Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
212. Andesz75 (válaszként erre: 211. - Zakkantcsajszi)
2014. júl. 14. 14:52

Én 3 hete kaptam az októberi időpontot. Én is kiakadtam. Addig igazán szeretnék már meggyógyulni. A Szigony utcai tinnitus ambulanciára megyek én.

Majd ha eljutsz odáig kíváncsi leszek a zajgenerátorra. Írd meg mindenképpen a tapasztalatokat.

Milyen hallásvizsgálatod lesz? Ebből valami mást is meg tudnak állapítani mint hogy esetleg nem hallassz olyan jól?

211. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 210. - Andesz75)
2014. júl. 14. 12:13
Jesszus...nem tudom melyikbe még csak nézelődöm,mondjuk itt van egy maszek fül-orr-gégész beutalt speckó hallásvizsgálatra olyan még nem volt és utána ő is tud nekem felírni zajgenerátort csak gondoltam h elmegyek a központba inkább de ha ennyit kell várni akkor nem.Pestre készültem amúgy én vidéki vagyok.
210. Andesz75 (válaszként erre: 209. - Zakkantcsajszi)
2014. júl. 14. 08:38

Lelkileg megvagyok. Nem mondom hogy életem legszebb szakaszát élem de próbálok nyugisan éldegélni, sokat olvasok és próbálom mondogatni, hogy holnap már jobb lesz.

Nekem egy megfázás után lett rosszabb, ezért gondoljuk hogy gyulladás van valahol.

Melyik tinnitus központba mész? Készülj fel hosszú várakozásra mert én október közepére kaptam időpontot. :(

209. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 208. - Andesz75)
2014. júl. 13. 17:31
Lelkileg hogy vagy?Van valami mostanában ami miatt felerősödhetett,valami pszichés dolog?Én azt vettem észre h legtöbbször ez áll a háttérben.Én kb 2 hete szedem a Tebofortant kicsit jobb lett de én szerintem megyek egy tinnitus központba és kérek zajgenerátort.
2014. júl. 13. 09:36

Én múlt héten eljutottam egy olyan szintre a fülzúgásommal amit már nem tudtam elviselni. Egyfolytában fáj a fejem, szédülök és ez tönkre teszi a napjaimat. Elmentem dokihoz és kaptam Depo-Medrol szteroidos injekciót. 5 szuri lesz. Egyenlőre nincs változás de minden reményem ebben van. Nem tudom mit tehetek még???

Jövő héten megyek neurológiára és hallásvizsgálatra de ezektől nem gyógyulok meg. :(

Nagyon kész vagyok.

207. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 204. - Bbcz)
2014. júl. 2. 13:54
Köszi sajnos nem tudok angolul.
206. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 205. - Bbcz)
2014. júl. 2. 13:53
Ezelőtt 5-6 évvel volt 12000ft egy kezelés :) nagyon durva .
205. bbcz (válaszként erre: 202. - Zakkantcsajszi)
2014. júl. 2. 11:27
A cranosacralis masszázs az szerintem több fordulós kell hogy legyen. Még nem próbáltam mert ritkán vagyok M.o-n itt külföldön meg drága lenne. Az ultrahangos doki módszerét csak extrém helyzetekben veszik igénybe amikor már az illető állapota elviselhetetlen. Csak azt nem értem hogy ilyen helyzetben hogy tud valaki 7.5 millót kifizetni ha már szinte dolgozni sem tud a fejzúgástól.
204. bbcz (válaszként erre: 202. - Zakkantcsajszi)
2014. júl. 2. 11:10
Most 1 hete a bal oldali is hangosodott. Remélem csak átmeneti.. Alább rosszul írtam és csak a jobb fülemet szúrták. Az ultrahangos sebész oldala: [link]
203. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 199. - Bbcz)
2014. júl. 2. 10:46
Azért nagyon durvák ezek az árak egy uh.-s kezelésen mi kerül ennyibe??Jesszus...
202. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 199. - Bbcz)
2014. júl. 2. 10:45
Én egyszer voltam craniosacralis terápián semmit nem használt lehet az volt a baj h egyszer mentem.Milyen pozitív az agysebész:) Miből gondolja h el fog múlni az injekciótól?? 1 év múlva akkor finanszírozza neked? Vagy hogy?Neked mindkettő zúg ugye?
201. bbcz (válaszként erre: 200. - Bbcz)
2014. júl. 2. 10:19
Elvileg 8 hónap múlva kiderül hogy lesz-e tényleg gyógyszer ami megállítja vagy csökkenti jelentősen a fülzúgást/fülcsengést: [link] -remélem tényleg úgy lesz..
200. bbcz (válaszként erre: 198. - Zakkantcsajszi)
2014. júl. 2. 09:21
A hallásommal semmi baj nincs a szúrásoktól sőt ezt a módszert hallásjavításra használják leginkább. A Teboninról én sem találtam magyar oldalakon információt. Az ismerősöm Németo.-ban lakik ott biztos kapható. Most külföldön vagyok így nem tudom otthoni gyógyszertárakban megnézni.
199. bbcz (válaszként erre: 198. - Zakkantcsajszi)
2014. júl. 2. 09:15

Megkérdeztem a szúras előtt az orvost hogy lesz-e ennek az egésznek késöbbi kihatása rám pl. ha front van de azt mondta hogy pont azért kell ezt csinalni hogy ne legyen.

Néha fajdogal belül a bal oldal ahol szúrt de inkább akkor ha rosszul fekszem. Ez szerencsére egyre ritkább úgyhogy valószinű elmúlik egyszer.

Annyira persze nem vagyok boldog tőle hogy fájdogal mert előtte sosem fájt a fülem.

Beszéltem még egy agysebésszel külföldön aki ultrahanggal tud tinnitust gyógyítani de az ő módszerük is kísérleti fázisban van.

Nála egy ilyen "mütet" 7, 5 millio forint lenne kb. :-) Azt mondta hogy ha nem múlik akkor 1 év múlva jelentkezzek nála.

Szerinte el fog múlni így nem kell majd hozzá mennem. :-)

Amit viszont mondott hogy a cranosacralis masszázst próbaljam ki mert az segíthet ebben az esetben.

198. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 189. - Bbcz)
2014. júl. 1. 20:07
Azt mondják a szteroidnak kell egy hosszabb idő mire teljesen kifejti a hatását.Bátor vagy h bevállaltad a szúrást nem féltél h megsüketülsz?Utánaolvastam a tesztnek de amikor láttam h tartós hallásvesztés vagy csökkenés esetén további kezelését vállaljuk akkor elvetettem a gondolatot végleg :)
197. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 194. - Bbcz)
2014. júl. 1. 19:56
Hm..nekem már eszembe jutott nem-e lehet köze a vércukorhoz a dolognak ,írtad ha nem eszik csokit akkor jobb.Szóval akkor lehet itt kapni ezt a tablettát?
196. Andesz75 (válaszként erre: 191. - Bbcz)
2014. júl. 1. 18:34

Én is a tinnitustalkot olvasom miden nap. Sajna ott sincs új a nap alatt.

Nekem 6 éve sípol és kb. 2-3 hónapja lett rosszabb így ebbe a tesztelés dologba nem férek bele.

Viszont én szerintem nekem nem érrendszeri probléma van a háttérben mert az összes erre ható gyógyszertől jobban sípol.

Ma voltam nyaki ultrahangon és gerinc röntgenen és minden rendben volt.

195. bbcz (válaszként erre: 193. - Zakkantcsajszi)
2014. júl. 1. 16:48
Nem tudom mennyibe kerül sajnos. Egyébkent ez egy gingko-biloba kivonat kérdés mi benne a speciális.
194. bbcz (válaszként erre: 193. - Zakkantcsajszi)
2014. júl. 1. 16:44
Szia! Azt mondta hogy "most egesz jo" és hogy ha csokit sem eszik akkor még jobb neki. Neki már 10 éve van így kérdés menniyre játszik ebben szerepet a megszokás..
193. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 192. - Bbcz)
2014. júl. 1. 16:39
Szia!Elmúlt neki?Mennyit szedett?Nagyon drága?Nincs több kérdés :)
192. bbcz (válaszként erre: 188. - Andesz75)
2014. júl. 1. 16:30
Egyik ismerősömnek ez segített: [link] Itthon is lehet kapni vény nélkül azt hiszem. Én a Nootropil mellett még nem próbáltam ki.
191. bbcz (válaszként erre: 190. - Bbcz)
2014. júl. 1. 15:50
Azért írom ezeket az információkat mert én is ezekben bízom és nem gyógyszerügynök vagyok . :-) Nehogy valaki félreértse. Folyamatosan olvasom a [link] hátha felbukkan valami remény ennek csengős állapotnak a megyszüntetésére.
190. bbcz (válaszként erre: 187. - Andesz75)
2014. júl. 1. 15:43
Az AM-101-es az csak injekció formájában van jelenleg. A másik amit az Autoifony cég csinál az lesz tablettásan: [link] . Ennek a tesztje 2014-től lesz Angliában. Remélem itthon is lehet majd rá jelentkezni előbb-utóbb.
189. bbcz (válaszként erre: 187. - Andesz75)
2014. júl. 1. 15:31
Néha olyan mintha nem hallanám de aztán megváltozik és hallom újra. Egyébként a nap 24 órájában hallom idén február óta. Néha szokott bedugulni a fülem illetve a meglévő csengésen felül elkezd hangosodni de aztán 5-10 másodperc után abbahgyja és lecseng. Ez utóbbi most már 2-3 hete nem volt. Érdekes egy álapot az biztos. Ami sokat segít az a sok alvás. Próbálkozni kell mert ezidáig semmilyen gyógyszert nem tudtak rá. Jó hatással van rá még a cink a magnézium a B vitaminok és fontos a diéta. A sót, cukrot, alkoholt, cigit és csokit mind kerülni kell.
188. Andesz75 (válaszként erre: 185. - Bbcz)
2014. júl. 1. 15:07

Most olvasom hogy neked sem szűnt meg teljesen. De azért a javulás az biztató.

Sajna nekem rosszabb lett csak az infúzió és mindenféle gyógyszerek mellett.

187. Andesz75 (válaszként erre: 186. - Bbcz)
2014. júl. 1. 15:05

Már a gondolattól is kiráz a hideg de hát ha kell akkor kell. A 10 infúzió nálam is meg volt. Most a szteroidra akarnak rávenni (9 nap kórház). Jó lenne ha ennek az AM-101-esnek lenne gyorsan tablettás változata.

Én most egy Cognit nevű gyógyszert szedek, de ez sem ér semmit.

Neked javult valamit bármilyen kezeléstől a zúgásod?

186. bbcz (válaszként erre: 183. - Bbcz)
2014. júl. 1. 14:25
Nem egy kellemes érzés különösen előtte amikor rákészültem de ki lehet bírni. Engem a Dr. Szirmay Ágnes docens asszony kezelt. Az AM-101-es kezelés csak három szúrással jár :-) Ebben az a hátrány hogy nem lehet tudni hogy placebót kap-e az ember vagy valódi anyagot mert ez sajnos elegedhetetlen ahhoz, hogy a gyógyszer engedélyezve legyen.
185. bbcz
2014. júl. 1. 14:11
nekem ötször szúrtak a Sote-n szteroidot fecskendezve. Ez egy 10 napos infúzios-kúra része volt a fülcsengés elmúlasztására. Azóta jobban érzem magam és valamivel halkabb lett de nem múlt el teljesen. Amúgy Nootropil 1200-at szedek azóta még július közepéig aztán meglátjuk mit mondanak a kontrolon. Ha nem szeretnél szúratni akkor elvileg lesz 1-2 éven belü tablettás gyógyszer is [link] Pres 2014/Autifony-session 1.pdf
184. Andesz75 (válaszként erre: 183. - Bbcz)
2014. júl. 1. 13:32
Juj, szúrni a fülbe? Valaki volt már ilyenen? Ez mennyire fáj?
183. bbcz (válaszként erre: 182. - Zakkantcsajszi)
2014. júl. 1. 13:27
Esetleg ha valakit érdekel van most több új gyógyszer fejlesztés alatt a fülzugás kezelésére. Itt lehet jelentkezni a tesztekre: [link]
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook