Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetés)
Szia, Fundamentánál a CSOK önerőnek számít!
Ezekből az infókból még semmit nem tudtam meg, ezért kérem, hogy írj privátban ha elfogadjátok a segítségem!
Fontos,
- hol vesztek ingatlant
- mennyiért
- ebből mennyi önerőtök van
- jövedelmek
- kiadások(ezek lejárata)
- korotok
- futamidő
- bevállalható havi kiadás
- megtakarítás van-e mellette stb.
- nem vagytok-e BAR listások
- amit vesztek ház, van e-rajta teher
+ rá kell nézzek a megtakarításokra.
plusz még alternatív lehetőségek, B terv.
Ha ezeket priviben leírod, már többet tudok mondani.
Szia, köszi a válaszod. És a Csokhoz kell önerő? Fundis kölcsönnèl lehet a csok önerő?
Egyèbkènt van esèlyünk hitelre, úgy hogy a fèrjem minimàlbèrre van bejelentve, van egy autohitelünk. ! Ezen kivül az èn Gyedem ? Kapott vki erre hitelt? Vagy bele se fogjunk?
Szia, természetesen van lehetőségetek áthidaló kölcsönt igényelni ebben az esetben is. 2 keresőképes személy van a családban, 2 eltartottal, ez nem kizáró ok.
Állami támogatást szintén igénybe tudjátok venni függetlenül, hogy kölcsönt vesztek fel rá, ugyanúgy jár a tőketörlesztésre a kölcsön ideje alatt is! Így van benne állami támogatás minden tőkebefizetés után 30%.
Sőt CSOK-kal együtt kell intézni! Adásvétel után 120 napotok van beadni rá az igényt, viszont ha Fundis kölcsönt kértek, (bár ez szinte minden pénzintézetnél így van) bele kell foglalni a CSOK-ot is!
Ezzel kapcsolatban, arra kérlek, írjatok rám privátban ha elfogadjátok az én segítségemet!
Sziasztok, mi is kötöttünk 2 ève fundamenta lakàskasszàt. 2*20.000 ft havonta. Viszont most úgy döntöttünk, hogy szeretnènk a szülőktől mielobb elköltözni. 2 kicsi gyerekünk van, fèrjem dolgozik, én gyeden vagyok. Lehetsèges ilyenkor az àthidaló kölcsön? Igy is megkapjuk rà az àllami tàmogatàst , hogy elöbb vesszük igènybe a pènzünket?
Csokot is ezután intèznènk. De fogalmunk sincs mi az elsô lèpès .....
SZiasztok
Nem tudom valaki volt-e már hasonló szituációban. Erste LTP, már lejárt szerződés, nem került kiutalásra. Minél hamarabb fizetni kellene.
Azt az infót adták, hogy ha az adásvételi előtt bejelentem a felmondást, akkor kifizethetem a vételárat és az LTP nekem majd utólag kiutalja az összeget (és ugye ekkor a lakáscél igazolás maga az adásvételi szerződés).
Ez tényleg működik így?
Sziasztok!
A számlára mit kell íratni? Nevem, a cím ami a szerződésbe megjelölésre kerül(ahova költjük a pénzt...).
Anyagár? Munkadíj? Anyag tételesen? Hogy működik? Köszi! :)
Szia, csak a szerződés minden oldalát kell aláírni nektek, plusz a tanúknak is! 4 db-ot kell visszaküldeni. A Takarnetes földhivatali eljárási díjat, pedig átutalással, vagy bemész és adnak csekket, tudod intézni.
Legyetek szívesek tartani a kapcsolatot azzal aki intézi a kölcsön ügyletet! Ezekre ő is tud válaszolni egy telefon során, sőt neki illik!
Mi még ott nem tartunk
Postán jött egy levél hiánypótlás címszó alatt, telefonon konzultáltunk a fundamentával, így nem kellett vissza lüldeni postán a levelet. Viszont most a végleges birálatra várunk. Vajon mire jön meg?:
Szia, alap esetben ha állami támogatással kéred, ott jelezned kell, hogy kiutalásba szeretnéd helyeztetni a megtakarítást, ami azt jelenti, hogy hónap végén, illetve következő hónaptól kerül kiutalási szakaszba (3 hónap) - ezt törvény írja elő. Rendkívüli díj esetében 30 nap a kifizetési idő, (mivel konkrétan meghitelezik neked ezt a pénzt, ezért kérik el a 3%-ot, ami nálunk is ennyi)
Ezt levonják a kifizetendő összegből általában.
Bár ez egy jelentősebb összeg lesz egy legalább 4 éves megtakarítás esetében. Kérdezd meg az eladót, hogy belefér-e neki, hogy neked se kerüljön ennyibe ez az egész, figyelmetlen voltál, és megtudjátok-e beszélni. Ennyit tudok javasolni.
Illetve még 2 kérdés felmerült a gondolkodás során.
1: a rendkívüli kiutalás költségét (3%) levonják a kiutalt összegből, vagy nekem kell valamielyen formában befizetnem?
2: A vásárlást követő 120 napon belül be kell nyújtani "a vételár teljes kiegyenlítésének igazolását tartalmazó okiratot, valamint a tulajdonjog ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzésének tényét igazoló tulajdoni lapot"
Mi történik akkor, ha nálam az utolsó vételárrész megfizetése túlnyúlik a 120 napon (és ez által a fenti dokumentumok sem tudnak előállni)?
Sziasztok,
én LTP kiutalás kapcsán kerültem két tűz közé, s ha valaki tudna segíteni valamilyen jogszabályi linkkel (amire hivatkozhatok) az nagy segítség lenne.
Szóval történetem röviden:
1. 2015.12. hóban lejárt a 4 éves LTP-m az Erste-nél.
2. Nem módosítottam szerződést, vonták tovább az összeget.
3. Tettem egy vételi ajánlatot egy házra, amiben szerepelt fizetési ütemezés is. Ebbe a szerződéskötés napja + 30 napot írtam bele, mint LTP-ből vételárrész kiegyenlítés (mindezt annak az ifónak birtokában, hogy az erste-s fiókvezető ezt mondta, illetve a családban egy OTP-s LTP idén ugyanezekkel a kondíciókkal kifizetésre is került 30 napon belül)
4. A konkrét ügyintézésnél kiderült, hogy mégsem 30 nap, hanem 3 hónap. Illetve lehet 30 nap ha kifizetem az utalandó összeg 3%-át.
Kérdésem az, hogy volt-e már bárki hasonló helyzetben/konstrukcióban és ha esetleg megvolt a 30 napon belüli utalás nincs-e valamielyen törvényi hivatkozása ehhez. Én párszor már végigolvastam az LTP törvényt és módosításait, de erről sehol nem találtam semmit.
Választanunk kelett vagy kevesebbet veszünk fel vagy mas ingatlant vonunk be. Mi lejebb vittük inkább kevesebbet veszek fel. Ez után lesz még csak biralat?
Azt hittem ha mondják ennyit vehetünk fel azt meg is kapjuk. Vagy ez nem így megy? Ezek után is sok esélye van hogy elitasitjak?
Kérdezzétek meg hogy nincs-e hiánypótlás, ezt a személyi bankár is megkapja e-mailben, ha őt nem kérdezitek, kérdezzétek meg telefonon a központot, szerződésszámra kérdezve.
Mire postán kiküldik kb. 2 hét. - posta sebesség.
bírálat volt már 3 napos is, és 2-3 hetes is, ahogy mondja. Erre átlag nincs.
Szia, e-mailben fognak értesíteni.
Viszont ha van személyi bankárod, én kérlek arra, hogy tartsd vele a kapcsolatot, hiszen miért vele intéztetted ha esetleg nem bízol benne, vagy nem mersz tőle kérdezni!? - vele tudsz ilyen infókat megbeszélni.
Ha magad intézted, és postáztál, amire kevés esélyt látok, elnézést!
Tiszta sor! Ha pozitív a bírálat akkor a következő feltételeket kell teljesíteni azonkívül, hogy aláírjátok a szerződést.
- Közjegyzőhöz kell elmenni(szabadon választható a kiléte)
- Biztosítást rendzeni(engedményezni, szintén szabadon választható hol kötitek)
- Földhivatali eljárási díjat kifizetni( ez a bejegyzéshez szükséges)
Ezeket mind vissza kell küldeni a csomaggal majd. Minden esetre ha pozitív a bírálat, a Fundamenta nem fog visszatáncolni tőle, ha kiadta a bírálat eredményét a többi csak rajtatok múlik!
Köszönöm a tájékoztatást. Sajnos nekünk nem szólt, és amikor megkaptuk a levelet akkor szembesültünk vele, hogy mit kell még megküldeni.
Az értékbecslőt azért írtam, mert aki a kölcsönt intézi azt mondta, hogy onnan kell számolni a hitelindítás idejét.
Kedves Berenik! az értékbecslő általában a hitelkérelem beadása előtt járt kint, ő független a Fundamenta kérelemtől. A bírálat általában egy hét, 10 nap, de az a maximum, (hiánytalan dokumentáci mellett) a hiánypótlás beadásától kell számolni. De ezeket azzal kell intézni aki a kölcsönt intézte, ő megkapja e-mailben azonnal, a posta mire kiér kb. 10-14 nap is lehet.
Őt kell előszedni, hogy intézkedjen, segítsen!
További ajánlott fórumok:
- Mi a teendő Fundamenta, Lakáskassza lejárata esetén?
- OTP lakástakarék és Fundamenta lakástakarék. Vélemények, tapasztalatok? Melyiket válasszam?
- Van itt valaki, aki a Fundamentánál dolgozik ügyintézőként?
- Mennyi a Fundamenta hitelelbírálási idő?
- Valaki megtudja mondani mikor lehet felvenni a fundamentát?
- Férjemmel 2008-ban fundamentával kombinált hitelt vettünk fel. Ezzel kapcsolatban tudnátok válaszolni kérdésemre?