Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gondolataim... fórum

Gondolataim... (beszélgetős fórum)


2015. jan. 14. 06:52
*vonatkozik
2015. jan. 14. 06:52
Akire bonatkozik el sem olvassa, aki meg el olvasta végig hidd el legalább pròbálja nyitogatni a " lelki kapuit"! :)
6. ca43169457 (válaszként erre: 5. - Dinkaanyu)
2015. jan. 14. 06:20
Nem rossz ez itt sem...
5. Dinkaanyu (válaszként erre: 2. - D7ba7bf7ff)
2015. jan. 14. 06:17
Miért nem naplót vezetsz?Ezek a gondolatok inkább odavalók.
4. ca43169457 (válaszként erre: 3. - D7ba7bf7ff)
2015. jan. 14. 05:44
Igazad van, ennek is örülni kell...
2015. jan. 14. 02:10
Manapság annak is örülni kell, ha gyalogosan vagyok és egy autó elsőbbséget ad nekem, netán lefékez, ami alapesetben is "megillet" engem. Nagyon sokszor csak mennek mint az ökrök, az utolsó pillanatban fékez le, kap észbe, stb. Ennyire nehéz lenne odafigyelni a másikra, lassítani, betartani (netán) a szabályokat?
2015. jan. 14. 02:05

Látható, hogy a legtöbb ember görcsösen befeszül, maga elé néz meredten, mint aki baromira fél valamitől. Mitől fél? Szerintem az emberektől. De legfőképpen saját magától. A lelkétől, amiben a lenagyobb szeretettől, a legnagyobb gyűlöletig minden megtalálható. Mért nem fedezi fel? Innen a zártság. Én "képzeletbeli ajtónak" nevezem, ami zárva van. Persze ez nem is olyan képletes. Ez az "ajtó" valóban ott van, csak nem fizikai szemmel látható. Ehhez már lelki szem kell. És a legtöbbjüknél zárva van. Nem nyitnák ki semmi pénzért.


Innen a mondás, hogy: "...zörgessetek és megnyittatik néktek."


Ez az ajtó a lélek ajtaja, számtalan lehetőséggel, mégis abba ölik a legtöbb energiát, hogy zárva maradjon. Innen a szorongás, a feszültség, az elégedetlen keserűség.


Erre már tényleg azt mondják hogy: szánalmas


Szép, mélyre süllyedtünk, de nekünk a pofonnál is több kell, hogy érzékeljünk, mert az érzékünk is eltorzult. Valakinek annyira nem működik, hogy csak a túlvilágon kap észbe.


Hogy is nevezhetném másképp az ajtó kitárását? Önátadás, alázat, megismerés, elfogadás? Ezek majdnem hogy szinoním szavak. Egy a lényegük.

2015. jan. 14. 01:53
(Kérdéseim, válaszaim...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook