Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


92. maxité (válaszként erre: 91. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 28. 20:43

És minek tulajdonítod, hogy elmúlt?

Mi vált be? Szerinted mivel sikerült elmulasztani?

91. Kanalasorvosság (válaszként erre: 90. - Maxité)
2011. nov. 21. 22:59

Nekem tökéletesen elmúlt pedig fél évig nagyon durva volt.(előtte meg gyengébb, de egyre erősödöt) Volt hogy már nagyon figyelnem kellett hogy értsem mit mondanak.

Szóval szerintem van segítség bár nem egyik napról a másikra :)

90. maxité (válaszként erre: 89. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 21. 22:26

Köszönök szépen minden tanácsot.


Neked végül elmúlt? Vagy mai napig fenáll?

89. Kanalasorvosság (válaszként erre: 87. - Maxité)
2011. nov. 21. 10:44

Elöször nekem is a jobb zúgott aztán úgy éreztem mintha a bal is elkezdene. Aztán már biztos voltam benne... Nekem az egész n nyakam fájt úgyhogy nehéz megmondani hogy a merevedő izmok miatt vagy pszichésen "ment át" oda is. Lehet mind a kettő.

Csak ugye annyira zúgott a jobb fülem hogy egy kisebb zúgást észre se vettem volna a balban az elején. Később meg már mindegy volt :)

88. Kanalasorvosság (válaszként erre: 86. - Maxité)
2011. nov. 21. 10:39

Bocsi a késői válaszért.


Szóval igen, voltam fül-orr-gégésznél majd teljes kivizsgáláson korházba. Az elején szedettek gyógyszert velem arra ami gondolták hogy lehet. Korházban meg nem találtak semmit.

Szóval ha valaki megvizsgál és nem mondja hogy ezen meg ezen adatok alapján megvan hogy mi a bajod akkor valszin csak a klasszikus orvosi kezelést kapod... vagyis azt amit tippel hogy lehet.

Én is így szedtem gyógyszert egy jó ideig...


Nekem ekkor lett elegem és álltam neki utánanézni. És kiderült hogy millió oka lehet a fülzúgásnak.


Na de a válasz:

Ha nagyon sokat dolgozol gépnél, egérrel annak sajnos sok következménye lehet(inhüvelygyulladás meg a többi).

Az lenne a legjobb ha a képernyőre nagyjából egyenesen tudnál nézni és a fejedet is egyenesen tartanád.(ez ha minden igaz kb azt jelenti hogy a képernyő teteje szemmagasságban van). valamint figyelni rá hogy ne döljön előre a fejed(na ez felmérések szerint nagyon gyakori hogy előre döntik a fejüket az emberek a képernyő felé).

Egér és billentyűzet esetén akönyököd mindig legyen az asztalon hogy a válladat le tudd engedni. Tudsz ma már venni zselés meg más könyöktámaszt.

Mivel az ember berögződések alapján csinál mindent így simán lehet hogy hiába van az asztalon a könyököd akkor is felemeled még a vállad. Hát erre figyelni kell és majd lassan változik.

Én spec megtanultam mindkét kézzel egeret kezelni de ez már csak extra :)

Én emellett javaslom a masszázst és a testmozgást(mondjuk futás).

Utóbbi azon kívül hogy jó a vérkeringésnek csökkenti a stresszt is. Előbbi meg jó a stressz miatti kis izomcsomók eltöntetésében és a nyakizmok(és minden más izom) kilazításában)


Magyarán ha egy kivizsgálás nem talál konkrét okot a fülzúgásra akkor az stressz vagy valamilyen helytelen testtartás eredménye. Előbbire a kétnapi 20-30 perc futás, heti-kétheti 1 masszázs és a magnézium szedése rendkívül jó kombináció(komolyabb pszichés problémával persze orvoshoz kell fordulni). Utóbbihoz meg leírtam pár dolgot.


Meg lehetőség az ha olyan helyen dolgozik valaki ahol folyamatos zúgás van. Na akkor kapcsol be ez az "ellenzúgás" ami védi a dophártyát is. Ezt hallod például ha zajos helyről kimész és hallod a zúgást még egy ideig. na most ha ez napisok órán át tarta akkor ez a kis zúgás végül állandósul.(most itt a nagy zaj miatti halláskárosulásról nem beszélek!)

Ez "csak" egy beragadt válaszreakció az agy részéről így kikapcsolható agykontrollal, meditációval. Nem mellesleg ezek gyakorlása is csökkenti a stresszt ami a pszichés fülzúgás ellen abszolút hatásos!


Asszem mindenre válaszoltam :)

2011. nov. 17. 21:26
Én még azt vettem észre, hogy a jobb fülem zúgott, és most már a bal zúg. Lehet béna lesz a megfogalmazás, de olyan mintha a jobb fülemen keresztül a fejemen belül átvándorolt volna a balra. Szoktam figyelni, hogy most a jobb zúg vagy a bal, vagy mindkettő, de többnyire már csak a bal zúg.
86. maxité (válaszként erre: 71. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 17. 21:05

Akkor az a jó, ha egyenesen nézünk a gép felé?

Én is sokat használom az egeret, olyannyira, hogy a jobb vállam nagyon sokszor fáj.


Honnan tudod ezt a sok mindent? Engem még érdekelne minden, mert azt írtad az "ellenzajra", hogy hosszú lenne leírni.


Te voltál vele kivizsgáláson vagy bárhol?


Mit próbáltál rá? Gyógyszert nem akarok, arra nagyon sok mindenki azt írta, hogy semmit sem ér. Engem ne tömjenek feleslegesen gyógyszerrel.

Lehet hülye felfogás, de rossz tapasztalataim vannak a gyógyszerszedésről.


Hogyan tartsam jól az egeret? Ja és a gépelés, ez is érdekes. Nem kihúzható a billentyűzet tartó, hanem a billentyűzet fenn van az asztalon, így a kezeimet is úgy tartom, ahogy írtad.


Hogyan figyeljek a tartásra?


Fülgyertyát nem mondtad jónak. Szegfűszegolajról vélemény? Vagy mit próbáljak, ami természetes?

Köszi.

85. cirusz (válaszként erre: 82. - Anita74)
2011. nov. 14. 22:20

"...a bal fülemre meg 5 éves korom óta nem hallok az a mumpsz okozta valószínű!Azt mondták még ilyen esettel nem is találkoztak,..."

Pedig nekem is van egy ismerősöm ugyanilyen problémával.

Sajnálom.

84. cirusz (válaszként erre: 81. - Blanka201004)
2011. nov. 14. 22:17

Nekem is február közepére van időpontom.

Vagy mehetnék magánrendelésre valamikor korábban.

83. Kanalasorvosság (válaszként erre: 79. - Zakkantcsajszi)
2011. nov. 14. 20:46

Igen végeztem és nagyon jó! Sajnos már nem használom de annó komolyan foglalkoztam vele és elég komoly sikereket értem el. Plsikerült tyúkszememet elmulasztanom!

Szóval ha valaki komolyan veszi és gyakorolja akkor durva dolgokat tud vele kezdeni. Végeredményben nem más mint a hipnózis, önszuggesszió és meditáció keveréke. Utóbbi se rossz.

Több orvosi tanulmánykönyvet is olvastam a hipnózisról, önszuggesszióról és csak ajánlani tudom a meditációt, hipnózist, agykontrollt!

Persze ezek nem 2 nap alatt hatnak...

2011. nov. 14. 10:14

Sziasztok!!

Én már 20 éve ezzel a "betegséggel" élek!!Sajnos nagyon rossz, mert nekem a jobb fülem zúg, a bal fülemre meg még ráadásul süket is vagyok!!Én is voltam nagyon sok helyen, természetgyógyásznál, engem is kivizsgáltak, de velem közölték ,hogy ezzel kell élnem, nincs mit tenni....:-((Na, hát én akkor voltam 18 éves!!A bal fülemre meg 5 éves korom óta nem halok az a mumpsz okozta valószínű!Azt mondták még ilyen esettel nem is találkoztak, hogy végülis majdnem süket vagyok ezáltal!A jobb fülemre hallókészüléket kell hordanom, had ne mondjam nagyon rossz!!Pedig nekem már van két kisfiam is, és szükségem lenne arra, hogy legalább az egyik fülemre jól halljak!Meg a munkahely sem egyszerű a mai világban, mert ugye még annak is nehéz akivel rendben van!Még orvosi konferencián is felhozták az én problémámat, de sajnos semmi....Én már sajnos azt kell,hogy mondjam megszoktam, én olyat hallok, mint a telefonvonal!!Nagyon rossz az biztos...Nem tudom nekem mi okozta akkoriban, sokszor próbáltam visszagondolni, de semmire nem jutottam!

81. blanka201004 (válaszként erre: 80. - Cirusz)
2011. nov. 14. 08:43

Szia,

én menier betegség gyanújával, már hónapok óta küszködök. Először a Bajcsy-ba vizsgáltak, de találtam egy nagyon alapos orvost a SOTE-n, kaptam is időpontot az otoneurológiára, csak az a baj, h 4 hónapot kell várni.

80. cirusz
2011. nov. 13. 21:16

A SOTE otoneurológiai tanszékén járt már valaki?


Nekem kb. 3 éve zúg a fülem (bár én inkább úgy érzem, hogy az egész fejem ciripel). Tavaly nyáron erősödött fel nagyon (munkahelyi stressznek tudom be), és azóta se csökkent jelentősen. Nyár óta gyógymasszőrhöz járok, másban segített, de ebben nem. A háziorvosom most a fentit javasolta.

A nyakcsigolyáimra is gyanakodtam, de ha jól értelmezem @ntea hozzászólását, akkor arra nincs gyógymód.

79. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 78. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 13. 20:22
Te elvégeztél agykontroll tanfolyamot?
78. Kanalasorvosság (válaszként erre: 76. - Aprilmay)
2011. nov. 12. 21:20

HA csináltat ez ember egy teljes kivizsgálást és nem találnak semmit akkor az agykontroll nagyon szuper lehet.

Ha találnak okot akkor a rendes kezelés mellett érdemes használni!

Nekem sok pozitív tapasztalatom van az agykontrollal kapcsolatban szóval csak ajánlani tudom.

Pláne azóta hiszek benne hogy elmulasztottam vele egy tyúkszememet :)

2011. nov. 12. 20:54
Sziasztok!Az agykontroll jó lehet szerintem.Van egy új kezelés de eszméletlen drága viszont iszonyat jó a gyógyulási arány.ha gondoljátok nézzetek utána.Én még fontolgatom nincs ennyi pénzem...nekem többmint 3 éve zúg még nem találták meg az okát.Valószínű pszichés.Itt az oldal ahol többet megtudtok a kezelésről: [link]
2011. nov. 11. 18:29

Hát nekem kb. 2 hete jelentkezett erősebben. De nem csengő hangot hallok, hanem kifejezetten mélyet. Mintha egy autó motorja menne mindig tompán...néha komolyan felerősödik és persze este.:(

Pajzsmirigy alulműködéssel is összefüggésbe hozzák.

Van itt valaki, akinek mondjuk agykontrollal sikerült elmúlasztania vagy lecsendesítenie?

75. b486c9cf7d (válaszként erre: 73. - Cirusz)
2011. nov. 10. 23:37
Edesanyamnak konkretan a kopas okozta/okozza (es a zugas nala 20 eve mar megvan), eleg sokaig tartott, mire egyaltalan erre rajottek, meg az agyi ereit is probaltak infuzioval tagitani, hatha... szoval kerestek a problema okat es ha valakinek zug a fule, ez is egy ok lehet, viszont nem az egyetlen, ugyhogy egyszeruen csak jarj utana, remelem valami joval egyszerubb es kezelheto dolog okozza!
74. Kanalasorvosság (válaszként erre: 73. - Cirusz)
2011. nov. 10. 23:16
persze. de gondolom majd @ntea elmondja
73. cirusz (válaszként erre: 72. - B486c9cf7d)
2011. nov. 10. 21:12
Ha kiderül, hogy ez az oka (nyaki gerinc kopás), akkor van rá gyógymód?
2011. nov. 10. 20:11
A nyaki gerincszakaszt is erdemes megnezetni, kopastol is zughat a ful.
71. Kanalasorvosság (válaszként erre: 69. - Maxité)
2011. nov. 10. 17:53

Nálam is valószínűsíthető hogy a számítógéptől alakult ki a fülzúgás. Egyrészről nem egyenesen hanem kicsit lefelé néztem valamint jobb kézzel sokat használtam az egeret.

Sajnos a nyaknál sokkalkevesebb az érző ideg és így az izomlázat nem érzed. Ha az izmon mikroszakadás keletkezik akkor tok képződik ami alatt a szervezet rendbehozza. Azonban a folyamatos terhelésnél(meg még so, nem ismert okból) a kijavítás után a tokot nem oldja fel a szervezet. Így keményedés keletkezik és többek között ettől keményedik be a nyakizom amit aztán a masszőrök csak fájdalmasan tudnak kimaszírozni. Valamint az ereket összenyomja ez a bekeményedő izom. A zúgást is részben emiatt hallod(nem az érből hanem a fülben van egy szerkezet ami zúgást generál, általában ezt csak akkor teszi ha nagy zajt hallasz és ezzel az "ellenzajjal" védi a hallásod. bonyolult de részletezve hosszú lenne).

A lényeg hogy kimasszírozni lehet sok alkalom alatt. De ha ugyan úgy rossz tartásban vagy és sokat tartod rosszúl az egeret,gépelsz(tartod a karod amit váll-nyakizomból teszel) akkor ez visszatér.

Ezen tipus ellen csak a masszázs és a tartásra való odafigyelés segít.

Persze más miatt is lehet fülzúgásod de ez is egy ok...

A fülgyertyáról had ne mondjak véleményt. Sok videót találsz a neten amin bemutatják hogy nem igazán segít semmit a pszichés hatáson kívül...

2011. nov. 10. 13:07
vmi stress vagy vernyomas okozza,de fulbetegsegtol is lehet.
2011. nov. 4. 20:11

Én nemrég vettem észre magamon, mivel számítógép előtt doglozok minden nap, és itthon is van, és este is szoktam még gépezni. Először fel sem tűnt.

Kolléganőmmel mikor délután kikapcsoljuk a gépet, szoktuk mondani, hogy na most hallani a csendet.


Mivel itthon is szoktam netezni, és itt is eléggé zúg a gép, nem is figyeltem fel rá.


Már magam sem tudom, hogy is vettem észre pontosan, de borzasztó. Sőt mivel már figyelek rá, egyre rosszabb. Reggel mikor felkelek akkor is hallom a zúgást.


Még nem mentem vele sehová, mert utálok orvoshoz járni, illetve ismerősnek is van, és azt mondta ő is, hogy mindenféle kivizsgáláson volt, és smmit sem tudtak vele kezdeni, ezért úgy gondoltam utána nézek elször neten, hátha van valami természetes gyógymód.


A fülgyertya segített valakinek?

Illetve egy valaki írta a szegfűszegolajat, hogy az segített. Más esetleg próbálta?

Köszi.

68. d4fe0b6bc1 (válaszként erre: 67. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 4. 06:25
Őstintén engem nem zavar!Szerintem nálam inkább a mindennapi stressz okozza,és nem betegség.Ha majd nagyon zavarna,akkor úgyis orvosi segítséget kérek,de most nagyon jól el vagyok a "kis zenémmel".
67. Kanalasorvosság (válaszként erre: 66. - D4fe0b6bc1)
2011. nov. 3. 15:42

A fülbe fújás nekem sem segített... Bár sok más sem...

Bár szerintem ha itt a hoxán végigolvasod a két fülzúgásos topikot és végigprobálgatod a felsorolt lehetőségeket akkkor csak tőled függ hogy el akarod-e múlasztani a zúgást vagy sem! Pár emberrel beszéltem a témában azóta hogy ide is írogattam és biztos vagyok benne hogy akinél nincs szervi oka a zúgásnak annál csak tőle függ hogy elmulasztja-e vagy sem!


Ha valakinek nem annyira zavaró hogy el AKARJA mulasztani akkor hagyhatja. Ha meg zavarja akkor probálgassa végig a lehetőségeket! Ha csak enyhül a tünet 1-2 hónap alatt akkor még nem találta meg a jó módszert.

2011. okt. 31. 15:22
Nekem is évek óta zúg mind a két fülem.Egyszer rávettem magam és elmentem a fülészetre.A doktornő azt mondta nincs benne levegő.Hát fogta magát,és tett bele.Háát hagyj ne mondjam,nagyon szar volt.Az orromon keresztül fújta bele a levegőt,azt hittem az agyam ketté megy a levegőtől,feszült az egész fejem.Estig "csönd volt a fejemben",aztán puff...visszajött.Azóta is van,mondjuk engem nem zavar a mindennapokban,de én mégegyszer nem megyek pumpáltatni az tuti.
65. lagnes
2011. okt. 11. 18:02
Sziasztok.Kb másfél éve cseng-bong a fülem.Előszőr nagyon rossz volt szorongtam depressziós lettem tőle nem tudtam aludni csak nyugtatóval...aztán pont ezt a fórumot olvasgattam kínomban amikor rájöttem hogy vagy megszokom és megpróbálok vele együtt élni vagy megkeserítem a saját életem.Eleinte úgy tudtam csak elaludni ha a saját fejemet simogattam mert annak a hangja elvonta a figyelmemet a zúgásról.Aztán már az sem kellett.Tényleg meg kell tanulni elterelni a gondolatot és nem rá figyelni.Nehezen de hozzászoktam és ma már nem is nagyon veszem észre csak ha nagyon nagy a csend körülöttem illetve ha másképp kezd el zúgni mint ahogy előzőleg.Merthogy hol cseng hol zúg,sistereg stb de már nem figyelek rá.Amikor ezt más mondta hogy ne figyeljek rá azon gondolkodtam hogy a francba ne figyeljek rá amikor nagyon idegesítő de mégiscsak sikerült.
64. davide
2011. szept. 23. 01:59

[link]


Ezt érdemes meglesni.

63. davide
2011. szept. 22. 22:25

Akik már rég óta szenvednek fülzúgásban, s már mindent kipróbáltak, de semmi, azoknak ajánlanám, hogy próbáljanak ki pár, olyan alternatív megoldást, amikben a legtöbb ember nem hisz :).


Kovács Magyar András nevére tessék rákeresni.

Ő ilyen fül bajokat is meggyógyított már "elvileg", pl. fél süketség.


Még ha valaki egyáltalán nem is hisz ezekben, de már régóta szenved eme gondban, akkor is menjen el és próbálja meg. Most max veszít vele pár ezer forintot, de ha segít, akkor happy end van :). Ha nem, akkor meg tudja, hogy ilyenekkel felesleges a jövőben próbálkoznia.



Másik alternatív módszer, ami elfogadhatóbb, hitelesebb, mint a fent említett, ha valaki lelkileg rendbe rakja magát, ugyanis nagyon sok betegség lelki eredetű. A fülzúgás is.


Én is holnap megyek egy szakember szerűséghez, aki elég sok mindennel foglalkozik. Pl. homeopátiával, életmód-tanácsadással, gyógymasszőr (lehet tud pár hatásos akupunktúrás módot) stb.


Elvileg 1-2 óráig elbeszélgetek vele, s onnét nagyjából fel tudja mérni a dolgot. Esetleg ad valami homeopátiás bogyókat, ami segíthet a lelki állapotom rendbehozatalával.


Ha valaki már átesett kismillió kivizsgáláson, s ezek után se találtak nála semmit, valószínűleg pszichés eredetű a baja... Azon meg orvosi gyógyszerek nem igazán segítenek.


Tehát nincs más lehetőség, mint kipróbálni pár alternatív módot, még ha hihetetlen is. Hátha mégiscsak segít valamelyik :).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook