Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gondolataim... fórum

Gondolataim... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
548. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 543. - Mutáns Jane)
2016. aug. 30. 07:02

Most már az agykontroll és a hipnózis segítségével meg tudsz "vetetni" valakivel egy újságot. Az újságban pedig olyan dolgokat írnak, amelyek szintén nem a TE gondolataid. Hol van ilyenkor a "szabad akarat"? :)


Az nem felelősséggel társulna? A felelősség pedig nem tudatossággal?

547. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 544. - Mutáns Jane)
2016. aug. 30. 06:59

Teremt, csak nem biztos hogy hozzá tartozik, mert hozzá legfőképpen az üresség tartozhatna. De az edényt sokféleképpen lehet megtölteni. Azt mondod, ez az én edényem és minden ami benne van. De ki rakta bele azokat? Teremtesz, megvan "mindened", de valóban te csinálod, valóban a tied?


Vagy csak egy hálózatra vagy rákapcsolódva?


:)


[link]

546. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 543. - Mutáns Jane)
2016. aug. 30. 06:55
Ez eddig oké. A baj csak ott van, hogy nem vagy önálló, szabad akarattal rendelkező személy. Nem ébredtél rá eléggé. Akkor tudatosan választhatnál. De mi alapján? Ez itt a kérdés. Mert ami alapján választasz, az egy "minőség", ha úgy tetszik, maga az éber(ebb), megkülönböztető tudat. De ez nincs, tehát a választásnak nincs "létjogosultsága". Azt hiszed, hogy "hogy", azt közben DEHOGY! Még mindig kiszolgáló rabszolga vagy. Mátrixot többször megnézni, amíg le nem esik a tantusz. De ugyanígy a Fahrenheit 451-et, az Equilibrium-ot vagy a Truman Show-t. Mindegyik CSODÁLATOS alkotás.
545. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 542. - Mutáns Jane)
2016. aug. 30. 06:50
Nem az a baj, hogy gondolkodnak, meg vizuálisak, hanem az, hogy egy náluk erősebb hatalom, ami ráadásul tudattalanul játszódik le előttük, befolyásolja őket. A gondolkodásukat, a képzelőerejüket. Olyan hamis információkat közölnek, amelyek szűretlenek az éretlen tudat számára. A megkülönböztetésre képtelen (éretlen) tudat pedig befogadja, beépíti, magáévá teszi, aminek súlyos személyiségbeli (lélekbeli vagy tudatbeli) deformitás lesz az eredménye. Olyan "szűrők" és hitrendszerek alakulnak ki, amelyek az érzékleteket is befolyásolják. Ezáltal homályos a kép, és az idealizált, eléjük tárt "életet" hiszik valóságnak. Ebben élnek, amely már szinte szimbiózisban van (mind egyénileg, mind kollektíven) a befolyásoló akarattal. Úgyis mondhatnánk, hogy ez a Mátrix-elmélet, amit ugye teljes egészében filmre vittek (Hál' Istennek). Itt nincs önállóság, szabadság, teremtés. Ez mind csak látszat. Marionett figurák vannak és a "mű-vész" aki ezt irányítja. Ahhoz hogy valaki szabaduljon, fel kell ébrednie, le kell dobnia a rá erőltetett láncokat. Egy Pinokkió, aki életre kel, de nem hazudik. :)
544. Mutáns Jane (válaszként erre: 543. - Mutáns Jane)
2016. aug. 30. 01:58
Mármint A LEGTÖBB embernek fogalma sincs róla, mikor éppen teremt, hogy az a születő (ha úgy tetszik, manifesztálódó, materializálódó) dolog az ő tudatalattijából kígyózik éppen elő.
543. Mutáns Jane (válaszként erre: 535. - D7ba7bf7ff)
2016. aug. 30. 01:57
Az úgynevezett reális dolgok mindig gondolat(ok)ból, nem fizikai síkon létrejövő képzetekből születnek meg. Mindenki teremt, csak fogalma sincs róla. Ezért lenne jó ráébreszteni minél több embert, hogy micsoda fantasztikus eszköz van a birtokukban, hogy a saját szándékaiknak megfelelően használják. Így aztán nem lenne frusztrált senki, és a háborúk is okafogyottak lennének.
542. Mutáns Jane (válaszként erre: 541. - D7ba7bf7ff)
2016. aug. 30. 01:29

Itt vidéken azért ez talán kevésbé durva, bár én is városban, megyeszékhelyen élek. Őszintén bevallom, hogy amikor 2011-ben megjelent Réz András "Még mindig szorongok" című sajátságos "korrajza" (a 2003-as "Válogatott szorongásaim" folytatása), és abban kezdte temetni a netes kultúrát, pontosabban a Facebook-generációt az egyik fejezetben, én sok mindennel nem értettem vele egyet. Úgy éreztem, hogy az, hogy most egy olyan nemzedék nő föl, amelyik számára a számítógépek és okostelefonok révén tömegesen képes teljesen virtuális (azaz az anyagi világban effektíve "nem létező") dolgokban gondolkodni, egy hatalmas lehetőséget, kaput nyit meg az emberiség számára. Akkor úgy gondoltam, ez olyan, mintha egy az emberiség új nemzedékei számára egyfajta gyorstalpaló lenne, amely során elsajátíthatják a tudatos teremtéshez szükséges alapkészségeket. És a teljes mértékben képzeletbeli dolgokban való gondolkodás az egyik fő építőeleme mindennek. Talán azért vélem így, mert gyerekkoromban amiatt, hogy az emberek (nálam idősebbek) viszont tényleg CSAK az anyagi világot, és annak elemeit látták maguk körül, és csak az volt számukra a létező, iszonyatosan magányosnak éreztem magam.

Szerinted most túl hülye módon optimista vagyok?

541. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 533. - MZsanett)
2016. aug. 30. 00:17
Virtuális életet élnek. Senki nem néz senkire, csak a telefonjára. A városban legalábbis ez megy. Ilyen nem volt. Csak amióta ez a "nagyon okos" bejött. Érzéketlen robotként működik a többség, nyomogatja azt a sz*rt. Nem figyeli hogy mi van körülötte. Én azt mondom, nem is baj hogy lassan vége ennek a civilizációnak. Teljesen érzéketlenné, ostobává és életképtelenné vált.
540. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 532. - Mutáns Jane)
2016. aug. 30. 00:14
Vedd el a telefonjukat és az internetüket, és ezek pár másodpercen belül MEGHALNAK!!!
539. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 531. - MZsanett)
2016. aug. 30. 00:13
Én azon vagyok kiakadva, amikor mindenki azt a sz*rt nyomja! Még csak most kezdődött a hét, de már egy páran majdnem nekem mentek. Nem néznek semerre. Biorobotok.
538. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 531. - MZsanett)
2016. aug. 30. 00:11

Mert hülye, önbizalom hiányos, magamutogató senki.


A magamutogatás MINDIG egy kisebbrendűségi kompenzáció!

537. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 530. - Mutáns Jane)
2016. aug. 30. 00:09
Ne lepődj meg semmin. Ilyen kretén még nem volt a világ, amilyen most. Ezt merem állítani.
536. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 527. - MZsanett)
2016. aug. 30. 00:08

Erre csak annyit mondanék hogy...


"Szegény csaj..."

535. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 526. - Mutáns Jane)
2016. aug. 30. 00:02

Akkoriban "vaskalapos realitásban" éltünk, most meg "szabados illúziókban".


Egyik sem jó, de véleményem szerint a "realitás" sokkal jobb!

2016. aug. 28. 19:07
533. MZsanett (válaszként erre: 532. - Mutáns Jane)
2016. aug. 25. 21:31
Én nem is értettem soha ezt a facebook őrületet. Mindenki non-stop be van jelentkezve, bármikor elérhető...Engem a halálba idegesítene, ha mindig pityegne a telefonom. Nem tudom, ezt mások hogy bírják elviselni. Úgy viselkednek, mintha mindig valami fontos hívást várnának. Azokon vagyok nagyon kiakadva, akik szerint ez normális.
532. Mutáns Jane (válaszként erre: 531. - MZsanett)
2016. aug. 25. 16:08
Külső visszaigazolást várnak. (Lehetőleg pozitívat.) Hát, maradjunk annyiban, hogy kinek mi a fontos. Nekem a privát szféra az egyik legnagyobb kincs, és nem adnám semmiért. Ezért is vagyok itt, közösségi oldalon viszont nem.
531. MZsanett (válaszként erre: 530. - Mutáns Jane)
2016. aug. 25. 16:04
Pedig nagyon sokan csinálják ezt. Sokan még azt is kiírják, hogy hol dolgoznak. Volt egy csoporttársam, ő minden mozdulatát kiposztolta, a reggeli ébredésétől kezdve azt is, hogy hova ült be délután anyukájával, meg mit sütött...Le is tiltottam, mert elegem lett a napi ezer posztból, meg szelfiből.
530. Mutáns Jane (válaszként erre: 529. - MZsanett)
2016. aug. 25. 15:58
Lehet, de nem ezért. Lehet, hogy full paranoid vagyok, de számomra az, hogy egy felismerhető fotót föltölt valaki magáról a netre, ráadásul személyes adatokkal összekötve (!!!) már alapból a súlyos önveszélyeztetés kategória. Még akkor is, ha be van festve a haja.
529. MZsanett (válaszként erre: 528. - Mutáns Jane)
2016. aug. 25. 15:44
Nem ártott volna több stílusban megcsinálni azt a képet.
528. Mutáns Jane (válaszként erre: 527. - MZsanett)
2016. aug. 24. 17:09
Ez a csaj egyszerre volt nagyon bátor és rettentően naiv. (Nálam ez a "teszt", amit megcsinált, már félig-meddig elmebaj kategória.)
2016. aug. 24. 14:48

Elkeserítő.


[link]

526. Mutáns Jane (válaszként erre: 525. - D7ba7bf7ff)
2016. aug. 24. 08:44

Bocs, korábban én is így láttam, de most már nem.

Igenis kellenek olyan időszakok is, amikor a korábbi "fák" által termelt dolgok - levelek, gyümölcsök - megerjednek, megrohadnak, hogy jó táptalaj legyenek az utánunk következő "fák" számára. Ez most az alkotás szempontjából tulajdonképpen egy ilyen időszak.

2016. aug. 24. 03:14

Csak menjünk vissza 25 évet! Láthatjuk, hogy minden sokkal eredetibb volt. Volt "anyag" az alkotásokban és az emberekben.


[link]

2016. aug. 22. 03:13

Áhhh... Gyönyörűek... :))


[link]

2016. aug. 22. 03:12

Jaj de hülye...


[link]

2016. aug. 20. 23:07

Hát igen! Másfél hét múlva esedékes... :)


[link]

2016. aug. 20. 22:26

HAZÁNK VÉDŐANGYALÁHOZ


Ó, hazánk Szent Arkangyala,

Tiéd a kiváltság, hogy megvédd

reménységünk szeretett földjét.

Hozzád fordulunk, Szent Arkangyalunk,

Isten igazságosságának, szépségének

és jóságának hatalmas követe!

Vezess elhatározásainkban,

őrködj céljaink fölött!

Tisztítsd meg kívánságainkat!

Hozd el népünk számára Isten irgalmának világosságát!

Hozd el népünknek Isten irgalmas jóságát!

Hozd el népünknek Isten irgalmas szeretetét!

Ments meg minket,

Isten igazságosságának Szent Arkangyala,

múltunk tévedéseitől!

Tedd nemessé népünket Isten akaratának igazságával!

Tedd erőssé népünket Isten akaratának bölcsességével!

Áraszd népünkre Isten akaratának áldását!

Áraszd ki Isten Lelkének jóságát földjeinkre és folyóinkra!

Áraszd szét Isten Szentségének jótéteményeit a

szelek által

fáinkra, virágainkra és mezőinkre!

Áldd meg állatainkat, halainkat és madarainkat!

Vedd hatalmas szárnyadra népünket,

és vígy minket mindörökre Isten irgalmas Szívébe!


Ámen.

2016. aug. 20. 22:09

Érdemes lenne, ma, legalább egyszer valamelyiket hangosan felolvasni:



Kölcsey Ferenc: Himnusz (részlet)


Isten, áldd meg a magyart

Jó kedvvel, bőséggel,

Nyújts feléje védő kart,

Ha küzd ellenséggel;

Bal sors akit régen tép,

Hozz rá víg esztendőt,

Megbünhödte már e nép

A multat s jövendőt!


(régi írás, nem nyelvtani hiba)



ŐSMAGYAR HIMNUSZ


Országok országa, törvénytudás népe,

Napkelet s Nyugat közt a világnak fénye,

Nagy a te nemzeted, nagy a te végzeted,

Oly messze magasztos, hogy fel sem érheted.


Mint a magas Mennység, szíved mérhetetlen,

Életed gyökere szent és sérthetetlen,

Hegyek, árnyas erdők, hős föld büszke népe,

Ez a te végzeted ősi öröksége.


Erős, gazdag vár vagy, de az örök törvényt,

Amit Isten rád rótt, vállalnod kell önként,

Hogy beteljesüljön győzelmes végzeted:

Úr oltára te vagy, emeld fel a fejed!

2016. aug. 20. 21:53
Szerintem sok meló volt benne, hogy ez az Augusztus 20-dika így sikerüljön, ahogy. Mind szellemi, mind lelki, mind fizikai értelemben. Úgy éreztem/érzem, nagy szükség van MOST erre. Áldást kell kérnünk hazánkra és a magyar népre egyaránt, mert MOST komoly időket élünk.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook