Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯
4105. Lili mamája (válaszként erre: 4098. - Kozariv)
2011. máj. 2. 20:49

Szia! Bocsika, távol voltam :-(

Sajna az árára nem emlékszem de 3-4ezerre lehet készülni.

4104. zsanett001 (válaszként erre: 4101. - Rudibaba)
2011. máj. 2. 17:41

Szia! Az én Byronom lassan 1 éves lesz. Amikor kisebb volt nálunk is voltak ilyen gondok, hogy a lábujjunkra támadt :) amikor meg simogatni akartam és ő éppen fel volt pörögve akkor meg az ujjunkat harapta. Én a neten olvastam után, hogy hogyan lehetne leszoktatni és nekem bevált, hogy amikor megharapja az ujjam elkezdek vonyítani, mint ha egy másik kutya lennék és mintha nagyon fájna, még akkor is vonyítok :) amikor csak éppen hogy beveszi a szájába. Még olyat is csinálhatsz, hogy amikor a kezed/lábad elvetted, add oda helyette a játékát, majd rájön, hogy csak azt szabad harapni. :)

Nekünk ez bevált, de az is lehet hogy csak szimplán kinőtte :)

4103. Bobcsi82 (válaszként erre: 4101. - Rudibaba)
2011. máj. 2. 14:36

Szia!

Nekünk egy hónapja van egy kis bulldogunk, Edinek hívják,most 4 hónapos. Nagyon odavagyunk érte, de ahogy látom, a problémád teljesen ugyanaz mint a miénk. A mi kutyusunk is mindent rág, és ugyanúgy mint a tiéd a mi kezünket is. Ilyekor rászólunk és újságpapírral ütünk a fenekére hogy érezze rosszat csinált, de eltelik fél óra, addig nyalogat, majd előlről kezdi a harapdálást. S az az érdekes hogy van amiről nem tudom leszoktatni, pl. a vendégpapucsokra előszeretettel rákattan, viszont a függönyért csak egyszer kapott a fenekére és azóta békén hagyja. Nagyon remélem hogy ezt kinövi, ha nagyobb lesz, mert egyenlőre nem tudom hogy lehetne erről leszoktatni. Nekünk ő az első kutyánk, hát nem egyszerű néha...

4102. Lilla0503 (válaszként erre: 4098. - Kozariv)
2011. máj. 1. 22:25
A szemcsepp,ha jól emlékszem 2000Ft volt,a kenőcs viszont nemtudom,de holnap megkérdem apum,mert ő intézte,és megírom,meg a nevét is?Jó? :)
4101. Rudibaba
2011. máj. 1. 16:55

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy végre megtaláltam ezt az oldalt!Én is bulldog gazdi vagyok, Rudi 3 hónapos:)8 hetes kora óta van velünk, és ami már a második nap feltűnt, hogy mindent(szó szerint mindent)megrág..a legnagyobb problémám nem is azért van mert ellopja a zoknikat vagy megrágja az asztal lábát, hanem az, h engem is játéknak tekint..valamikor csak gyengéden harapdál(gondolom a foga miatt)de vmikor annyira belelendül a játékba h se a kezemet, se a lábamat nem kíméli..esetleg nem lenne valami tippetek, h lehetne erről leszoktatni?

előre is köszönöm!

4100. noccika (válaszként erre: 4099. - Vic85)
2011. ápr. 30. 14:39

szia!


Az én bulldogom most 1 éves 4 hónapos :) és tavaly 8 hetesen hoztuk el. a családban mindenki mondta, hogy mindent szét fog rágni.... direkt vettem is távol tartó spray-t, amit a bútorra kell fújni és ha elkezdi rágni rossz íze van. nekünk egyszer sem kellett használnunk, mert esze ágában sem volt megrágni semmit. nem rágott meg semmi bútort, se semmi olyant amit nem szabadott volna. :)

kint viszont állandóan botokat keres és azokat rágcsálja sokat.

egyébként vannak tök jó játékok kutyáknak, amik lekötik hosszabb időre a figyelmüket. pl olyan, hogy meglehet tölteni a játékot kutyakajával, májkrémmel. szerintem ezek is tök jó ötletek, hogy ne unatkozzon, ha egyedül marad.

4099. Vic85
2011. ápr. 30. 14:33

Sziasztok!

Egy nagyon fontos kérdésben kérem a segítségeteket: mégpedig azzal kapcsolatban hogy nemsokára szeretnénk venni egy kiskutyát viszont ahogy itt olvasgatok, kicsit meglepődtem...

Szóval tényleg ennyire rombolós egy francia bulldog? Ha elmegyek otthonról, tényleg szétveri, szétrágja a lakást? Csak azért kérdezem mert társasházban lakunk és kb. 1 hónapja cseréltük le a bútorokat, és a párom kinyír ha szétrágja a kanapét vagy az ajtót vagy ilyenek... Légyszi minél többen írjátok meg a hogy a ti kutyátok milyen,mert biztos hogy nem minden kutya egyforma....csak hát nem szeretnék meglepődni, ha megvesszük és egyszer erre megyünk haza... vagy inkább felkészülnénk rá, ha van ötletetek, hogy hogy lehet ezt elkerülni... kutyajátékokat vennénk neki persze mindenképp...

köszi :)

4098. kozariv (válaszként erre: 4097. - Lilla0503)
2011. ápr. 29. 22:39

Szió!


Köszi Lilla a segítséget, nagyon hasznos volt. Azt szeretném megkérdezni még tőled ha esetleg ez a baja akkor kb. mennyibe kerül a szemcsepp v a kenőcs? Előre is köszi! :)

4097. Lilla0503 (válaszként erre: 4096. - Kozariv)
2011. ápr. 29. 11:56

Szio!

Nekünk Bosconak most másodjára van bepirosodva a szeme sarkából induló másik ilyen hártya.Állítólag attól,mert a könnycsatornája eldugul.. :S Mi először szemcseppet kaptunk rá,azzal szép lassan,1 hét alatt elmúlt,most pedig szemkenőcsöt,amivel ma reggelre már tök szépen visszahúzódott neki a pirosság,és egyre szebb neki.

Szerintem vidd el dokihoz,azért nézze meg..

4096. kozariv
2011. ápr. 28. 20:48
Sziasztok!Nekem lenne egy kérdésem még pedig az hogy a kutyámnak a szeme fehérje kicsit piros , eddig nem volt az és hátha valaki járt már ilyen cipőbe.. légy szíves írjatok tanácsot. előre is köszönöm a segítséget.
4095. baby3 (válaszként erre: 4094. - Wicky85)
2011. ápr. 27. 16:33
Szia! Nem! nem kell semmi csak egészséges legyen meg a szüleinek se legyen semmi genetikai hibája!
4094. wicky85 (válaszként erre: 4092. - Baby3)
2011. ápr. 27. 12:24

Szia!


Mit jelent neked a jó minőség? Törzskönyv meg ilyenek?

4093. Lili mamája (válaszként erre: 4090. - Nano80)
2011. ápr. 26. 20:43

Szia!

Hát túl sok tanácsot nem tudok adni, nekünk Lili 3 napig tombolt mikor egyedül maradt először de szerencsére hamar rájött hogy felesleges. Én mondjuk megszidtam a rágás után megmutattam neki mit csinált és leszidtam meg igyekeztem kis részre bezárni, az előszobában volt ha nem voltunk otthon,hogy minél kisebb kárt csináljon. Távollét alatt a szoba, és fürdő tabu volt és minden el volt pakolva ezért rágta a lambériát mert mást nem talált. Szerencsére az ajtók megúszták. Lehet kutyakiképzőt házhoz is hívni Debrecenben már hallottam ilyet. Kérdezz utána hátha nálatok is van ilyen.

4092. baby3
2011. ápr. 26. 20:29
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? Szeretnék venni egy jó minőségü francia bulldogot de kb 60E van rá! Ha valaki tudna segíteni privátba írjon! Előre is köszönöm
4091. baby3 (válaszként erre: 4089. - Lili mamája)
2011. ápr. 26. 20:27
Szia! Remélem MIÉNK IS KIJÖN MAJD A KICSIVEL!:)
4090. Nano80 (válaszként erre: 4090. - Baby3)
2011. ápr. 25. 16:39
Sziasztok.pár hónapja került hozzám egy roppant kedves,ragaszkodó francia.Élete első másfél évében egy szlovák tenyészetben élt,sok kutya közt egy tanyán,szeretetben.Van vele sok problémám.A legnagyobb gond az,hogy nem lehet egyedül hagyni..konkrétan amig elmegyek dolgozni lerombolja a lakást,összekakil-pisil mindent...már szétszedett ( szó szerint apróra ) 2 beltéri ajtót és egy bejárati ajtót részben...a gond az,hogy albérletben lakom és ezeket az ajtókat meg kell vennem a linóleumokat és szőnyegeket ki kell cserélnem.Amikoe van vele valaki akkor nem csinálja ezt nem kakil-pisil be,hanem kikéreckedik.Ha másfél órára hagyom egyedül akkor is ezt csinálja,legutóbb felmászott a konyha asztal tetejére és oda kakilt. Tanácsot várok,tőlem tapasztaltabb francia bulldog tulajdonosoktól,mert sajnos anyagilag nem fogom bírni..kb a károk rendezéséért dolgozom. :(
4089. Lili mamája (válaszként erre: 4090. - Baby3)
2011. ápr. 25. 13:30

Szia!

Most láttam a kutyid

Van egy ilyen haverja Lilikének, egy csíkos buli fiú akinek egy csíkos fiú stafi a bratyója. Nagyon jól megvannak. :-) Body guard :-)

4088. yozsoo
2011. ápr. 23. 11:43

Sziasztok!

Hazajöttünk egy sétából, és észrevettük ahogy a kutyusunk jobb combja mellett a hátrészen van egy kemény elég nagy dudor.Amikor elmentünk sétára akkor még biztosan nem volt rajta, kb 1óra séta volt.Nem fáj neki, nem érzékeny meg semmi...Nem tudjuk hogy most azonnal menjünk orvoshoz vagy mit csináljunk.Légyenszives aki tud valamit, az irjon!!!

4087. noccika
2011. ápr. 22. 22:00
Sziasztok! Töltöttem fel pár új képet a Spikey-ról és a legújabb haverjáról (szüleim kutyája) Frenkiről :)
4086. Drdd
2011. ápr. 22. 14:05
Sziasztok!Szerintetek az normális,hogy Maja most 10 hónapos és még nem tüzelt? Úgy tudom, a kistestű kutyáknál, már 6 hónapos korban is előfordul, de 7-8 hónaposan a többségük már átesett a tüzelésen. Maja korához képest elég kicsike, méretben is és súlyban is. Lehet összefüggés a tüzelés és mérete között? Vagy még nem késtünk le semmiről, és normális,hogy még nem tüzelt? Előre is köszi :)
4085. Nara90
2011. ápr. 20. 12:39

sziasztok!

Két napja boldog bulldog gazdik vagyunk. Gyönyörű foltos kisfiú, Monty névre hallgat. :)) tudnátok segíteni a szobatisztaságra nevelésben? Van, amikor a kijelölt helyre piszkít, tettem egy sarokba újságpapírt, hogy arra pisiljen, de ez 10 alkalomból 3szor válik be, persze akkor nagyon megdicsérjük. Tudnátok írni tapasztalatokat, hogy nektek hogy ment? Még csak 2 hónapos, az utcára nem vihetem le, így egyenlőre a lakásban kell megoldani minden ügyes-bajos dolgot. A válaszokat előre is köszönöm!:)

4084. baby3
2011. ápr. 16. 16:01
Sziasztok valaki tudna segíteni nekem mert szeretnék most venni egy francia bulldogot csak már van egy kutyám!lehet-e együtt a kettő? És mennyire kell odafigyelni a francia bulldog ápolására? Előre is köszönöm a választ
4083. H.Ancsi (válaszként erre: 4082. - Wicky85)
2011. ápr. 15. 07:31
helyes, helyes:) nézem
4082. wicky85
2011. ápr. 14. 07:13

Sziasztok!


Ancsin felbuzdulva mi is csináltunk egy blogot a kutyusunk vemhességéről és a kiskutyákról.

A címe: zsebikolykei.blogspot.com

4081. Lilla0503 (válaszként erre: 4078. - Kozariv)
2011. ápr. 13. 10:15
Igazán nincs mit :)
4080. Vigyorex6 (válaszként erre: 4076. - Kingforient)
2011. ápr. 13. 08:16
Nem kövér véletlenül sem, úgyhogy csak tolja azt a kajcsit! :) Az biztos, hogy amit adnak, életre szóló élmény! :)
4079. Vigyorex6 (válaszként erre: 4078. - Kozariv)
2011. ápr. 13. 08:15

Érthető, hogy nem tetszik neki az új táp, mert a Pedigree tele van ízfokozóval, de a Purinával sokkal jobban jártok, mert nincsenek benne olyan adalékanyagok, mint a közönségtermékekben. Sajnos idő mire megszokja, hogy íztelenebb, de az, h sztrájkol és nem eszik NE tántorítson el, hogy a Purinát add neki! Még egy jótanács! Ha a szíved is szakad meg, mert nem eszik, akkor se etesd kézből, mert a végén ráfázol és csak akkor fog enni ha otthon vagy és akkor is csak kézből.

Én anno sokat bőgtem a kutyatál mellett ülve, mert Spiky sem akart enni, de végül rájött, hogy éhes és eszik, nem eszi, nem kap mást!

4078. kozariv (válaszként erre: 4075. - Lilla0503)
2011. ápr. 13. 00:29
Hello! Köszönöm szépen a segítséget.:) Ahogy mondtad a leírtakat több mint valószínű,hogy ez az ő baja, meg a táppal volt. kevertük neki a tápot pedigree-vel meg purinával, de akkor nem akart enni.mire rájöttünk lehet a táppal van baja, mert kis korában csak pedigree-t kapott kicsit vízbe áztatva és lehet a purina táp nem tetszik neki... kézből megetettük és utána már hajlandó volt enni a tálból is egy keveset így az 50 g felét simán bevágta... a mai napihoz képest ez is haladás volt nála.:) mégegyszer köszönöm a gyors választ és a segítséget!:)
4077. Lilla0503 (válaszként erre: 4076. - Kingforient)
2011. ápr. 12. 15:04

Szerintem egyáltalán nem kövér a kutyid.

Nagyon cuki :)

4076. kingforient (válaszként erre: 4069. - Vigyorex6)
2011. ápr. 12. 13:46
tettem fel képet meg még tegnap előtt egy videót mutattam róla itt, nekem nem tűnik kövérnek, lehet akkor hogy majd ő is megáll :), ő az első franciám el sem lehet mondani mekkora élmény, tartani egy ilyen kis bombát.
❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook