Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
272. bbcz
2014. júl. 29. 12:54

Találtam egy gyógyszert amit sokan próbáltak orvos ajánlása szerint és azt írják van hatása:

[link]


Ez egy Retigabin tartalmú gyógyszer amit epilepsziára írnak fel. Itt a magyar megfelelője: [link]


Azt írták 4-ből 3-nak lecsendesítette a fülzúgását.

271. bbcz (válaszként erre: 270. - Andesz75)
2014. júl. 24. 12:33
Igen erre gondoltam én is aztàn probaképpen abbahagytam 1 hétre a nootropil szedését hogy lesz-e vàltozàs de talàn mintha akkor hangosabb lett volna. 1 hét mulva lejàr a doboz nootropil utàna nem tudom mi lesz. Most elkezdtem bringàzni intenzivebben futni meg sulyzozni ez elvonja legalàbb a figyelmem jobban.
270. Andesz75 (válaszként erre: 269. - Bbcz)
2014. júl. 24. 11:55

Gondolom ez azzal lehet kapcsolatban, hogy felturbózódik a véráramlás az erekben.

Én altatót sose szedek de az elején nagyon vacakul aludtam. Most azt veszem észre, hogy az agyam teljesen lestrapálódik estére. Mondjuk csak 5-6 órát tudok aludni és nem is elég de ez régebben is így volt.

Ma megkaptam az utolsó szurit. Doki széttárta a kezét, hogy itt véget ér a tudomány, jöhetnek az alternatív kezelési módok.

269. bbcz (válaszként erre: 249. - Andesz75)
2014. júl. 24. 09:52
Nekem is elkezdödött egy sistergés a bal fülemben ami a Nootropil szedése előtt még nem volt. Ez hol erősebb hol gyengébb de még könnyebben elviselhető mint a jobb oldaliban a zúgás. Mondjuk egyszer rendesen kiakadtam de azóta jobban alszom és semilyen altatószert nem szedek így nem tudom, hogy a gyógyszer az ami segített vagy a kiakadás vagy a melegebb idő vagy már a fene tudja.
268. Zakkantcsajszi (válaszként erre: 264. - Andesz75)
2014. júl. 24. 08:29

Dehogynem lehet stressztől,olyat is hallottam h a nénikének a férje halálakor kezdett el zúgni és utána stresszesebb időszakában felerősödött.

Van aki Béres cseppes vattát dug a fülébe és attól egy ideig elmúlik olyat is írt itt valaki h anyukája vietnámi balzsamot ken a fülébe és elmúlik.Én ezt is kipróbáltam nekem nem használt:) Igen valóban lehet anyagcserezavartól is pajzsmirigy működési zavaroktól,nekem mindkettő van és kb. akkortájt kezdődött a zúgás de az igazi ok az mai napig rejtély.Tegnap kezdtem a Vitaliont valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?Sok jót hallottam róla barátnőmnek is sokat segített.

267. akác56
2014. júl. 23. 23:47
Tinnitus jelentkezhet egyes gyógyszerek mellékhatásaként.Esetleg anyagcsere betegségek kísérőtünete lehet, úgymint cukorbetegség, vagy pajzsmirigybetegség.
266. akác56 (válaszként erre: 264. - Andesz75)
2014. júl. 23. 23:39
Gyulladást a vérsüllyedés vizsg. mutatja ki! - bárhol is legyen a szervezetben.
265. andi6020 (válaszként erre: 261. - Andesz75)
2014. júl. 23. 21:38
Jah, nekem is. Bár az elején kaptam allergiára valót is. Azóta csak érrendszerit.
264. Andesz75 (válaszként erre: 263. - Akác56)
2014. júl. 23. 21:34

3 hete voltam a Doppleren úgyhogy még friss az összes leletem. Megyek én ahányszor kell.


Tudod amikor az infúziót kaptam beszéltem több nővérrel, elvégre ők azok akik látják a gyógyulást, a kezeléseket nap mint nap. Megkérdeztem hogy a stressz mennyire válthatja ki a fülzúgást? Azt mondta az egyikük, hogy ő még nem hallott olyat, hogy a stressztől zúgna valakinek a füle. Persze gondolom Te is úgy írod a stresszt, hogy ha nem tudják az okokat akkor erre lehet fogni.

Persze ettől még lehet, hogy ez a baj!

Szedek Sedatif PC-t minden esetre. Ettől nagy bajom nem lehet.

Nővérekre visszatérve: a legtöbben 5-10 éve voltak az osztályon és csak a szteroidnál láttak javulást.

Persze ahhoz meg jó lenne tudni ténylegesen van-e gyulladás a szervezetben és ezt meg hogy állapítod meg?

263. akác56 (válaszként erre: 260. - Andesz75)
2014. júl. 23. 21:20

Akkor a Meniere kizárva!

....ha fennállnak továbbra is a panaszok, akkor egy idő után meg szokták ismételni a diagnosztikai vizsgálatokat.

.....ha ekkor sem látnak rajta eltérést, akkor marad a szinte közhelynek számító "stressz"!

262. akác56 (válaszként erre: 258. - Andi6020)
2014. júl. 23. 21:09
Igen! Szerintem is bízzál benne! nem lehet úgy hozzáállni, hogy "Úgysem használ"!
261. Andesz75 (válaszként erre: 259. - Andi6020)
2014. júl. 23. 20:55

Hatni fog! Mindig azt mondogatom én is, hogy holnap már jobb lesz. :)

Írj majd folyamatosan hátha éppen ez lesz a megváltó módszer.


Persze ha beutaltak menni kell. Csak azért írtam, hogy ne várj sokat tőle.


Na a gyógyszerekkel már én is úgy vagyok, hogy ki se váltom őket. Főleg, hogy eddig az összes az érrendszeremre vonatkozott.

260. Andesz75 (válaszként erre: 257. - Akác56)
2014. júl. 23. 20:53

Voltam Doppleren, minden rendben volt ott is.

A neurológus csinált ilyen szemmozgás vizsgálatot, ott is minden rendben volt.

259. andi6020 (válaszként erre: 251. - Andesz75)
2014. júl. 23. 20:45

Semmi változást nem érzek. Még. Nem tudom mikor kellene, ha lesz egyáltalán. 6 napja van bent, jövőhét szerdán kapok újat, de nem tudom hányszor.


Gondolom, de ha már beutaltak, nyilván elmegyek.


Most megint felírtak valami orrsprayt (próbáljam ki :DDD), na az ilyeneket pl már ki sem váltom.

258. andi6020 (válaszként erre: 253. - Akác56)
2014. júl. 23. 20:41

Rövid tűket, 7-10 napig marad bent.

Persze, voltam. A tűket is ott rakták be.

257. akác56 (válaszként erre: 256. - Andesz75)
2014. júl. 23. 20:37

Még egy kérdés! Nyaki Doppler-vizsgálat volt? - nyaki artériákban a vér áramlását az agyi erekbe. Artáriák tágulata, szűkülete is látható.


A Meniernél - mint már írtam - nystagmus van. (....ha nem roham közben történik a vizsgálat, ki lehet váltani fejrázással a szemtekerezgést.) Ez egy egyszerű vizsgálat, az orvos megkér, hogy nézz az ujjára, amit a szemed előtt jobbra, balra, fel, le húz, úgy, hogy csak a szemeddel kövesd, a fejed ne mozgasd. Mikor ellenkező irányban visszamozdul a szemgolyó, az a rezgés. ....de ezt a beteg nem érzékeli, csak a vizsgálatot végző egyén látja. Ez biztos jele a Meniernek, érbetegségeknél ilyen nincs.

256. Andesz75 (válaszként erre: 255. - Akác56)
2014. júl. 23. 20:10

Olyan jön-megy szerű szédülés. Rám jön néha és akkor hányingerem is van. A fejfájás miatt van szerintem. Sose voltam fejfájós előtte.

A Meniere-betegséget hogy lehet kizárni?

Minden esetre ilyet nem mondtak nekem.

Szívesen megosztok én mindent. Hátha ezzel másokon is tudok segíteni.

255. akác56 (válaszként erre: 254. - Andesz75)
2014. júl. 23. 20:03

Milyen a szédülésed? - forgó jellegű? Állandóan szédülsz, vagy roham szerűen?

A Meniere-betegséget biztonsággal kizárták?

(bocsi a sok kérdésért, természetesen ha nem akarsz akkor ne válaszolj)

254. Andesz75 (válaszként erre: 252. - Akác56)
2014. júl. 23. 19:38

Pont azért akadtam ki, hogy a kezelés 1 hónappal az érszűkület vizsgálat előtt volt! :(

Tehát a doki csak vaktában lövöldözött hogy valamit csináljon.

A fülzúgáson kívül akkor még semmi más tünetem nem volt. Azóta lett a fejfájás és a szédülés.

253. akác56 (válaszként erre: 250. - Andi6020)
2014. júl. 23. 19:33

Melyik kezelést kapod? Hosszú tűket használnak, vagy picikéket a fülkagylóba ami bent marad pár napig?

Fül-orr- gégén már voltál?

252. akác56 (válaszként erre: 249. - Andesz75)
2014. júl. 23. 19:26

Mit mondott a doki? - miért kell tágítani, ha minden rendben az erekkel? A fülzúgáson kívül volt más tüneted?


A Meniere-betegségnél a protokoll szerint 10 napig kell az agyi értágítókat adni emelkedő, majd csökkenő dózisban. .....hogy kinek mit és mennyit, az egyénre szabottan történik. Vízhajtó is fontos - segíti a középfülből a folyadék elfolyását és így megszűnik a túlnyomás ami a panaszokat okozza.

251. Andesz75 (válaszként erre: 250. - Andi6020)
2014. júl. 23. 19:16

Mesélj: érzel valami javulást? Hogy kezelésen vagy túl, hányat tervezel?

A neurológus nem váltja meg a világot sajna. Megkopogtat, megütöget, csukott szemmel érintsd meg az orrod és utadra ereszt... :(

2014. júl. 23. 19:10
Én most akupunktúrás kezelést kapok, meg kaptam beutalót a neurológiára.
249. Andesz75 (válaszként erre: 248. - Akác56)
2014. júl. 23. 19:05

Oké. :)

Én csak a magam nevében tudok hozzászólni: nálam minden rendben az erekkel és mégis tágították. Meg is lett az eredménye: jobban zúg mint eddig.

Beszéltem egy Menieres emberrel, neki is rosszabb lett az értágítás után. Ő is kérte vissza a régi zúgását mert a mostani elviselhetetlen.

Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez a legjobb megoldás. :(

De nem vagyok orvos csak egy "szenvedő alany".

248. akác56 (válaszként erre: 247. - Andesz75)
2014. júl. 23. 18:55
Nem válasz volt! - általánosságban írtam.
247. Andesz75 (válaszként erre: 246. - Akác56)
2014. júl. 23. 18:19
Ezt melyikünk hozzászólásához írtad?
246. akác56
2014. júl. 23. 17:14

Bocsi, hogy hozzászólok.....

A Meniere-syndr. egyértelmű tünete a nystagmus (szemteke rezgés)! ....ha nincs ez a tünet, akkor az erek betegsége okozza a fülzúgást.

Mindegyik betegségnél agyi értágító a th., + a Meniernél még vízhajtók. ....ha így sem tud a középfülből elfolyni a folyadék, akkor sent beültetése a megoldás.

2014. júl. 23. 17:00
Nekem is zúg a fülem már fél éve. Túl vagyok a koponya MR-en is, meg egy Nootropil granulátum kúrán, de semmi változás. Aki nem éli át, nem tudja, milyen borzasztó érzés ez, hogy állandóan cseng. Nálam megállapítottak egy krónikus arcüreggyulladást, azt próbáljuk kikezelni a köv. hetekben (arcüreg-átmosás). Sok jót várok tőle.
244. Andesz75 (válaszként erre: 243. - Bbcz)
2014. júl. 23. 15:29

Engem az is meglepett, hogy minden vizsgálat nélkül kezdenek terápiát lásd értágítás. És ha nekem nem is az a bajom és mondjuk lesz valami mellékhatása? Értem én hogy az idő ebben az esetben fontos de hát azért ez a vaktában lövöldözés....

Remélem nálad sikerül majd kihámozni valamit az eredményből és lesz rá megoldás!!!!

243. bbcz (válaszként erre: 238. - Andesz75)
2014. júl. 23. 15:05
Most küldi el egy ismerös a Honvéd korhazba a nyaki ultrahangos leletet. Ott majd valaki megnézi es mond ra valamit. Elég gaz tényleg hogy az orvosok csak probalkoznak és nem tudnak konkretumot mondani. Azt hittem hogy a 21.szazadban élek...
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook