Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
182. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 181. - Andesz75)
2014. jún. 30. 14:10

Én is nyitott mr-en voltam cirka 35 ezerért :) extra klausztrofóbiás vagyok :) annyira kész voltam,kérdeztem a dokit h ugye nem fogok megsüketülni?mire azt mondta h ettől biztos nem de ne hallgassak hangosan zenét mert az káros.Hát ezt eddig is tudtam köszi.

Igen ahogy mondod fogalmuk sincs mitől van a zúgás eddig 4 teória van állítólag h mitől lehet de még csak most kezdenek foglalkozni vele.Itt nálunk a fülész akupunktúrával is foglalkozik és kezel fülzúgást az esetek nagy részénél segít de legalábbis jóval lecsökkenti ,azt mondta van olyan reflexpont amit megszúr az a neve h fülzúgás pont.Próbálta valaki az akupunktúrát??Első alkalom 10 rugó lenne utána 5 de hetente kellene menni kb 10 alkalommal szóval ez is jó kis lóvé.Azt mondta h kezelt most 3 meniére szindrómás beteget nekik elmúlt teljesen a rohamuk és a zúgást nagyban lecsökkentette.Vélemény??

181. Andesz75 (válaszként erre: 180. - Zakkantcsajszi)
2014. jún. 30. 08:47

Én a héten befizetek egy nyitott MR-re mert nem bírom a bezártságot. Végül is biztos ami biztos meg kell nézni mi van "odabent".

Mondanak ezek az orvosok mindenfélét. Erősen az a gyanúm hogy halvány gőzük sincs miért van a fülzúgásunk.

Igen, a neurostimulásás 1 milla körül van. Én próbáltam amerikai weboldalon ezt a sípolást hallgatni de nagyon zavart.

180. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 175. - Andesz75)
2014. jún. 30. 08:15
Úgy tudom zajgenerátor,a neurostimu nagyon drága nem?? Nekem az MR sem mutatott semmit szerintem szinte senkinek nem mutatja meg a fülzúgás okát.
179. Andesz75 (válaszként erre: 178. - Andi6020)
2014. jún. 25. 08:39

Nekem a doki azt mondta, hogy a CT-n nem látható a fülzúgás oka. Csak az MR mutatja meg. Na már lassan az orvodnak se hiszek.

Megírnád esetleg privátban ki kezel téged? Köszi.

2014. jún. 24. 21:58
Én meg ma voltam agyi CT-n.
177. Andesz75 (válaszként erre: 176. - Georgina319)
2014. jún. 24. 21:55
Én speciel jövő héten megyek Doppler vizsgálatra.
2014. jún. 24. 19:18
Nyaki aorta szűkülettől, vagy elzáródásától is lehet fülzúgásod.
175. Andesz75 (válaszként erre: 174. - Zakkantcsajszi)
2014. jún. 23. 19:31
Zajgenerátor vagy neurostimulátor? Mert nem mindegy. Én most próbáltam sípolást hallgatni a fülzúgásom bemérése után. 1 hete csinálom de ma rosszabb lett úgyhogy most hanyagolom.
2014. jún. 10. 18:28
Mindenképp írjátok meg ha elmúlik.Levelezek egy pasival neki 1 év alatt nagyon sokat javult a zajgenerátortól.
173. Andesz75 (válaszként erre: 172. - Zakkantcsajszi)
2014. jún. 10. 18:07

Szigony utca, ambulancia. Bemész és rögtön infúzió és utána vagy közben jöhet a szteroid.

Én próbáltam a youtubon hallgatni zajt de engem zavart.

172. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 170. - Nick555)
2014. jún. 10. 15:02
Ki írja fel ezt a kúrát?Nekem még nem ajánlották fel..azóta is javulsz?Vki írta egy másik fórumon h van ez a zajgenerátor 35 ezer és az illetőnek 1 év alatt majdnem teljesen elmúlt leírja a tel számát is lehet hívni.
171. Andesz75 (válaszként erre: 170. - Nick555)
2014. jún. 10. 10:59
Akkor ez mindenképpen biztató. Belevágok én is. 1 hét wellness a kórházban :(
170. nick555 (válaszként erre: 168. - Andesz75)
2014. jún. 10. 09:15

Én 20 éves vagyok.

Nekem sem hatott a Cavinton, teljesen letörtem. Aztán a szteroid is csak lassan kezdett hatni.

Igen vannak mellékhatásai, de írtam hogy nem jelentős. Kicsit fáradt voltam tőle(vércukor háztartás felborult). De hát ezért kell vele befeküdni kórházba. Ez a legjobb esély, hogy meggyógyulj.

169. nick555 (válaszként erre: 167. - Andesz75)
2014. jún. 10. 08:42
Nem tudom, hogy használ-e, csak azért linkeltem be, ha esetleg valaki lámpában gondolkodna, van olcsóbb megoldás is. Ezt lámpát orr lámpázására tervezték( ott haszáltam allergiára ) , de hát fülre is ki lehet próbálni.
168. Andesz75 (válaszként erre: 166. - Nick555)
2014. jún. 10. 08:37

Én olyan sztorikat hallottam a kórházban, hogy teljesen berezeltem a kezeléstől.

Pl. leszédültek az ágyról, szédülés, fáradtság, cukorszint emelkedés stb.

Ezek szerint nálad ilyen nem volt.

Azt megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Mert én most vagy 20 emberrel beszéltem és eddig csak az 50 év felettieknél lett hatása Cavinton/Nootropil kezelésnek, a fiatalabbaknál semmi hatás nem volt.

A szteroidnál nem tudom milyen lehet ez a százalék.

167. Andesz75 (válaszként erre: 165. - Nick555)
2014. jún. 10. 08:33
De akkor ezek szerint ha neked van ilyen és gondolom használtad (a lámpára gondolok) akkor ez sem igazán használ a fülzúgásra.
166. nick555 (válaszként erre: 163. - Andesz75)
2014. jún. 9. 19:36
6 napra kell befeküdni. Utána otthon kell szedni tablettásan orvos utasítása szerint. Mellékhatások nem vészesek, semmi komoly dolgot nem tudnék mondani.
165. nick555
2014. jún. 9. 19:34

Szteroidok hatása elég lassú, én úgy 2 hét után kezdtem javulást érezni, napról napra jobb.

Akinek hosszabb ideje fennáll a fülzúgása, annak egy opció a tinnitool lézer. Ami elég drága (130e Ft).

Nekem van régről, allergiám miatt egy "lámpám", ugyanazt tudja nagyjából mint a tinnitool, megnéztem gyógyászati segédboltban, jelenleg 12.700 Ft. [link]


Tinnitool 650 nm hullámhosszú fényt bocsát ki, amit linkeltem pedig 640-660 nm közti fényt. Hát nem nagy különbség, gyakorlatilag ugyanaz. A leírása is szinte ugyanaz. Ez a tinnitool is csak a pénzlehúzásról szól, mivel beteg ember mindent rákölt a gyógyulásra . Nekem ez a készülék 9 éve megvan (allergológus szakorvos ajánlotta).

164. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 162. - Nick555)
2014. jún. 7. 23:28
Szia mennyi idő után érezted a javulást volt mellékhatás?Egy masik forumon volt valaki aki irta h a lézeres geptol elmult a zugasa es most eladna a keszuleket szoval van akinek hasznal a noverke ne allapitsa mar meg h ki mitol gyogyulhat meg.
163. Andesz75 (válaszként erre: 162. - Nick555)
2014. jún. 7. 07:44

Szia!

Köszi az összefoglalót, tulajdonképpen nekem is ezeket mondta a doki. Viszont annak örülök, hogy nálad használ a szteroid.

Hány napra kellett befeküdnöd? Milyen mellékhatásokat éreztél? Most tablettában kapod a szteroidot?

Kérlek gyere majd vissza a fórumra és írd meg a további tapasztalatokat ahogy folytatod a kúrát.

162. nick555
2014. jún. 6. 22:01

Üdv.

Nem vagyok nagy fórumozó, de én is fülzúgással szenvedtem/szenvedek. Csak jobb oldalt, magas sípoló hangot hallok.

Röviden az én történetem: áprilisban kezdődött minden úgynevezett tipikus kiváltó ok nélkül ( nem voltam discóban, nem volt begyulladva a fülem). Én is azt gondoltam majd elmúlik magától, de nem így volt.

Mivel orvosi egyetemen tanulok, ezért azt gondoltam meggyógyítom magamat itthon valahogy. Olvastam, kutattam az interneten, de nem jutottam semmire. Mert hát a tudomány sem tud túl sokat erről a problémáról.

3 hét után mentem el szakrendelésre, ahonnan úgy küldtek el, hogy menjen, nincs semmi baja, felejtse el (stresszre fogta). Hát ez Magyarország. Erre visszamentem három nap múlva, másik orvoshoz aki beutalt a kórházba értágító kezelésre, mert ez keringési zavar miatt lehet. Lefolyt a 10 napos kúra, nem javult, még mindig borzasztóan sípolt. Ezt követte a szteroid lökéskúra, ami 2 hete kezdődött, ami ugye brutális dózisú gyulladáscsökkentő. El is mondták, hogy ha hat, akkor sem gyorsan, hetek, 1-2 hónap. Kemény mellékhatásai vannak (de nem hosszú távúak: pl.:vércukor háztartás felborul a kúra alatt, de ez visszaáll utána), ezért kell befeküdni. Jelenleg napról, napra javul az állapotom, nem összefüggően, halkulva sípol a fülem.

Ezt azért írtam, le, mert ez a legjobb esély a gyógyulásra.

Muszáj vele minél hamarabb orvoshoz menni, ezt az orvosom is kihangsúlyozta. Ha elküldenek elsőre (mert hülye, nem ért hozzá, vagy csak olyan napja van), akkor másik orvoshoz kell menni, és ezt a kört végig kell csinálni.

Ez után jönnek a vizsgálatok, ahol az orvos szerint nem túl gyakran találják meg a kiváltó okot.

Vizsgálatok: hallásvizsgálat, BERA, nyaki erek UH, nyaki RTG, MR, szemészet, ideggyógyászat.

Nem alternatív kezelésektől, gyógymódoktól kell csodát várni elsősorban. Ki lehet próbálni, sőt ki is kell, mert hát tenni kell valamit. Én is kipróbáltam, sőt ezután is használok különböző keringés javítót (Ginko Biloba), nagy dózisú multivitamin. Életmódot is váltok: kevesebb idegeskedés, kávé, helyette lúgos vizet iszom. Valahogy csak elmúlik majd valamitől.

Hát nagyjából ennyit tudok írni, remélem hasznosakat írtam.

161. Andesz75 (válaszként erre: 160. - Zakkantcsajszi)
2014. jún. 6. 18:40
Keress rá a neten, ide nem lehet kiírni. Ezt megvenni lehet vagy bérelni ha jól emlékszem. De ma a nővér a kórházban azt mondta, hogy ő még nem hallott olyat, hogy ettől valaki meggyógyult. :(
160. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 159. - Andesz75)
2014. jún. 6. 07:58
Te tudsz valamit a lézerről?Hol csinálják és mennyiért ez az a noiserhez hasonló készülék?
159. Andesz75 (válaszként erre: 156. - Zakkantcsajszi)
2014. jún. 6. 07:26

Tinnitus központban még nem jártam de ez is tervben van ha nem változik a helyzet.

A lézerről jó lenne ha valaki tudna írni tapasztalatokat. Nagyon kíváncsi lennék, hogy ez is csak parasztvakítás és pénzkereset nekik vagy tényleg jó?

158. Andesz75 (válaszként erre: 154. - Zakkantcsajszi)
2014. jún. 6. 07:22
Azért az más dózis amit így hosszútávon adnak. Amit kapnék azt szteroid löketnek hívnak és azért is kell bent feküdni a kórházban mert a cukor felmehet többek között. Nekem meg gyomorfekélyem is van és én emiatt is félek. De ha nem lesz jobb 2 héten belül akkor befekszek.
157. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 156. - Zakkantcsajszi)
2014. jún. 5. 21:53
Ja látom háziorvos volt bocsi,tinnitus központban járt valaki?
156. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 153. - Andesz75)
2014. jún. 5. 21:49
Milyen lézerkezelés??Fül-orr-gégész mondta?Ez engem is érdekelne,merre laksz?
155. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 150. - Andesz75)
2014. jún. 5. 21:48
Nekem 5 éve zúg és érdekes h 1 hónapja nekem is nagyon bedurvult.Bár én ahhoz kötöm h kaptam egy gyógyszert miómára ami hormon és ahogy elkezdtem másnaptól sokkal erősebb ezt játszom 3 hete és tegnap úgy döntöttem abbahagyom nem vagyok hajlandó ezt elviselni inkább iszom gyógyteát a miómára.Remélem a gyógyszer abbahagyása után visszaáll legalább olyanra amilyen volt.Zajgenerátort próbált vki?Állítólag jó de drága viszont lehet bérelni.
154. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 150. - Andesz75)
2014. jún. 5. 21:45
Figyu apám már kb 8 éve folyamatosa szteroidokat szed autoimmun beteg és még él.Nem mondom nagyon sokat rombolhat de nem egy infúziókúra alatt de persze ez a Te döntésed de ennyire azért nem szabad félni tőle szerintem.
153. Andesz75 (válaszként erre: 152. - Andi6020)
2014. jún. 5. 09:08

Sajnálom, hogy nálad is akkor ennyire rossz. Azért 99%-ban nem daganatról van szó hanem egyszerűen az agyunk játssza ezt a trükköt velünk. Tehát szervi baj nincs és ezért is nehéz kezelni.

Engem valószínűleg CT-re fognak küldeni és neurológiára de gondolom ez is felesleges kirándulás lesz.

Most a lézeres kezelésen is gondolkodok. A háziorvos ezt javasolta.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook