Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


122. tavasz007 (válaszként erre: 120. - Andi6020)
2014. jan. 17. 17:26
és zúg a füled?
121. murva
2014. jan. 17. 17:03
Tehát amikor a belső hangodat hallod akkor nem hallod a zúgást,vagy fordítva,vagy mivan ?Nálam ez nem működik kapcsoló szerűen.ti,hogy csináljátok?
120. andi6020 (válaszként erre: 118. - Tavasz007)
2014. jan. 17. 16:35
Ajajjj, ne mondd, én hallom a belső hangomat több mint 5 éve. Ennél jobban nem akarom hallani.
119. murva (válaszként erre: 117. - Zakkantcsajszi)
2014. jan. 17. 16:32
Ginko Biloba,például.
2014. jan. 16. 23:07

fulzugas akkor van, amikor nem hallgasz a belso hangodra.

nekem is szokott, en mar olyankor tudom, hogy nem jo helyre gondolok, eliranyitom, vagy elngedem, es elmullik...

117. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 114. - Murva)
2014. jan. 16. 22:45
murva Neked milyen bilobil terméktől múlik el időnként?Nekem lassan 5 éve zúg hol jobb hol kevésbé okot nem találtak szerintem nagyrészt pszichés lehet,
116. murva (válaszként erre: 115. - Erika 2014)
2014. jan. 2. 22:03
Erika!Nekem nem fájt a fejem sehol.Semilyen gyógyszert nem próbáltam,mert nem írtak fel,az ideggyógyász azt mondta,hogy kaphatok infúziós kezelést,de ne várjak tőle semmit,hát akkor minek?
115. Erika 2014 (válaszként erre: 114. - Murva)
2014. jan. 2. 09:23
szia murva ,és neked is hátul fájt a fejed ? és ha igen akkor az elmulik idővel ? nootropilt nemprobaltad ki ? vagy a hiperbart ? várom válaszod Erika .
114. murva (válaszként erre: 113. - Erika 2014)
2013. dec. 31. 22:07
Erika!Nekem évek óta zúg a fülem,elmúlik-vissza jön,én is végig jártam minden vizsgálatot,semmit nem találtak sehol,illetve nyakcsigolyák meszesedését,soha semmi gyógyszert nem kaptam rá,nem is szivesen szednék,mert ha nem tudják mitől van a zúgás akkor mire írják a gyógyszert?Ginkobilobát és más ginko terméket szoktam rá szedni,most pl.öt hónapja zúg,remélem majd megint el fog múlni.Nagyon idegesítő,mert az egyik fülemre szinte semmit nem hallok.
2013. dec. 31. 21:50

Kérek mindenkit akinek esetleg volt már ilyen kettős dolog az írjon mitől múlik el ?29 -éves,2 gyermek édesanyja vagyok,lehet hogy mostanában kicsit több stresszes időszakom volt(mert volt haláleset is a családunkban ami megviselt)de borzasztó ez a dolog szeretnék ettől mihamarabb megszabadulni aki tud kérem segítsen :((


Úgy kezdődött az egész hogy először csak tarkótáji fejfájásom volt (egész nap), aztán egyik reggel mikor felkeltem azt vettem észre hogy mindkét fülem zúg(sistereg,és mellé folyamatos Í hangot hallok a mai napig,amikor felülök az ágyból reggel mindkét fülben lüktető hang váltja fel az előbbit mint ahogy a szivünk dobog)már egy hónapja tart ez a dolog,és folyamatos a fülzúgás és a fejfájás is .Voltam Fül orr gégén nincs semmilyen gyulladás a fülemben,voltam koponya Ct-negativ lett,szemészeten is arról se zúghat a fülem.Emeri vizsgálatra csak május 12 -re van időpontom és az még nagyon messze van,addig nem is tudom hogy bírom ki ezzel a fejfájással nem használ rá semmilyen fájdalomcsillapító se flektor ,se panadol extra ....stb.Már néha reggel arra kelek fel hogy fáj az állkapcsom mert annyira összeszoríthattam este a fejfájás miatt,és mondom ez már egy hónapja tart és kivagyok merülve benne.Nem magas a vérnyomásom, állandó 120/70.Azt ajánlotta az egyik ismerősöm hogy lehet megkéne próbálnom a Nootropil gyógyszert attól hátha elmúlna a fülzúgásom,de a háziorvosomnak már említettem és mondta hogy nem kell az nekem csak a Betahistint szedem már 3 hete de semmi javulás eddig,és nem is tudom szedjem e tovább +magne b6ot .Voltam ideggondozóban is de azt mondta hogy a fülzúgás nem az ő területe ,és a fejfájás de hogy stresszeltem előtte Frontin 0,25 öst írt fel amit 3X kéne szednem szerinte pár hónapig de csak este szoktam bevenni egyet elalvás előtt,ezt is 3hete szedem és ettől sem múlt el egyik bajom sem ....Kérlek segítsen valaki olyan aki ért ehhez,vagy aki már meggyógyult.

112. vadvirag82 (válaszként erre: 111. - Murva)
2013. júl. 11. 11:28
Számtalan készítményt próbáltam már, mert én is gyógyszerellenes vagyok. Az akupunktúrától a különböző cseppekig, vitaminokig, masszázsig, de semmi eredmény. Még csak olyan se, hogy kicsit csendesült volna. :( Közben meg az még jobban beforgat, hogy százezreket költöttem rá, a semmiért.....és mostanra kifogyott a család is a pénzből, tehát mindenhogy meg van kötve a kezem... Még pszichoterápián is voltam. 1 természetgyógyász el sem véllalt, 1 pedig elkezdte, de 10 alkalom után azt mondta, nem akar áltatni. De ez lehetetlen, hogy így maradjon!!!!! Nekem a zúgás ahhoz hasonlít, amikor nincs adás a tévében, és sípol, de iszonyú hangosan. Felülmúlja amikor buszon ülök, amikor kocsiban, bármit... Egyedül akkor nem hallom, ha hajszárítót teszek a fülemhez. :( ISZONYÚÚÚ, hidd el....
111. murva (válaszként erre: 110. - Vadvirag82)
2013. júl. 10. 15:09
Ahány ember annyi féle, nem vagyunk egyformák ebben sem mint annyi másban különbözőek a tűrőképesség és inger,fájdalom küszöbeink,önuralmunk.Kinek mi az igazán zúgás?Aki 50% ban hall,75%-ban?Aki süket?Ez nem azt jelenti,hogy le kell mondani az életünkről.Utolsó fülészeti vizsgálatnál az egyik fülemre semmit nem hallok azt állapították meg,voltam MR-vizsgálaton semmi konkrét diagnózis,mindig csak alternatív gyógymódokat alkalmazok,mert az általad írt nyugtatók,antdepresszánsokkal csak a szervezetemet tenném tönkre.Próbáltál gyógyteákat,nem gyógyszernek minősülő értágító készítményeket?Már az is haladás ha enyhítik a zúgást, volt olyan időszak amikor teljesen elmúlt,de sajnos vissza tér.
110. vadvirag82 (válaszként erre: 109. - Murva)
2013. júl. 10. 11:57
Én erre csak annyit tudok mondani, hogy aki fülzúgással együtt tud élni, vagy pl. nem megy vele orvoshoz, (hanem csak úgy elviseli) annak nem zúg igazán. Nekem 2 éve zúg állandóan, SZÜNET NÉLKÜL, és nekem megfordult a fejemben az öngyilkosság. Nagyon hangosan zúg, sípol, nincs olyan perc, amikor megszűnne. Ez nem csak egyszerű rossz közérzet. Ez befolyásolja az egész életedet, mert azt érzed, megbolondulsz, nem bírod tovább. Elviselem 1-2 napig, aztán jön a "kirohanás", amikor zokogok, és fel akarom adni. Aztán 1-2 nap nyugi... majd kezdődik az egész elölről. Nekem sem találtak semmit az orvosok. Szokjak hozzá.... ez a válasz. DE EHHEZ NEM LEHET!!!!!!!!! Így hát maradnak a nyugtatók, és antidepresszánsok....
109. murva (válaszként erre: 106. - Justsmile)
2013. júl. 7. 21:23
Nekem kb.10 éve van,nem mindig egyformán.Voltam én is mindenféle vizsgálaton,sehol semmit nem találtak,azt mondta az idegen a doki,hogy próbáljak vele élni,ezt próbálgatom,szedek rá ginko...készítményt van amikor szinte elmúlik,van amikor erősebb,most sajnos ilyen időszakom van és ilyenkor rossz a közérzetem tőle,rosszul hallok,idegesítő,de amiket te leírsz a rokonod viselkedéséről,szerintem zúgás nélkül is van probléma,mert azért ez nem olyan dolog amitől eszébe jutna az embernek az öngyilkosság,tehát szerintem neki alapból van valami baja az idegeivel,lehet,hogy a fülzúgás váltotta ki,de szerintem a fülzúgástól függetlenül kellene az idegi eredetű kirohanásait kezelni.
2013. júl. 7. 10:44
köszönöm! utána fogok olvasni, egyelőre csak olvasni, mert ahogy nézem megkérik az árát. nyilván egészség kérdésben nem az ár a fontos, de azért sajnos mégis köt a pénz...Minden esetre köszönjük a tippet!
107. 342402de6d (válaszként erre: 106. - Justsmile)
2013. júl. 7. 06:18
25 éves fülzúgást szüntetett meg a ceragem ágy,egy hölgynek,pedig csak egy félévig használta rendszeresen.
2013. júl. 7. 00:14
Sziasztok! Nálunk a családban az egyik közeli rokonomnak van sajnos fülzúgása. Amikor elmesélem bárkinek, hülyének néznek hogy létezik ilyen. Lassan 15 éve küzd vele, semmi sem segít, egyre rosszabb. Járt már biorezonanciás vizsgálaton, infúzió kúrán, kapott ilyen kis készüléket amit a fülébe kell helyezni és "átprogramozza a zúgást", több neurológusnál is, természetgyógyásznál is, Attila domb, fülgyertyázás....rengeteg idő,hitegetés, és pénz van benne,és semmi!! Az orvosok azt monták végül meszesedés, keringési probléma lehet, és éljen együtt vele, próbáljon autogén tréninget esetleg, vagy meditálni, de az neki nem megy. A legrosszabb hogy öngyilkossággal "fenyegeti" a családot, mert nem bírja,főleg a téli időszakban nagyon erős gyógyszereket szed, nyugtatókat, antidepresszánsokat és sajnos néha lehet, hogy iszik is rá némi alkoholt...vannak napok, hogy képtelenség beszélni vele , ideges, persze próbálja visszafogni magát, de nehéz, szó szerint a saját haját tépi, összeveszik velünk, mert minden idegesíti. Nagyon megkeseríti az életünket így közvetve nekünk is a betegség, de sajnos már nem hisszük, hogy van gyógyulás :( Nem tudom mi lesz ennek a vége :( Csak el akartam mesélni rövien a történetünket, mert sajnos az ismerőseim furán néznek, senki sem hallott erről a betegségről, ami pedig igenis létezik!
2013. jún. 11. 19:53
nekem is zúg egész nap de még az agyam is olyan mintha zúgna kicsit félelmetes mitől fog ez elmúlni nem tudom..
2013. jún. 11. 16:15

Sziasztok!

2 napja sípol a bal fülem, ami vacak érzés... Egyszer csak előjött és nem aka megszűnni. Szerintetek van rá esély, hogy magától elmúljon? Tapasztalt már valaki ilyet? Még adok neki másfél napot, de ha semmi nem változik, megyek az orvoshoz. :(

103. dorcsa89 (válaszként erre: 102. - Andi6020)
2013. máj. 26. 13:40
Én is megjártam a hadak útját...lassan de biztosan múlik!Csak ez egyik kezdett el tavaly agusztusba zúgni, de ezt a szót azért nem szeretme mert nem zúgó hangot hallottam hanem mintaha morajlás vagy véráramlat folyt volna a fülembe! A pulzusomra raktam a kezem és közbe hallgattam a fülem és az "ütem"ugyan az volt! Volt mikor szercsegő hangot hallottam, mint mikor fülgyertyáznak, de ezt non stop kellett elképzelni!
102. andi6020 (válaszként erre: 101. - Dorcsa89)
2013. máj. 25. 14:26

4 vagy 5 éve cseng és zúg.

Eredmény semmi.

Mostanában gyógyszereket szedek, de hatástalan.

101. dorcsa89 (válaszként erre: 100. - Andi6020)
2013. máj. 25. 14:24
Az jó mert, szeretnék erről beszélgetni valakivel/valakikkel! :)
100. andi6020 (válaszként erre: 99. - Dorcsa89)
2013. máj. 25. 13:42
Akad.
2013. máj. 25. 13:05
Sziasztok! Van mág itt valaki akivel tudok beszélegtni a fülzúgásról?
98. negmA
2012. nov. 13. 10:32

Akik tudnak angolul feltétlenől olvassák el ezen az oldalon liirtakat:


[link]


szerintem sok jo tanacs van benne...

97. murva
2012. nov. 12. 20:20
Voltam én is mindenféle vizsgálaton és semmit nem találtak,elkezdtem szedni bilobil terméket évek óta folyamatosan szedek valamilyent és azóta nem zúg.
96. negmA (válaszként erre: 94. - Zümmögő)
2012. nov. 12. 16:25

Kedves Zümmögö,milyen gyogyszert kaptal, gyogynövényt vagy valami mast? Én szivesen megosztom veled a tapasztalataimat, nekem május óta jelentős javulást sikerült elérnem, de azt tapasztaltam hogy az információhoz nagyon nehéz hozzájutni, mintha az orvosoknak nem lenne érdeke hogy segítsenek. Persze az is igaz hogy mindenkinek más az esete, de hátha tudok segíteni.

Hivj ha gondolod: 06-70-2739-072

2012. nov. 11. 15:50

Nálam teljesen spontán jött évekkel ezelőtt a fülzúgás eszméletlen zúgással és 90%-os halláscsökkenéssel a jobb fülemben. Aztán fokozatosan visszajött a hallásom (kb. 1 hónap) és a zúgás is lecsökkent elviselhető szintre, de megmaradt. Minden vizsgálatom negatív lett MR, carotis, stb.

Kitartás mindenkinek, nem kell megijedni, idővel csökken a zúgás!

2012. okt. 10. 20:15

Én pár hónapja küzdök ezzel a problémával,most jutottam el odáig,hogy elviselhetetlen reggel,ébredés után és este(mintha motorok,traktorok berregnének a fülemben.)Napköben még elvagyok vele de irány a fülészet..Itt a doktornő jóindulatú megállapítása egy egyszerű lámpával való fülvizsgálatot követően,hogy az erek lekezdtek elhalni és a folyamat visszafordíthatatlan. Szokjak hozzá a zúgáshoz.Azért biztos ami biztos ad rá gyógyszert,hátha használ....

...és essünk át a szokásos protokoll vizsgálatokon.

(A doktornő zárómondata:ez lehet még rosszabb is.)


Jó volt olvasni,hogy van közöttünk olyan,akinek sikerült elmúlasztani!Erőt merítettem az írásokból!

Köszönöm!!

(UI:Fülzúgósok klubja van már??)

93. Kanalasorvosság (válaszként erre: 92. - Maxité)
2011. dec. 2. 21:31

Csomót gondolkoztam hogy mit is írjak de nem tudnék egyet kiválasztani!

Hisz oké hogy a meditáció, agykontroll(vagy jóga stb) nagyon jó a stressz ellen de a stressztől begörcsölt nyakizmokat sokkal hatékonyabb masszázzsal kilazítani. Valamint a vitaminhiányt is csak megfelelő táplálkozással lehet pótólni.

A rossz tartásból eredő izommerevséget meg a tartás megváltoztatása oldhatja meg.

A vérgkeringés és testmozgást nem is említve!


Magyarán akinek fűlzúgása van(és nem szervi a baj) ott kap 1 figyelmeztetést a testétől hogy valami nagyon rossz folyamatok indultak el a testében! Ha nem törődik vele majd a probléma fog törődni vele!

Az életmódon érdemes ilyenkor változtatni szerintem és a fentiek közül minél többet beiktatni az életébe az embernek! A közérzet olyan szinten tud javulni hogy utólag az ember nem is érti hogy nem váltott előbb mikor sokkal jobban érzi magát az ember tölük :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook