Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1116. Csaba-2 (válaszként erre: 1115. - Boboka3)
2022. máj. 18. 18:02

Egy-két Famvir-t beszedni szerintem nem jó döntés. Ezzel csak ellenállóvá teszed a vírusokat. A herpesz ellenes antivirális szereket csak kúraszerűen szabad használni, de még ekkor is ügyelni kell arra, hogy ne ismétlődjenek a kezelések túl gyakran.


Én ilyenkor sós ezüstkolloid injekciót adok be a comb belső oldalára. (Izomba 5 millilitert). Ennyit szabad egy helyre izomba beadni. Pár napos kezelés után megszűnik a "mozgolódás" (sőt, már gyakran az első injekció után is), kitörés pedig vagy nem lesz, vagy nagyon enyhe tünetekkel jelentkezik.

1115. Boboka3 (válaszként erre: 1112. - Csaba-2)
2022. máj. 17. 11:24

Kedves Csaba!


Nekem is a combomnál lévő idegekben szállásolták el magukat...szoktam erezni hogy "mozgolodnak" elég sokszor,de kitörésig szerencsére nem jut el... ,ilyen esetben is kell az elovigyazatosság? Te mit javasolsz? Ha ilyenkor beszedek pl.egy -két famvirt?...vagy?

1114. Panna5
2022. máj. 13. 16:56

Sziasztok!


Az oltással kapcsolatban van nekem is tapasztalatom. Decemberben kaptam meg az emlékeztető oltást, és azóta nem volt semmiféle tünetem az intim tájékon, úgy, hogy a lizint is szüneteltettem. Minimális sem. Viszont az ajkamon kijött, de enyhén és nagyon hamar el is múlt. Igaz tettem is érte /jegelés, körömvirágkrém, nagyobb adag lizin, gyógyszer/.

Lehet, hogy Csabának van igaza és az oltás felturbózta az immunrendszerünket. Bár szerintem, erre is mindenkinek másképp reagál a szervezete.


Jobbulást mindenkinek.

1113. Csaba-2 (válaszként erre: 1111. - Rolando)
2022. máj. 11. 18:52

Rolandonak: Az oltás szerintem kicsit felturbózta az immunrendszeredet, aminek már csökkent a hatása. Sajnos ki kell várnunk a hatékony, herpesz elleni védőoltást.

Az oroszok már kb 5 éve forgalmaznak egyet, de nekem nincs hozzá túl nagy bizalmam. Nekünk már nem elég legyengített kórokozókat beadni, hanem DNS alapú vagy egyéb, modernebb szerre van szükségünk.

1112. Csaba-2 (válaszként erre: 1110. - Tutus)
2022. máj. 11. 18:49

Eddig megúsztátok, mert valószínűleg nem volt kitörés, amikor együtt voltatok. Ha "néma" a vírus, akkor minimális a fertőzésveszély. Ezért is van az, hogy a herpeszesek is adhatnak vért három héttel a kitörés vége után.

Ez persze ne legyen ok az elővigyázatlanságra: a legkisebb tünetnél is használjatok óvszert.

1111. Rolando
2022. máj. 11. 17:35
Sziasztok, nem tudom ha osszefuggesbe van, vagy barkinek is ilyen tapasztalata lenne de gondoltam megosztom veletek... Mikor megjelent a covid vaccina , beoltattam magam modernaval, 2-szer, majd oktoberbe(2021 pfizerrel) 3-id vaccina. Masfel-ket ev alatt , csak 2 szer jott ki a herpeszem,Az elott szinte minden honapba. Most egy honapja mar harmadjara bukkan fel, ami nagyon aggaszt..nem tudom mire velni...
1110. Tutus
2022. máj. 6. 12:09
Sziasztok! Ami érdekes, hogy sok éve küzdök a betegséggel, 6 éve vagyok a párommal most volt egy átfogó vizsgálat neki is nekem is nem használtunk óvszert, és nincs fertőzés! Akkor most nem értem mi ez nálam?
1109. Tutus (válaszként erre: 1103. - Vanillagirl)
2022. máj. 6. 12:02
Szia! Tudom mit érzel, nekem is állandóan előjön, pedig mindent próbáltam már, szedtem folyamatosan gyógynövényes nyugtató is, ez egy pokol, állandóan urologushoz is, járok a fájdalom kikészít! Nem érzem magam nőnek!
1108. Csaba-2 (válaszként erre: 1107. - Boboka3)
2022. máj. 2. 19:34
Köszönöm, szívesen!
1107. Boboka3 (válaszként erre: 1106. - Csaba-2)
2022. ápr. 29. 08:47
Kedves Csaba! Nagyon szépen köszönöm a részletes választ,egy igazi kincs vagy itt,mindig lehet tőled valami újat tanulni! A legjobbakat!
1106. Csaba-2 (válaszként erre: 1105. - Boboka3)
2022. ápr. 28. 22:52

Én kipróbáltam már a Famvir-t néhányszor. Nagyon elégedett voltam vele, teljesen ledózerolta a vírusokat. Véletlenül sem volt nyoma kitörésnek vagy kitörési kísérletnek.


Annyi mellékhatása volt, hogy időnként egy kicsit fájt a fejem, ami nálam nagyon ritka dolog. Hajhullást viszont nem okoz, mint az aciklovir. Ugyanakkor rendkívül drága, és sokáig hiánycikk volt a Covid alatt. Most nem tudom, lehet-e kapni. Még esetleg megfontolható a Valaciklovir, amit legközelebb Ausztriában lehet beszerezni vagy onnan megrendelni. Én most éppen ott dolgozom, így időnként fel szoktam magamnak íratni (bár ritkán használom).

1105. Boboka3
2022. ápr. 28. 10:08
Sziasztok! En eddig az Acicloviral Al 400 mg tablettát szedtem...érdekele,hogy a Famvir 125 mg /250 mg tablettát próbálta e már valaki? Esetleg mind a kettőt? Melyik a jobb,kevesebb mellékhatás? Vajon a famciklovir is okozhat hajhullást?
1104. Csaba-2
2022. márc. 26. 09:31
Nem tudok róla. Kérdezd meg az orvosodat, vagy nézd meg az interneten.
2022. márc. 19. 00:37

Sziasztok!


Létezik Aviklovir depo injekció? Hogy fokozatosan adagolja a gyógyszert a szervezet pl. fél éven keresztül, így megkerulve a májat?


Akiknek pl gyakran elő jön, ilyesmi féle megoldás van?

2022. márc. 15. 19:34

Az egyik prodromális tünetem a herpesz megjelenése előtt az állandó éhség érzés. És akkor is, ha ettem. Nem tudom miért. Ez is olyan, hogy a bevezető tünetek mindenkinél más, vagy lehet észre sem veszi, mert annyira egyszerűnek, vagy hétköznapi dolognak tartja, hogy nem ismeri fel, hogy a herpesz okozza. De felismertem. Még mindig jobb, mint az étvágytalanság.

Van más is így ezzel, mint én?

1101. Vanillagirl (válaszként erre: 1100. - Boboka3)
2022. márc. 15. 19:19

Szia Boboka3!


Köszönöm a választ. Hogy lehet itt privátban üzeneteket küldeni?


Az a bajom, hogy elkaptam ezt a genitális herpeszt, és állandóan kint van nekem, ha nem szedem az aciklovirt. Most is éppen múlik már el, de kijott 5,5 hónapos szupressziv aciklovir kezelés után is. Napi 2x400 mg Herpesin-t szedtem.

Úgy tudom, hogy csak a Zoster ellen van vakcina, és a többi ellen csak fejlesztik.

Jó lenne egy aciklovir depo injekció, ami folyamatosan fokozatosan adagolja a gyógyszert, és így a májat is megkeruli. Mert volt egy házi orvos, aki minden áron be akarta bizonyítani, hogy az aciklovir egy veszélyes gyogyszer. De én nekem meg sok más orvos nem ezt mondta. Itt most a megoldást igyekszem összegezni.

1100. Boboka3 (válaszként erre: 1097. - Vanillagirl)
2022. márc. 14. 20:43

Szia Vanillagirl!

Ha van is valamiféle vakcina,nem tudom,hogy lehet hozzá jutni sajna...

Nekem is írhatsz nyugodtan privátban,ha tudok esetleg valamit segíteni...

1099. Vanillagirl (válaszként erre: 1062. - Csaba-2)
2022. márc. 9. 23:51
Szia Csaba. Tudnál erről bővebben beszelni/írni? Azt esetleg tudod, hogy melyik cég fogja piacra dobni a vakcinát? Hallottam már én is valamit erről a lézeres beavatkozásról. Hol tudok ilyen helyre elmenni, ahol HSV-2-t kezelnek lézeresen?
1098. Vanillagirl (válaszként erre: 1080. - Halihoó123)
2022. márc. 9. 23:42
Hasmenés, fejfájás, gyengeség, éhség erzet akkor is, ha eleget ettem, neuralgiás fájdalom.
1097. Vanillagirl (válaszként erre: 1091. - Boboka3)
2022. márc. 9. 23:39
Úgy tudom, hogy van olyan herpesz fajta, ami ellen már van vakcina. Talán a zoszter. És vannak fejlesztések, úgy tudom folyamatban van vakcina kifejlesztése a nemi és az ajak herpesz ellen is.
1096. Vanillagirl (válaszként erre: 1092. - Tutus)
2022. márc. 9. 23:36
Beszélgethetnénk privátban, ha gondolod.
2022. márc. 9. 23:35

Sziasztok. Úgy látom, itt lehet beszélgetni a genitális herpeszről. Sajnos szenvedek tőle, és nagyon egyedül érzem magam ezzel a problémával. Ha valaki szeretne velem beszélgetni erről, és szenved is tőle, írjon itt nekem.

Az a bajom, hogy akármit csinálok, állandóan kiújul. Nem tudom mi tévő legyek.

1094. Csaba-2 (válaszként erre: 1092. - Tutus)
2022. márc. 1. 21:28
Szia Tutus! Igen, sokan küzdünk vele. Javaslom, olvasd el a hozzászólásaimat (a többiekével együtt), és próbáld ki a javasolt módszereket.
1093. Csaba-2 (válaszként erre: 1091. - Boboka3)
2022. márc. 1. 21:27
Szerintem van egy alapvető különbség a Covid és a herpesz között: a Covid sok ember életét közvetlenül veszélyezteti, és óriási társadalmi problémát okoz. Gyorsan terjed, rengeteg embert munkaképtelenné tesz, és sokan bele is halnak. A fentiek miatt minden állam teljes gőzzel támogatta a vakcinák kifejlesztését. A herpesz ellenben nem halálos betegség, bár nagyon kellemetlen tud lenni. Na és az ellene kifejlesztett gyógyszerek óriási jövedelmet hoznak a gyógyszerlobbinak. Tehát érdekekbe (is) ütközik a probléma végleges megoldása. A vakcina vagy terápia kifejlesztőinek tehát valószínűleg ezzel a lobbival is meg kell küzdeniük.
1092. Tutus
2022. márc. 1. 07:36
Sziasztok! Évek óta küzdök ezzel a betegséggel, már mindent kipróbáltam, marék szám eszem a vitamint, zöldségben mindenhogy, sajnos mindig előjön és keseríti az életemet. Állandó alhasi fajdalmam van pisilés ingerrel.A némi életem pokol. Más is küzd ezzel vagy csak én???
1091. Boboka3 (válaszként erre: 1090. - Eperlé)
2022. febr. 28. 20:40
Igazad van,érdekes,hogy ennyi ideig húzódik ez a dolog...bár nem értek hozzá,de az a megérzésem már előrébb is tarthatnának ez ügyben...remélem hamarosan lesz vakcina a herpesz vírus ellen is.
1090. Eperlé
2022. febr. 24. 15:23

Sziasztok!

Mit gondoltok a Moderna bejelentéséről? Több külföldi - tudományos cikkeket - megosztó oldalon olvastam a napokban, hogy a hsv 2-re szeretnének kifejleszteni mRns technológiával vakcinát. Az mRns technológia úgymond mar vizsgázott a COVID miatt, szóval kiváncsi vagyok, hogy a herpesz terén is bevethető lesz-e tényleg vagy csak újabb lelkes kezdeményezés, ami elhal egy idő után…Egyelőre állatkísérleteket említettek a cikkek, hogy ott sikeres volt, de megnezegetve korábbi hasonló törekvést azok is eredményesnek mutatkoztak meg az állatkísérletek szakaszában, majd a klinikai fázisban halt el a fejlesztés.

De jó lenne, ha nem kellene egy évtizedet várni, a COVID esetén nem volt egy év a vakcina fejlesztés, itt pedig mar hosszú évek óta nincs hatásos eredmény.

1089. Eperlé (válaszként erre: 1087. - Emese8)
2022. febr. 24. 15:13

Szia!


Szerintem érdemesebb ezzel bőr és nemi gyógyászhoz fordulni. Itt a fórumon is láttam, hogy másnak is ez volt a tapasztalata, hogy a nőgyógyász nem tudta kezelni.

1088. Boboka3 (válaszként erre: 1087. - Emese8)
2022. febr. 24. 08:14

Szia Emese!


Az immunrendszer gyengulese lehet az oka,amit az altalad felsoroltak okozhattak.Az is lehet,hogy regen a HSV2-ot,most meg a HSV 1-et kaptad meg es mivel friss fertozes ezert most aktivabb is,de ez egyaltalan nem biztos...nagyon egyeni,valaki megkapja a virust es eleteben csak 1x vagy 2x jon neki elo vagy 1x sem valakinek meg rendszeresen...tehat sajnos a kerdesedre nem tudunk valaszolni,hogy ezek utan,most mi lesz nalad...

1087. Emese8
2022. febr. 23. 12:32

Sziasztok!


Elsősorban a csajokhoz szólnék. Nekem először akkor jött ki, amikor az első párommal kis “szünet” után újra összejöttem (nem unatkozott nélkülem 😀). A doki ránézésre állapította meg, nem is írt rá semmit, az enyhe fehér folyás jobban aggasztotta. 20 éves voltam, azóta eltelt 7 év tünetmentesen. Egy gyulladt fog miatt az elmúlt fél évben háromszor kellett 8 napos antibiotikumkúrákat csinálnom és meg is lett az eredménye, egy tömött fog és a herpesz (a szétrombolt hüvelyflórámról nem beszélve). Természetesen ráadásként szétidegeskedtem magam, plusz menzesz előtti napok voltak, úgy fájt a jobb lábam, hogy azt hittem, trombózis készül, végül azonban jött a kis pukli és barátai. Elmentem nőgyógyászhoz, hátha mond valami megnyugtatót, de ő még csak az ambuláns lapra sem jegyezte fel ezt a problémát. Pár napja úgy éreztem, elmúlt, már nem is látszott semmi, erre tegnap megint kezdődött elölről. Tömöm a vitaminokat gyümölcsöt zöldséget lizint, mozgok amikor tudok és kenegetem mindennel (betadine aciklovir teafaolaj sós víz stb), remélem ebből már hamarabb kijövök.


Szerintetek az antibiotikumkúra+stressz kombó hozhatta ki ilyen durván ennyi év után, vagy mostantól így fogok élni? 😕 A párommal már négy éve együtt vagyok, tud róla, neki a száján szokott kijönni, de ilyen gond nem volt.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook