor kellvalamit nagyon komolyan venni és mikor természetes egy keményedés. Mert lehet az orvos meg azt mondja, ja, hát front volt, ilyenkor tessék megnyugodni....

Bea, hatásosabb a por szerinted?

illetve Nita, Tőled szerettem volna még kérdezni, hogy én ezzel a MagneRot-tal még mindig hadilábon állok. Kicsit szét kell rágni és úgy inni rá??? Jobb mint a B6-os???


Ditti, ha lesz pici időd, majd írj, hogy vagy?! Sokat gondoltam Rád!

405. beacska28 (válaszként erre: 404. - Mira81)
2010. nov. 7. 17:25
Nekem is egész nap fáj a fejem.Magnéziumot szedek én is.Egy kórházban dolgozó ismerősömtől kaptam magnéziumot porba,amit teába oldok fel és azt iszom.
404. Mira81
2010. nov. 7. 16:52

Persze, tisztul és alvad a vér, az jót jelent, mert már nem friss.Meglátod, elmúlik tényleg és szerintem is valószínűbb, hogy az együttlét miatt volt.

Én is megérzem azokat a napokat, mikor megjönne, szinte napra pontosan tudom, de azt is, hogy ez ellen meg nem tudok mit tenni.

Nita, Neked is jobbulást, szerintem lassan belőlünk élnek a magnézium-gyártók...és biztos ez a hülye idő se jó, nem csodálom, ha frontvonuláskor születik a legtöbb baba!

403. Dittti
2010. nov. 7. 16:34

Mira kicsit megnyugtattál :) Nem is barnásnak mondanám, hanem amolyan sötétebb folyás (bocsánat érte) mintha tisztulna a odabent. És bízok benne igazad van. Elmúlik holnapra teljesen. :) Tudom, akarom!! :) Bár utánaszámoltam és a napokban kellett megjönnie, az is okozhat vérzést. Bár én inkább az együttlétre tippelek. Na de a lényeg h lassan de regenerálódok és odabent jól van a Cukiság.


Nita nem csodálom h fáj a fejed. Ez az idő totál lenullázza a kismamikat. Pihengess...egyél gyümit, igyál sok folyadékot. Helyezkedj kényelembe a tv előtt és élvezd a vasárnap délutánt :) Egy év múlva ilyenkor lefogadom a fél karod odaadnád ha csak ennyi bajod lenne :P

Én is már túlzásba viszem az aggódásom, le is lettem érte hurrogva. Apa kiadta utasítást. pihi..pihi..láblógatás és nem a rosszra gondolás :)

402. Nita081
2010. nov. 7. 16:18

Sziasztok!


Ditti! Örülök, hogy jobban van! Reméljük nem lesz többet ilyen, és ha kedden mész dokihoz mindent mondj el neki.


Én sem éreztem, érzem túl jól magam. Péntek este óta fáj a fejem, de nagyon, biztos ez a gyenge idő.

Ma meg görcsöl a hasam. Én is nyomom a magnéziumot, meg a nospát, remélem csak a babácskánk nő!


Jó volt személyesen is megismerni egymást:)


Szép napot!

401. Mira81
2010. nov. 7. 15:42

Ditti, nekem a 14. héten volt ilyen, mi is együtt voltunk, mert akkor még nem is derült ki a méhlepény-dolog. Nekem azt mondta a doki, hogy ilyenkor nem a méhszáj sérül,hanem hajszálerek pattannak el, csak elég nehéz megállapítani honnan jön a vérzés. Anno azt a tanácsot kaptuk, hogy ha két napig eltart (persze ha egyszerre nagy mennyiség, akkor azonnal), akkor orvos. Ilyen együttlét utáni vérzés elég gyakori.

MOndjuk mi most ugye le vagyunk tiltva teljesen, és ha meg is oldódik a probléma, akkor is csak nagyon óvatosan lehet majd.

A lényeg, hogy zárt a méhszájad és a lepény fent van, no meg bébi is egészséges. A barnás pöttyök még lesznek is ma, de utána teljesen el fognak tűnni, de igazad van, kedden nézesd meg magad mindenképp.

Ne aggódj, minden rendbe jön!!! :-x

400. beacska28 (válaszként erre: 396. - Judit8103)
2010. nov. 7. 14:35

Hát reggel nagyon hányingerem volt.Ebédre húslevest főztem és rántott halat és annyira jólesett mindkettő,hogy most nincs hányngerem és nem is szédülök.Pakolgattam a lakásba ,most egész jól vagyok.

és ti ,hogy vagytok?

399. Dittti
2010. nov. 7. 12:00

Nekem is mondta a nővér h a fronttól is lehet, vagy mert együtt voltunk este apával. de számtalan oka lehet. Amíg zárva a méhszájam, a bébike jól van, a lepényem i fent van...addig bízok h jobb lesz. Annyira bánt h egy árva szót sem mondtak mitől lehet. Kedden megyek dokihoz. Fáj alul a pocakom, feszü állandóan. Hiába a magnézium. Most fekszem és a fenekem alá párnát tettünk. Barnás pötyik voltak még egy óráj, remélem már csak utórengésként. Sokat sírok, nagyon bánt hogy nem mondtak semmit, cak hazaküldtek.

Mira neked is pihenni. Elég most egy bajos csaj :)

puszi

398. Mira81
2010. nov. 7. 10:48
Áááá, akkor tuti a front miatt voltam én is olyan rosszul :( KOmolyan gondolkodtam, hogy bemenjünk-e az ügyeletre, de aztán a fekvés meg a hiper adag magnézium után jobb lett. Remek kilátások,hogy ezek után minden légköri változást így fogok megélni :(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook