Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯
2011. máj. 11. 11:16
Ja, hogy nehogy félre értse valaki, nem csak a gyógyulásom miatt kaptam, hanem, mert kis gyerek korom óta kutyás vok, de sajnos elvesztettem januárba a kutyám, valami ismeretlen eredetű betegség miatt :(...nagyon nehéz elviselni, hogy nincs, de ezt sztem nem lehet feldolgozni, csak egy új élettel, persze lélekben mindíg velem van!!!
2011. máj. 11. 11:13

Sziasztok!


Nekem most lett két hónapos a kis Laram, de nagyon nagyon szemtelen és akaratos, nem hagy aludni éjjel. Addig sír, míg fel nem vesszük az ágyra, de persze nem tud leugrani még, és ha alszunk rá is pisil, meg amúgy is szokott. Kirakom a konyhába, mert a szobába padlószönyeg van, és már szét pisilte, kakilta :S..addig sír kint, míg be nem engedem, de inkább ölbe szoktam venni, mert már nem teszem a szőnyegre. Vettem neki pelust, meg cseppeket, de szinte semmi haszna. Elsőneg mellé pisilt, aztán volt már, hogy rá is. Akkor nagyon megdicsérem :)..Én hála egész nap vele vagyok, azért is kaptam, hogy teljes mértékben kikapcsoljam az agyam és hamarabb meg tudjak gyógyulni. Hát Lara a nap 24 órájába szinte mindíg aktív, soha nem merül le az elem :)...már szét harapot, karmolt, de nagyon akaratos. Tanítjuk, de még ugye kicsi,hogy értse miről is van szó, de nagyon inteligens. Én bízom benne, hogy egy hónap múlva már sokkal jobb kislány lesz, valaki tud nekem tanácsot adni?

4133. Bobcsi82
2011. máj. 10. 08:45

Sziasztok!

A mi kutyánk most 4 hónapos, 6 hete van nálunk. Mivel mi is dolgozunk,egyedül van a nap nagy részében, először sírt mikor reggel otthagytam, de mostanra már megszokta és semmi gond. Mi is csak kétszer tudjuk etetni, reggel és este, nincs aki délben ránézzen és adjon neki. A szobatisztság érdekesen alakul, az elmúlt két hétben már éjszaka nagyon ügyes, rámegy a pelenkára pislilni ha kell neki, vagy vár reggelig és reggel kimegyünk s ott elintézni. A nappalok viszont nehezek, odaviszi magához a pelust és szétszedi vagy azzal játszik. Kakilni nappal kb. egy helyre szokott, pililni viszont össze-vissza. Nem tudom mit tudnék ezzel csinálni, hogy nappal is rámenjen a pelenkára, olvastam hogy az se jó ha meglátom mit csinált, a szétkapott pelenkát és összeszidom, hisz nem fogja érteni miért kapja a szidást, mert lehet nem közvetlenül azelőtt csinálta hogy én észrevettem. Van valami tippetek?

4132. katalya
2011. máj. 9. 23:06

Sziasztok


Mi 3 hónaposak 9 naposak vagyunk egyedül létre kicsi kora óta neveltük. 5 napja szoba tiszták vagyunk mióta utcán sétálunk. Eddig konyhába aludt kizárva de most h szoba tiszta már szobában alszik. Kajálás téren reggel és este kap ha nincs itthon senki. Wicky85 szépek édesek a kis kutyák. :) Próbáltunk pelust 3 ráment és a köv mellé,nálunk nem igazán vált be. Mi nem használtunk helyhez szoktató spray-t. Megrágás terén asztal láb része kicsi,könyvek virágok papucs minden ami tilos,de kezdi tanulni mit szabad és mit nem. Imád kavicsot rágni földet túrni. Mi mikor megyünk dolgozni ajtóig kísér. Mikor jövünk haza akkor már ajtóban vár vagy alszik. Okos kutyák ha foglalkozik vele az ember megtanulja amit kell.Valaki XX.kerben lakik? Lesz buli tali ha valakit érdekel: [link] most vasárnapra áttették a múltheti eső végett. Sziasztok


Sziasztok

4131. Vigyorex6 (válaszként erre: 4130. - Rudibaba)
2011. máj. 9. 20:08
Elkezdhetitek napi kétszer etetni ha nem tudjátok megoldani, hogy vki napi egyszer elmenjen lerakni neki a kajcsit. Először fura lesz neki egyedül, de az enyém kb 1-2 hét alatt megszokta. Először sírt, nagyon sajnáltam, de erősnek kell lenni. Aztán már meg sem nyikkant, sőt fel sem kelt a helyéről mikor elindultam. Feküdt, megszeretgettem, elköszöntem és elmentem dolgozni.
4130. Rudibaba (válaszként erre: 4129. - Vigyorex6)
2011. máj. 9. 20:00
Köszönöm a gyors választ!Azért is fontos számunkra most ez a kérdés mert a közeljövőben szeretnénk elköltözni, és ott csak hármasban lennénk, a munka-helyzet pedig nem változna.Már csak annyi a probléma, hogy ő még napi 3szor kap enni(úgy tudom 6 hónapos korától ajánlott rászoktatni a 2szeri evésre-ő most három és fél hónapos)és az ebédet muszáj, hogy valaki odaadja a kutyusnak.nem lenne korai most elkezdeni a napi kétszeri evést?(első kutyus, azért aggódok minden miatt ennyire:)
4129. Vigyorex6 (válaszként erre: 4128. - Rudibaba)
2011. máj. 9. 19:42
Én amondó vagyok, h ha ez a helyzet, akkor most kezdjétek erre rászoktatni, mert egyre nehezebb lesz. A másik, hogy tulajdonképpen a kutya sok-sok emberhez kötődhet, de úgyis csak egy lesz a főnök, ha úgy tetszik a falkavezér. Anno az én gyerekem sokat volt egyedül, mert sokat dolgoztam és ketten voltunk, mára mindig van valaki vele, de mégis én a legkevesebbet, de ha engem meglát, onnantól mindenki semmis, mert tudja, h hozzám tartozik és rám néz fel.
4128. Rudibaba
2011. máj. 9. 19:36

Sziasztok!

Rudi kezd leszokni a harapdálásról:)viszont egy másik probléma merült fel(hála istennek nem az egészségével kapcsolatban).A barátom és én(mi lennénk a gazdik)kb reggel 8tól este hatig dolgozunk, így nem tudunk együtt lenni a kutyussal.Viszont a rokonok egész nap otthon vannak, így a kiskutya velük van elég sokat. Attól félünk,nem fog kialakulni a kutya-gazdi viszony mert mi kevesebbet vagyunk vele.Először még örömmel fogadtuk, hogy foglalkoznak vele, mert nem akartuk, hogy a kutya magányos legyen. Szerintetek inkább hagyjuk egész nap egyedül?Nem lesz depressziós vagy magányos?

előre is köszi!

4127. Edja (válaszként erre: 4124. - Benedekdorottya)
2011. máj. 6. 14:57
Betadin oldattal addig is nyugodtan kitörölheted, ha nem múlik akkor doki!
4126. Vigyorex6 (válaszként erre: 4121. - Wicky85)
2011. máj. 6. 10:49
Édes kis zsebdömperek! :)))
4125. Vigyorex6 (válaszként erre: 4124. - Benedekdorottya)
2011. máj. 6. 10:48
Figyelgesd. Lehet lemegy 1-2 nap alatt, de ha mégsem, vagy szaporodnak, nőnek méretre, stb akkor vidd el dokihoz, nehogy elvakarja őket.
2011. máj. 6. 09:57

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Dömper kutyusunknak az egyik fülében tegnap estére kisebb kiütések jelentek meg.Egy kb. 1centis területen egybefüggő foltban apró dudorok, pörsenések. Kb. olyan, mintha csaláncsípés lenne.Vakarni nem vakarja állandóan,de mégis többet a kelleténél, nem nedvedzik....Volt esetleg valakinek hasonló problémája? Eddig allergiát nem vettünk észre nála (bár lehet, hogy most ez a jele), étrendjében, semmiben nem volt változás. Bár elképzelhető, hogy valóban csaláncsípés, mert mindig a legnagyobb gazban ugrál és természetesen minden bokorba bedugja a fejét. :D

A segítséget előre is köszönöm!

Dóri

4123. benedekdorottya (válaszként erre: 4117. - Wicky85)
2011. máj. 6. 09:49
Gratulálok!Nagyon cukik a kiskutyák!
4122. R75
2011. máj. 5. 20:45
Wicky, nagyon helyesek a kiskutyák!!
4121. wicky85 (válaszként erre: 4120. - Edja)
2011. máj. 5. 19:08
Köszönjük! Ha valaki esetleg tud olyat, aki szeretne ilyen kiskutyát, szóljon légyszi.Mindenképp csak jó helyre szeretnénk odaadni őket, majd júliusban.
4120. Edja (válaszként erre: 4117. - Wicky85)
2011. máj. 5. 18:05
Nagyon-nagyon édesek!!! Minden szépet nekik!
4119. wicky85 (válaszként erre: 4118. - Noccika)
2011. máj. 5. 15:10
köszönjük, az anyuka nevében is! :)
4118. noccika (válaszként erre: 4117. - Wicky85)
2011. máj. 5. 13:37
nagyon cukik!!!!!!!!!!!!! gratulálok a kicsikhez
4117. wicky85
2011. máj. 5. 09:06
Tettem fel 2 képet a kicsikről
4116. hajini
2011. máj. 4. 21:21
gratulálok a kicsikhez!!!!!
4115. noccika (válaszként erre: 4114. - Vic85)
2011. máj. 4. 18:17
szia. én a Fressnapfban vettem, már nem emlékszem pontosan az árára, de nem olyan drága. szerintem olyan 800 Ft körül van. :)
4114. Vic85 (válaszként erre: 4100. - Noccika)
2011. máj. 4. 18:05

Szia!Nagyon hasznos volt a válaszod, és már egy kérdésem van. Hol vettél távoltartó spray-t? :)

Nézegettem most webáruházban de ott nem lehet rendelni:( Köszi!

4113. wicky85 (válaszként erre: 4112. - Lilla0503)
2011. máj. 4. 12:14

Köszönjük szépen! Szerencsére mindenki jól van mostmár. Volt egy kis bonyodalom, mert az anyukának nem tetszett a doboz, amit csináltunk nekik, állandóan kimászott belőle. Csinált magának saját kuckót egy törölközőből és egy takaró huzatból. Azóta minden rendben. Maguktól szopiznak, anyuka tisztogatja őket.

Képeket az első pillanattól csináltunk, majd teszek fel mindenképp.

4112. Lilla0503 (válaszként erre: 4111. - Wicky85)
2011. máj. 4. 11:33
Dejóóó :)Irigyellek! :) Majd ha már aktuális lesz kérünk képeket! :) És sok egészséget a kicsiknek és a mamájuknak! :)
4111. wicky85
2011. máj. 4. 04:43

Sziasztok!


Jelentem megszülettek a kicsik. Csak 3 van, valamit benézett a doki az ultrahangon. Most minden rendben velük, 2 fiú, 1 kislány lett. Tündériek!

Itt virrasztok épp mellettük, mert az első 24 órában nem szabad őket egyedül hagyni a mamával, mert császáros volt és még kába lehet, meg nehezebben támad fel az anyai ösztön.

De már ettek, most épp alszanak.

Nem tudom, lesz-e szívem odaadni mind a hármat. Nagyon pályázok rá, hogy a kislány velünk maradjon, bár a párom szerint a 3 kutyus már kicsit sok lenne. :)

Amúgy 2 foltos lett és egy fekete pici fehér folttal a mellkasán.

Drukkoljatok, hogy minden rendben legyen velük ezután is!

4110. hajini (válaszként erre: 4107. - Rudibaba)
2011. máj. 3. 21:27

MI 3 óránként vittük az udvarra 2 hétig.. utána az ajtóban ült és jelzett, éjjel meg nyafogott v megnyalt.


drukkolok:)

4109. hajini (válaszként erre: 4108. - Lilla0503)
2011. máj. 3. 21:26
hehehe, az embereknek is az van:)
4108. Lilla0503 (válaszként erre: 4098. - Kozariv)
2011. máj. 3. 13:24

A szemcsepp 2000ft volt,nevét viszont nemtudom,mert nemtalálom a dobozát :( De azt vény nélkül adták ilyen állatos boltba.

A szemkenőcsöt viszont a doki írta fel neki receptre,az 800ft volt,annak a neve : TobraDex

4107. Rudibaba
2011. máj. 2. 21:27

sziasztok!

köszi a válaszokat, hát próbálkoztunk ezekkel..valamikor bejön, vmikor nem..remélem csak idő kérdése..ha valakinek ez segít én olyat is olvastam ,hha harap akkor be kell zárni egy szobába míg lenyugszik, aztán kiengedni..addig míg meg nem jegyzi h csak akkor játszanak vele ha nem harap..

a szobatisztaságra hogyan szoktattátok rá?mi még bepisilünk sajna, ha úgy tartja kedve még az ágyra is. Ki még nem vihetjük, mert az oltásokkal el vunk maradva, mert beteg volt:S

nézegettem a képeket, nagyon édes kutyáitok vannak:)

4106. hajini
2011. máj. 2. 21:12

hellóbelló:)

A mi kis ebünk Arci, most a héten volt 3 éves. mi 3hósan hoztuk el, mert nekünk ezt javasolták, h minél több időt töltsön az anyukájával és a tesóival, hogy kialakulhasson a falkaszellem..lehet, hogy ti túl korán hoztátok el és ez a probléma.

ő 1 hónap alatt szobatiszta lett, összesen 1 "rúútert" rágott szét, és a játékaival szépen elvolt.most van egy 15hós kisfiam, puszi pajtások, a szájában is túrhat, kilökheti a kosarából, pacskolhatja, bármi... és az az érdekes, hogy soha egyetlen földön hempergő játékához sem nyúlt, még időben kell ezen a problémán segíteni, mielőtt beköszönt a káosz.


szemprobléma: én látszerész vagyok, nyugodtan add neki azt, amit magadnak vennél a szemedre.

de a legbiztosabb a doki.. a kutyagyógyszerek drágák. Arci mikor náthás volt a sima augmentin tette rendbe.

❮❮ ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook