Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vajaskenyeret reggeliztem és ez jótékonyan hatott a gondolataimra. fórum

Vajaskenyeret reggeliztem és ez jótékonyan hatott a gondolataimra. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Perzsacica)
2023. jan. 31. 00:01

Mindenképp értékelendő, hogy a dolgozatod személyes tapasztalatok alapján kívántad megírni. Így egyedibbé és hitelesebbé vált. Az utazással töltött idő természetesen meghosszabbítja a beadás idejét, így azt rendben elfogadtam.

Ötletesen kapcsoltad a vajaskenyeret a leírásodhoz.

Örömmel gratulálok a világ első vajaskenyérből diplomát szerzett diákjának. Büszke vagyok, hogy egy ilyen egyedi és kreatív dolgozatot írtál, és hogy ezzel sikerült kitűnni a többi diák közül.

61. perzsacica (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 21:03

Sajnos nem online végzett munka miatt a dolgozat megírására eddig nem maradt időm.

Utólag viszont el tudok mesélni egy valós történetet a görög kultúráról. Sok évvel ezelőtt Kréta szigetén nyaraltam, ami nem csak a tengerparti tespedést jelentette hanem az ottani kulturális örökség megismerését is. Bérelt kocsival bejártuk a szigetet és eljutottunk Heraklion-Knosszoszba is. Az ókori romok között megcsodáltuk az egykori királyi palotát a delfines falfestményekkel és az ókori minószi kultúra egyéb ránk maradt maradványait a romok melletti múzeumban. Emlékül egy pici kétfejű sas arany fülbevalót vettem a boltból, amit azóta is gondosan őrzök .

A vajas kenyér azáltal kapcsolódik a témához, hogy a nem olcsó utazás során otthonról hozott kolbász és a helyben kapható görög vaj volt étkezésünk meghatározó alapja.

Felhasznált irodalom: [link]

és [link]

2023. jan. 30. 06:38

Kedves Perzsacicus!


Sajnos nem adtad le időben a dolgozatodat, így nem tudlak hozzásegíteni a diploma megszerzéséhez.


Egy lehetséges példa, hogyan kellett volna megoldani a feladatot.


"A vajaskenyér nagyon fontos szerepet tölt be a modernkori görög kultúrában, amely az egyik legrégebbi és legfontosabb élelmiszer. A vajaskenyér kulturális jelentősége főként a gasztronómiai örökségben érhető tetten, amelynek része a sok hagyományos görög étel, amelyek közül sok népszerű az egész világon. A vajaskenyér jelen van a családi és baráti összejöveteleken is, amikor a görögök örömmel osztják meg egymással az étkezést és a társaságot. A vajaskenyér általánosan népszerű az egész világon, ami azt jelzi, hogy a görög kulturális örökség hatása nemcsak a görögökre, hanem a világra is kiterjed.

Egy példa a vajaskenyér elterjedésére és hatására.


Egy modernkori görög városban, Athénban, egy fiatal pár, Maria és Nikolas éppen az édesapjuk hagyományos receptjével készült vajaskenyeret készülnek fogyasztani a reggelihez. Mialatt esznek, beszélnek az édesapjukról, aki sok hagyományos görög receptet tanított nekik, köztük a vajaskenyér receptjét is.

Maria és Nikolas rádöbbennek, hogy a vajaskenyér mennyire fontos része a görög kulturális örökségnek, amelyet az édesapjuk átadott nekik. Ezen a reggelin túl, a vajaskenyér jelen van a családi és baráti összejöveteleken is, amikor a görögök megosztják az ételüket és a társaságukat.

Ez a gondolat arra inspirálja őket, hogy megnyissanak egy hagyományos görög étteremet, ahol a vajaskenyér a fő étel lesz. Az étterem népszerű lesz az emberek körében, akiknek szükségük van egy helyre, ahol megőrizhetik a görög kulturális örökségüket. Az étterem egyre népszerűbbé válik, és még a turisták is elkezdik keresni, hogy megkóstolhassák a hagyományos görög ételeket, beleértve a vajaskenyeret is.

Ezen a módon, a vajaskenyér hatása jelentős mértékben befolyásolja a modernkori görög kultúrát, amelynek eredményeként megőrzi a hagyományokat és a görög kulturális örökséget, és átadja azt a következő generációknak.


Néhány példa az étterem étlapjáról:


Tyropita: görög sajtos pite

Spanakopita: spenótos pite

Dolmades: rizses töltött levél

Gyros: húsos törökroszti

Souvlaki: sült hús- vagy halrúddal

Feta saláta: saláta feta sajttal és kenyérrel

Tzatziki: tejfölös-fokhagymás pita

Pita gyros: húsos törökroszti pita kenyérben

Loukoumades: fánk alakú édesség mézzel és vajjal.

Baklava: édesség filo tésztából, mézzel és vajjal."


Forrás:

Wikipédia.

A felsorolt görög ételek nevei ismert kulturális információk.

Élettapasztalat.

59. f58867fb46 (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 29. 04:18
Rossz. Határozottan
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - F58867fb46)
2023. jan. 28. 12:03
Ez a típusú reggeli milyen hatással volt a gondolataidra?
57. f58867fb46 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 07:31
Kedden én is otthon hagytam a pénztárcám és üres kiflit reggeliztem
56. csemár (válaszként erre: 50. - Fokhagyma)
2023. jan. 28. 07:21
A rádióból ismerem, abból az időből (régen volt!), amikor a Kossuth R. ilyesmiket is közvetített, nemcsak komoly tartalmakat.
2023. jan. 27. 17:48
modernkori
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Perzsacica)
2023. jan. 27. 12:14

"A vajaskenyér kulturális hatása a modernkori görög kultúrában."


Hétfő reggelre kérek ebből a témakörből egy dolgozatot.

Aztán meglátjuk......

53. perzsacica (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 11:52
Lehet belőle vizsgázni is? Vagy akár diploma is szerezhető ha célratörő vagyok?
2023. jan. 27. 07:48

A vajaskenyér kenés emberi tényezője:


A vajaskenyér kenés emberi tényezői kulcsfontosságúak. Az emberi tényezők közé tartozik a kenőeszközök kiválasztása, a kenőeszközök használatának helyessége, és a kenőeszközök minőségének javítása vagy a megfelelő mentálhigiéniás állapot.


Az eszközök kiválasztása nagyon fontos, mert a megfelelő eszközök használata javítja a kenés minőségét, és csökkenti a balesetek kockázatát. A vajaskenyér kenéséhez leginkább a kenőkanál, vagy kenőkés használható. A kenőkanál hosszú, egyenes éllel rendelkezik, amivel könnyen kenhető a kenyérr, és könnyen tisztítható. A kenőkés pedig rövidebb és ívelt késsel rendelkezik, amivel könnyebben kenhető a kenyér, de nehezebb tisztítani.


A kenőeszközök használatának helyessége is fontos, mert a helytelen használat növeli a balesetek kockázatát. A kenőeszközök használatának helyességét a munkahelyi biztonsági előírásoknak megfelelően kell elsajátítani. A kenőeszközök használatának helyességét a gyakorlással, és a rendszeres karbantartással lehet javítani.


A kenőeszközök minőségének javítása is fontos, mert a minőségtelen eszközök növelik a balesetek kockázatát. A kenőeszközök minőségét a rendszeres karbantartással, és a gyakori cserével lehet javítani.


Az alkohol és a drogok hatása a szervezetben különösen veszélyes lehet a vajaskenyér kenés során, mivel ezek a szerek csökkenthetik az emberi reakcióidőt és a koordinációt, ami balesetekhez vezethet. A kipihent munkavégzés is hasonló módon, de pozitívan befolyásolja az emberi teljesítményt és a biztonságot.


Az eszközök kiválasztása és használata is fontos szerepet játszik a vajaskenyér kenés biztonságában. A rosszul karbantartott vagy meghibásodott eszközök nagyobb valószínűséggel okoznak baleseteket. Például, ha a kenőkés éle rossz állapotban van, az könnyen vágásokat okozhat a kezén. A kenőkés hőmérsékletének ellenőrzése is fontos, mivel túl meleg kenőkés könnyen égési sérülést okozhat.


Emellett, a megfelelő képzés és oktatás is létfontosságú a biztonságos vajaskenyér kenés érdekében. A kenyérkenő szakmunkásoknak tudniuk kell, hogyan kell biztonságosan használni az eszközöket és elkerülni a baleseteket.


Azt is figyelembe kell venni, hogy a vajaskenyér kenés időigényes és fizikailag megterhelő tevékenység, ezért a munkavállalók számára fontos a megfelelő pihenőidők és a helyes testtartás betartása.


Egyértelmű, hogy a vajaskenyér kenés emberi tényezői szorosan összefüggenek a biztonsággal. A kenéshez használt eszközök biztonságos használata, az alkohol és drogok hatásainak figyelembevétele és a kipihent munkavégzés szempontjainak figyelembevétele mind-mind hozzájárulnak a biztonságos és egészséges munkavégzéshez.

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Fokhagyma)
2023. jan. 26. 17:38

Márkus Alfréd dala, Kazal Lászlóval lett népszerű.

A negyedik percnél kezdődik.


[link]

50. fokhagyma (válaszként erre: 49. - Csemár)
2023. jan. 26. 16:41

[link]


A "Több" szóra kattintva megjelenik a teljes szövege.

Valószínű több változata is van. Én még gyerekkoromban az anyukámtól hallottam, de pl. a neten ezt olvastam:


"Az én babám egy fekete nő.

A szeme fénylő fekete kő.

Fekete hajú, fekete fajú,

jól tudom, boldog, akit megölel ő."


Az anyukám meg így tudta:


"Az én babám egy fekete nő.

A szeme fénylő fekete kő.

Fekete hajú, fekete fajú,

Hogyha fürdik, boldog lesz a lepedő."


A pirítóson helyett pedig úgy énekelte, hogy a pirítón.

49. csemár (válaszként erre: 48. - Fokhagyma)
2023. jan. 26. 16:18
Csak egy-két versszakát, amelyekben nincs szó pirítósról.
48. fokhagyma (válaszként erre: 47. - Csemár)
2023. jan. 26. 15:58
Igen, ez az! Ezek szerint Te is ismered.
47. csemár (válaszként erre: 46. - Fokhagyma)
2023. jan. 26. 15:54

"Az én babám egy fekete nő..."

Ugye, ez az?

46. fokhagyma (válaszként erre: 45. - Csemár)
2023. jan. 26. 15:30

A forró pirítósra kent vaj, rögtön elolvad, és milyen finom!!!

A nótában még hasonlat is társul hozzá.


"Szívemben vágy parazsa nő,

meggyújt egy fekete nő tüzes szemével.

Beleszerettem rögtön, csak az a baj,

hogy szívem olvad, akár a pirítóson a vaj."

45. csemár (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 26. 08:38

"Ropogós"??


Talán a héjára gondoltál...


Vagy napi szinten kétszersültet/pirítóst fogyasztasz?

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Csemár)
2023. jan. 26. 08:26

Van bennünk ízlésbeli egyezés. Az oldalmegkenését én sem preferálom, mert így a nem jut minden harapáshoz elegendő vaj. Ez jelentősen csökkentheti az élvezeti értéket.

Vannak különbségek is, de ez valószínüleg a korom és a fogaim miatt van.

Én mindenképp a száraz felét kenném. Egyrészt nem nyomódik bele a vaj és így egyenletesebb lesz a kenet. Másrészt felpuhítja a felületet és könnyebb harapni.

A hibátlan harapással rendelkezőknek mindenképp jó a Te gyakorlatod is, hiszen így ropogós marad a kenyér.

43. csemár (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 26. 08:03
Köszönöm a segítséget!
42. csemár (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 26. 08:03

Jogos!


Viszont!

Szerintem a kenyérszeletnek csak egyetlenegy oldala jöhet szóba a kenés szempontjából: a szeléskor a cipó (vagy vekni) felőli oldal. Miért? Mert az a puhább.


Finom volt a mai reggelid! Egészségedre!

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Csemár)
2023. jan. 26. 07:50

Egy magyarázat azoknak akik nem tudnak angolul:


A "butter bread" kifejezés azt jelenti, hogy kenyér vajjal, míg a "buttered bread" azt jelenti, hogy vajjal kent kenyér. Tehát a "butter bread" esetén a kenyérbe van belekeverve a vaj, míg a "buttered bread" esetén a kenyér felületét kenik meg vajjal.

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Csemár)
2023. jan. 26. 07:45

Azért pontosabban is meghatározhattad volna, hogy a három oldal közül melyikre, milyen elgondolás alapján kented.

Megosztom veled az információt, hogy én ma mit reggeliztem.

Toast, fügefalevél teával.

Fogyasztás előtt szétnyitottam a kenyeret és elgondolkodtam a látványon. Kérdések zöme zúdult rám. Micsoda lehetőség az eszmefuttatásokra..

Ha legközelebb valamit bevallok az a toast lesz.

39. csemár (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 26. 07:30

Szó nélkül maradtam!


S tudod, mi lepett meg leginkább? Az, hogy az angolban van "buttered bread" is, nemcsak "butter bread"!


A szó nélkül maradásom következtében kentem magamnak - reggelire - egy szelet mézes-vajas kenyeret.

(Én úgy szoktam, hogy vajat teszek a kenyérszeletre, nagyjából szétkenem, rácsorgatok mézet, összekeverem a késsel a mézet és a vajat, s így kenem szét a szelet kenyér - egyik - oldalán.)

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Csemár)
2023. jan. 26. 07:00

Elég vegyesnek találtam egyes országokban az írásmódot-

Ahogy mondani szokták, a teljesség igénye nélkül néhány példa.


Angolul: "buttered bread"

Franciaul: "pain beurré"

Németül: "Butterbrot"

Olaszul: "pane burro"

Spanyolul: "pan con mantequilla"

Japánul: "バターブレッド" (batābureddo)

Kínában: "奶油面包" (nǎiyóu miànbāo)

Koreában: "버터 빵" (beoteo bbang)

Vietnámban: "bánh mì với mỡ"

Thaiföldön: "ขนมปังปิ้งมะพร้าว" (khanom ping ping maphrao)

Oroszul: "масляный хлеб" (maslyanyi khleb)

Lengyelül: "masło chleb"

Csehül: "máslem chléb"

Hollandul: "geboterde brood"

Svédül: "smörgås"

Finnül: "voileipä"

Dánul: "smørrebrød"

Norvégül: "smørbrød"

Portugálul: "pão com manteiga"

Görögül: "μαστόχαρτο" (mastóharto)

Törökül: "tereyağlı ekmek"

Hindiul: "बटर के साथ बिस्कुट" (buter ke sath biskut)

Arabul: "خبز مع الزبدة" (khobz ma'a l-zubda)

Hindiul: "बटर के साथ बिस्कुट" (buter ke sath biskut)



Vannak benne érdekességek.

Pl a thaiföldi:

"Khanom Ping Ping Maphrao" azt jelenti, hogy "vajas kenyér kókuszolajjal" Thaiföldön. Az "khanom" szó jelenti a "kenyeret" vagy "süteményt", a "ping" pedig a "vajat" jelenti, és a "maphrao" pedig a "coconut oil" szót jelenti. Tehát "Khanom Ping Ping Maphrao" szó szerint "kókuszolajjal kenve vajas kenyeret" jelent.

37. Sirga (válaszként erre: 31. - Epresturmix)
2023. jan. 26. 06:48
A teljes kiőrlésű kenyerem receptje 15 g vajat ír. A fehér kenyerembe nem kell. Ahány recept, annyiféle. :)
36. csemár (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 26. 05:20

Ezek szerint, ha jól értelek, a magyarban a vajaskenyér kétféle "dolgot" jelenthet: 1. vajjal megkent kenyér; 2. "butter bread".


Szegény angolok! Hogy nem fogják fel, hogy ezt egybe kéne írniuk!!

:-)

35. fokhagyma (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 25. 21:58
Oké! Köszönöm. Szellemes válasz volt.
34. ,zumba (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 25. 20:12
Biztos finom, de én magyar vagyok, és hagyományos kenyeret sütök. Nekem a kenyér lisztet, vizet, kovászt és sót tartalmaz.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - ,zumba)
2023. jan. 25. 20:04

A vajaskenyér (vagy "butter bread" angolul) egy olyan kenyérfajta, amelyben a tésztához vajat adnak. A recept variációi lehetnek, de alapvetően a következőkből áll: liszt, élesztő, cukor, só, tej és vaj.


Recept:


1 csomag élesztő

1/4 csésze cukor

1/4 csésze meleg tej

1/4 csésze meleg víz

3 csésze liszt

1/2 teáskanál só

1/2 csésze vaj, olvasztva

Keverjük össze az élesztőt, cukrot és meleg tejet egy nagy tálban, és hagyjuk állni 10 percig, amíg a keverék habos nem lesz.


Adjunk hozzá meleg vizet, és keverjük össze.


Adjuk hozzá a lisztet, sót, vajat és keverjük jól össze, amíg a tészta sima nem lesz.


Tegyük a tésztát egy lisztezett felületre és dagasszuk össze, amíg a tészta rugalmas nem lesz.


Tegyük a tésztát egy meglisztezett tálba, és fedjük le. Hagyjuk megnőni 1 órát.


Keverjük össze a tésztát, és formázzunk belőle egy nagy gombócot.


Helyezzük a tésztát egy meglisztezett kenyérsütőformába, és hagyjuk megnőni még 30 percig.


Előmelegített sütőben süssük 180 fokon 20-25 percig, amíg aranybarnára sül.


Hagyjuk kihűlni, mielőtt felszeleteljük és szervírozzuk.


Ez egy alaprecept lehet, amit szabadon variálhat, pl: méz helyett cukor, tej helyett tejföl, tojás hozzáadása stb.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook