Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás - van segítség? fórum

Fülzúgás - van segítség? (tudásbázis kérdés)


32. 15defe00af (válaszként erre: 31. - Evuci3)
2009. febr. 13. 10:28
Ez nagyszerű! Legalább neked sikerült elmulasztani.
31. evuci3
2009. febr. 13. 05:39

Sziasztok!

Az én fülzúgásom mostanra múlt el, kb. 3 hétig küzdöttem vele a jobb fülemen. Egy természetgyógyász javaslatára szegfűszegolajat csepegtettem bele naponta max. kétszer. működött.

30. supin
2009. jan. 20. 14:06
Nos neked is legyen! Leszel akkor "filozófus?"
29. Katinkaboszi (válaszként erre: 27. - Kaprazat)
2009. jan. 20. 13:29

Erre van Mórának egy édes története, az udvari bolond be akarta bizonyítani a dokinak, hogy az orvosláshoz mindenki ért.:)

Úgy csinált, hogy jaj de fáj a foga, az udvarban élők mindegyike elmondta, hogy mit tegyen vele :)

Ez azóta sem változott :(

2009. jan. 20. 13:26

Hagyjuk az orvosokat, nekem is elegem van belőlük, a férjem kb 25 éve kapott egy gyenge áramütést, lüke kollégája jóvoltából, no, azóta zúg neki, elküldtem orvoshoz, elmondta mi történt, mondták, hogy ennyi, szedjen vitamint.

Szedett, nem múlt el, azt mondták, sajnos ez marad. És azóta még jobban zúg, mondták a magas vérnyomása, stb az oka.

De ennyiféle fajta vizsgálatot nem csináltak, igaz neki is mondták, ez így marad míg él, jaaa, nem ők élnek ezzel a szörnyű érzéssel, bocsi hallással. Úgy sajnálom szegényt, csinálnék én mindent, de nem tudok. Ő is beleunt, elhihetitek.

2009. jan. 20. 13:26

Ha természetgyógyászhoz mész, az Bilobilt ad rá és méregtelenítő kúrát ír elő.


Ha fül-orr-gégészhez mész, az ad rá Betasercet, mondván úgysem árt és jobb esetben megméri a vérnyomásod is


Ha ideggyógyászhoz mész, rögtön az azt mondja hogy depressziós vagy és ad rá Seropramot. És persze lehülyézi a kollégáját a Betaserc miatt.


Magyarán ha orvost választasz - betegséget is választasz magadnak.....

2009. jan. 20. 13:19

Nekem is zúg a fülem, már nagyon régóta (17 éve) Az egész úgy kezdődött, hogy egy reggel amikor felálltam megszédültem, és egész nap szédültem. Kijött az orvos, de nem talált semmit. Másnapra elmúlt, és helyébe lépett a fülzúgás. Elmentem a fülészetre, beküldtek a kórházba. Csináltak pár vizsgálatot, CT-t vérvételt, szemészeti vizsgálatot, ideggyógyászat, meg valami spéci fülvizsgálást. Kaptam egy nagyon erős szemüveget, és folyadékot spricceltek a fülembe. Nem találtak semmit. Gyógyszert kaptam, amit nagyon sokáig szedtem, de semmit sem használt. Teljesen kikészültem tőle. Nappal még elvoltam, de esete amikor lefeküdtem szörnyű volt. Amikor már sokadszor mentem vissza a dokihoz, hogy csináljon valamit, mert megőrülök ettől a zúgástól, leüvöltötte a fejemet, hogy vegyem már végre tudomásul, hogy ezzel nem lehet mit kezdeni. Több orvoshoz is elmentem, még természetgyógyászhoz is, de semmi sem használt.

Már megszoktam, de azért időnként még most is nagyon zavar. A jobb fülem zúg, és alig hallok vele.

25. _kleo_
2009. jan. 20. 13:13
Fordulj orvoshoz. A férjemnek is volt fülzúgása, neki fülkürt-hurutot állapítottak meg. Nem játék, a hallásodba kerülhet. Menj el vele a fül-orr-gégére, ott megtalálják az okát.
2009. jan. 20. 13:08
Szia!Édesapám is sok évig szenvedett ettől a betegségtől:Kapott infúziós kezelést,de meg kell mondanom nem nagy sikert értek el vele.
2009. jan. 20. 13:08

mindenképp doki... egy ismerősőm évekig szenvedett vele a változókor idején, aztán valamilyen gyógyszeres kezeléssel elmúlasztották, de nagyon kellemetlen volt neki is.

Dencsikné te még nem klimaxolhatsz, tehát irány a doki:))

22. Katinkaboszi (válaszként erre: 19. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 20. 13:01

Filoszkám, ez mind nagyon szép és mind nagyon jó, de ettől még nem tudom, tekintve, hogy a férjem évek óta szenved szintén fűlzúgással, szóval még nem tudjuk, hogy mit is lehetne tenni ellene, ha már megjártunk x mennyiségű orvost és semmit nem tudnak mondani.

Gondoltam ha már megkérdezte egy kedves illető, akkor megszeretném és is tudakolni, esetleg valaki valamilyen népi gyógymódot, vagy gyógynövényeket :) mondjuk ?


Emellett részemről köszönöm a hathatós tájékoztatás fűlzúgás üygben :)

21. dencsikné (válaszként erre: 19. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 20. 12:57
Köszi ezt a kimerítő választ, de mint tegyek,hogy ne halljam?
2009. jan. 20. 12:56

Mit tegyen a fülzúgást észlelő beteg?

Először is: mielőbb forduljon orvoshoz! Az esetek többségében a zúgásnak banális, könnyen megszüntethető oka van. Felesleges otthon ülni és szorongani azért, hogy vajon mi oka lehet a kellemetlen tünetnek. A legtöbb fülzúgást előidéző betegség jól kezelhető, és a szorongás, az idegesség, a befelé fordulás, önmagunk fokozott megfigyelése csak fokozza a fülzúgásos panaszokat.

A fül-orr-gégész a fülzúgást panaszoló betegen először általános fül-orr-gégészeti vizsgálatot, majd – amennyiben szükségesnek ítéli – speciális hallásvizsgálatokat végez. Bizonyos esetekben megvizsgálja azt is, hogy milyen hang hallgatásával nyomható el a fülzúgás.

Ezt követően további szükség szerinti vizsgálatokat javasolhat (pl. vérkép, belgyógyászat, ideggyógyászat) esetleges további okok kizárására.

Hogyan kezelhető a fülzúgás?

A fülzúgás okának megkeresése után a betegek egy részénél lehetőség van a kiváltó ok megszüntetésére. Ilyen eset pl. a hallójáratot elzáró fülzsír eltávolítása, a fülkürt működési zavarának megszüntetése, a középfülgyulladás meggyógyítása.

A belső fülből kiinduló zúgás megszüntetése már kicsit nehezebb feladat. Ilyenkor keringésjavító gyógyszerek szájon keresztüli tartós szedésére, intravénás infúziók, esetleg fülbe adott injekciók adására kerülhet sor.

A kezelést sok esetben az ideggyógyász kiegészítheti feszültségcsökkentők, hangulatjavítók adásával. Bizonyos esetekben speciálisan erre képzett szakembereket is bevonhat az orvos a beteg kezelésébe. A gyógyszeres kezelés sikertelensége esetén speciális kezelési lehetőségek is vannak – fülész, audiológus, pszichológus, akusztikus együttműködésével. Ezen kezeléseknek az az alapja, hogy a hallásélmény kétdimenziós. A hallószerv érzékeli a hang frekvenciáját és intenzitását, és bizonyos, érzelmi életben is szerepet játszó agyi struktúrák befolyásolják, hogy a fül által regisztrált hang milyen hangulati állapotot hoz létre. Egyszerűbben: a hallás a fül és az agy közös műve.

Attól függően, hogy mi a fülzúgás kiváltó oka, gyakran több, különböző szakterületet képviselő orvos együttműködésére is szükség van. A fülzúgás komplex kezelése sok esetben hosszan tartó kezelési folyamat, több orvos és esetleg pszichológus együttes munkáját követeli meg, és csak jól együttműködő betegen vezet sikerre.

A tájékoztatót készítette:

Dr. Szirma Ágnes

Semmelweis Egyetem

Fül-Orr-Gégészeti és

Fej-Nyaksebészeti Klinika

2009. jan. 20. 12:55

A fülzúgás okai

Leggyakrabban a fül betegségei okoznak fülzúgást. A legtöbb esetben az alábbiak fordulnak elő:

A hallójáratot elzáró fülzsírdugó

Hallójárat részleges vagy teljes elzáródása

Fülkürtműködési zavarok

Dobüregi izmok ritmusos összehúzódása (objektív fülzörej)


Középfülgyulladások

Hallócsontláncolat mozgászavara, dobüregi hegesedések

Méničre betegség (a belső fülben lévő folyadék felszaporodása)

Jóindulatú hallóideg-daganat (több más tünettel együtt)

Akut (heveny) vagy krónikus zajártalom

Akut (heveny) halláscsökkenés (vírusos, keringési vagy ismeretlen eredetű)

Gyógyszerek halláskárosító hatásának kísérőjelensége lehet

Belsőfül-bevérzés tünete (több más tünettel együtt)

Keszonbetegség

Fülkörnyék betegségei


Fültájéki aneurysma, tágult ér surranó hangja

Orrgaratban lévő betegségek

Rágóízületi betegségek


Számos belgyógyászati betegség okozhat fülzúgást. Ezek gyógyítása vagy javítása kapcsán a fülzúgásos panaszok csökkennek.

Magas és alacsony vérnyomás

Érelmeszesedés

Vérszegénység

Változókor (klimax)

Mérgezések

Túlzott alkohol és kávéfogyasztás

Vírusbetegségek

Májbetegségek

Vesebetegségek

Ideg és elmegyógyászati betegségek gyakran okoznak vérellátási zavart a belső fülben, és így fülzúgást okozhatnak. Sok esetben pszichés betegség, a szorongás és a depresszió kapcsán alakul ki erős fülzúgás.

Hátsó agyi területi keringészavar

Sclerosis multiplex

Egyéb idegrendszeri betegségek

Szorongás, depresszió

2009. jan. 20. 12:53
Napközbe annyira nem zavar, de ha lefekszek aludni erőteljesen zúg.
2009. jan. 20. 12:53
Fülgyertyázás. Ha ez nem jön be, akkor fül-orr-gégész nézze meg mindenképp!!
2009. jan. 20. 12:52
Rágó?? cukorka??talán segít
2009. jan. 20. 12:51
Fülzúgásra tud valaki valamit?
2008. júl. 2. 22:08
Nagyon gonosz dolog ez a fűlzúgás. Érdemes foglalkozni vele, mert maradandóvá válhat és akkor nincs mit tenni.
13. f7cbe21b45 (válaszként erre: 12. - Hellermariann)
2008. júl. 2. 18:50

Ma vettem gyógynövényboltban, 760 Ft volt 2 db. Meggyújtottuk a fiam segített, de semmi sem történt :( Amíg égett, talán csak beszuggeráltam magamnak, hogy picit jobb, de azóta sem hallok, zúg, és be van dugulva. Szétszedtem a gyertya végét, volt benne egy kis barna valami, de inkább viszra emlékeztetett, nem fülzsírra. És nem is a legaljában volt, hanem kb. 3-4 centire a végétől, és a végében levő kis géz fehér volt. Vagyis azon keresztül nemigen juthatott fölfelé semmi sem.

De legalább kipróbáltam :(((

12. hellermariann (válaszként erre: 11. - Teltzsu)
2008. júl. 2. 17:33
hol lehet fül gyertyát kapni?????
2008. júl. 2. 14:38

Van segítség.

Pl. menj el fülészetre... :)

A fülgyertyával - bár én is használom rendszeresen - nem árt vigyázni, mert előfordulhat, hogy pont attól alakul ki bakteriális fülgyulladás, ami miatt vagy folyton bedugul az ember füle, vagy néha csak fülzúgást tapasztal...

2008. júl. 2. 13:58
Lent voltam az üzemdokinál, amióta belenézett a kis kukkerjával, még szarabbul érzem magamat. Egyébként csak annyit mondott, hogy menkjek el fülészetre. Azért a fülgyertyát még kipróbálom előtte.
2008. júl. 2. 11:50
Én ma délután megyek dokihoz, mert kb. 1 hete egy orrfújást követően pattant egyet a fülem, azóta zúg, be van dugulva és alig hallok vele. Egyébként aznap voltam dokinál, aki felsőlégúti hurutra adott Lekoklar (teszkógazdaságos klacid-generikum) tablettát, amit be is szedtem, de szart sem ér. Amikor kiváltottam, akkor lett ismerős a doboza, tavaly is ezt adta a doki bronchitiszre, mire elfogyott, már jött is a tüdőgyuszi.:(((
2008. júl. 1. 05:10
Nekem azóta van fülzúgásom, fülsúgásom, mióta több hónapig arcüreggyulladás miatt középfülgyulladásom is volt. Nagyon zavar (ráadásul egyoldali)! Az itteni orvoshoz nem megyek, mert megint csak felszúrná a fülem.:(( Jó lenne ennek megszüntetésére, csökkentésére is valami jó javaslatot, ötletet olvasni. Köszönöm!
2008. ápr. 25. 21:17
TŰ.:)
2008. ápr. 25. 20:20

FÜLLGYERTYA!!!!!

abból is natur,vagy a levendulás

2008. ápr. 2. 06:21
Nekem a Preductal filmtabletta segített, amelyet egy tüneményes egri főorvos asszony írt fel számomra a pszichiátrián. Pár hónapig szedtem, és a panaszaim megszüntek.
2008. ápr. 1. 22:51
Az egyik ismerősöm az FLP aloe verát fogyasztotta, attól szünt meg teljesen.
2008. ápr. 1. 05:47
Én úgy hallottam erre a panaszra a Bilobil az agy karbantartója jó,de nem árt kiküszöbölni orvossal a betegséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook