Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gondolataim... fórum

Gondolataim... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. júl. 1. 23:46
A múltkor fullra eláztam, direkt nem volt nálam esernyő. 15 perc múlva már száraz voltam. Nyárról beszélünk. A hűsítő zuhany meg jól esik.
2016. júl. 1. 23:45

Egy nagyon gyenge eső eredt meg a mai nap folyamán. Az emberek többsége úgy menekül a legkisebb víztől, mintha macskából vagy cukorból lenne.


Kérdem én: Mért kell félni ennyire az esőtől?


Ha pár csepp rád esik (főleg nyáron), akkor eláztál? Nő vagy férfi, tökmindegy. Mindegyik ilyen kényes. Muszáj ezt leírnom, mert fel nem foghatom. Az én esetemben ha eső esik rám, vagy elázom, azt áldásnak tekintem. Vannak, akik áldásnak tekintik az esőt (nem csak a termés szempontjából) akármennyire kevesen is vannak.

486. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 484. - 563b626108)
2016. júl. 1. 23:40

[link]


A hegy az egyik legmisztikusabb jelenség a természetben. Főleg a Himalája. Szerintem ott komoly erőterek mozognak, ez az ami nem engedi fel oda az óvatlant. Valamiféle extázist és belső önmegismerést nyújt, ha valaki erre az útra adja magát.


A Raguel-ben, ha olvastad, a "Phaeton fogata" pont erről szól. Gyönyörűen leírja, mit jelent hegymászónak lenni.


Ezért nem is értik, hogy lehet ilyen fanatikus egy Erőss Zsolt. Bolondnak tartják. Számomra egy hős! A bátorság legendája. Teljes életet élt.

2016. júl. 1. 23:27

Beszéd:


[link]

2016. jún. 30. 21:24

Eszembe jutott ahogy másztam itt a hegyes völgyes dombokat, hogy anno Kiss Péter és Erős Zsolt megszállott hegymászók voltak. A fizikai hegyekben keresték azt a mozgást, amit a lélek bejár. Kár, hogy nem jöttek rá időben, hogy fizikálisan magasabbra veszély nélkül nem jutnak. Tulajdonképpen a magasban 'léptek át', de mégis emberi és személyi küldetésük véghezvitele nélkül.

Ezek is érdekes dolgok.

2016. jún. 29. 23:03
Eddig bárki nem akart megnyílni nekem, megtette anélkül hogy észrevette volna. Pedig soha senkitől nem csikartam ki erővel információt, de mégis megnyitotta magát, ott ahol kell. Nem véletlen, hogy érdekel a lélek, nagyon sokan ösztönösen megkeresnek. Talán érzik a bizalmi légkört. Olykor levakarhatatlanul nyomják nekem az infót. Természetesen én a legkisebb rezdülést is figyelembe veszem és élvezem az áramlást. :))
2016. jún. 29. 00:07
2016. jún. 28. 22:35

Most kaptam ízelítőt, hogy "odaátról" rettentő gyorsan és instant módon kommunikálnak. Én meg ott röhögök, hogy ez nem ér, most hogy találjam ki, mit akarsz és egyáltalán ki/vagy mi vagy, majd megjelent az úton egy béka a semmiből, nem is mozdult. Kicsit gázos volt összerakni ezt a békát azzal amit gyakorta látok fenn mozogni....

Folyt köv.

2016. jún. 28. 00:43
A Terence Hill-t pedig most kapták lencsevégre az egyik repülőtéren. Elég tartózkodó volt!
2016. jún. 28. 00:42

Gyerekek, nagy baj van!


[link]


(Pont tegnap volt eszemben.)

2016. jún. 27. 22:55
477. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 467. - Mutáns Jane)
2016. jún. 25. 01:51
Van egy pár elképzelésem, de nem foglalok állást. Én is figyelgetem a történéseket. Nyilván én más szempontokat is figyelembe veszek, amiről nem biztos hogy mernek beszélni. :)
476. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 468. - Mutáns Jane)
2016. jún. 25. 01:50

Nekem nem probléma az adás, mert akkor nem adnék. Olyan mint a vizelés. Ha kell, akkor nem fogom fontolgatni hogy jó -e vagy sem! Biztos hogy jó!


Az meg a te problémád hogy mennyire fogadod el, vagy mennyire érzed magad feszélyezve emiatt.


Ne kérj elnézést. Ha valamit kapsz, annak nyilván oka van.


A hála fontosabb mint a fölösleges bocsánatkérés. Még a "rosszért" is. Ez csak egy tipp volt.

475. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 466. - Mutáns Jane)
2016. jún. 25. 01:38
Akkor jó, ha nagyon szétesik minden. Többnyire belül és jobban mint másoknál. De csak azért esik szét, hogy normálisan össze tudd rakni a képet. Pokoli nehéz, de át kell menni rajta. Utána minden letisztul és hálás leszel ezekért az időkért.
474. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 465. - Mutáns Jane)
2016. jún. 25. 01:36
Képzelj el egy sírkövet a neveddel, ami nem te vagy, mégis kívülről szemléled, mintha egy kamera lennél. Nem érint meg. Persze azért ahogy erősödik a személyiség, beleszokik ebbe a létbe. De hajdanán nagyon könnyű volt ez az állapot. Nincs halál, csak élet-tudat. Aztán elhalványul.
473. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 472. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 25. 01:34
Most a művészetet arra használják, hogy degeneráljon, azaz a sátáni energiákat próbálják lehozni az anyagba. Sokan be is nyalják. Ez a szomorú.
472. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 464. - Mutáns Jane)
2016. jún. 25. 01:32

Ezt még olvasni is gyönyörű volt. Igen, nagyon sok művész komoly inspiratív tudatszinttel rendelkezik. De most művészekről beszélek, nem ezekről a NULLA-SENKI-CELEB BOHÓCOKRÓL! Akik tudnak alkotni, varázsolni. Még az is, aki azt hiszi hogy nem tehetséges. Egyszer csak "jön" valami, mert fogékony! Mert lehet hogy egy zseni! Mert átjön neki valami.


Régen a művészet és a vallás egy volt! Mármint a művészet egy komoly misszió volt, hogy a szellemit megjelenítsék az anyagban. Valaki ezt felismeri, valaki nem.

471. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 463. - Mutáns Jane)
2016. jún. 25. 01:29
Ha nincs szellemi élményed, akkor nem is nagyon fogod tudni. Nem is nagyon jössz rá, mert az egy viszonyítási alap. Minden spirituális, amiről a könyvek írnak, erről a Szellemről szól, amiről vagy tudsz vagy sem! Ehhez képest méred be az egódat. De ha ez nincs, akkor nagyon nehéz rájönni. Akkor az élet nyeseget, nevel téged. De még azt is, aki átlátja, csak más szinten.
470. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 462. - Mutáns Jane)
2016. jún. 25. 01:26
Keress olyan könyvet, amiben megtalálod önmagad. Amiben tudsz hinni.
469. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 462. - Mutáns Jane)
2016. jún. 25. 01:25

Bírom ezeket a "szindrómás" bélyegeket, amit rásütnek az egyénre. Például az autizmus is egy kifejezetten érzékeny állapot, a hiperaktív pedig más temperamentumú, egyszerűen nem lehet sablon keretek közé szorítani. Szóval bármi lehetnél, de nevezzük inkább "érzékenységnek" vagy "másságnak".


Ez azért sokkal barátságosabban hangzik, nem?


Kilógsz a sorból. Én is kilógok. És? El kell fogadni, hogy vannak akik másként működnek!


LEZSAROM hogy ezt mások hogy értelmezik, főként azt, hogy elutasítanak és skatulyába akarnak húzni. Azt sohasem hagytam.


Az alfa állapot egy olyan tudatállapot, ahol lazaság van, köztes lét éber és álom között. Valahol a kettő között. Valaki meg össze tenné a kezét, ha le tudna menni alfába. Szóval honnan nézzük? Ki a normális???


A "széjjel vagyok" azt is jelenti, hogy nem kötik le a figyelmedet az érdektelen, életellenes dolgok.


Nem vagy defektes csak másként funkcionálsz. De ha elmész a dili-dokihoz, az lehet hogy egy életre tönkre vág a ZSAROS gyógyszereivel!

468. Mutáns Jane (válaszként erre: 457. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 24. 15:04
Mostanára kúszott elő a tudatalattimból, miért írtam ezt az önzést. Mert nagyon sokszor az a benyomásom, hogy én csak elveszek tőled, te meg csak adsz. Ezért utólag is szeretnék elnézést kérni.
2016. jún. 24. 11:39
Ja, amúgy mit szólsz a Brexit-hez? Szerintem az, hogy pl. az online hírportálokon mindig Brexit-ként, és nem Brimain-ként emlegették (az előző a kilépésre, az utóbbi az EU-ban maradásra utal), mondhatni eldöntötte a kérdést. Ez ugyanaz az idiótaság, mint amikor a 80-as és 90-es évek fordulóján egyik sokemeletes épületet a másik után robbantották fel a hollywoodi filmekben (Még drágább az életed, Halálos fegyver IV., stb.), aztán csodálkoztak, amikor Oklahomában 95-ben a valóságban is megtörtént. (2001. szept. 11-et már nem is említve.) Az emberek nagyon-nagyon hülyék tudnak lenni.
466. Mutáns Jane (válaszként erre: 459. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 24. 11:33

Nagyon szépen köszönöm ezt is! Nagy segítség! :-)

Egy nagyon mély, nagyon durva gödörből mászok ki, és ez a folyamat már több éve tart. Nagyon esetlegesnek tűnő, látszólag egymástól elszigetelt, apró eredményeket értem el eddig, de többen látják a javulást rajtam a környezetemben, és én jobb híján az ő visszajelzéseikre hagyatkozom. (A bizonytalanságom miatt.)

465. Mutáns Jane (válaszként erre: 461. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 24. 11:12
Fura, nekem direktben nem volt ilyen, hogy nem azonosultam a nevemmel, legalábbis nem tudom fölidézni, mégis valahogy, ahogy olvaslak, ismerősnek tűnik ez az érzés.
464. Mutáns Jane (válaszként erre: 460. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 24. 11:10
Köszi, asszem, értem, egyébként Szörényi Levente egy-két éve megjelent önéletrajzában is megjelent hasonló, csak ő arra használta ezt a képességét, hogy valami ősi magyar pengetős hangszer leírását megkapta, és el is készítette.
463. Mutáns Jane (válaszként erre: 462. - Mutáns Jane)
2016. jún. 24. 11:09
Ezt arra írtam, hogy gőzöm sincs, merre van az egóm...
462. Mutáns Jane (válaszként erre: 457. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 24. 11:09
Azt sajnos nem tudom. Kb. az első harmadát olvastam el két Eckhart Tolle-könyvnek (A Most hatalma, illetve az Új Föld), de egyszerűen követhetetlennek éreztem, nem igazodtam ki rajta, mert valahogy az én személyiségem mintha másként épülne fel, vagy én másként érzékelem, nem tudom. Én sokkal inkább széjjel vagyok "darabokban", mint az átlag ember. Szerintem valószínű, hogy Asperger-szindrómás lehetek, erre mostanában kezdek ráébredni. Nőknél ez kevésbé szembetűnő. Ja, és lehet mondani, hogy éber óráimnak kb. a háromnegyedét, ha nem a négyötödét alfa állapotban töltöm / töltöttem.
2016. jún. 23. 23:56
Ahhoz, hogy többet tudjál, mint amit alapvetően tudsz, kapcsolatban kell lenni azzal, aki többet tud "nálad". Talán ez a titok. Önátadás? Természetesség? Megnyílás? Valami ilyesmi. Nagyon sokáig a nevemmel sem azonosultam. Tehát van valami nagyobb, értékesebb, ami több "nálad"... :)
460. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 455. - Mutáns Jane)
2016. jún. 23. 23:53

Emlékszel amikor Szepes Mária nyilatkozta hogy leült írni, és csak írt, sokszor magán kívül, azt sem tudta honnan, csak kanyarította a betűket. Én is valahogy így működöm gyerekkorom óta. Valahonnan jön, én csak átadom. Én csak egy csatorna vagyok, több-kevesebb torzítással. :))


Ja, és a tévedés jogát fenntartom!

459. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 455. - Mutáns Jane)
2016. jún. 23. 23:50

"Légy önző. A szeretet önző."


"Az önzetlen ember gyökértelen, hiányzik a középpontja. Súlyos neurózis gyötri. A természet ellenében működik; nem lehet egészséges, nem lehet egész. Szembe megy az élet, a lét, a létezés áramával - próbál önzetlen lenni. De nem lehet önzetlen - mert önzetlen csakis az önző ember lehet."


"Ha nem vagy önző, altruista sem lehetsz, ne feledd. Ha nem vagy önző, önzetlen sem lehetsz, ne feledd. Csak egy nagyon mélyen önző ember lehet önzetlen. De ezt először is meg kell érteni, mert első hallásra ellentmondásosnak tűnik."


"Olyan mértékben ítélik el az önszeretetet, mint semmi mást a világon. És elérték, hogy a tanításuk nagyon logikusnak tűnjön. Azt mondják: "Ha szereted magadat, egoista leszel; ha szereted magadat, narcisztikus leszel. Ez nem igaz. Az ember, aki szereti önmagát, rájön, hogy nincs benne ego. Ha úgy szeretsz másokat, hogy közben nem szereted önmagad, ha úgy próbálsz szeretni másokat, az ego akkor üti fel a fejét."


"Légy önző! Minden fa önző: a gyökereibe szívja a vizet, és az ágakba, a levelekbe, a gyümölcsökbe, a virágokba juttatja a tápanyagot. És amikor virágzik, az illatát mindenkinek árasztja – ismerősnek, ismeretlennek, barátnak, idegennek. Amikor gyümölcsöktől roskadozik, megosztja másokkal azokat. De ha azt tanítjuk e fáknak, hogy legyenek önzetlenek, mind meghalnak, ahogy az egész emberiség halott - az emberek csak menetelő holttestek. És hová mennek? A sírjuk felé, hogy végül megpihenjenek benne."


/OSHO/


(Természetesen tudni kell hogy az "önzés" melyik fajtájáról esik szó. Például az állat természetesen önző, mégis ámulatba ejti az embert hogy mennyi szeretetet képesek adni. Van is ilyen hogy állatterápia.)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook