Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


62. 044df221db (válaszként erre: 60. - Anny50)
2011. jún. 18. 09:51

Üdv. Sajnálom és megértem a problémád ... Azt hiszem sokan kínlódunk ezzel és csak próbálkozunk ilyen-olyan megoldásokkal.

Az esti kibírhatatlan zúgást egy halk, andalító zenével lehet valamicskét enyhíteni ... nekem beválik, egy idő után el tudok aludni.

2011. jún. 16. 23:35

Nekem is zúg, 9 hónapja. 26 éves vagyok...

Sok kezelésen túl vagyok, ha bárkinek van bármi ötlete, akármi ami használt, írja meg. Kezdek beleőrülni.

60. Anny50
2011. máj. 9. 18:21

Sziasztok!

Nekem is egy éve lassan, hogy "cseng" vagy zúg, vagy nem is tudom mihez lehet hasonlítani, a fülem. Elmentem Pécsre a Klinikára, ott vizsgáltak, de mindent rendben találtak. Kaptam gyógyszert, Betarevint, ebből 2x1 kell szednem. Szedte valaki már? Kíváncsi lennék a véleményetekre, mert nem támogatott, és hát elég drága. Előtte én is próbáltam a Bilobilt, de az se használt.Esténként kibírhatatlan már:(

2011. máj. 5. 22:51

Én is már mindent kipróbáltam, de nekem sem szűnik a fülzúgás, csengés, vagy minek nevezzem.

Voltam már több szakorvosnál, most kivizsgáltatom magam, majd visszamegyek a dokihoz, aki gerincsérvvel műtött.

A műtét óta cseng folyamatosan, előtte nem volt vészes.

2010. nov. 5. 15:08
Sziasztok!Nekem édesapám esküszik arra,hogy neki akkor zúg a füle,ha magas a koleszterinje.Amióta halolaj kapszulát szed azóta a füle nem cseng és a koleszterinje is jó.Ez az ő személyes tapasztalata lehet másnak nincs ilyen észrevétele de amikor egy időre abbahagyta a halolajat visszajött a csengés is és a magasabb koleszterin is.Amióta újból elkezdte szedni megint elmúlt neki. Ő biztos benne,hogy összefüggésben van a kettő.
2010. nov. 5. 12:29
... még valami, a változó kori (klimaxos) panaszok közé is befér a fülzúgás ... sok 40-es 50-es asszony panaszkodik rá.
56. Dodi44
2010. okt. 22. 04:00

Nemely orvosok vitamin hianyra utalnak.

Erdemes utanna erdeklodni ahhoz erto orvostol!

55. murva (válaszként erre: 54. - 044df221db)
2010. okt. 21. 19:42
Voltam MRI vizsgálaton,koponya és nyaki minden rendben,tehát semmivel nem vagyok okosabb mitől lehet,az ideggyógyász aki elküldött,mondta,hogy kaphatok infúziós kezelést,nem ezekkel a szavakkal,de lényegében azt mondta,hogy nem fog használni,kb.egy éve zúg a fülem.
2010. okt. 21. 08:03

Üdv. mindenkinek!

Olvasgatom a történeteket ... valóban sokféle oka lehet a problémának: sérülés, gyulladás, vérnyomás, gyógyszermellékhatás, stressz ... Hogy mi a megoldás? Fogalmam sincs, én is csak próbálkozom, de szeretnék megemlíteni két szerintem nagyon fontos dolgot, amiről viszonylag ritkán beszélünk. A ZAJ és az ELEKTRO-SZMOG. Szinte észre sem vesszük, de mindkettő állandó részese életünknek. Főleg a városokban. És ki tudhatja pontosan milyen hatással vannak ránk ... ???

2010. aug. 27. 15:16
11 éve küzdök vele, már megszoktam. Én is jártam már mindenhol, nincs szervi bajom, gyógyszer sincs. Szedtem egy fél évig a Bilobilt is, kalap sz@rt nem ért.
2010. aug. 27. 15:05
Ja a vérnyomásomtól sem lehet,mert alacsony a vérnyomásom sose volt magas.
2010. aug. 27. 15:03

Sziasztok!


Nekem 5 napja kezdet el zugni a bal fülem.Más tünet nincs.

Vasárnap reggel arra ébredtem,hogy zúg,más nap még mindig zúgott,kedden nem hallottam a zúgást,szerdán,csütörtökön és ma megint.Bízok benne majd elmúlik.

Én most vagyok 23 hetes terhes.Gondolom a terhességgel nincs össze függésben.

Az én fülem be van dugulva és úgy tug.Nem hallok vele rosszul,mert ha bedugom a jó fülemet úgyan úgy hallok a zúgó fülemmel is.Én szerintem a sok stressz.Sajnos mostanában volt benne részben.

Januárban is volt ilyen pár napig,akkor is egy stersszes dolog hozta elő.

50. f64f0d9a69 (válaszként erre: 49. - Holiday21)
2009. nov. 18. 19:43

A megfázás gyógyszere a zsebkendő.

Sok tea, C vitamin. Esetleg valamelyik pirin pl.

Ha bennrekednek a bacik, középfülgyulladás lehet.

Coryzalia homeo szer is jó.

2009. nov. 18. 15:17

Sziasztok!

Amikor megfázok előjön nekem is a fül bugás vagy sípolás! Ilyenkor mi a teendő? Lehet ebből baj?

48. f64f0d9a69 (válaszként erre: 47. - NataliaWeiss)
2009. okt. 24. 16:14

Hatásos, de nem minden esetben.Kiegészítőnek is jó lehet, javítja a keringést.

Én ezt szinte mindenre használom magamon.

2009. okt. 23. 19:28
Voltam talpmasszáson is, de nem kimondottan a fülem miatt. Miért, ez hatásos?
46. f64f0d9a69 (válaszként erre: 45. - NataliaWeiss)
2009. okt. 23. 14:07
Talpmasszázst is?
2009. okt. 22. 13:09
Én már mindent kipróbáltam. Egyenlőre "megszoktam", remélem nem fog súlyosabb lenni:(
2009. okt. 21. 20:46

Talán a fülgyertya

[link]

43. supin
2009. okt. 20. 16:54
Akinek idegi alapot állapítanak meg, ott sajnos még nem találták fel a segítés módját.
2009. okt. 18. 20:52

Szisztok!

Én is küzdök a fülzúgással immáron 1 éve, pontosan október 23-án lesz egy éve:( Voltam mindenhol ahol lenni lehetett. Megállapították, hogy idegi halláskárosodás. Amúgy nem érzem, hogy nem hallanék, bár ha suttognak körülöttem akkor azért mintha jobban fülelnem kellene. Az orvos azt mondta, hogy előbb-utóbb meg fogok süketülni:( - hát szép kilátás 32 évesen:( Ott is hagytam a fenébe. Még egyenlőre hallok, de a zúgás ott van. Igaz, hogy már nem zavar. Annyit viszont észrevettem, hogy ha támasztom az államat a bal oldali fülem amely zúg, a nyomás hatására változtatja a zúgást, erősödik és vissza. Ez vajon mitől lehet?

2009. szept. 10. 13:01
Nekem már 2, 5 féléve zúg a fülem.Megjártam mindent, 2x MR, ideggyógyászat, vérvétel, nyaki rtg, ....semmi.Minden leletem jó.Mármint hogy a zúgás miatt leromlott a hallásom, de nincs szervi bajom.van valaki akinek szintén ilyen?
40. d58b988bee (válaszként erre: 39. - Bucóka20)
2009. aug. 7. 15:36
Akkor irtó szar, nekem még ciceregni is szokott, iszonyat, azt hittem majd nyugdíjas koromban lesznek hasonló gondjaim, de sajnos látom te még fiatalabb vagy, mint én.
2009. aug. 7. 14:51
Nekem is cseng vagy zúg,néha már magam sem toom:S Főleg am elalvás elött,akkor veszem csak észre:S
38. d58b988bee (válaszként erre: 37. - Murva)
2009. aug. 7. 14:45
Nekem is van lassan 2 hónapja voltam infúziós kezelésen is, de nem változott hol alig hallom, hol meg erősebb.Állítólag új népnyavaja. A környezetemben 2 kollégámnak van szintén, mind fiatalok:o((
37. murva
2009. aug. 7. 14:44
Mit javasoltok fülzúgásra amiről jó tapasztalatotok van?Elmúló és visszatérő spontán nem fül eredetű,mert a fülészeten már voltam.Az orvos betaserc nevű gyógyszert írt de semmi javulás,szedem még a ginkoprim max-ot.
36. joska5
2009. máj. 20. 13:04
fülzúgásban szenvedő sorstársakkal szeretnék kapcsolatba lépni
35. judit0625 (válaszként erre: 34. - Boszy28)
2009. ápr. 5. 19:46
Én is így tudom. Egyébként ginkgo bilobát tartalmazó készítményeket szoktak javasolni. Ezek gyógynövény készítmények, tehát nemcsak patikába, de gyógynövényes boltokba is forgalmazzák.
2009. ápr. 5. 17:51

a fülzúgás lehet vérnyomás-problémára vagy keringési zavarra utaló jel :(

praktikát sajnos nem tudok rá

2009. ápr. 5. 17:49
Praktikák fülzúgás ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook