Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


152. andi6020 (válaszként erre: 151. - Andesz75)
2014. jún. 4. 21:49
Jelenleg 3 féle gyógyszert szedek csak erre, és jövő héten megyek vissza a fülészetre, kérek beutalót agyi mr-re, mert ez így nem mehet tovább. De, nagyon zúg.
151. Andesz75 (válaszként erre: 148. - Andi6020)
2014. jún. 4. 21:13

Értágítót most is kapok + gyógyszert. Egyenlőre nincs változás. Hátha pár nap múlva lesz javulás. Nagyon jó lenne csendben lenni.

Gondolom akkor neked annyira nem zúg ha még nem voltál kezelésen?

Én már nem tudok aludni, pihenni stb.... :(

150. Andesz75 (válaszként erre: 147. - Zakkantcsajszi)
2014. jún. 4. 21:10

6 éve zúg, de most úgy másfél hónapra nagyon. Én csak attól félek nagyobb bajt csinálok magamnak mint ami van. Szteroidnak azért kemény mellékhatása lehet. Leeshet a cukor, bevérezhet a gyomor, leállhat a vese stb. Ebből már 1 is sok nekem. Nem véletlenül kell befeküdni.

Végül nem feküdtem be de még gondolkodok rajta.

149. murva
2014. jún. 4. 19:33
A Házipatikában van Fülzúgás fórum,esetleg ott hátha találsz valami okosat!
148. andi6020 (válaszként erre: 146. - Andesz75)
2014. jún. 4. 16:30
Szteroidos? Nekem is csak az értágítót javasolták, de arra sem jutottam még el.
147. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 146. - Andesz75)
2014. jún. 4. 16:03
Neked mióta zúg?szerintem egy próbát megérne nem?
2014. máj. 30. 19:46
Volt már valaki szteroidos infúziós kezelésen? Doki ezt javasolta a fülzúgásra és hétfőn be kellene feküdnöm a kórházba 6 napra. Mondanom se kell hogy nem szeretnék. Érdekelne ha valaki volt már, hogy milyen mellékhatásai voltak illetve, hogy elmúlt-e a zúgás?
145. murva (válaszként erre: 144. - Andesz75)
2014. máj. 15. 13:11
Igen emlékszem pár éve elküldtek koponya és nyaki MRI vizsgálatra és az eredményt elvittem az ideggyógyra és mondta az orvos,hogy semmi bajom nincs,kaphatok ilyen infúziós kezelést de nagyot ne várjak tőle,mert van akinek semmit nem csinál.
144. Andesz75 (válaszként erre: 143. - Murva)
2014. máj. 13. 17:39
Infúziós értágító kezelésen voltam. Amennyire én tudom ez egy alap kezelés amikor az embernek zúg a füle.
143. murva (válaszként erre: 141. - Andesz75)
2014. máj. 13. 15:57
Mit jelent az,hogy voltál értágításon?
142. murva (válaszként erre: 140. - Zakkantcsajszi)
2014. máj. 13. 15:56
Kicsi zúgás még maradt,de ezt mát észre sem veszem csak ha leállok figyelni,addig pedig nem hallottam rendesen a zúgástól,nagyon idegesítő volt amikor hallottam,hogy valaki mond valamit és nem értettem,hogy mit mond,igen egy-két hónap gyógyszer szedés után vettem észre,hogy nem zúg,a Ginko Bilobát én állandóan szedem,mert az agyi erekre jó hatása van.
2014. máj. 12. 07:56

Irigylem azokat akiknek néha elmúlik a zúgás. Sajna nekem megállás nélkül zúg olyan 8-9 éve. 1 hónapja náthás lettem és azóta a tv-t is nehezen hallom. Már voltam régebben értágításon ami nem használt de most azt hiszem megint elmegyek mert egyszerűen a gyomrom is begörcsöl a tehetetlenségtől és úgy érzem néha, hogy megőrülök.

Annyira hihetetlen hogy erre nincs tuti megoldás. :(

140. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 139. - Murva)
2014. máj. 7. 19:59
Köszi a választ,teljesen elmúlt?Azonnal érezted a hatást a gyógyszertől vagy idő kellett hozzá?
139. murva (válaszként erre: 138. - Zakkantcsajszi)
2014. máj. 4. 19:10
Clopidogrel.
138. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 137. - Murva)
2014. máj. 3. 23:27
Mi a gyogyszer pontos neve?
137. murva (válaszként erre: 135. - Zakkantcsajszi)
2014. máj. 3. 18:52
A vérhígítót azért kell szednem ,mert szívkoszorúér szűkületem volt.Kb,tíz éve zúgott a fülem,de nem folyamatosan,hanem vissza-vissza tért.
2014. máj. 3. 12:34
vernyomasproblematol is lehet.
135. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 133. - Murva)
2014. máj. 2. 23:28
Komolyan??Mire kaptad a vérhigitót?Előtte régóta zúgott?
134. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 129. - Neexy)
2014. máj. 2. 23:27
Nagyon rendes tőled!!:) Csak simán bekeni vagy fülpiszkálóval teszi bele??Régóta zúgott neki??
133. murva
2014. ápr. 25. 18:36
Amióta vérhígítót szedek elmúlt a fülzúgásom!
2014. ápr. 25. 15:22
Anyukám is fülzúgással küzd, most vettem neki a gyógyszertárban 'Ring stop' nevű gyógynövényes cuccost, amit az interneten találtam, most kezdte el használni, nagyon bízunk benne, hogy javulni fog.
2014. ápr. 25. 13:56
idegeskedes is okozhat fulzugast/tapasztalat/.
130. dhedy
2014. ápr. 25. 10:35
Sziasztok! Valaki volt már HBO (hiperbar oxigénterápia) terápián fülzúgással? Elég drága a dolog...egy alkalom 30.000 FT és állítólag 5 alkalom után már javul vagy megszűnik, ha nem régóta tart a fülzúgás... Segített már valakinek?
129. Neexy
2014. ápr. 2. 20:00
Sziasztok! Édesanyámnak is zúg a füle több mint 5 éve,nyakcsigolya meszesedés miatt már mindent kipróbált de semmi se használt neki igazán.Míg rá nem jött hogy a honapokig dobált Vietnámi balzsam amely számára szinte teljesen fölösleges volt,a fülébe kente,azóta egyáltalán nem zúg a füle,de ha még is elkezd akkor újabb adagot rak a fülébe.Ez az adag kb rizs szemnyi.Megkért irjam le hátha tudunk másoknak is segiteni. :) Észrevételeket,vagy ha kipróbáltátok irjátok meg! Köszönöm,Niki.
2014. márc. 16. 14:23
Az anyukámnak volt fülzúgása, de nagyon régen. Neki is meszesedés, talán a hallócsontok meszesedése okozta.Megműtötték,valami hallócsontot vettek ki és pótolták talán teflonnal. Elég durva műtét volt, de azóta jobb a fülzúgása. Talán ritkán hallja még, de nem is szokta mondani mostanság. Akkor azt mondták, egy orvos végez ilyen műtétet az országban, de ő már nem praktizál. Gondolom más is ismeri a módszert. Ez már több mint 10 éve volt.
2014. márc. 16. 13:59

Sziasztok!

Több mint 3 hete kezdődött... Egyik percről a másikra. Csipog, cseng össze vissza. Gondoltam ha majd alszok rá egyet elmúlik. Biztos a sok munka. Reggel még jobban. Egy hónappal a kezdet előtt elmentem a háziorvosomhoz mert a bal fülem( ami cseng) teljesen eldugult. Nem hallottam rá semmit. Szart rá szó szerint. Majd elmúlik. Most bementem az ügyeletre. Ott bele sem néztek. Adtak Dalacint meg valami fülcseppet. Másnapra rosszabb lett... Háziorvos ajánlotta a Milgammát és írt ő is egy cseppet. Fül-orr-gégére azért nem mentem mert nem kaptam időpontot csak 3 hét múlvára. Elviselhetetlen zúgás lett úrrá rajtam. Semmiféle zajt nem bírtam. Zsongott a fejem. Krónikus felfázással jártam talpreflexológushoz mivel 5 évig egy orvos sem tudta megmondani mi a bajom. Felhívtam tehát a reflexológust. Másnap mentem is. De sajnos az első kezelés felerősítette a tüneteket. Estére előjött egy brutális nátha, fejzsongás. Az őrület határán voltam. Másnap jobb volt de nem az igazi. Ezért hát fogtam magam tovább mentem fül-orr-gégére időpont nélkül. Nagy szájhúzva fogadtak... Talán fülkürthurut, talán nem. Nem kaptam semmit. 2 hét múlva jelenjek meg de időponttal. Oké, ide se jövünk többet. Tehát reflexológushoz fel és masszírozzunk. Aznapra a tünetek elmúltak. Másnap is jobb volt. Csak zaj ne legyen mert akkor nagyon rossz. Néha felerősödik nem tudom mitől. De már többször el is múlik. Nem hiszem el, hogy erre nincs megoldás!!! Tegnap kövirózsát csepegtettem a fülembe és jó lett! Ma épp alig picit csengett! Most cseppentettem megint és egyáltalán nem zúg! Biztos vagyok benne, hogy el fog múlni! Ne adjátok fel! Én nem egész 4 hete élek együtt vele de ez kegyetlen! Ne törődjetek bele! Legfőképp ne mérgezzétek magatok a sok gyógyszerrel! Lehet a megoldás épp valami gyógynövény! 5 évig küszködtem véres vizelet stb. Mára orvos nélkül teljesen meggyógyultam! Kitartás! El fog múlni!

2014. márc. 8. 16:26
sziasztok.zúg vagy nem is tudom hogy mit mondjak rá a jobb fülem.voltam fülésznél azt mondta a fülemmel minden rendben.nyaki gerinc röntgen:nyaki lordosis kiegyenesedett.elküldött fizikóra a nyakammal.de semmi változás.mit tegyek?
125. tavasz007 (válaszként erre: 124. - Andi6020)
2014. jan. 18. 09:24

orvosnál voltál?

lehet valami meszesedés....

muttinak az van!

124. andi6020 (válaszként erre: 121. - Murva)
2014. jan. 17. 18:18
Nekem zúg meg cseng kapcsolgatás nélkül. :)
2014. jan. 17. 17:27
hát ha testi jelnek vesszük,hogy valami nincs rendben bent, akkor nézz utána. ez egy ötlet volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook