Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1225. Linga
okt. 29. 13:01

Sziasztok,


nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Csaba erről az ezüst kolloidról még nem hallottam, nem találtam róla infót, hogy milyen hatással van terhesség esetén, szabad alkalmazni?


Férjnél vagyok, és már nagyon próbálkoznánk a gyerekvállalással. :(


Dorika0217 külön köszönöm neked a választ, ez egy picit vigasztaló, viszont olyan kérdésem lenne és elnézést a személyesebb kérdésért, de amikor ti próbálkoztatok, szeretkeztetek, akkor volt, hogy valamelyikőtöknél aktív volt a herpesz? Sajnos ez a legnagyobb problémám, hogy az ovuláció időszakában nekem egyszerűen mindig aktivizálódik a herpesz, így nem merünk szeretkezni akkor, és azt írják/mondták, hogy az aciklovirt sem szabad olyankor szedni, illetve te is írtad, hogy csak a 36. héttől szedted, akkor ezek szerint neked is mondták az orvosok, hogy előtte nem is szabad?


A szülésnél azt tudom, hogy probléma. Viszont egyáltalán szabad-e teherbe esni aktív herpesszel?


Egy ördögi körként élem meg, ovuláció során lenne a legnagyobb esélyem teherbe esni, de aktív herpesz mellett nem merünk próbálkozni, már csak azért sem, mert akkor visszafertőzöm a férjemet, viszont ha várunk, mire elmúlik, akkor pedig már jönnek a “piros” napok. :(

1224. Dorika0217 (válaszként erre: 1222. - Linga)
okt. 24. 10:44
Szia! Én màr kétszer szültem és mind a két alkalommal szedtem aciklovirt a 36. Héttöl egészen a szülésig és nem volt semmi gond. Èn külföldön élek és itt minden orvos ezt javasolja nekem a korházban fel is írták egyböl a receptet. Csak igy lehet megelözni hogy kijöjjön a herpesz mert ha kint van akkor nem szülhetsz természetes úton.
1223. Csaba-2 (válaszként erre: 1222. - Linga)
okt. 17. 18:46

Szia Linga! Én ugyan - férfi lévén - nem vagyok érintett gyerekszülés terén, de rendkívül agresszív volt a herpeszem. Kb. 15 év kellett, mire az immunrendszerem képessé vált arra, hogy leküzdje. Mostanában úgy kéthavonta jelenik meg egy kis piros folt, utána eltűnik.


Az Aciklovirt hosszabb távon nem javaslom, mert teljesen ellenállóvá válhatnak a vírusok vele szemben - mint ahogy nálam is történt.


Nekem az ezüstkolloid injekció vált be, amit magam készítek el steril oldatból és tiszta sóból. Két deci vízben 1,8 gramm 96%-os nátrium kloridot oldok fel, összerázom, és egy nap után injektálom. Egy helyre, a combom belső oldalára, mélyen az izomba 5 millilitert (vagy két helyre egymástól min. 10 centire 2 x ötöt) plusz az érintett terület mellé, a bőr alá, egészen vékony tűvel 1 millilitert.


A fenti kúrát addig folytatom, amíg "meg nem adja magát" a vírus. Ez általában 1-2 kezeléssel elérhető. Ügyelni kell a sterilitásra és a szakszerű beadásra.


Ha párt keresel, írj nekem privát üzenetet. Javulást kívánok!

1222. Linga
okt. 17. 10:57

Sziasztok,


csatlakoznék a csoporthoz… :(

Lassan már több, mint egy éve elkaptam azóta minden egyes ovulációnál kijön, elsőnek egy erős hüvelyi fájdalommal kezdődik, aztán szintén baromi fájdalmas hólyagokkal folytatódik. Egyetlen megoldás nekem eddig az aciklovir tabletta, viszont ez csak tüneti kezelésre jó, abban a pillanatban, ha nem szedem, újra kijön. Próbáltam többféle krémmel is kenni, de az a tapasztalatom, hogy semmit sem érnek sajnos, még talán a telvirán krém használt egy picit, ha sikerül az elején elcsípni a vírust. Felszíni fájdalomcsillapításra a lidokain krém nagyon jó, azt merem ajánlani mindenkinek. Lizint napi 2000 mg-ot szedek, mindennap iszom citromfű teát, nem fogyasztok kávét, alkoholt és nem dohányzom, mindennek ellenére úgy tűnik a vírus erősebb nálam. Már kezdek beletörődni, hogy ezzel együtt kell élnem, viszont az a gondolat, hogy így kockázatos a gyerekvállalás, nem hagy nyugodni. :( Olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt a csoportban esetleg valaki, akinek szintén ennyire agresszíven aktív volt a herpesz és szedett rá aciklovir tablettát és emelett esett teherbe, és egészséges babája született?


Kétféle orvosi véleményt hallottam, az egyik az volt, hogy azért nem szabad terhesség alatt szedni az aciklovirt, ha kijön a genitális herpesz, mert nem volt rá kísérlet, nem tudni milyen genetikai problémát okozhat a babánál, kockázatos. A másik pedig az, hogy nyugodtan szedjem, mert ez egy immunerősítő gyógyszer, tehát a babának sem árthat. Ezek után nem tudom melyik véleménynek szabad hinnem. :(

1221. Panna5
okt. 4. 17:12
Nekem nincs panaszom a hólyag tájékon.
1220. Panna5
okt. 4. 17:12

Kedves Tutus!


Egy csomag belőle egy havi adag. Kb. a harmadik vagy negyedik csomagnál tartok. Eredetileg egy havi kúrát akartam csinálni, de mindig volt valami stresszes időszak ami miatt nem hagytam abba. Kombináltam a szájon át szedhető probiotikummal, amit periódikusan szedtem, de az utóbbi időszak elég húzós volt nekem, ezért mindkettőt párhuzamosan és folyamatosan vittem be.

Nem állítom, hogy ez a megoldás, de úgy érzem nekem segít. A nehéz időszakokat is jobban bírom, igaz vitaminokat is szedek mellette, plusz a lizint. De utóbbiakat eddig is szedtem, mégis volt időnként tünetem, igaz csak enyhe lefolyású.

Mint már annyiszor beszéltünk róla, nem vagyunk egyformák, mindenki szervezete másképp reagál, de talán egy próbát megér.

Jobbulást mindenkinek!

1219. Tutus
okt. 1. 22:37

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy másnak is állandó hólyag táji fájdalmat okoz ez a betegség?

1218. Tutus (válaszként erre: 1217. - Panna5)
okt. 1. 22:34

Szia! Megkérdezhetem mennyit ittál, meddig szedted, mikor változást tapasztaltál?

Köszönöm válaszodat!

1217. Panna5
2023. szept. 30. 16:38

Kedves Solemare és akit még érdekel!


Az Omni Biotic Flora plus-t szedem az intim tájékra. Eredetileg hormonális változás miatt, enyhébb panaszok, és a megváltozott baktérium flóra erősítésére kezdtem el szedni. Azóta teljesen rendben vagyok, nekem segített. Aztán figyeltem fel rá, hogy azóta nincsenek herpeszre utaló tüneteim. Ez egy por alakú készítmény, folyadékban fel kell oldani és meginni.

Ezenkívül szájon át szedhető probiotikumot is szedek, azt periódikusan. Az Omni Biotoc-nak is van ilyen jellegű készítménye, de szerintem bármelyik megteszi, de úgy gondolom érdemes a magasabb baktériumkultúrával rendelkező készítményeket választani.

Az Omni Biotic nagyon jó, csak elég borsos az ára.

Remélem segítettem.

Jobbulást mindenkinek!

1216. Solemare (válaszként erre: 1213. - Panna5)
2023. szept. 27. 06:55

Szia, megírnád légy szíves mit szedsz pontosan?

Köszönöm szépen!

1215. Panna5
2023. szept. 18. 17:29
Köszönöm Csaba! :-)
1214. Csaba-2 (válaszként erre: 1213. - Panna5)
2023. szept. 18. 14:58

Szia Panna! Persze, hogy lehet. Az immunrendszerünk 80%-a a vastagbelünkben van, és ha ott jó a baktériumflóra, akkor az immunrendszer is jól működik.


Éppen ezzel kapcsolatban szerettem volna még az előző hozzászólásomban kiemelni, hogy (szerintem) azért is van különbség a tünetmentes fertőzések között, mert az egészséges partnerek immunrendszere különböző.


Mint már írtam, szinte minden vírusfertőzésnél be kell hogy kerüljön egy bizonyos számú kórokozó (általában több milliárd), hogy megfoganjon a betegség. Ilyen sokat általában csak a vírusokkal telt hólyagok tartalmaznak. A hüvelyváladékban vagy az ondóban (feltehetően) ennél kevesebb a kórokozó.


Tehát, ha valaki tünetmentesen ad át vírusokat pl. hüvelyváladékkal, akkor az abban levő vírusok száma nem annyi, mint a hólyagokban levő. Ha pedig elég erős a partner immunrendszere, akkor a pár millió kórokozót megsemmisíti, még mielőtt azok elérnék az idegdúcokat.


Vannak párok, akik megszakított közösüléssel védekeznek, így olyankor ondó sem kerül a hüvelybe, még tovább csökkentve a kockázatot.

1213. Panna5
2023. szept. 18. 14:30

Sziasztok!


Bonyolult ez a ki, mikor fertőz és hogyan. Már feladtam, hogy megértsem. Az én kapcsolatomban csak nekem vannak tüneteim. Páromnak nincs, soha nem is volt, és az elejétől óvszer nélkül csináljuk.

Amire most ki szeretnék térni, illetve véleményt kérni, az a lactobacilusok, probiotikumok jelenléte a szervezetben, illetve a hüvelyben. Egy ideje szájon át szedek több baktériumtörzset tartalmazó kapszulát, illetve, szintén szájon át, kifejezetten a hüvelyre ható lactobacillus törzseket tartalmazó por alakú vízben oldódó készítményt. Utóbbit azért választottam, mert kényelmesebb ebben a formában bevinni, mint hüvelybe behelyezni. De, nem is ez a lényeg, hanem, hogy azóta nincsenek tüneteim. Sem az ajkakon, sem az intim részen.

Természetes mellette szedem továbbra is a lizint, vitaminokat, és figyelek magamra.

Szerintetek lehet a kettőnek köze egymáshoz? Vagyis, hogy ezek a lactobacillusok nem csak a kórokozó baktériumra hatnak, illetve gátolják a gombák kóros elszaporodását, hanem a vírusok terjedését is megakadályozzák?

Jobbulást mindenkinek!

1212. Ágio8405 (válaszként erre: 1209. - Demeter31)
2023. szept. 15. 20:37
Azt mondják nem nagyon van ember akiben nincs benne a herpesz virus. Pont azért mert annyira fertőző. Az más kérdés hogy kijőn-e. Vagy gyakori az is hogy csak X évente jön elő egyszer egyszer. Annyi hogy az ajakherpesz ami gyakori. Nekem meg az nem volt soha, pedig gyerekkoromban Anyukámnak sokszor volt. Így felnőttként sosem foglalkoztam vele ha férjemnek van. Mármint hogy igyak utána vagy ilyesmi mégsem jött ki. 4 éves a fiunk, neki tavaly decemberben volt először, pont a férjemnek is volt előtte az ajkán mert beteg volt, valószínűleg tőle kapta el. Viszont neki meg csak a szája sarkában jön elő, nem az ajkán. Sajnos azóta volt 2-3* de ugye ovis így rengeteget beteg. Immunrendszere igénybe van véve rendesen.
1211. Csaba-2 (válaszként erre: 1210. - Demeter31)
2023. szept. 15. 20:01

Az orvostudomány alapvetően tapasztalati elven alapul még ma is. (Ezt nem én, hanem egy ismert bőrgyógyász mondta ki).

A fentiekből következik, hogy a sokféleségből adódóan egy betegségnek sokféle megjelenési módja, terjedése és tünete lehetséges. Az, hogy egyes fertőzöttek tünetmentesen nem fertőznek, tény. Hogy miért, azt senki sem tudja megmondani, bár szerintem logikus: (általában) csak a hólyagokban van annyi vírus, ami elegendő ahhoz, hogy megfoganjon a herpesz. Minden vírusfertőzésre igaz, hogy be kell kerülnie egy bizonyos számú kórokozónak, hogy abból betegség legyen. Ez alatt a limit alatt a immunrendszer elpusztítja a vírusokat.

1210. Demeter31
2023. szept. 15. 11:49
Különben ez tünetmentes vírusürítés érdekes dolog. Mi alapján merik azt mondani, hogy vannak olyanok akiknél nincs tünetmentes vírusürítés? Bárkit is valaha direkt módon minden nap PCR vizsgálattal teszteltek több éven keresztül, hogy ezt kimondják? Bullshit. Ezt el kell fogadnia a partnernek, hogy valós kockázat.
1209. Demeter31 (válaszként erre: 1208. - Ágio8405)
2023. szept. 15. 08:26

Ágio,


Mivel a férjednek ajakherpesze van, ezért “szinte védett” mivel az ellenanyag már benne van, így azért nehezebb egy másik helyen is elkapni a dolgot. Viszont azt óvatosan kezeljük, hogy ha ritkán jön ki akkor kevésbé fertőző valaki, én is így kaptam el a hölgyeménytől, tünetmentes állapotban, egy gumi szakadás után…úgyhogy erről ennyit.

1208. Ágio8405 (válaszként erre: 1204. - Mon cher)
2023. szept. 15. 07:35
Így hogy csak egyszer volt és ezer éve én nem aggodnék ezen. Nekem is nagyon ritkán van, párszor volt csak, szőrtüszőgyulladásból. Nem is lágy részen, hanem kívül. Férjemnek sosem volt, pedig tizen pár éve nem védekezünk. Ajak herpesze gyakran van(nekem az nem volt még soha).
1207. Demeter31 (válaszként erre: 1204. - Mon cher)
2023. szept. 14. 23:47

Szia Mon Cher,


Habár pont nem rég írtam, hogy a herpesz ellenanyag teszt nem a legjobb módszer, de mivel jobb nincs ilyen esetekre és tünetmentes vagy, ezért nálad megérne egy próbát. (pl.; Synlabnál) A HSV-2 esetén elég jó az érzékenysége a tesztnek azért, így ha pozitív az IgG ellenanyag akkor sajnos szinte biztos a genitális herpesz, viszont a “ha csak a tesója” a HSV-1 pozitív ami főleg az ajak herpeszért felelős de okozhat lent is problémát azzal beljebb nem leszel, max akkor ha a szádon soha nem

volt herpesz, akkor gyanakodhatsz, hogy oda lent aktív.Sajnos nincsenek jó kutatások a nemi herpesz tünetmentes jelenlétének előfordulására és egyéntől is függ, de az amerikai CDC alapján az fertőzések 80%-a tünetmentes állapotban törtènik. Ez meg is magyarázza, hogy miért ilyen magas számú az átfertőzöttség. Én azt mondom, hogy csináljatok egy nemi betegség szűrővizsgálatot és javasolhatnád neki is a herpesz ellenanyag tesztet, lehet már rég fertőzött Ő is. A herpesz ellenanyag tesztet külön kérni kell valamiért ezt mindig fél vállról veszik, pedig sokaknak okoz kellemetlenséget.

1206. Boboka3 (válaszként erre: 1204. - Mon cher)
2023. szept. 13. 09:01

Szia! Nyugodtan elmondhatod neki,csak fontos hogyan teszed! A ferfiak legtobbje ezen nem parazik annyira ,mint a nok! Elmondhatod,amit leirtal,hogy evekkel ezelott stb. ez az egyik leggyakoribb nemi betegseg,csak pl.hazankban tabusitva van,Amerikaban ez sokkal altalanosabban kezelik,mert az is,gyakori es nem a partnerek suru cserelgetese az oka...en pl.az elso partnertol kaptam el ,ugy hogy borotvaval megvagtam magam es bar lekezeltem a sebet ,nem telt el annyi ido ,hogy begyogyuljon es azon keresztul elkaptam,ugy,hogy neki latszolag semmilyen tunete nem volt! Neked is elsosorban arra kell figyelned,hogy egyikotokon se legyen nyilt seb,ha borotvalkoztok,aznap hagyjatok ki az egyuttletet,hasznalhattok sikositot,ami megakadalyozhatja a seruleseket szeretkezes kozben.Annyira egyeni,hogy kinek hogyan reagal a szervezete,hogy ha el is kapja lehet 0 tunete lesz ,vagy nagyon enyhe ,ezt nem lehet elore megmondani,de nem kell mindig a legrosszabbra gondolni! Szerencses vagy,hogy a szervezeted le tudja gyozni a virust es ilyen ritkan jelentkezik!Olyba az is lehet,hogy a doki tevedett,sajnos ilyen is van,nekem azt mondta a herpeszre amikor eloszor mentem ,hogy szortuszo gyulladas,de en nem nyugodtam meg es tovabb mentem...A lenyeg ne parazz ra,tudom konnyu mondani,de ez egy teszt is,hogy hogyan reagal ,amibol te is leszurhetsz dolgokat az illetorol,de mint mondtam a ferfiak nem gondoljak ezt altalaban akkora nagy problemanak,ha meg neked ilyen ritkan jon elo,akkor meg attol se kell tartani,hogy idoszakokat ki kene hagyni a herpesz felbukkanasa miatt.

A legjobbakat! :)

1205. Csaba-2 (válaszként erre: 1204. - Mon cher)
2023. szept. 12. 14:17

Feltétlenül el kellene mondanod, mert így könnyen megfertőzheted. Ha szeret, úgysem fog emiatt elhagyni - legalábbis szerintem.


Mondd meg neki, hogy ez nem halálos betegség, akár 120 évig is el lehet élni vele, és minimális kellemetlenséget okoz, ha helyes életvitelt folytat a fertőzött.


A leírásod alapján úgy tűnik, Te egy ún. aszimptomatikus fertőzött vagy, azaz soha vagy csak nagyon ritkán vannak tüneteid. Bárcsak én is ilyen lehetnék! (Bár az utóbbi időben nem panaszkodhatom).


Szóval egy aszimptomatikus fertőzött is fertőzhet, de nem feltétlenül. Ez nagy egyéni különbségeket mutat. Vannak sorstársaink, akik sohasem fertőznek, ha nincsenek tüneteik, míg mások még ekkor is.


Én a helyedben megmondanám a srácnak, hogy ha óvszer nélkül akarja, akkor sajnos be kell vállalnia a kockázatot - hacsak nem szedtek mindketten kis adagban valamilyen antivirális szert. (Aciklovir, valaciklovir vagy famciklovir).


Emellett be lehetne oltatni Vitagerpavac-kal, ami egy orosz vakcina herpesz ellen. Most, háborús időkben biztos nehéz beszerezni. Nekem sikerült szert tennem két dobozra, mert volt egy orosz barátnőm (szintén herpeszes), aki elhozta, ráadásul kedvező áron.


Ha esetleg kiadja az utadat, nekem írhatsz. Két herpeszesnél biztosan nincs gond.

1204. mon cher
2023. szept. 11. 12:57

Sziasztok!

Ti hogy mondtátok el a párotoknak,h genitalis herpeszetek van??

3 hónapja vagyok együtt az új párommal, és egyszerűen rettegek tőle, h ha megtudja, akkor elhagy :(

Tudom, h joga van tudni, de nem tudom hogyan mondjam el neki.

Mondtam h használjunk óvszert a kapcsolat kezdetén legalább (de szinte mindig lekerul, mert abban nem tud elmenni).

Attól is félek h egyszer elkapja, és akkor már késő lesz, és én leszek a hibás.

Nekem 7-8 éve jött ki.

Egyszer. Egyetlen egyszer. Akkor elmentem dokihoz, ő azt mondta herpesz.

De én itt csak azt olvasom, h vkinek ritkán jön ki, vkinek gyakran, de hogy vkinek csak 1x jött ki eleteben, azt még nem olvastam.

És ebből adódik a következő kérdés.

Ha sose jön ki, akkor nagy eséllyel nem is fertőzök?

Köszönöm ha válaszoltok.

1203. Demeter31
2023. júl. 12. 14:49

Kedves Britta,


A párod vérvétel tesztje nem jelent semmit, hogy negatív. A közforgalomban lévő herpesz 1-2 IgM, IgG tesztek megbízhatatlanok, vagyis jobban mondva rendkívül sok fertőzést nem detektàlnak annak ellenére, hogy az tényleg aktív. HSV-1 esetèn 100 fertőzőtt emberből 70-et tud kiszürni. HSV-2 esetèn valamivel jobb a helyzet. Ott 100-ból 90-en ez a szám.Aki egy kicsit is ért a herpeszhez, nem nagyon tàmaszkodik ezekre az eredményekre. Vagyis jobban mondva a pozitïv eredmèny megerösít, de a negatív nem zárja ki a fertözèst.Sajnos rendkívül sok a tünetmentes vírusüritö, illetve azok akiknek nincsenek klasszik tüneteik, ès nem is gondolnak a herpeszre. Az egyetlen megbízható herpesz teszt a PCR “fülpiszkàló” a fertözès helyèröl.

1202. Csaba-2 (válaszként erre: 1201. - Britta5)
2023. máj. 27. 07:40

Kedves Britta!


Sajnálom, hogy így jártál, biztosan az előző kapcsolatodban kaptad el a herpeszt. A szádon és a torkodon talán azért jöhetett ki, mert esetleg orál is volt, és a vírusok oda is eljutottak.


Most már mindegy. Azon kell dolgozni, hogy minél hamarabb kialakuljon egy jó immunitás.


Amit csinálsz, az nagyon jó. Sok az intelligens megoldás, csak így tovább.


Én korábban többször írtam a teendőkről. Ezeket elolvashatod, és a számodra hasznosakat alkalmazhatod.

1201. Britta5
2023. máj. 27. 00:56

Sziasztok! Egy ideje már olvasgatom ezt a fórumot, tök jó hogy itt lehet erről beszélni!


Nekem először 2022 decemberében jött ki a genitalis herpesem. Nem tudom hogy hogyan kaptam el, 3 éve párkapcsolatom van, és több hónapja már 0-24 ben együtt is voltunk home office miatt, valamint párom negatív tesztet kapott vissza. Volt Epstein-barr virusom még 2018-ban, a dokik azt mondták azota bennem van a herpes.


Sokat segitett ez a fórum nekem is, mert így összeszedtem miket tudok tenni. Mielőtt nekem kijön, borzalmasan fáj az egyik térdem és utána már jön is a bizsergés érzés.


Sajnos amikor legelőször kijött, az nagyon durva lefolyású volt és a torkomon és a számon is kijött.

Ami fura volt, hogy utána 3-4 hétig gombócérzésem volt, ami azóta is előjön ha aktiválódik a herpes. Sok kivizsgáláson voltam, mindent rendben találtak, így én csak arra tudok gondolni hogy a vírus kárositotta ott az idegeket.


Én lizint szedek, szinte mindennap, sok citromfű teát iszom, lecitint meg persze C vitamint. Propolisz nekem nem jött be, az inkább felerősítette. Sok B1-12-6 vitamint is szedek, hátha az idegeket kicsit helyre rakja.

Az alvásom nem jó, amióta kijött a herpes, azóta alvászavarom van, ezt Valeriánával vagy Melatoninnal próbáltam javítani, altatót is kaptam háziorvostol, de azt még nem szerettem volna beszedni amíg hatnak a természetesebb kiegészítők.


Ami még nekem bevált, az a Zeolit. Acyklovir krémbe keverem bele és kevesebb mint 2 nap alatt el is mulasztja a kezdődő tüneteimet, ha pedig nem sikerül elkapnom idejében, relative lerövidíti a gyógyulásomat.


Köszi hogy itt lehetek, remélem hamarosan lesz már megoldás erre a borzalmas betegségre. Mindenkinek erőt kívánok, és kitartást! Legyetek büszkék magatokra, mert ez egy olyan harc, amit ti/mi minden egyes alkalommal megnyertek/megnyerünk! :)

1200. Szellő (válaszként erre: 1190. - Solemare)
2023. máj. 9. 01:53
Nekem a csokitól a dió,mogyoróféléktől jön ki. Ha érzem,hogy nagyon kívánom ezeket már bizsereg a lábam, tudom,h ki akar jönni. Sajnos néha győz és jól bezabálok csokiból,aztán jajgatok...hasonlóan rossz hatással vannak a narancs termékek is, 100 az százalékos narancslé, kialvatlanság és ha kevés vizet iszol.
1199. Csaba-2 (válaszként erre: 1196. - Boboka3)
2023. márc. 17. 10:02
Szívesen, "Bobóka"!
1198. Csaba-2 (válaszként erre: 1194. - Panna5)
2023. márc. 17. 10:01
Köszönöm, Panna! Te is egy kiváló, korrekt nő vagy!
1197. Boboka3 (válaszként erre: 1192. - Alina1234)
2023. márc. 16. 18:40
En koffeinmentes kavera valtottam,remenyeim szerint igy nem taplalom oket...
1196. Boboka3 (válaszként erre: 1193. - Csaba-2)
2023. márc. 16. 18:37
Nagyon koszi az infokat Csaba! Barcsak lenne megoldas mindenki szamara!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook